» »

Strgan kabel????

Strgan kabel????

sosed ::

Živjo,

meni se je pri tabličnem računalniku strgal kabel za touchscreen.



Ali je to možno rešit ali je konec.

lp
  • spremenilo: sosed ()

xda develope ::

Lahko preveriš če je možna menjava flat kablčka ampak se mi zdi da je možna edino menjava celega ekrana.Kako ti ga je pa uspelo strgati?

sosed ::

Hotel sem spihat prah ampak sploh nevem kako se je strgal, kar naenkrat sem opazil, da je strgan.

SloBiscuit ::

V kolikor vem bo treba menjat cel touchscreen, garancija pa tega ne pokriva. Mislm da gledaš na vsaj 90€...
neznanec555

ajfon ::

Tablični računalnik si hotel spihati od prahu? wat?

SloBiscuit ::

ajfon je izjavil:

Tablični računalnik si hotel spihati od prahu? wat?


ne sprašuj samo odgovarjaj, mislim da bo bolje za vse :))
neznanec555

sosed ::

SloBiscuit je izjavil:

V kolikor vem bo treba menjat cel touchscreen, garancija pa tega ne pokriva. Mislm da gledaš na vsaj 90€...


Je že star in je počasen in zato ne mislim vlagat denarja v njega, sem pa mislil, da se ga lahko mogoče reši.

Thuban ::

pokliči na pooblaščeni servis za tvojo tablico in vprašaj če morda lahko menjaš samo kabel. Sicer zelo dvomim, ker je kabel navadno kar "vgrajen" na touchpanel ali display.

Načeloma pa sem mnenja da se ti splača kupiti novo tablico, če jo rabiš. Starih tablic se ne popravlja, je predrago.



ps.: tablic se "ne spihuje". Se samo z vlažno krpo pobriše zunanjost in to je to. lol.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

sosed ::

ajfon je izjavil:

Tablični računalnik si hotel spihati od prahu? wat?


Ta tablični računalnik se imenuje WeTab in je sestavljen na podoben princip kot prenosniki, sepravi ima ventilator in režo za zrak, zato se tudi nabere prah. Lahko se menja tudi ram in ssd disk saj so isti kot za prenosnike. Na njega se lahko nalaga kateri koli operacijski sistem.
Upam, da si razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sosed ()

sosed ::

Thuban je izjavil:

pokliči na pooblaščeni servis za tvojo tablico in vprašaj če morda lahko menjaš samo kabel. Sicer zelo dvomim, ker je kabel navadno kar "vgrajen" na touchpanel ali display.

Načeloma pa sem mnenja da se ti splača kupiti novo tablico, če jo rabiš. Starih tablic se ne popravlja, je predrago.



ps.: tablic se "ne spihuje". Se samo z vlažno krpo pobriše zunanjost in to je to. lol.


Kabel je vgrajen na tocuh enoto. Novo pa negrem kupovat.

MIHAc27 ::

baje se da tudi te 'trakce' popravit... so tutoriali na internetu. Ampak sam nisem še nikoli probal. Niso to pa nič drugega, kot zelo tanke žičke.

[D]emon ::

Flatflex kabli so jeba za popravljat, ker nimas kam spajkat. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mitch ::

SloBiscuit je izjavil:

V kolikor vem bo treba menjat cel touchscreen, garancija pa tega ne pokriva. Mislm da gledaš na vsaj 90€...

Ne ga srat no! Ravnokar sem preko Ebaya naročil nov touchscreen oz. Screen Digitizer za Asus tablico za 15€...

SloBiscuit ::

Mitch je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

V kolikor vem bo treba menjat cel touchscreen, garancija pa tega ne pokriva. Mislm da gledaš na vsaj 90EUR...

Ne ga srat no! Ravnokar sem preko Ebaya naročil nov touchscreen oz. Screen Digitizer za Asus tablico za 15EUR...


No ja... Kupil si ziher kakšn kitajski touchscreen. K je prave velikosti za ta tvoj Asus... Hočeš original(isto podjetje, isti proizvajalec)? Te bo stal pa mal več ane... (carina pa poštnina pa ddv pa to ane...)

Sploh pa pridi nazaj čez kkšno leto al dve, ko ti bo kr naenkrat nehal delat, če bo sploh pršlo čez carino :D
neznanec555

Zgodovina sprememb…

Mitch ::

Sploh pa pridi nazaj čez kkšno leto al dve, ko ti bo kr naenkrat nehal delat, če bo sploh pršlo čez carino :D

Je že šlo čez carino brez skrbi... Sicer pa si prepričan, da tisti "originalni" Asusovi touchscreeni niso narejeni v isti tovarni kot "ceneni ponaredki"?

SloBiscuit ::

Mitch je izjavil:

Sploh pa pridi nazaj čez kkšno leto al dve, ko ti bo kr naenkrat nehal delat, če bo sploh pršlo čez carino :D

Je že šlo čez carino brez skrbi... Sicer pa si prepričan, da tisti "originalni" Asusovi touchscreeni niso narejeni v isti tovarni kot "ceneni ponaredki"?


Dvomim da je že šlo čez carino, ko pa si napisal da si "ravnokar" naročil... Tud dvomim glede na to koliko tovaren to proizvaja, da si ravno kupil od tam kjer Asus kupuje... Da ne govorim, da je lahko defektiven produkt oz. tako kot je z kitajskimi 4k monitorji, ki jih nardijo iz tistih monitorjev ki jih apple zavrne zato ker ne dosežejo njihovih "standardov". Kdo pa še to potrebuje standarde ane? :P
neznanec555

Zgodovina sprememb…

Mitch ::

SloBiscuit je izjavil:

Mitch je izjavil:

Sploh pa pridi nazaj čez kkšno leto al dve, ko ti bo kr naenkrat nehal delat, če bo sploh pršlo čez carino :D

Je že šlo čez carino brez skrbi... Sicer pa si prepričan, da tisti "originalni" Asusovi touchscreeni niso narejeni v isti tovarni kot "ceneni ponaredki"?


Dvomim da je že šlo čez carino, ko pa si napisal da si "ravnokar" naročil... Tud dvomim glede na to koliko tovaren to proizvaja, da si ravno kupil od tam kjer Asus kupuje... Da ne govorim, da je lahko defektiven produkt oz. tako kot je z kitajskimi 4k monitorji, ki jih nardijo iz tistih monitorjev ki jih apple zavrne zato ker ne dosežejo njihovih "standardov". Kdo pa še to potrebuje standarde ane? :P

Sem že naročil pred parimi mesci touchscreen za eno drugo tablico skupaj z LCD ekranom, ker sem jo popravljal za kolega kateremu frocu je padla na tla. Sem pa moral na carinsko pošto poslat "screenshot" od ebay strani, ker je prodajalec navedel napačno carinsko deklaracijo.
No v glavnem kot pri vseh Ebay naročilih je tudi pri touchscreenih veliko odvisno tudi od sreče, ker lahko dobiš kvaliteten izdelek narejen v isti tovarni kot original lahko pa dobiš tudi nek defekten ščiš...

sosed ::

MIHAc27 je izjavil:

baje se da tudi te 'trakce' popravit... so tutoriali na internetu. Ampak sam nisem še nikoli probal. Niso to pa nič drugega, kot zelo tanke žičke.


A daš kakšen link za tutoriale, ker nevem pod kaj naj iščem.



Drgač je pa j***, ker za to tablico so deli zelo redki. Sem prebrskal kar nekaj strani in nisem nikjer našel samo touch enote posebej. Da bi pa cel zaslon kupoval je pa škoda denarja za ta jaj**.

MIHAc27 ::

How to repair Flex cable išči. Evo prvi tutorial k ga najdem. Je pa treba tud spajkalnik mal uporabljat, tko da...

Repair Flex cable

BorutK-73 ::

sosed je izjavil:

Hotel sem spihat prah ampak sploh nevem kako se je strgal, kar naenkrat sem opazil, da je strgan.

Meni se je podobno zgodila na miški G500. 1mm nad poškodbo sem odrezal kabel in odstranil 4mm zaščitne plastike in je uspelo.

Zgodovina sprememb…

sosed ::

MIHAc27 je izjavil:

How to repair Flex cable išči. Evo prvi tutorial k ga najdem. Je pa treba tud spajkalnik mal uporabljat, tko da...

Repair Flex cable


Hvala za tole, bom poskusil rešit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novozelandski cariniki lahko zahtevajo vaša gesla

Oddelek: Novice / Zasebnost
456740 (3767) poweroff
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9125249 (8616) hotlips
»

tablični računalnik al prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
102170 (1951) Yohan del Sud
»

Carina pri dostavi POPRAVLJENE tehnologije

Oddelek: Loža
132448 (2055) mihec87
»

Replika ure skozi carino

Oddelek: Loža
247281 (6096) ales400

Več podobnih tem