» »

Čiščenje tipkovnice na prenosniku

Čiščenje tipkovnice na prenosniku

golf3 ::

Zdravo, na Asus x550 mi ni delovalo kar nekaj tipk, zato sem ga razdrl in posesal ter tipkovnico umil s čistilom. Nato je zaznalo tipke, vendar se je ob pritisku tipke zraven na računalniku pojavilo še nekaj sosednjih znakov. Sumim, da je v tipkovnici ujeta nekakšna vlaga od čistila? Poskusil sem izsušiti s fenom ampak je težava ista. Kaj bi še lahko poskusil? Hvala in lep pozdrav.

Han ::

Imaš dve opciji: tipkovnico daj v posodo s silikagelom ali rižem za teden ali dva; kupi novo tipkovnico.

Za drugič: tipkovnic se ne "pere".

lonewolf_ ::

Han je izjavil:

Imaš dve opciji: tipkovnico daj v posodo s silikagelom ali rižem za teden ali dva; kupi novo tipkovnico.

Za drugič: tipkovnic se ne "pere".


Veliko sem jih že kar v pomivalnem stroju, starih membranskih. Je pa res, da jih moraš razstavljene potem tudi do suhega obrisati z alkoholom in pustiti še kak dan, da se posuši. Če imaš dovolj izopropilnega alkohola lahko celotno namočiš noter, malo premešaš in jo pustiš par dni sušiti. Hitreje izhlapi pa še minerali iz pitne vode ne bodo ostali kje na kontaktih.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

golf3 ::

Tole z alkoholom še probam, potem pa novo tipkovnico... Pa ta alkohol ne poškoduje plastike oz česarkoli?

lonewolf_ ::

Jaz sprememb nisem opazil, vem pa da pleksi stekla in podobnega ne smeš z alkoholi, ker lahko postane motno. Izopropanol je tudi hitrejša rešitev za telefon, če ti pade v morsko vodo...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mulc007 ::

na usb priklopi zunanjo tipkovnico. V nekaj mesecih se ti bo posušila in jo boš lahko zopet uporabljal.

PunkDude ::

X553M isto, moral menjati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
366523 (1046) solatko
»

Čiščenje tipkovnice - sluz

Oddelek: Pomoč in nasveti
183132 (2692) Ribič
»

laptop polil- tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
216207 (3718) ttommy
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719636 (16984) energetik
»

Voda na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
203061 (1851) Pyr0Beast

Več podobnih tem