» »

RAM se sam od sebe prenatrpa

RAM se sam od sebe prenatrpa

ytziac ::

Že spet imam nov problem.
Odkar imam windows 10 mi brez razloga še zlasti ko je računalnik vžgan veliko časa začne "štekati". V taskmanagerju mi pa piše da je RAM na 95% kljub temu da sem pred tem imel vžgane iste programe in je bil na 23%.

Kakšna rešitev?

RAM-a v računalniku imam pa 8GB tako da mislim da v velikosti ni problema.

Sami ::

Si preveril kateri proces ti zavzema toliko rama?

V kolikor nisi preveri v Device Managerju.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

da nisi kak virus staknu...
#brezpodpisa

noraguta ::

Sej ti bojo iz MS sporočil kaj je narobe. Vsaj obljubljajo tako.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SloBiscuit ::

Pri meni je bilo podobno. Jaz sem imel nek "memory leak". Sem šel v register in spremenil par stvari pa je delalo.(nisem bil na win10). Glede na to da je dokaj sveš win10 mislim, da boš malo težje kaj našel. Drugače pa malo po googlaj: "win10 memory leak"; "win10 high ram usage" ipd...
neznanec555

ytziac ::

Sem pogledal v Task meneger je vse normalno.
Ko sem googlal sem našel da je potrebno inštalirati nek network driver, kar se mi vseeno ne zdi nekako povezano, pa sem ga vseeno inštaliral. Bomo videli zaenkrat mi deluje vse normalno.

win64 ::

Prvo zapri brskalnik in potem poglej porabo. Bo takoj za kak gigabajt nižja.
Memory leak ti pa danes lahko povzroči že slabo napisana spletna stran. Kaj šele brskalnik, flash ali kakšen drug program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

ytziac ::

saj ponavadi ko sem zaprl brskalnik prek task managerja je delalo vse normalno.
Začne pa štekati le ko je računalnik veliko časa vžgan, in takrat začne celo ko odprem samo youtube.

Seljak ::

Saj Microsoft že ve za ta tvoj problem,ker spremljajo vsak tvoj korak,ki ga narediš ;)

BlaY0 ::

Praktično vsi web browserji imajo memory leak, da ne govorim o raznih plug-inih in extensionih. Pač zapreš in ponovno odpreš, druge ni.

Drugače ima pa računalnik RAM zato da ga nuca, ne da ga ima frej. Folka, ki ga ima po 8 GB in potem gleda da je vedno najmanj 2 GB frej, ne razumem najbolje.

Seljak ::

Ja,samo,da ti pa 8GB nafila do konca pa ni normalno.

konspirator ::

tumblr in neskončno scrolanje nazdol = poraba do neba, samo bo prej 32 bitni browser javil "out of memory".
--

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sem spregledal ali nisi napisal o katerem brskalniku verziji gre? Imaš tudi javo pa flash posodobljen?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ribič ::

Windows 10 žal ne poznam, zanima me pa, če si lahko inštaliraš Sysinternals na svoj računalnik.
https://technet.microsoft.com/en-us/sys...

Noter boš našel en super programček, ki se imenuje Process Explorer - zaženi ga in ta bi ti moral podati veliko bolj podrobne informacije o temu kaj se dogaja na sistemu oz. kateri program ti požre toliko rama. Jaz sem si nastavil, da mi Process Explorer nadomešča task manager. Jaz ponavadi ekstrahiram zip in premaknem vse fajle v folder "C:\Program Files\SysInternals".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
425075 (4051) Master_Yoda
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
717432 (6181) krneki0001
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17837709 (30375) subby
»

Firefoxov problem s pomnilnikom je lastnost brskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8410532 (7792) MrStein
»

Optimizacija Windows XP za sistem s 256 RAM

Oddelek: Operacijski sistemi
141834 (1637) R33D3M33R

Več podobnih tem