» »

Ropotanje non-stop pred blokov

Ropotanje non-stop pred blokov

Temo vidijo: vsi

scipascapa ::

Nekaj let nazaj so naredili nov tobogan pred našim blokom, prej samo peskovnik. In od takrat non stop ropotanje otrok okoli tobogana, še posebej "šiptarji". Ravmo danes nova pošiljka (prej pa blagi mir nekaj tednov, zgleda so nazaj s Kosova), največ ropotajo oni. Ko so naredili ta tobogan, ni bilo začudeno nobenih 50% in več potrebnih podpisov, kako to? Ko želiš montirati klimo, pa moraš zbrati soglasje sostanovalcev. Kako podreti ta tobogan, če sploh? Ideja je tudi ograditi ta igrišče, da bi bil namenjen samo okolišnih blokom.....Kako imate to drugje rešen problem?
Ker tole konstantno dretje ni prijetno, pa pri 30°c ne moreš ravno imeti okna zaprtega celi dan.
  • zaklenil: bluefish ()

sumoborac ::

Za začetek preveri čigava je zemlja po GURS/ZK na kateri stoji tobogan. Če je etažna lastnina, potem na naslednjem zboru lastnikov predlog ureditve (sklep) po katerem se zadeva sprejme in upravniku naloži kaj je za narest.
Prid sm al pa tm ostan...

Marilyn ::

Kupi klimo in zapri okno...pusti otroke naj uživajo.

scipascapa ::

sumoborac: se da to kje online?

Alec999 ::

GURS
Igrišča v naseljih ponavadi gradi, ureja in obnavlja mestna občina.

Kupi klimo in zapri okna ali pa se preseli.Se je škoda razburjat. Lahko pa doniraš občini, da zgradi novo večje igrišče na lokaciji po tvojem priporočilu. Pričakovati mir v blokovskem naselju je nerealno.
To je tako, kot da bi imel hišo ob avtocesti in se razburjal zaradi hrupa. :)

opeter ::

Alec999 je izjavil:

... ali pa se preseli. Se je škoda razburjat.


Da, najbolj pasivna rešitev (OK, aktivna s strani tistega, ki to počne, saj mora svoje stvari spakirat), kar obstaja. Nič ne bom naredil, bom tiho in se raje odselil. Tako se je zgodilo marsikje in potem so se razpasli "ta drugi".

Očetova sestrična, ki živi v ZDA in se občasno vrača domov, nam je pripovedovala, da tam, kjer je prvotno stanovala, ni več niti ene "bele" družine. Pred tremi desetletji se je priselila ena temnopolta družina, seveda so sosedi poskušali vse (v okvirih zakona), a mestno vodstvo je odločilo, da pa je to rasizem in bodo morali prenašat tisto družino ... prvi, ki to ni prenašal, se je izselil iz svoje hiše. In namesto belca je prišla ena nova temnopolta družina ... in pripoved se nadaljuje tako, da je vrednost nepremičnin postopopoma padlo, vse bele družine so se odselile, danes pa je cela ulica (dejansko okrožje) temnopolto.

Zakaj se je to zgodilo? Ker se "ta drugi" niso hoteli prilagoditi lokalnim običajem, kulturi ... prinesli so svojo, predvsem pa svoje navade in običaje.

Ne pozabite, da bo kmalu podobno v Evropi (oz. je že marsikje v večjih mestih tako).
Ali se prilagodiš (TI, da ne bo pomote) ali pa pobegneš oz. izseliš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

konspirator ::

S čim otroci ropotajo ? Kos železa in tolčejo z njim po ograji ?
Ali kaj te moti ?

Kranj = KR reg oznaka = Kosovo Republik :D



eZK
http://www.informiran.si/portal.aspx?co...

št parcele, kat. občina, žal niso vse Slo notri zajete:
http://www.geoprostor.net/PisoPortal/De...?
--

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Marilyn je izjavil:

Kupi klimo in zapri okno...pusti otroke naj uživajo.


Mhm. V tako lepem vremenu boš imel okna zaprta zaradi primitivcev.

Xserces ::

Kot da včasih pa niste tulil k ste se špilal po igriščih ... Kaj bo šele ko boš imel otroka in se ti bo drl oziroma kaj je bilo če ga že imaš...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Od 6.00 do 22.00 se lahko derejo. Nemorš nič razn če podreš vse skup.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

konspirator ::

JRM velja med 7:00- 22:00.
--

Ashrack ::

Imel podobno situacijo. S tem da cez dan je bilo dretje otrok ponoci pa naziganje cefurjade ko so brezposelnezi tam okoli koncno vstali.
Na kratko preselil sem se.
....

francek1 ::

konspirator je izjavil:

JRM velja med 7:00- 22:00.

NE! Med 22.000 in 6.00 uro.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mr.B ::

V avstriji sem dobil opozorilo, ko sem parkiral kolo na terasi stanovanja, kjer sem v najemu. Tako da ja... balkan. Res pa je, da sem ob podpisu pogodbe, dobil v podpis marsikaj, oziroma kar pole papirjev, kjer je vse definirano. V Sloveniji je bilo to bolj snađi se dokler plačuješ nema problema.. oziroma kot pravijo potrpi, etc... Pač zamenjaj geto, ali pa začni delat pizdarije. Verjetno lahko kupiš kakšne zvočnike, pa začneš govejo musko nabijat od šetih do desetih :)).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Thuban ::

Mr.B je izjavil:

Verjetno lahko kupiš kakšne zvočnike, pa začneš govejo musko nabijat od šetih do desetih :)).


this!!!!!

Avsenik, Slak, Don Juan 24/7.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

eric_cartman ::

Živiš v mestu, rad pa bi imel mir kot na vasi.. Enostavno ne vem kaj boš predlagal zboru lastnikov, če ga boste imeli. Podrite tobogan, ker ne maram otrok? Nima veze čigavi so otroci.. Lahko jih je prinesel veter iz Albanije al pa iz sosednjega bloka. Še vedno so otroci in še vedno se otroci igrajo le podnevi - večinoma dopoldne.

Če pač želiš ljubi mir se preseli nekam na totalno obrobje mesta. Glede mladine ponoči, ki se zbira in dela bedarije zunaj, glede tega pa ti verjamem, da je nadležno.. Ampak glede tega pa dejansko lahko ukrepaš. Si pač redna stranka na številki 113 in težiš, da pridejo popisovat in podit te otroke drugam. Čeprav te bodo mel na konc tut že na policiji vrh glave.

konspirator ::

francek1 je izjavil:

konspirator je izjavil:

JRM velja med 7:00- 22:00.

NE! Med 22.000 in 6.00 uro.

Hval za popravek, drži.
https://www.uradni-list.si/1/content?id...
8. člen
(1) Kdor na nedovoljen način med 22.00 in 6.00 uro moti mir ali počitek ljudi s hrupom in ne gre za nujne interventne-vzdrževalne posege, se kaznuje z globo od 20.000 tolarjev do 50.000 tolarjev.
--

Mr.B ::

Draconis,
pod govejo musko, sem mislim tip kot so Srbska narodna, pač nekaj kar jih bo živciralo. Drugače je pa cianokol dobro zdravilo limanja ključavnic...:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

Ne začenjajte zdaj z butastimi nasveti, to ne vodi nikamor.
V bloku si pač obsojen na poslušanje dretja otrok iz bližnjih igrišč. Ljudje navadno zamenjajo stara okna z boljšimi, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NLight ::

Na Hrvaškem par let nazaj, 'nedotakljivi' so prvič začeli metat kocke leda na otroke ki so se igrali na igrišču pred blokom, nato so sledile grožnje z orožjem. Drugič so želeli fizično obračunat z otroci, v tretje se je pa eden stepel s staršem enega od otrok. Prišla policija, dvakrat s pendrekom usekali, lisice, v marico in od takrat je mir. Gre pa za problematičen primer stanovalca(ev), ki misli da je celoten blok njegov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Looooooka ::

Staršem zihr noben ni rekel, da se ne rabijo dret za vsako stvar a ne?
Ker eni so pap nevzgojeni in se derejo preko normalnih meja če jim nihče nič ne reče.

Stari maček ::

Mr.B je izjavil:

V avstriji sem dobil opozorilo, ko sem parkiral kolo na terasi stanovanja, kjer sem v najemu. Tako da ja... balkan. Res pa je, da sem ob podpisu pogodbe, dobil v podpis marsikaj, oziroma kar pole papirjev, kjer je vse definirano. V Sloveniji je bilo to bolj snađi se dokler plačuješ nema problema.. oziroma kot pravijo potrpi, etc... Pač zamenjaj geto, ali pa začni delat pizdarije. Verjetno lahko kupiš kakšne zvočnike, pa začneš govejo musko nabijat od šetih do desetih :)).

To pa je kršitev tudi čez dan tako, da tega ne priporočam.

MasterTade ::

To pa je kršitev tudi čez dan tako, da tega ne priporočam.

Kako? Saj v osnovi ne motiš počitka/spanca, sicer je predlog res faljen
Mors omnia aequat

getfe ::

am otrosko igrisce in tobogan sta namenjena temu da se otroci igrajo (po tvoje ropotajo)? tle ne vidim problema

ce se ti pa ponoci pijan folk dere pod oknom in razbija flase pa klici policijo

telexdell ::

Pri 30° in več je bolje imeti okna zaprta, da ne prihaja vroč zrak v stanovanje. Ko pa bodo primerne temperature za odprto okno (spomladi in jeseni) pa bodo otroci itak v šolah ali vrtcih. Tako, da moraš počakati še ta dva tedna pa se bo stvar uredila sama po sebi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

NonPlusUltra ::

MasterTade je izjavil:

To pa je kršitev tudi čez dan tako, da tega ne priporočam.

Kako? Saj v osnovi ne motiš počitka/spanca, sicer je predlog res faljen

Če tisti, ki čez dan počiva, pravi, da ga tvoja glasba ali tv moti, pa čeprav je to Slak ob nedeljski pečenki ...
ZJRM, 8. člen:
2) Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo 104,32 evra.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

opeter ::

Zakaj točno 104,32 evra ... zakaj ne 100 ali pa 104 ali 105? Kam gre tistih 32 centov? :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ziga Dolhar ::

25.0000 tolarjev / 239,64.
https://dolhar.si/

hojnikb ::

konverzija iz sit
#brezpodpisa

korenje3 ::

scipascapa je izjavil:

Nekaj let nazaj so naredili nov tobogan pred našim blokom, prej samo peskovnik. In od takrat non stop ropotanje otrok okoli tobogana, še posebej "šiptarji". Ravmo danes nova pošiljka (prej pa blagi mir nekaj tednov, zgleda so nazaj s Kosova), največ ropotajo oni. Ko so naredili ta tobogan, ni bilo začudeno nobenih 50% in več potrebnih podpisov, kako to? Ko želiš montirati klimo, pa moraš zbrati soglasje sostanovalcev. Kako podreti ta tobogan, če sploh? Ideja je tudi ograditi ta igrišče, da bi bil namenjen samo okolišnih blokom.....Kako imate to drugje rešen problem?
Ker tole konstantno dretje ni prijetno, pa pri 30°c ne moreš ravno imeti okna zaprtega celi dan.


ko sem prišel do besede "šiptar" sem ugotovil da problem ni hrup, ampak rasistična mentaliteta slovenclja. a če bi se otroci iz okoliških blokov igrali na tem toboganu in povzročal hrup, bi bilo pa ok?

Ziga Dolhar je izjavil:

25.0000 tolarjev / 239,64.


zakaj se ta tema na zaklene, tega rasista pa sancionira?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

marceb ::

Zato se kupi stanovanje v najvišjem nadstropju bloka, seveda z dvigalom.

chucki ::

Zakaj bi se pa zaklenila? Saj se imenujejo Shqiptarët :) Ti si pa nas Slovence užalil, ker si napisal slovencenlji.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

FTad ::

Stari maček je izjavil:

Mr.B je izjavil:

V avstriji sem dobil opozorilo, ko sem parkiral kolo na terasi stanovanja, kjer sem v najemu. Tako da ja... balkan. Res pa je, da sem ob podpisu pogodbe, dobil v podpis marsikaj, oziroma kar pole papirjev, kjer je vse definirano. V Sloveniji je bilo to bolj snađi se dokler plačuješ nema problema.. oziroma kot pravijo potrpi, etc... Pač zamenjaj geto, ali pa začni delat pizdarije. Verjetno lahko kupiš kakšne zvočnike, pa začneš govejo musko nabijat od šetih do desetih :)).

To pa je kršitev tudi čez dan tako, da tega ne priporočam.


tukaj mi pa zdaj ni jasno, zakaj si ti dobil opozorilo, ce si parkiral kolo, tam kjer najemas?

Mr.B ::

FTad ,
zato ker je z to namenjena kolesarnica, ki pa je polna. Nebi imeli pa nobenega problema, če bi seveda imel to v stanovanju...Pač poškodbe znotraj krijem jaz, poškodbe zunaj pa zavarovalnica.....takšen je hišni red...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MasterTade ::

zakaj se ta tema na zaklene, tega rasista pa sancionira?
Če nimaš nič pametnega za povedat lahko temo zapustiš, ne pa da se razpištoliš pri nepomembni opazki OP-ja
Mors omnia aequat

korenje3 ::

MasterTade je izjavil:

zakaj se ta tema na zaklene, tega rasista pa sancionira?
Če nimaš nič pametnega za povedat lahko temo zapustiš, ne pa da se razpištoliš pri nepomembni opazki OP-ja


Jaz smatram rasizem kot pametno in pomembno opazko, če so tebe starši učili druačnega vednja je pa to tvoj problem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mr.B ::

Meni je v bistvu vseeno. Na dunaju obstajajo geta, ki so znana da ni tam "lokalnih" Avstrijcev in s temu primerno nižjo vrednostjo nepremičnin, kot tudi slabšo varnost ter povečanim vandalizmom... Po drugi strani imaš okoržja, kjer so cene nepremičnin poletele v nebo...Po drugi so ntudi tam najemnine temu primerno ustrezne.... Kar ponavadi avtomatično filtrira kdo se kje naseljuje...
Seveda se bi pa mral kak "slovenec" malo poučiti o multikultrunosti etc... Če že reda nočejo implementirati... sicer je pa za Slovenijo nekaj tipičnega, vključujoč s tematiko ciganov, etc... Samo da tu na dunaju pridejo fantje v modrem, ki obdelajo teren kot se mora, tako da si kaj takega kot si privoščijo v lsoveniji, no ne boš pogosto videl...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

[D]emon ::

Multikulti je sistem, ki je ze od zacetka obsojen na propad. Ravno taki geti so lepi dokazi za to.


On-topic: Se vedno nisi objasnil za kaksno vrsto hrupa sploh gre. Ce se gre za otroke, ki se igrajo, si nabavi apaurin. V nasprotnem primeru pa imas uradne institucije na katere se lahko obrnes.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NLight ::

[D]emon je izjavil:

Multikulti je sistem, ki je ze od zacetka obsojen na propad. Ravno taki geti so lepi dokazi za to.


On-topic: Se vedno nisi objasnil za kaksno vrsto hrupa sploh gre. Ce se gre za otroke, ki se igrajo, si nabavi apaurin. V nasprotnem primeru pa imas uradne institucije na katere se lahko obrnes


Neučinkovite, kar se vidi tudi pri romih. Zaščiteni so bolj kot kočevski medved. Če te napade in se braniš boš vedno kriv, ker če te sodišče oprosti krivde se to takoj prevede na diskriminacijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

opeter ::

Ziga Dolhar je izjavil:

25.0000 tolarjev / 239,64.


Hvala. Je pa zanimivo, da niso zaokrožili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

NLight je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Multikulti je sistem, ki je ze od zacetka obsojen na propad. Ravno taki geti so lepi dokazi za to.


On-topic: Se vedno nisi objasnil za kaksno vrsto hrupa sploh gre. Ce se gre za otroke, ki se igrajo, si nabavi apaurin. V nasprotnem primeru pa imas uradne institucije na katere se lahko obrnes


Neučinkovite, kar se vidi tudi pri romih. Zaščiteni so bolj kot kočevski medved. Če te napade in se braniš boš vedno kriv, ker če te sodišče oprosti krivde se to takoj prevede na diskriminacijo


Sicer off-topic, ampak vseeno, to ti je ta ljubljeni multikulti v akciji.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust - toplice/morje

Oddelek: Loža
192797 (1699) 2dark
»

Ideje za družinske izlete in druge aktivnosti z malčki

Oddelek: Loža
172639 (2316) Unknown_001
»

S skejtanjem "motim javni mir in red" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818257 (14240) Jerry000
»

Katero slovensko kopališče je primerno za otroke tam 10-12let ? čimveč toboganov itd.

Oddelek: Loža
427925 (7467) Mesar
»

Sosedov ptič gre na živce :)

Oddelek: Loža
344143 (3002) Lion29

Več podobnih tem