» »

Intel uradno izdal Skylake

1 2
3
4

SuperVeloce ::

technolog je izjavil:

Qushaak: Jst mam T9600, kar je 40% boljše kot ti, pa še DDR3 mam. Smešno je, da v 7 letih ni blo v kapaciteti pomnilnika na mobile segmentu nič izboljšav. Še vedno furamo DDR3, v povprečju pa imajo laptopi 4-8 GB, 16GB moraš prav z lupo iskat. Dejansko se danes prodaja 900EUR vreden laptop, Dell XPS 13, ki ima na matično zalotanih 4GB rama. Halo?

In nisi štekal. Nadgradnja je premala za to, da moram še enkrat dat čuka evrov. Če bi se pa intel malo stegnil in se držal tega, ko so rekli, da bo to največja nadgradnja, vse od Sandy Bridge... Ne pa da maš potem samo 2,7% IPC izboljšave napram Broadwell, pa pazi to, Skylake je nova arhitektura - 2,7% je pomoje najslabše, še nobena generacija ni mela samo tako malo. Boljše avtonomije ne rabim, že tako baterija drži 6 ur programiranja al pa 10 ur branja knjig.

Pa še to. Kljub temu, da Skylake podpira M.2 nativno in thunderbolt 3.0, bo to dejansko izkoristlo 2% prenosnikov. Pa skylake očitno podpira samo 8bit HEVC, tako da je tud to praktično neuporabno.

Ja, od 3% navzgor...
clock to clock
Kje ti vidiš povprečnih 2,7%... mogoče kjer cpu ni bottleneck. Če pa te cifre veljajo za internet browsing, potem se pa itak ne boš sekiral, ker tega ne rabiš. Celotna platforma pa je največji preskok v zadnjih letih.

To da imaš pa ti ddr3, pa ne pomeni praktično nič pri hitrostih, ker daleč največ se je pridobilo pri migraciji memory controllerja na die. Pa če misliš, da je T9600 40% boljši od P8600 kjerkoli... nope
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

technolog je izjavil:

Smešno je, da v 7 letih ni blo v kapaciteti pomnilnika na mobile segmentu nič izboljšav. Še vedno furamo DDR3, v povprečju pa imajo laptopi 4-8 GB, 16GB moraš prav z lupo iskat. Dejansko se danes prodaja 900EUR vreden laptop, Dell XPS 13, ki ima na matično zalotanih 4GB rama. Halo?

Pa še to. Kljub temu, da Skylake podpira M.2 nativno in thunderbolt 3.0, bo to dejansko izkoristlo 2% prenosnikov.

Če gledaš "prave" prenosnike (ja, tisti dražji) omenjenih težav nimaš.
Drugače pa že tudi low-power Intel platforme (Core U procesorji) podpirajo do 16GB (DDR3) in imajo 2 reži. 8GB DDR3 palčka pa tudi ni tako draga, mar ne (saj že DDR4 navadna ni sedaj vče toliko hudo dražja)?

Osebno bom pa kar se da pokoristil te hitrejša IO vodila. 4k ekrani (dobri - pivot, 60Hz) bodo relativno kmalu že po dostopni ceni (300€ ali manj), enako velja za cene hitrejših SSD-jev na M.2. Vse pričakujem v "prvi polovici" uporabnostne življenske dobe novega prenosnika.

technolog ::

Ne, ta model je amater. Ne moreš tako testirat IPCja, če ma pa skylake 8MB L2 cache, Broadwell pa samo 6MB. Del razlike v performancu odpade na to.

Res je IPC gain samo 2,7%, bral sem na neki ugledni tech spletni strani, ne sponmnim se točno.

Dr_M ::

Prvo kot prvo, nimata 8MB/6MB L2, ampak L3, drugo kot drugo ima broadwell 128MB L4 predpomnilnika, kar se pozna vec, kot tista 2MB L3.

In potem ti nekomu amater. Smeh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m0r4l1z3d ::

g2020 je Ivy bridge

komur je računalnik obvezen za službo, potem se mu splača ob vsaki novi generaciji nadgraditi, starega pa proda domačim uporabnikom, ki nam je na vsake 4 leta ali celo več, čisto OK menjat
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

technolog je izjavil:

Ne, ta model je amater. Ne moreš tako testirat IPCja, če ma pa skylake 8MB L2 cache, Broadwell pa samo 6MB. Del razlike v performancu odpade na to.

Res je IPC gain samo 2,7%, bral sem na neki ugledni tech spletni strani, ne sponmnim se točno.


Anandtech je bil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mirancar ::

m0LN4r je izjavil:

ves gaming dela brez problema

Aja?
Me zanima kakšen je ta "ves" malo naštej

nazadnje sem sprobal witcher 3, gta 5, dela brez problema, kaj naj bi mi deloval neigralno ?... pa jst igram večinoma samo dota2
kolega ima i7-860 nenavit (podobn performance) in še ni omenil da mu kej ne dela, pa on dejansko igra velik stvari ...
Ok razlika z naprimer i7-3770 je opazna samo ni pa razlog da treba vržt 500+ eur v menjavo, drgač bi menjal že pri sandy bridge leta 2011
isto kot ni razloga da morjo novi kupci nujno posečt po najboljšem modelu CPU-ja, vse ti dela brez težav že na i3

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

> Drugace pa a res folk danes samo se na FB in youtube visi, da jim zadosca CPU iz leta 2007?

Jap, pa sej tut za druge stvari je core2duo ok. Če nimaš ravno zanč čipseta, maš še h.264 pospeševanje, kar pomeni gladko predvajanje fullhd...
dodaš še ssd, pa maš bolj odzivn sistem kot kak i7 in green disk

Ubistvo je dost za praktično 95% ljudi. Za ostale je pač več.


Se bi strinjal (sicer pa za video imaš grafo). Celo, če imaš potrebo po računski moči, lahko pustiš računalnik računati čez noč oz. kadarkoli. Sicer pa ne vem po kateri logiki so edine pametne stvari računsko požrešne...

Pustimo ob strani, da marsikater entry level procesor ni cisto nic bolj zmogljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Dr_M ::

Sicer pa ne vem po kateri logiki so edine pametne stvari računsko požrešne...


Imas prav, farmville je kar pozresen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

technolog ::

Gre se za to, da nekateri pač ne bi radi plačali 1000€ samo zato, da se v eclipsu auto suggest box odpre v sekundi, namesto v dveh. Za kake daljše izračune pa itak plačam amazon AWS.

Intel zanalašč zaustavlja razvoj in ima preveliko maržo. Imajo vso pravico do tega, ampak...

Dr_M ::

Nevem kaj tako komplicirate? Sej vas nihce ne sili,da menjate. Ce ste s trenutno masino zadovoljni, nevem zakaj se usajate kle, da ni razvoja. Seveda je, samo oci je treba odpret, pa vsaj probat razumet sirso sliko.
Verjamem pa, da ti je vse bedno in brezveze, ce je edina stvar ki jo razumes, na grafu "more is better".
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

Dr_M je izjavil:

Prvo kot prvo, nimata 8MB/6MB L2, ampak L3, drugo kot drugo ima broadwell 128MB L4 predpomnilnika, kar se pozna vec, kot tista 2MB L3.

In potem ti nekomu amater. Smeh.

Ja tako, ubistvu lahko primerjaš le skylake - haswell, ker le ta dva sta si primerljiva (cache topologija, stock frekvence itd). Glede na čas, kdaj je bil broadwell splavljen in praktično nedobavljivost do tega dne, je broadwell bolj nišna zadeva, ki je težko pravi predhodnik skylake-u, saj ga basically nihče nima (vsaj na desktopu).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

tikitoki ::

Edino, kar me je zares pritegnilo pri Skylake procesorju je:
Intel Skylake CPUs have 'inverse Hyper Threading' to boost single-thread performance.
Seveda pa bo potrebno videti kaj bo s tem v praksi. Ker trenuno me najbolj moti, ko nekaj dela predolgo in je edini problem, da dela samo eno jedro :S.

Kaj vem, če nekdo razmišlja, da rabi še ne vem kaj vse, da bo zadovoljen... ne vem, kdo ima problem:)

Napajalc ::

Men ni jasno od kje taka poraba glede na novejšo tehnologijo, sedaj je posamezen tranzistor manjši kot v predhodnih modelih, se pravi je naboj manjši za preklapljat stanje, iz tega bi potem mogel porabit manj toka, pa ne, kaj so en shunt upor not naštimal?
011011100111010101100010

hojnikb ::

tdp=/= poraba
#brezpodpisa

Dr_M ::

Kaj vem, če nekdo razmišlja, da rabi še ne vem kaj vse, da bo zadovoljen... ne vem, kdo ima problem:)


A bos ti dal kaj denarja zraven?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Mimogredem v novici se vedno pise Kraby Lake. Nekdo prevec gleda spongeboba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Qushaak ::

Napajalc je izjavil:

Men ni jasno od kje taka poraba glede na novejšo tehnologijo, sedaj je posamezen tranzistor manjši kot v predhodnih modelih, se pravi je naboj manjši za preklapljat stanje, iz tega bi potem mogel porabit manj toka, pa ne, kaj so en shunt upor not naštimal?

Tko ko je napisano TPD != poraba.
TPD pa je višji zaradi precej močnejšega iGPU-ja. Pač precej več kot je prineslo zmanjšanje proizvodnega procesa.

hojnikb ::

v resnici igpu ni nič kaj prida hitrejši napram prejšni generaciji. Intel je pač na K modele dal višji tdp, verjetno da se boljše navijajo.
Ostali majo pa vsi manjši tdp kot prejšna leta (65W ali manj)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

i7-5775C broadwell ima precej močnejši igpu, pa ima 65W TDP, ampak je na samo 3.3Ghz, čeprav mu to ne prepreči biti med najhitrejšimi v igrah, zaradi 128mb eDRAM naravnost blesti, če seveda z dedicated GPU-jem testirajo, pa še navije se ga lepo, so pa presenetljivo dali še večji TDP i7 6700k, torej večji od 22nm Devils Canyon, kar je joke na prvi pogled



IPC ima boljši http://www.anandtech.com/show/9483/inte...

ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

D3m0r4l1z3d ::

Broadwell je pač namenjen bolj AIO in majhnim PC-jem, hitrost so ohranili in tako da se tudi v gaming PC-jih izkaže, cena pa je temu primerna, verjetno si lahko to privoščijo zaradi bedne konkurence
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SuperVeloce ::

Napajalc je izjavil:

Men ni jasno od kje taka poraba glede na novejšo tehnologijo, sedaj je posamezen tranzistor manjši kot v predhodnih modelih, se pravi je naboj manjši za preklapljat stanje, iz tega bi potem mogel porabit manj toka, pa ne, kaj so en shunt upor not naštimal?


A ti nisem to že enkrat odgovarjal? Ali pač živiš v svojem oblačku?

SuperVeloce je izjavil:

Napajalc je izjavil:

i5 6600k kuri 40w+ manj od i5 4690k, zakaj toliko žge i7 6700k?
http://www.computerbase.de/2015-08/inte...

intel še vedno (očitno) malo matra 14nm proces. Med tema dvema procesorjema prinese razliko HT in frekvence (slednje sploh veliko). Leakage je pri višjih napetostih ogromen na tem procesu in posledično imajo skylake hecno visoke napetosti pri turbotu. Dobiš na test en 6600k, ki je relativno dober yield in 6700k, ki ni (relativno gledano seveda, ker za HT in višje frekvence pač potrebuješ precej boljši čip). Pa je razlika še večja.

ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Dr_M ::

Za tiste, ki ne vedo kaj pomenii n kaj opisuje TDP.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Thermal...

Prosim, da si veckrat, pazljivo preberete in ponavljate v glavi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

Napajalc je verjetno ciljal na izmerjeno porabo (recimo na tomshardware), kjer je bila za 6700 višja od 6600k. Nima ta debata veze s TDP ciframi...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

m0LN4r ::

mirancar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ves gaming dela brez problema

Aja?
Me zanima kakšen je ta "ves" malo naštej

nazadnje sem sprobal witcher 3, gta 5, dela brez problema, kaj naj bi mi deloval neigralno ?... pa jst igram večinoma samo dota2
kolega ima i7-860 nenavit (podobn performance) in še ni omenil da mu kej ne dela, pa on dejansko igra velik stvari ...
Ok razlika z naprimer i7-3770 je opazna samo ni pa razlog da treba vržt 500+ eur v menjavo, drgač bi menjal že pri sandy bridge leta 2011
isto kot ni razloga da morjo novi kupci nujno posečt po najboljšem modelu CPU-ja, vse ti dela brez težav že na i3

Nisi mi baš odgovoril na vprašanje, ki se je nanašalo na tvojo izjavo. Samo obrnil si zadevo malo.
V mislih sem imel kako dela witcher in gta, ločljivost, nastavitve, multiplayer itd. druge igre?

No probajva takole, ni potrebno pisat. Nariši mi na to sliko krivuljo za Q9550 ali Q6600 po občutku:



Predpostavimo, da se gre za isto grafično
PS:
Se strinjam deloma s tem, kar si napisal, ampak me to niti ni zanimalo in nisem niti vprašal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

Dr_M je izjavil:

Kaj vem, če nekdo razmišlja, da rabi še ne vem kaj vse, da bo zadovoljen... ne vem, kdo ima problem:)


A bos ti dal kaj denarja zraven?


Človek dobi vtis, da te moti, da se ljudje odločajo točno zato. Ne namenjajo denarja za nesmiselne nadgradnje in posredno razvoj tehnologije, ki jo ne potrebujejo. Širše gledano pač stvari niso čisto nepovezane. Če pa misliš, da boš ti sam kaj dosegel, izven kolektiva, pa se motiš.

Dr_M ::

tikitoki je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Kaj vem, če nekdo razmišlja, da rabi še ne vem kaj vse, da bo zadovoljen... ne vem, kdo ima problem:)


A bos ti dal kaj denarja zraven?


Človek dobi vtis, da te moti, da se ljudje odločajo točno zato. Ne namenjajo denarja za nesmiselne nadgradnje in posredno razvoj tehnologije, ki jo ne potrebujejo. Širše gledano pač stvari niso čisto nepovezane. Če pa misliš, da boš ti sam kaj dosegel, izven kolektiva, pa se motiš.


Ti pa zelo slabo beres ljudi. Raje ostani pri ostalih nebulozah, branje ljudi pa pusti pri miru.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Napajalc ::

SuperVeloce je izjavil:

Napajalc je verjetno ciljal na izmerjeno porabo (recimo na tomshardware), kjer je bila za 6700 višja od 6600k. Nima ta debata veze s TDP ciframi...


Seveda, za izmerjeno porabo se gre:
Število transzistorjev:
i7 haswel: 1400 mio
i7 skylake: 1350 mio
Transistor count @ Wikipedia

Za višje frekvence potrebuje visoke napetosti, kar sem dosedaj pregledal zgleda da višje kot haswel. Mogoče je pa ta čip delan kot "špraovc"/niske frekvence in je potem tako kot je za desktop.
011011100111010101100010

mirancar ::

m0LN4r je izjavil:

mirancar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

ves gaming dela brez problema

Aja?
Me zanima kakšen je ta "ves" malo naštej

nazadnje sem sprobal witcher 3, gta 5, dela brez problema, kaj naj bi mi deloval neigralno ?... pa jst igram večinoma samo dota2
kolega ima i7-860 nenavit (podobn performance) in še ni omenil da mu kej ne dela, pa on dejansko igra velik stvari ...
Ok razlika z naprimer i7-3770 je opazna samo ni pa razlog da treba vržt 500+ eur v menjavo, drgač bi menjal že pri sandy bridge leta 2011
isto kot ni razloga da morjo novi kupci nujno posečt po najboljšem modelu CPU-ja, vse ti dela brez težav že na i3

Nisi mi baš odgovoril na vprašanje, ki se je nanašalo na tvojo izjavo. Samo obrnil si zadevo malo.
V mislih sem imel kako dela witcher in gta, ločljivost, nastavitve, multiplayer itd. druge igre?

No probajva takole, ni potrebno pisat. Nariši mi na to sliko krivuljo za Q9550 ali Q6600 po občutku:



Predpostavimo, da se gre za isto grafično
PS:
Se strinjam deloma s tem, kar si napisal, ampak me to niti ni zanimalo in nisem niti vprašal.

witcher dela z 30-40FPS na 1080p medium nastavitvah, omejuje jo grafika (750ti)
kolegu z i7-860 in 780ti dela 60 FPS torej ga CPU ne omejuje, GTA mu isto ne dela težav (100+ FPS), jst nism probaval
Nasploh še ni prišel do tega da bi CPU bil problem, niti ne razmišlja o tem => "ves gaming dela brez problema"

i5-2500 nenavit bo za ene 25% hitrejši od Q9550 na 3,4ghz, torej če je CPU meja lahk v unmu grafu to narišeš, vidiš da je večina cajta še zmeraj nad 30FPS

pa še kot primerjavo z kaj dobiš danes: za budget PC ti bo danes hojnikb priporočal i5-4440 ki je "vrh glave za gaming", je pa dejansko mogoče 5% boljši od i5-2500 (nenavit!)

m0LN4r ::

Nono, samo zato pa pravim, da nemoreš enačit q9550 in recimo 1231v3 (205EUR lani), da imaš na isti grafi isto zmogljivost, ker pač določen procent, ki niti ni tako nedolžen izgubiš.
Moj point je, da tudi zato plačaš neko ceno, če ne nadgradiš. Če si pa vajen pa še bolj ne opaziš. Seveda DX12 bo to še bolj izpostavil, polek IPC in SC perfa.

1231v3 je torej 6 let novejši in že na isti grafični se v igrah opazi razlika. Sprobano iz prve roke lani prehod iz fx-6300+270x na 1231v3+plata+rami je bilo lani 330EUR, staro prodano, vložek ~200EUR - oseba, ki je to sprobala mi je rekla, da pač 200EUR za ta občutek ni strošek po takšnem času in da lahko 2017 mirne duše rukne not močnejšo grafično, če bo želja.

V šest letih pa če narediš en upgrade za 350EUR (1231v3+plata+rami+poštnina) nikogar nebo ubilo, je moj point. Vsak dan it na kavo ali pir, v šestih letih je 7x večji strošek...

Res je, da so nekateri zamudili to priložnost, ko so bile lani istega časa cene 20% nižje za tak kaliber od cpuja, kakor so tudi eni zamudili 970 za 300EUR ob izidu, pa smo že eno leto okoli, cene pa skoraj iste
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Napajalc ::

Seveda je to vrhunska bedarija menjat FX 6300 in preložit menjavo r9 270 za dve leti.
011011100111010101100010

hojnikb ::

niti ne, sploh takrat
#brezpodpisa

Napajalc ::

Nisi resen, xenon + r9 270 vs FX 6300 + r9 390/gtx 970.
011011100111010101100010

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Napajalc ()

SuperVeloce ::

Ne igramo vsi le iger cel dan... koristi Xeon bolj, kot tebi, ki poznaš le battlefield 4
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Jarno ::

pegasus je izjavil:

Jarno je izjavil:

Omenjam, ker bi naj večji pospešek navadnim uporabnikom prinesla šele ZEN in Intelovi procesorji z AVX-512,
Povej mi, kakšen delež aplikacij, ki jih uporabljaš, čuti velik pospešek zaradi avx ukazov. In potem razmisli, da bo ta številka še precej manjša ob uvedbi avx512. AVX sam po sebi ne prinaša magičnih pohitritev, če se aplikacije ne ukvarjajo s problemi, ki se jih da vektorizirat in če niso spisane posebej z avx(512) v mislih. Skratka, navadni uporabniki ne bodo opazili bistvenih razlik.

Bodo pa navadni uporabniki z novimi generacijami hardvera opazili bistvene razlike v smislu da se procesorji manj grejejo, da prenosniki živijo dlje z eno baterijo in da se naprave lažje vključujejo v njihov vsakdan.


Ne gre samo za nabor ukazov ampak za širino izvršne enote.
Dober primer je, da intelova 256bit floating point izvršna enota prinaša 2x floating performance per core v primerjavi z AMD-jevimi FX-si.
Zadeva je združljiva, hitra in paralelizirana. Sandy Bridge procesorji so zaradi AVX-256 enote sekali že od začetka, tudi brez prevajalniških optimizacij, ko podpore novim ukazom še niso implementirali.
Prav tako bi določen pospešek prinesle 2x256bit (zen) in 512bit (intel) enote, zadeva pa postaja fishy (navade programerjev, bridging - zahtevanje poznavanja predhodnih rezultatov pri izračunu novih...) in brez zaj. optimizacij arhitekturne rešitve oz. optimizacije kode bi pospešek izostal. Torej morajo zadevo požegnat tudi programerji ampak ko jo enkrat bodo, bo zmogljivost fpu-jev poskočila tja do dvakrat (dvomim, da gre zgolj za problem natančnosti podatkov:)). Zadeva je primerljiva z integer pipelinom, ko se da normalno furat 4-5 vzporednih cevi, kaj več pa inžinerjem povzroča glavobole. Zato Skylake tudi ne prinaša želenega IPC pospeška, ker se pipelining nekje konča.

pegasus ::

Aplavz ... za intel marketing :))

Napajalc ::

SuperVeloce je izjavil:

Ne igramo vsi le iger cel dan... koristi Xeon bolj, kot tebi, ki poznaš le battlefield 4


Navadi se držat rdečo nit, to je zelo koristno za kvaliteto foruma. Govora je o tej situaciji:

m0LN4r je izjavil:


1231v3 je torej 6 let novejši in že na isti grafični se v igrah opazi razlika. Sprobano iz prve roke lani prehod iz fx-6300+270x na 1231v3+plata+rami je bilo lani 330EUR, staro prodano, vložek ~200EUR - oseba, ki je to sprobala mi je rekla, da pač 200EUR za ta občutek ni strošek po takšnem času in da lahko 2017 mirne duše rukne not močnejšo grafično, če bo želja.

011011100111010101100010

technolog ::

Zakaj ni AVX512 že v Skylake procesorjih? Še to malenkost, ki bi dejansko delala razliko glede na Haswell, so kasneje ukinili.

hojnikb ::

prevelika prednost napram amd :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

ZEN bo revolucija ... 2016:O
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

Misliš 2020 :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

technolog je izjavil:

Zakaj ni AVX512 že v Skylake procesorjih? Še to malenkost, ki bi dejansko delala razliko glede na Haswell, so kasneje ukinili.


Izklopili. V xeonih naj bi bil AVX512 na voljo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

technolog ::

Ja in kaj je treba izklapljat nekaj, kar je že na diu? To je isto, kot da mi kuhar skuha poleg glavne jedi še sladico, potem jo pa vrže stran. Se pravi čista zloba.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Segmentacija. To ni nekaj od vceraj. Zakaj pa imajo eni modeli izklopljen HT? Pa L3?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

technolog ::

A ma Skylake m/U/H sploh kakšen dodaten instruction set napram Haswell?

hojnikb ::

The Skylake instruction set changes include Intel MPX (Memory Protection Extensions) and Intel ADX (Multi-Precision Add-Carry Instruction Extensions). The Xeon variant also has Advanced Vector Extensions 3.2 ("AVX-512F").[2][3]

#brezpodpisa

Qushaak ::

Dr_M je izjavil:

technolog je izjavil:

Zakaj ni AVX512 že v Skylake procesorjih? Še to malenkost, ki bi dejansko delala razliko glede na Haswell, so kasneje ukinili.


Izklopili. V xeonih naj bi bil AVX512 na voljo.

Tudi že v mobilnih (E3-1500M v5 series)?

technolog ::

hojnikb, to je mel več ali manj že broadwell. Kaj je novega v Skylake U?

Tolk o arhitekturni spremembi.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

mas vse v anand reviewu
#brezpodpisa

technolog ::

Ni nobenih novih instruction setov, razen MPX. ADX je imel že broadwell.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel izdal nova procesorja Core i9 s 16 in 18 jedri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11027701 (22221) krneki0001
»

Intel bojda pripravlja le dva namizna Broadwella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8121326 (15375) trnvpeti
»

Osem jeder za domačo rabo: Intel Haswell-E (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Procesorji
15835956 (29300) hojnikb
»

Intel predstavil dober ducat novih procesorjev Ivy Bridge

Oddelek: Novice / Procesorji
216320 (4370) SuperVeloce
»

Intel izdal nove procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
367022 (5227) Jst

Več podobnih tem