» »

Navijanje radeon 9100 128 mb

Navijanje radeon 9100 128 mb

ohter ::

Oj!
To je moj prvi krat, zatorej bodite nežni prosim! :\
imam radeona 9100 z 128 mb rama, takt rama je 200mhz( ddr), takt jedra pa 250mhz.
Stvar imam sedaj navito na 290mhz jedra in 210mhz rama. Rad bi vedel, če bi s hladilnimi rebrami na ramih še pridobil nekaj mhz. In če moram zvišati agp napetost. Aja, imam msi kt4v. Če mi kdo lahko pomaga, se mu zahvaljujem!

Ohter
  • polepsal: Predator ()

c3R4R ::

S hladilnimi rebri kot pasivno sredstvo ne boš pridobil veliko... Če pa boš dal rebra in, da bo na njih pihal en vent iz ohišja (80x80, 120x120), pa je že smiselno dajati na rame rebra... Čeprov prav velik vseeno ne bo šlo (navil boš pomoje max. 220 Mhz, odvisno od velikosti in materiala reber....)

In če moram zvišati agp napetost.
Ni je potrebno višati, razen v primeru kakšnega hudega voltmoda....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

freejack ::

Ok, kot prvo, rebra na rame obvezno, pol nalimaj na jedro kak crystal orb in to je to. Pol pa navijaj. Mislim, da se ti bolj splača navijanje ramov, kot jedra, zaradi večje prepustnosti. Torej svetujem da prvo naviješ ram, šele potem pa naviješ jedro, če in kolk bo šlo je pa vprašanje. Za 4 ns rame je "garantirana" hitrost ca. 500 MHz za 3.6ns pa ca. 556 MHz itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

Iztirjenec ::

Tudi sam sem že navil svojga novega (par dni starega :D) Sapphire Radeona 9100 128Mb iz 250/200 na 275/250 in tudi 275/275, le da je bilo na zadnji nastavitvi preveč artefakov v 3dmarku 2001 (trikotniki so se delali). Za zdaj stabilno deluje na 275/250. Rami so kar topoli, in tudi sam sem razmišljal na kakšna hladilna rebra...
Zdaj pa katera naj gor dam (rebra) in kako naj gor prilepim... A naj uporabim termalno pasto v kombinaciji s sekundnim lepilom ali pa naj uporabim termalno lepilo. Vse to bom počel prvič, zato naj bo čim manj komplicirano.
Ker si z originalnim hladilnikom in ventilatorjem na procesorju (radeon, da ne bo pomote:D) ne upam dvigniti frekvence procesorja nad 275 me zanima, če bi pridobil kaj dodatnih mhz, če bi original vzel dol (tudi z doljemanjem hladilnika na GPU-ju nimam praktičnih izkušenj, svetujte način kako, da ne bom uniču GPU) in nazaj dal kakšna bakrena ali pa alu rebra... Svetujte katera...
Kje bi vse to lahko nabavil? Kateri GPU in RAM hladilniki so naj, naj ? Pa še to a bi z rebri na ramu lahko potem na 275 rame laufav (so Hynixovi 4ns) ker sedaj stabilno delujejo le na 250Mhz?
Aja hladilna rebra na ramu bodo aktivna (ventilator pihal na njih...

Zgodovina sprememb…

c3R4R ::

O tem smo že govorili....

S čim prilepit rebra?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9000

Oddelek: Navijanje
391328 (1067) The B
»

hitrost rama na sapphire atlantis 9100 64MB

Oddelek: Navijanje
151217 (933) Iztirjenec
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
675802 (4365) The B
»

Overclockan BIOS za Radeon 9100 128 Mb DDR.....

Oddelek: Navijanje
272461 (2020) TribesMan
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754564 (3781) c3R4R

Več podobnih tem