» »

Kaj delati v prostem času za zaslužek

Kaj delati v prostem času za zaslužek

xxurban ::

Med počitnicami imam veliko prostega časa in me zanima kaj naj delam da bi zaslužil nekaj ekstra denarja ter se naučil kaj koristnega. Imam veliko znanja o računalnikih na splošno, nekaj programiranja, osnove elektronike... Zanima me, v kaj se najbolj splača poglobiti da mi bo koristilo tudi kasneje v življenju/ karieri? Ni se mi problem naučiti kaj novega. Naj povem da ne mislim služiti velikih vsot ampak nekaj malega za sprotne projekte.

Torej, kaj se dobro trži in je perspektivno za naprej?

Lp, overclocker

opeter ::

Vse in nič.

OK, da bo bolj konkretno: ali imaš v tvoji bližini kakšno firmo (d.o.o) ali pa s.p., ki se npr. ukvarja s postavljanjem spletnih strani/portalov, morda z postavljanjem mrež, strežnikom, servisiranjem ipd. Vprašaj jih, če rabijo kakšno (predpostavljam) študenstko pomoč.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tupee ::

Če si najstnica z dekoltejem lahko preko Twitcha stremaš igranje igric, to je, jočeš zaradi muh feel.

Seveda ni treba biti ravno najstnica, lahko si tudi moški, a potem rabiš talent.

Par k$ na noč ni nič posebnega (-provizije, ki pa ne vem koliko znesejo).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Phantomeye ()

Isotropic ::

pejt v kakšno firmo vprašat, kaj rabijo

dasf ::

Lahko poskusiš freelance programiranje (upwork.com, elance.com...). Če znaš dovolj dobro angleško (da se lahko normalno pogovarjaš po skypu) lahko dobiš kake bolj preproste projekte,
recimo branje RSS vira in shranjevanje v bazo, kakše skripte za branje/pošiljanje emailov... Dost vredu za učenje programiranja.

xxurban ::

Bolj me je zanimalo, kaj se naj naučim. Zaenkrat znam dosti C# in malo jave. Kaj mislite kaj se najbolj splača naučiti tudi za v prihodnost? Hodim pa še v srednjo šolo.

xxurban ::

Ne razumete. Gre se bolj za prihodnost. Zaslužek trenutno ni pomemben.

oemdzi ::

Za poker iz nule je danes škoda časa...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

The Player ::

xxurban je izjavil:

kaj se naj naučim.

Zaslužek trenutno ni pomemben.


Slišalo se bo klišejsko, a glede na to, da cilj ni denar, poskusi ugotoviti sam kaj te veseli/zanima in to počni in se iz tega izuči do te stopnje da boš lahko od tega služil, dobil službo, odprl podjetje ipd.

Da bi šel sedaj nekaj učiti samo zato, ker je to danes v povpraševanju in je profitabilno nima smisla, ker tega ne boš delal iz srca in svojega lastnega veselja in bi lahko tudi postalo "obsolete" čez nekaj časa.

Dogaja se tudi to, da nekateri izgubijo veselje do stvari, ki so jih včasih imeli radi, tako, da iz tega lahko potegniš, da nobena stvar ni večna in da je presento pomembno, da nekaj delaš z veseljem in ne za dinarje. Kot je tudi moto podjetja different, da se dela nekaj s strastjo, ki žene stvari naprej k napredku.

Znanje, ki se ga lahko naučiš in ti bo koristil vsepovsod je, da se naučiš kuhati. Resno, osrečil boš starše, prijatelje, tudi bodočo punco, če je še nimaš, nikoli ne boš lačen, če boš ugotovil, da hrana ni po tvojem godu, čeprav boš nekje bogu za hrbtom, kjer jedo čudno hrano, mogoče bomo nekoč še brali o tebi kot vrhunski kuhar v Sloveniji :D

Isotropic ::

dasf je izjavil:

Lahko poskusiš freelance programiranje (upwork.com, elance.com...). Če znaš dovolj dobro angleško (da se lahko normalno pogovarjaš po skypu) lahko dobiš kake bolj preproste projekte,
recimo branje RSS vira in shranjevanje v bazo, kakše skripte za branje/pošiljanje emailov... Dost vredu za učenje programiranja.

bedarija + problemi z davčno.
raje naj gre do random firme in vpraša, kaj majo za delat čez poletje.

je pa res, da če se boš učil _nekaj_ zaradi keša, boš kmalu izgubil zanimanje

Zgodovina sprememb…

Rok Woot ::

Jaz igram poker v prostem času, relativno zabavno, pa še dober zaslužek.

oemdzi ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz igram poker v prostem času, relativno zabavno, pa še dober zaslužek.

Samo začetnik z nekaj 10 eur bankrolla... Saj veš kako to gre... S temu, da edge, ki ga imaš nad nasprotniki se s časom samo še niža, ker vsi študirajo vsaj osnovno matematiko in ti že na micro in low stakes igrajo polarizirano(vse od 3,4,5beta, do tripple barrelanja, kar je pred leti bila za take limite znanstvena fantastika. Ne rečem, da se ne da, ampak zakaj bi se iz nule učil nekaj kar je iz leta v leto manj profitabilno in ga poleg tega še omejuje zakonodaja, ko imaš izolirane država ala Italija, Francija, kjer imajo še dodaten rake.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Rok Woot ::

Jah, jaz sem res hud, sem igral ene 10 let profesionalno. Sej nogomet tudi veliko bolje igrajo, kot pred desetimi leti. Drugače pa par evrov na uro še sedaj ni problem dobit na pokru, tudi če imaš malo znanja in veliko kontrole.

oemdzi ::

10 let ? Uf potem si bil praktično tu, ko je bil poker boom, tam po letu 2003, ko so dokaj povprečni (gledano v primerjavi z danes) igralci obogateli na račun ameriških fišev. Ko bi vsaj jaz takrat začel :P
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Roadkill ::

20 let je star pa že 10 let igra profesionalno.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Vins ::

Na micro stakes igrajo polarizirano in to vse do 3,4,5 beta? Karkoli si ze hotel povedati, smisla tudi priblizno nima. Je pa v pokru se vedno zasluzek, ampak mora bit igralec pripravljen trdo (in dolgo) garati za to. Kar mislim da za OPja, ki isce poletni hitri zasluzek, ni primerno.
blaha

oemdzi ::

Kaj nima smisla ? Polariziran range 3beta itd ? Polariziran range double barrel ? 3barrela ? Vse to pred 5 leti, ko se je praktično vsak zagretež v nekaj mesecih prebil do nl30/50, tega ni bilo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

MasterTade ::

Hm jz sem 5-6 let nazaj tud prek neke igre služil ampak na precej grd način >:D
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

xxurban je izjavil:

Med počitnicami imam veliko prostega časa in me zanima kaj naj delam da bi zaslužil nekaj ekstra denarja ter se naučil kaj koristnega. Imam veliko znanja o računalnikih na splošno, nekaj programiranja, osnove elektronike... Zanima me, v kaj se najbolj splača poglobiti da mi bo koristilo tudi kasneje v življenju/ karieri? Ni se mi problem naučiti kaj novega. Naj povem da ne mislim služiti velikih vsot ampak nekaj malega za sprotne projekte.

Torej, kaj se dobro trži in je perspektivno za naprej?

Lp, overclocker


Škoda, da ti nihče ni dal nekega pametnega odgovora. Pa ti ga bom dal jaz.

Če hočeš delo v Angliji, oni imajo radi python, PHP, C/C++. Microsofta nekako ne marajo. Dobro plačajo, ponavadi pa so pač davki visoki. Dela se bodisi za finančno industrijo.

Če hočeš delo v Belgiji, Nizozemskem, Luksemburg je bolj zaprt, ORACLE, Java, Weblogic. Dosti dajo na certifikate. Plačilo je nekoliko nižje od Londonskega.

Luksemburg je čudna mešanica, včasih Java, včasih SAP.

Če hočeš delo v Nemčiji, tam boš kot Entwickler bolj na tenko sedaj piskal. So bolj naklonjeni C# in .net, včasih pa imjo tak miks, da človek ne ve, kaj si naj misli. Dosti imajo nekih zelo specializiranih zadev, recimo embedded C/C++, s kakšnimi čudnimi displayi. Trenutno imajo naval s severa, Fince. Nokia je razpadla v prafaktorje in 10 tisoče programerjev se trenutno vali proti jugu (Nemčiji). Nemci imajo dosti SAP, kar načeloma dobro plačajo, a ponavadi lokalce, tujci hočeš-nočeš, dobijo manj. Dosti imaš nekih del, kjer kaj integriraš, tudi to, kar je tehnično zelo zahtevno aplikacija v C, Linux, baza MS SQL), kar je ponavadi posledica dejstva, da Nemci nekaj pokupijo, potem pa to kar malo integrirajo.

V Švici, kjer boš pa težko prišel zraven, kontrolerji vseh vrst C/C++. V glavnem zelo handcrafted. Zelo težko prideš zraven, ker hočejo imeti reference vsaj na 2-3 straneh.

V Avstriji te bo bodlo verjetno, če ne znaš nemškega jezika. Avstrijci dosti delajo za Nemce, specifikacije dobijo v nemškem jeziku, posledično to doleti tebe. Plačajo slabše od Nemcev, tam se najbolj splača biti na plači.

Slovencev, Hrvatov, Madžarov, dol proti jugu, Špancev, Portugalcev, Grkov ne gledaj.

chrispy ::

najdi si delo, če ne drugega preko študentskega servisa. Toliko da malo zaslužiš, da nisi na grbi staršev. Ko si pa doma po šihtu pa programiraj. Mogoče kaj takega, kar bi lahko potem na šihtu uporabil, da bi lažje/hitreje delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Služenje preko Elance

Oddelek: Loža
153612 (2374) Isotropic
»

Freelance programiranje - prihodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7124769 (20318) krofeta
»

[fork] socialna vs. delo

Oddelek: Problemi človeštva
332037 (1730) Karaya 52
»

Freelance

Oddelek: Programiranje
296829 (5830) BluPhenix
»

Freelance spletno programiranje (npr. elance.com)

Oddelek: Programiranje
224242 (3062) brez-imenko

Več podobnih tem