» »

Zaživel je YouTube Gaming

Zaživel je YouTube Gaming

Google - Po napovedih je zaživela spletna stran YouTube Gaming, ki je dosegljiva v formatih za namizni splet, iOS in Android. Gre za neposredno konkurenco že uveljavljeni strani Twitch, kjer je mogoče gledati odigrane igre. A po drugi strani ima YouTube več kot milijardo obiskovalcev, Twitch pa 34 milijonov.

Google se je svoj čas celo spogledoval z nakupom Twitcha, pa ga je potem za milijardo dolarjev prevzel Amazon. V Googlu so hitro zavihali rokave in začeli dodelovati YouTube tako, da je postal neposredna konkurenca. Izboljšali so streaming, dodali visoke ločljivosti in hitrost 60 sličic na sekundo. In sedaj je YouTube Gaming na voljo vsem. Priznati je treba, da se je Google res potrudil z dizajnom, a na koncu bo odločila vsebina. Kdor bo imel več uporabnikov in več vsebin, tisti bo končni zmagovalec. O rezultatu je seveda še prezgodaj soditi.

Na YouTubu je že sedaj na milijone posnetkov igranja iger, ki pa so neurejeni in razdrobljeni po celotni strani. YouTube Gaming to pomanjkljivost odpravlja. Pri tem velja poudariti, da se Google ne namerava ustaviti zgolj pri igrah. Kot poudarja vodja projekta Ryan Wyatt, si prav lahko predstavlja podobne kanale, kjer je živi prenos kuhanja, športov, telovadbe ipd. Glasbe so se že lotili z YouTube Music Key. Wyatt dodaja, da na vseh podportalih (tudi Gaming) veljajo standardna pravila o zaščiti avtorskih pravic, torej na primer v posnetke igranja iger ne bo dovoljeno dodajati glasbenega ozadja, za katerega nimamo materialnih avtorskih pravic.

36 komentarjev

stb ::

Awesome!


;((

Ciklamen ::

Ne hvala, zajebali so že v štartu pri meni s tem, da so zaščitni znak twitch chatta Kappa zamenjali s smiley face. NESPREJEMLJIVO.
- End of the Post ->

Tr0n ::

Imas pa vsaj vec emotov na voljo, ki so free, ne pa lame Twitch subscribe, kjer moras placat 5 EUR na mesec za par novih. :)

Ciklamen ::

Kappa > *

Drgač pa dvomim da bodo se ljudje selili iz Twitch-a na YTG. Migrirat celotno bazo gledalcev na novo platformo je no-go. (kot je opazno pri azubu, kjer imajo sredstva a ni baze gledalcev)
- End of the Post ->

dr.Akula ::

A se pri YouTube Gaming-u streami shranjujejo za poznejši ogled?
ni podatka

Matej_K ::

Sicer nisem kliknil na noben link...ampak za kaj je to uporabno? Kaj točno vidim preko tega? Samo vidim? Ali igram?
... .. .

ahac ::

Drgač pa dvomim da bodo se ljudje selili iz Twitch-a na YTG. Migrirat celotno bazo gledalcev na novo platformo je no-go.

Ampak youtube ima to prednost, da so gledalci že tam in gledajo video... zdaj jim pa direkt še stream ponudiš. Verjetno lahko še vedno streamaš tudi preko twitcha, na youtube pa istočasno probaš pridobit nove userje.

Samo vidim? Ali igram?

Gledaš.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

WamPIRe- ::

Matej_K je izjavil:

Sicer nisem kliknil na noben link...ampak za kaj je to uporabno? Kaj točno vidim preko tega? Samo vidim? Ali igram?

Ali streameš seveda ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Ciklamen ::

Matej_K je streaming platforma kot Twitch, azubu, hitbox ter druge.

ahac, slišal sem tudi, da streamerji ne dobivajo subscriberjev kot pri Twitchu, temveč donacije, katere lahko tisti, ki donira, z enim klikom revoke-a tudi po 2 mesecih. Zame je to precej zgrešeno.
- End of the Post ->

Glugy ::

Lepo to da lahko izberš igro pa ti pokaže. Ni mi pa všeč ker ni posebej za v živo pa za posnetke. Recimo da bi izbral igro pa da bi hotu da ti pokaže samo tiste seje ki so v živo.
Pozabte kar sm napisal..je tm tud zavihek live tko da se da lepo filtrirat.
Aja sam ni pr vseh igrah ta "live" zavihek. Sam za določene igre je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

PARTyZAN ::

Me zanima kako se bodo spopadali z avtorsko glasbo, ki jo večina gamerjev posluša v ozadju.

ahac ::

Me zanima kako se bodo spopadali z avtorsko glasbo, ki jo večina gamerjev posluša v ozadju.

Menda dobiš obvestilo in če ne izklopiš glasbe se stream prekine.

Ampak OK... nimaš pravic za predvajat Lady Gaga in tega ne počneš oz. si najdeš glasbo, ki je free in se sme predvajat.

Večji problem je glasba, ki je del igre. Recimo streamaš GTA5 in vklopiš radio ali pa npr. Saints Row oz. kaj podobnega, kjer se začne predvajat glasba, ki je sploh ne moreš izklopit.
Recimo nekaj takega kot tukaj (ob 10:10):

Youtube zazna glasbo in ti pošlje obvestilo... pa nimaš kaj kot, da prekineš stream... 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

xxxul ::

Hmnja, izklopis/zmanjsas volume muzke? Vprasanje kak bo z in-game zvoki na splosno; copzright trolli bodo to zagrabl na polno verjetno.

PARTyZAN ::

Dobiš obvestilo, stream se prekine, greš na Twitch.

Če bodo copyright naciji, se stvar pač ne bo prijela. Edino škoda, ker mi je interface všeč.

System ::

Za android app piše, da ni na voljo za SLO.

Dr_M ::

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jerry000 ::

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.

Z istim razlogom ko gledaš košarko, fuzbal, hokej, moto GP, formulo,...gledaš kako drugi igrajo. Same shit different equipment

BigWhale ::

Kazam Screencaster za Linux ima ze beta support za to. #shameless-self-promotion :)

harvey ::

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?

Točno, ne vidim haska, igraš direktno, enako kot bi gledal posnetek gorečega kamina ob koncu predvajanja tv programa.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Trololololol ::

Gledas po tvju akcijado, kjer glavni lik na zanimiv nacin pobija sovrage. Pride do tebe modrec in te vprasa : " Hej mudel, zakvaj sam zijas ? A ni t' bedn? V cem je kec tezga ? A nebi raj sam su posnu filem?"
je odgovor ma vasa vprasanja.

Jst ::

Jaz nikoli nisem razumel, zakaj ljudje gledajo druge, kako igrajo neko igro.

V življenju sem pogledal samo eno igro: The Last Of Us, ki je bila PS3 ekskluziva. Zraven je komentiral en britanec in sem se pošteno nasmejal.

Ampak vseeno mi ne potegne, da bi gledal igranje drugih igralcev.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Markoff ::

Jerry000 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.

Z istim razlogom ko gledaš košarko, fuzbal, hokej, moto GP, formulo,...gledaš kako drugi igrajo. Same shit different equipment

Upam vsaj, da se večinoma gledjo kakšne pustolovske / RPG igre, ki se res igrajo kot neke vrste interaktivni film. Gledanje streljanja zombinacijev ali pa vesoljskih mutantov 6 ur zapored je približno tako entertainining kot 6 ur gledanja zlate ribice v akvariju ali pa kakšne štancmašine v hiperproizvodnji ("same shit")...je pa res, da ima vsako tele svoje vesele, tudi jaz. 8-)

Trololololol je izjavil:

Gledas po tvju akcijado, kjer glavni lik na zanimiv nacin pobija sovrage. Pride do tebe modrec in te vprasa : " Hej mudel, zakvaj sam zijas ? A ni t' bedn? V cem je kec tezga ? A nebi raj sam su posnu filem?"
je odgovor ma vasa vprasanja.

Kako zanimiv pa je način, ki se ga že 20+ let uporablja - pesti, nož, bazuka, pištola, snajperrajfla, minigun, plasmatska puška, granata, ... kaj še mamo? Naredi sviiiiš, boooom, pok! Narediš en skok in enega počiš, izza vogala in vržeš granato. Mamo še kaj drugačnega? Kul, let's watch that shit 6 hours straight. You bring the pizza, I bring the beer and we party till we drop. Well, till the Callofdutyer drops! ;((

Filmi, četudi še tako neumni in izključno akcijski, imajo vsaj nekaj dialoga, razvoja oseb in zgodbe. In glavnega protagonista celo kdaj pa kdaj vidimo v obraz. And there's usually a love story in there, too! :|
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Jerry000 ::

A gledanje košarke pa fuzbala je pa kao bol zanimiu :)? Zdej je to ratu "šport" in folk gleda FPSje. Tko je...tko kot smo učas igral Doom1 in gledal soseda kako špila, isto je zdej sam da je bolj razširjeno. Zdej pa lahko gledaš kak RPG in imaš dialoge, zgodbo in vse, ali pa FPS in imaš bolj tekmovalen nivo. Simple as that.

Glugy ::

Jz gledam samo tiste igre, ki imajo dobro zgodbo. Takih za zadnjem obdobju ni velik. Se jih pa neki najde.

borisk ::

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.


Gre se za taktiko, različne tipe gameplaya, ali pa zbirek RNG, funny in lame trenutkov

BigWhale ::

Jaz nisem nikoli razumel zakaj ljudje na forumih objavljajo butaste komentarje. :>

ahac ::

borisk je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.


Gre se za taktiko, različne tipe gameplaya, ali pa zbirek RNG, funny in lame trenutkov


Ali pa gledaš tournament, kjer igrajo najboljši.

edit:
Here we go: http://webscripts.softpedia.com/blog/yo...
Streamerji se že pritožujejo glede music takedownov. :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

PARTyZAN ::

Pričakovano...

Za vse ostale, ki ne razumejo: e-sports eventi. Kak boljši Starcraft 2 tournament je sproduciran v živo boljše kot večina naših športnih prenosov. Če igro poznaš je zabavno gledat. Drugače pa spet, če ti je dolgčas, in najdeš kakšnega streamerja, ki zna zabavat ... why not?

Lindir ::

Markoff je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?
Ajde, razumem, ce se v spilu nekje "zataknes" in gres gledat kako prides cez, ampak to v youtube ni bila tezava do sedaj.

Z istim razlogom ko gledaš košarko, fuzbal, hokej, moto GP, formulo,...gledaš kako drugi igrajo. Same shit different equipment

Upam vsaj, da se večinoma gledjo kakšne pustolovske / RPG igre, ki se res igrajo kot neke vrste interaktivni film. Gledanje streljanja zombinacijev ali pa vesoljskih mutantov 6 ur zapored je približno tako entertainining kot 6 ur gledanja zlate ribice v akvariju ali pa kakšne štancmašine v hiperproizvodnji ("same shit")...je pa res, da ima vsako tele svoje vesele, tudi jaz. 8-)


Top igre ki jih gledajo na twitch-u so League of Legends, Heartstone, Dota2. Pač tekmovalna scena. Kar se tiče pa RPG-jk je pa bolj švoh. Samo kadar pride kakšna nova, ampak po parih dneh gledanost pade.

Ciklamen ::

Ni vse v gledanju igre, veliko je interakcija broadcaster - viewer / subscriber, jaz gledam bolj ljudi kot pa gameplay, ker mi prinašajo entertainment value (zastonj) :) Plus, če nekdo igra igro ki te zanima, pač pogledaš če je igra vredna nakupa ali ne.

Ne gledat zgolj linearno :)
- End of the Post ->

Spock83 ::

Jaz bom streamal na PC, ki je povezan s TVjem, da moja gleda kako igram. Pravi, da ji je zelo zanimivo kot kakšen film. .)

Rias Gremory ::

Lepo, da vam ni všeč. Dejte še enkrat napisat za vsak slučaj! Pa pejte še Googlu pisat kako bedno storitev so naredil.
/s
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Ciklamen ::

In kaj je narobe s tem, da povemo kaj nam ne paše? Seveda, konkurenca (twitchu) je vedno dobrodošla, saj to žene kolo napredka naprej, ampak nekatere stvari pod youtubegaming so naravnost bedaste :)
- End of the Post ->

mirancar ::

Youtube ima za mene trenutno eno dobro prednost - dela z Html5 na windows mašinah
manjka še 1080p da lahko direktno primerjam kvalitete twitcha vs ytg

stream dote2 na twitcu je imela fenomenalno kvaliteto - 1080p60fps HLS format predvajan preko VLC playerja, YTG bo moral temu konkurirat.

Ciklamen ::

Baje lahko na YTG streamaš z do 9k bitrate (na twitchu do 4.5k bitrate max). To že samo po sebi pove, da lahko na YTG streamaš veliko lepšo sliko :) (tako sem slišal, ne vem kako je v praksi)
- End of the Post ->

ahac ::

Nevem, zakaj bi sploh tratil cas z gledanjem posnetkov ali streama igranja iger?


Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Red brez oglasov za 10 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10339043 (32614) R1710
»

Zaživel je YouTube Gaming

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3611602 (7504) ahac
»

YouTube Gaming bo konkruriral Twitchu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2210339 (7494) bajsibajsi
»

Google kupuje Twitch za prenose igranja iger

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2910687 (8118) Tr0n
»

Bo YouTube začel posojati filme?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
225573 (4548) techfreak :)

Več podobnih tem