» »

Čiščenje tipkovnice - sluz

Čiščenje tipkovnice - sluz

Ribič ::

Zdravo, ali morda kdo ve kje bi se dalo dobiti tiste spužve za čiščenje elektro naprav? Pred leti sem v eni trgovini kupil takšno sluz v vrečki, ki je bila parfumirana in z njo se je lahko čistilo marsikaj. Sploh je zadeva bila dobra za čiščenje tipkovnic, ker si sluz porinil noter in se je zalezla med tipke ter pobrala ven umazanijo iz najmanjših špranj.

Sem že malo iskal po trgovinah, kot so comshop, bigbang, bof, pa nikjer nimajo.

lp

korenje3 ::

tipkovnic se ne izplača čistit. pač kupiš tisto za 6€, ki je prav tako dobra kot tiste za 100€. in ko se umaže jo preprosto zamenjaš.

in preden začne kdo pisat da nisem imel dragih tipkovnic, imam dolgo življenje za sabo in nekaj 100 tipkovnic....
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

korenje3 je izjavil:

tipkovnic se ne izplača čistit. pač kupiš tisto za 6€, ki je prav tako dobra kot tiste za 100€. in ko se umaže jo preprosto zamenjaš.

in preden začne kdo pisat da nisem imel dragih tipkovnic, imam dolgo življenje za sabo in nekaj 100 tipkovnic....


Torej nisi imel dragih tipkovnic. :P

OP reče cyber clean: Klik

Sami ::

Tukaj ni govora o novi tipkovnici, torej je tole čisto iz konteksta :-)

Drugače pa ja, za sabo imam tudi sam ene 5-6 tipkovnic....razlika med tipkovnico za "6EUR" in kakšno spodobno 70EUR+ je ogromna, že če ti tišina nekaj pomeni.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Siddh ::

Z kompresorjem gre lepo svinjarijo med tipkami pihnit ven. Ali pa namočit celo v alkohol, če je gor kaj mastnega.


matobeli ::

Včasih so na pošti prodajali cyber clean

Thuban ::

Tudi navadni slikarski čopiči odlično očistijo med tipkami. Samo obvezno morajo biti tisti trdi in ne mehki.
Po potrebi ga pomočiš še v kak alkohol ali pač bilokakšno čistilo in tipkovnica bo kot nova.

I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

111111111111 ::

Če si hočeš sam naredit: Klik

Thuban ::

korenje3 je izjavil:

tipkovnic se ne izplača čistit. pač kupiš tisto za 6€, ki je prav tako dobra kot tiste za 100€. in ko se umaže jo preprosto zamenjaš.

in preden začne kdo pisat da nisem imel dragih tipkovnic, imam dolgo življenje za sabo in nekaj 100 tipkovnic....


očitno si imel samo tiste plastične za 6 €, drugače ne bi takšnih neumnosti govoril. Ko enkrat kupiš mehansko tipkovnico jo imaš za vedno.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Ribič ::

No jst imam tipkovnico za nekaj čez 100€ zato je ne bom menjal za tiste plastične za 6€...

111111111111 je izjavil:

OP reče cyber clean: Klik

Sicer pa da, tole je tisto, kar sem iskal vendar nisem poznal imena. Hvala ti za link.

lp

Brane22 ::

Jaz svojo kar razstavim in plastične dele operem ( vroča voda + pralni prašek etc).

Ko jo sestavljam, je treba tipke malo namazat ( ušesna palčka + vazelin).

Stvar pobere vse v tej meri, da potem stvar diši po plastiki.

Imam pa dve-tri v ta namen. Ko mi do**di, tipkovnico razstavim, dam tipke v kadičko, na mizo pa čisto. Nato si vzamem čas medtem ko se stvar namaka in suši za posamezne korake sestavljanja, ko pač imam 5 minut časa. Ko je stvar sestavljena, jo zavijem v vrečko in dam na polico, kjer čaka do naslednje "rotacije".

SeMiNeSanja ::

Jaz sem tudi pristaš tekoče vode, cet-a in po potrebi krtačke.

Po pranju pa kompressor in spihat vso vodo še iz zadnje pore, da lahko takoj nazaj sestaviš zadevo.

Pšenični ::

Razstavim tipkovnico, umijem s praškom, fino sperem, posusušim, sestavim.....logično, ane da nimam tisti šrot za 6 evrov.

Razmišljam da bi tipkovnico oblekel v folijo.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Moje so precej blizu šrota.. Perem jih, ker jih precej hitro zasvinjam, rad pa delam na čisti.

PA operem jo veliko prej kot bi prikorakal iz štacune z novo, tudi če bi mi se dalo plačevati za to.

Pšenični ::

Brane22 je izjavil:

Moje so precej blizu šrota.. Perem jih, ker jih precej hitro zasvinjam, rad pa delam na čisti.

PA operem jo veliko prej kot bi prikorakal iz štacune z novo, tudi če bi mi se dalo plačevati za to.



Ja, se zgodi, da se hitro zasvinjajo, sploh če se človek spozabi, pa poje kak sendvič za računalnikom. Vsaj to se men dogaja.

Mitch ::

Čiščenje tipkovnice - sluz

Haha, jst sm pa mislil, da jo je kakšen sluzavec uporabljal in jo hočeš počistit za njim...:D

lonewolf_ ::

Membransko pobereš tipke dol, jih namočiš v vodo s čistilom in mešaš, jaz sem celotno tipkovnico (membransko) kar v pomivalnem stroju pral pa potem odprl in obrisal z alkoholom in pustil, da se čisto posuši recimo daš na sonce, sploh če je črna bo hitro suha. stara je več ko 10 let pa še vedno dela kot mora. za mehansko pa kompresor pa alkohol z vatiranimi palčkami, pač malo več časa ti vzame.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Unknown_001 ::

Mene so pa doma naučl, da se jé za mizo. Tako da mam kvečem enrat na pol leta s kompresorjem prah za spihat pa z alkoholom in tekstilno krtačko za prebrisat pa še s suhim servetom enkrat čez potegnem in smo fertik prej kot v 5 minut.

Zdej če je kaka majoneza pa podobna "pacasta" svinjarija notr ni druge (če bi rad očistil kakor se zagre) kot, da razdreš plastiko in opereš magar v pomivalnem stroju ali v lavorju s toplo vodo ostalo pa kvečjem spihaš pa z alkoholom prebrišeš, kjer je elektronika.

Tista sluz je pa bolj kurac. Predrago za svoj namen pa še po par uporabah je samo za stran vržt. Svinjarije izza tipk pa ne boš z njo dobil ven. Fajn je sam ker se razleze med tipke da ti ni treba vsako vrsto s krtačko/čopičem posebej čistit.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Sem bil kar zadovoljen s prvim izdelkom, zato ga pač kupujem ponovno.
Tipk žal ne morem pobrati dol iz svoje tipkovnice oz. se s tem ne želim igtati zaradi cene tipkovnice.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje tipkovnice na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
6833 (645) PunkDude
»

FDA odobrila tipkovnico, ki se sama dezinficira (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6111235 (8624) Jst
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719656 (17004) energetik
»

''Apple-style'' tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
133984 (3662) opeter
»

En dober nasvet za čiščenje zunanjih komponent računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211656 (1019) Keyser Soze

Več podobnih tem