» »

Carinski postopek - račun

Carinski postopek - račun

Pixy222 ::

Pozdravljeni,
ali mogoče kdo ve ali je normalno da ti na carini obračunajo carinski postopek, kljub temu da v pošiljki ni nič za prijavit in njena vrednost skupaj s poštnino nanese 19,2$?
Že nekajkrat sem dobil pregledano pošiljko s Kitajske, vendar nikoli do sedaj ni bilo potrebo doplačati ob prevzemu.
Hvala za pomoč!
 Račun carinske pošte

Račun carinske pošte


 Printscreen, ki sem ga posredoval carini

Printscreen, ki sem ga posredoval carini

Tilen ::

Da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

KraitPay ::

Meni so prejšnji teden odprli pimsko ovojnico za 4$ iz kitajske. Res da je bil označeno kot gift in vrednost 0$ (moja napaka).
No na koncu so mi zapalili 3€ za pregled in zaprtje pošte...

Se mi je zgodilo že parkrat pri večjih vrednostih. Pač če ima carinik slab dan ali pa da mu kaj sumljivo, bo odpru in četudi ni nič narobe bodo zaračunali 3€.

Pač bedno vem.

Dr_M ::

Jest se s carino sploh ne ubadam vec. Pred katkim so mi po 3 tednih cakanja poslali mail, da naj jim posljem nevem kaksne fakture za uvoz tobaka, ki je bil vreden manj kot 10€. Slo se je pa za melaso za siso. Sem jim nazaj poslal vljuden mail, da si lahko to nekam vtaknejo in mene pustijo pri miru.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rook912 ::

Obveznosti predložitve carinskim organom in izvedbe carinskih
formalnosti (carinjenja) so oproščene naslednje pošiljke:

- občasne pošiljke blaga neznatne vrednosti do skupne vrednosti 22 evrov, če niso zavezane plačilu uvoznih dajatev (pisemske pošiljke, paketne in druge pošiljke, ki vsebujejo drobna
darila, reklamni material, drobne vzorce itd.), razen pošiljk, ki vsebujejo alkohol in alkoholne
pijače, parfume in toaletne vode ter tobak in tobačne izdelke;

Dr_M ::

A tudi ce pise na veliko gor NON TOBACCO?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ales ::

A če na nečemu, kar izgleda kot bomba piše "NON EXPLOSIVE" mora g. Carinik temu verjet? Če jih ti nisi hotel informirat o pošiljki, pa so te lepo vprašali, si si čisto sam kriv.

Prodajalci so ekstremno veseli, ko srečajo take, ki se obnašajo kot si se ti. Narediš cel kup dela vsem po vrsti, potem pa se še delaš pametnega.

Machete ::

Če se lahko, se zmenite da vam robo zapakirajo v čimbolj mehek zvakumiran paket v foliji (povšter). Meni takih ne odpirajo in sem se že parkrat precejšnjim dajatvam iz USA izognil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Dr_M ::

Ales je izjavil:

A če na nečemu, kar izgleda kot bomba piše "NON EXPLOSIVE" mora g. Carinik temu verjet? Če jih ti nisi hotel informirat o pošiljki, pa so te lepo vprašali, si si čisto sam kriv.

Prodajalci so ekstremno veseli, ko srečajo take, ki se obnašajo kot si se ti. Narediš cel kup dela vsem po vrsti, potem pa se še delaš pametnega.



Jest sem se informiral, gor pise non tobacco, ostalo me ne zanima in ni moj problem. Ce lahko odpirajo MOJE posiljke, je na njih, da se informirajo. Na carino sem cakal 3 (TRI) tedne, da so mi poslali ta dopis. Itak sem bi najprej jezen zaradi tega, pa se eno drugo posiljko so mi zadrzevali 2 tedna, potem pa se mastno zaracunali.
Pac jebiga, na paypal sem dal dispute (ker se mi prodajalec ni oglasil ze 3 tedne, ko sem ga obvestil) in bom prodajalcu placal za postnino, ker sem posten clovek, ne pa tak kreten kot ti, ki ze v naprej obsojas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pixy222 ::

No v glavnem bom pač požrl te 3 evre če jih očitno moram. Nič pa ne spremeni subjektivnega dejstva, da je to navadno odiranje. Podobno kot da bi moral plačati alkotest potem ko napihaš 0,0...

Dr_M ::

Pixy222 je izjavil:

No v glavnem bom pač požrl te 3 evre če jih očitno moram. Nič pa ne spremeni subjektivnega dejstva, da je to navadno odiranje. Podobno kot da bi moral plačati alkotest potem ko napihaš 0,0...



Tocno zato sem s carino opravil. Ne bom vec narocal stvari drazjih od 22€, ker jim ne dam niti centa vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pixy222 ::

Mene je še bolj zmotilo, ker tudi prek 22€ nisem imel. Ampak ok, bo že :)

Dr_M ::

Posta in carinska posta, en kup nekih imaginarnih stroskov. Ampak temu se je treba upret.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shmandi ::

Postopka ti ne zaračunajo, če se vrednost in označba na deklaraciji ujemata. Sam kitajce vedno opozorim, naj napišejo točno vrednost.

AndrejO ::

Dr_M je izjavil:

Ales je izjavil:

A če na nečemu, kar izgleda kot bomba piše "NON EXPLOSIVE" mora g. Carinik temu verjet? Če jih ti nisi hotel informirat o pošiljki, pa so te lepo vprašali, si si čisto sam kriv.

Prodajalci so ekstremno veseli, ko srečajo take, ki se obnašajo kot si se ti. Narediš cel kup dela vsem po vrsti, potem pa se še delaš pametnega.



Jest sem se informiral, gor pise non tobacco, ostalo me ne zanima in ni moj problem.

Melasa za vodno pipo brez tobaka ima tarifno oznako 2403 99 90. Če ti bi bila kombinirana nomenklatura vsaj malo poznana, bi takoj opazil, da se oznaka začne z "24" - "Tobak in izdelani tobačni izdelki", kar vključuje tudi tobačne nadomestke.

Pač se nisi informiral. Nomenkaltura je enotna za celotno EU in sedaj je prepozno piskati.

Dr_M je izjavil:

Ce lahko odpirajo MOJE posiljke, je na njih, da se informirajo.

Oni so se že informirali, vse kaže, da se tebi ni uspelo pozanimati o EU predpisih, ampak si malo na pamet sklepal po imenih, ki jih uprabljajo drugi in drugje.

Dr_M je izjavil:

Na carino sem cakal 3 (TRI) tedne, da so mi poslali ta dopis. Itak sem bi najprej jezen zaradi tega, pa se eno drugo posiljko so mi zadrzevali 2 tedna, potem pa se mastno zaracunali.

Običajno si carina vzame čas za preveriti vsa dejstva, kadar naslovnik trdi eno, TARIC pa nekaj drugega. Stvari gredo skozi mnogo hitreje in zlahka, kadar so deklaracije ustrezne, naslovnik pa dejansko pozna predpise.

Dr_M je izjavil:

Pac jebiga, na paypal sem dal dispute (ker se mi prodajalec ni oglasil ze 3 tedne, ko sem ga obvestil) in bom prodajalcu placal za postnino, ker sem posten clovek, ne pa tak kreten kot ti, ki ze v naprej obsojas.

Po pravici povedano, prodajalci ne odgovarjajo za težave z lokalnimi carinami - te so vedno problem naslovnika. Za poštnino si verjetno že plačal, zato mi je zanimivo, da to sploh omenjaš. Ali morda pričakuješ, da bo prodajalec mirno požrl strošek tvojega lastnega za*eba?

shmandi ::

Na prodajalcu pa je, da pravilno izpolni deklaracijo. Sem brez slabe vesti zahteval refund, ker so mi na pošti hoteli zaračunati stroške carinjenja.

Ales ::

Dr_M je izjavil:

Jest sem se informiral, gor pise non tobacco, ostalo me ne zanima in ni moj problem. Ce lahko odpirajo MOJE posiljke, je na njih, da se informirajo.

Saj so se hoteli, pa se ti ni dalo ukvarjati.

Bi raje videl, da carinijo kar po svoje in da enostavno dobiš račun, ali da te vprašajo, kaj to je in koliko stane, preden te zacolajo? Te ne zanima in ni tvoj problem, ane...

Dr_M je izjavil:

Na carino sem cakal 3 (TRI) tedne, da so mi poslali ta dopis. Itak sem bi najprej jezen zaradi tega, pa se eno drugo posiljko so mi zadrzevali 2 tedna, potem pa se mastno zaracunali.
Pac jebiga, na paypal sem dal dispute (ker se mi prodajalec ni oglasil ze 3 tedne, ko sem ga obvestil) in bom prodajalcu placal za postnino, ker sem posten clovek, ne pa tak kreten kot ti, ki ze v naprej obsojas.

Uuu, tri tedne.

In ker si bil ves besen na Carino, si:
- prodajalcu naredil nepotrebno delo z brezveznim pošiljanjem paketa, neupravičenim paypal disputom in izgubo dohodka, ker bo mesece po pošiljanju čakal, da dobi paket nazaj, da ga bo lahko ponovno prodal, če sploh bo
- carini naredil še več dela in podaljšal vsem drugim že tako dolge roke carinjenja
- pošti naredil 2x delo, za katero ne bodo nič dodatno plačani
- in... prodajalcu boš velikodušno plačal celo poštnino?

U, al si fin in pošten, jaz sem pa kreten.

Carina je odgovornost kupca, to je tvoj problem in moralo bi te zanimati, preden delaš zmedo drugim ljudem. Zavoljo vseh normalnih kupcev v Sloveniji bi bilo bolje, da bi te PayPal in prodajalec lepo po prstih, da si vsaj malo zapomniš.

Ales ::

shmandi je izjavil:

Na prodajalcu pa je, da pravilno izpolni deklaracijo. Sem brez slabe vesti zahteval refund, ker so mi na pošti hoteli zaračunati stroške carinjenja.
Lepo bi bilo, če bi vsi prodajalci pravilno izpolnjevali obrazce.

Striktno gledano, npr. PayPal nima v pogojih poslovanja, da jih morajo. Neizpolnjen obrazec IMHO ni upravičena osnova za PayPal dispute.

Ne vem pa, kaj bi bilo, če bi od prodajalca predhodno zahteval pravilno izpolnitev in je on ne bi izvedel. To bi po se po moje lahko štelo kot neizpolnjevanje sporazumno dogovorjene pogodbene obveznosti.

No, PayPal gor ali dol, pameten prodajalec, ki skrbi za svoje stranke, bi moral tako zahtevo za refund upoštevati in v prihodnje spremeniti svoj postopek pošiljanja, da do takih težav ne pride.

s1m0n ::

Jaz sem včasih presenečen, da je deklaracija s kitajske popolnoma pravilna :)
Od artikla do cena. Ostali pa imajo generično GIFT $10 in podobne.

AndrejO ::

Jp. Večina prodajalcev, ki je soočena s težaki iz neke države X, v to državo ali pa kar regijo preneha prodajati.

Koza cela, volk pa lahko obira zelje, če je še lačen.

Runnagain ::

Tele 3EUR carinskega postopka sem ponovno fasal tudi sam, vrednost pa je bila 20EUR (torej pod omejitvijo).
Je kje zapisan kakšen člen, ki opravičuje računanje carinskega postopka tudi za izdelke, kateri načeloma sploh ne bi smeli biti predmet carinjenja.
Vse skupaj mi zelo smrdi po izkrivljanju pravil.
Je kdo poskusil z reklamacijo?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Runnagain je izjavil:

Tele 3EUR carinskega postopka sem ponovno fasal tudi sam, vrednost pa je bila 20EUR (torej pod omejitvijo).
Je kje zapisan kakšen člen, ki opravičuje računanje carinskega postopka tudi za izdelke, kateri načeloma sploh ne bi smeli biti predmet carinjenja.
Vse skupaj mi zelo smrdi po izkrivljanju pravil.
Je kdo poskusil z reklamacijo?


Nisem. Pa napiši ti, bomo videli, kao je s tem. 5 minut si fertik. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

il ::

Teh 3EUR je zgleda bolj na novo, ker do sedaj nisem še nikoli plačal ničesar za vrednosti pod 22EUR, ne glede na to ali so pošiljko odprli ali ne.

Runnagain ::

Pomojem so iznašli način, kako vsakemu, ki kupi karkoli v tujini, zacolat vsaj 3EUR; pa jih čisto malo briga, ali je vrednost 0,10EUR ali pa 21,90EUR.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Runnagain je izjavil:

Tele 3EUR carinskega postopka sem ponovno fasal tudi sam, vrednost pa je bila 20EUR (torej pod omejitvijo).
Je kje zapisan kakšen člen, ki opravičuje računanje carinskega postopka tudi za izdelke, kateri načeloma sploh ne bi smeli biti predmet carinjenja.
Vse skupaj mi zelo smrdi po izkrivljanju pravil.
Je kdo poskusil z reklamacijo?


Najprej si razčisti kaj sploh plačuješ. Cenik in pravila povezana z uvozom so jasna. Kot uvoznik si dolžan zagotovit, da je pošljka ustrežno označena. Če ni, ti imajo vso pravico zaračunat dodatno delo, ki ga imajo s tabo.

Od kje pa tebi blodnja, da neka pošiljka ne sme biti predmet carianjenja (oziroma carisnkega postopka) pa veš samo ti.

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Kot uvoznik si dolžan zagotovit, da je pošljka ustrežno označena. Če ni, ti imajo vso pravico zaračunat dodatno delo, ki ga imajo s tabo.

A no označil?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pyromanic ::

Če ni pravilno izpolnjen obrazec (CN22) potem imajo oni pravico ti zaračunat stroške carinjenja, kar je 3€.
To so letos uvedl. Tud men grejo na živce s tem, so mi že enkrat zaračunal 3€ za paket vredn 3€, talenti.
Pod 22€ si opravičen davka. Če ima izdelek pravilno označeno ceno in opis, in ti ga carinjo, ne boš plačal nič.
Če je pa izdelek vredn 20€ in ma označn gift $1 je pa velka verjetnost, da ti bojo računal carinjenje (pregled paketa). DDV-ja si pa še vedno opravičen.

Runnagain ::

Mare2 je izjavil:

St235 je izjavil:

Kot uvoznik si dolžan zagotovit, da je pošljka ustrežno označena. Če ni, ti imajo vso pravico zaračunat dodatno delo, ki ga imajo s tabo.

A no označil?


Se strinjam, označena ni bila čisto po JUSu.
Naročil sem GU LED 10 6 kosov, dealextreme je to označil kot gadgets, vrednost je bila označena na paketu kot 5,25, dejanska je bila 20,10.

Če prejšnje trditve pravilno razumem: če bi se torej specifikacija na poštni pošiljki ujemala s tisto, kar je bilo dejansko notri oz. na računu, ki sem jim poslal, mi tega ne bi zaračunali?

šernk ::

Če prejšnje trditve pravilno razumem: če bi se torej specifikacija na poštni pošiljki ujemala s tisto, kar je bilo dejansko notri oz. na računu, ki sem jim poslal, mi tega ne bi zaračunali?


res je. samo od kitajcu redko dobiš pravilno označeno, se pa pomojem odločajo računat samo za stvari, ki se jim zdi da precej odstopajo od napisane vrednosti. ker sem dobil nedolgo nazaj odprto pošiljko za cca 10eur pa ni bilo nič za plačat. je pa gor pisalo točno kaj je notri le vrednost je bila napisana namesto cca 12$ samo 8$.

je pa zanimivo kako se vsi pritožujejo nad računanjem teh 3 eur, nihče se pa ne pritoži ko mu carina spusti skozi kakšen izdelek za 50eur+, ker je na njemu napisano gadgets 5$ :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Runnagain ::

šernk je izjavil:

Če prejšnje trditve pravilno razumem: če bi se torej specifikacija na poštni pošiljki ujemala s tisto, kar je bilo dejansko notri oz. na računu, ki sem jim poslal, mi tega ne bi zaračunali?


res je. samo od kitajcu redko dobiš pravilno označeno, se pa pomojem odločajo računat samo za stvari, ki se jim zdi da precej odstopajo od napisane vrednosti. ker sem dobil nedolgo nazaj odprto pošiljko za cca 10eur pa ni bilo nič za plačat. je pa gor pisalo točno kaj je notri le vrednost je bila napisana namesto cca 12$ samo 8$.

je pa zanimivo kako se vsi pritožujejo nad računanjem teh 3 eur, nihče se pa ne pritoži ko mu carina spusti skozi kakšen izdelek za 50eur+, ker je na njemu napisano gadgets 5$ :))


Mene ta "sreča" še ni doletela. Se strinjam z delovanjem by-the-book. Očitno bo potrebno kar dodati 3€ fiksnega stroška k naročilom iz kitajske ;).

Snail ::

Pravilno izpolnjen obrazec? Bullshit. Če se jim sprdne tudi to ustavijo in ti zaračunajo.
Majo neko dnevno normo in če jim tvoja pošiljka pride pod prste ti jo bojo ustavli neglede na kaj piše gor.

So mi ustavli pošiljke z vso dokumentacijo, not račun, a niti odprli niso in zahtevali, da jim posredujem prek maila (s tem takoj padejo stroški carinjenja)...
So mi ustavli pošiljke s slabo deklaracijo, jih odprli, sam niso blokirali na carini...
Mislim da sem doživel že vse možno, razen uničenja pošiljke .... kakor se jim sprdne....

AC_DC ::

Pyromanic
Če ni pravilno izpolnjen obrazec (CN22) potem imajo oni pravico ti zaračunat stroške carinjenja, kar je 3€.

Tudi če je pravilno izpolnjen obrazec (CN22) gredo oni še vedno lahko v postopek carinjenja/pregleda, ki ti ga seveda zaračunajo.
Either case si f*cked up.

St235 ::

Snail je izjavil:

Pravilno izpolnjen obrazec? Bullshit. Če se jim sprdne tudi to ustavijo in ti zaračunajo.
Majo neko dnevno normo in če jim tvoja pošiljka pride pod prste ti jo bojo ustavli neglede na kaj piše gor.

So mi ustavli pošiljke z vso dokumentacijo, not račun, a niti odprli niso in zahtevali, da jim posredujem prek maila (s tem takoj padejo stroški carinjenja)...
So mi ustavli pošiljke s slabo deklaracijo, jih odprli, sam niso blokirali na carini...
Mislim da sem doživel že vse možno, razen uničenja pošiljke .... kakor se jim sprdne....


Dajmo za take neumnosti kakšen vir/dokaz. Ker drugače gra za navadno slaboumno nabijanje tja v tri dni. Meni pri nobeni pošiljki niso nič zaračunali, če je imela pravilno izpolnjeno papirologijo. Sem pa videl že kup slaboumnih komentarjev o temu kaj vse zaračunavajo, pri čemer velika večina pametnjakovičev še sama ne zna izpolnit CN22.

AC_DC je izjavil:

Pyromanic
Če ni pravilno izpolnjen obrazec (CN22) potem imajo oni pravico ti zaračunat stroške carinjenja, kar je 3€.

Tudi če je pravilno izpolnjen obrazec (CN22) gredo oni še vedno lahko v postopek carinjenja/pregleda, ki ti ga seveda zaračunajo.
Either case si f*cked up.


Še ena rekla kazala, dajmo kak konkreten primer al samo nabijate poste v tri dni in se dalate pametne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ohnowhy ::

Lakotnik29, tudi znancu so zaračunali carinski postopek (ne pa samega uvoza), čeprav je bil "znotraj budgeta 22EUR", kar je dokazal z računom, tako je vsaj rekel in bil nekaj nesrečen. Zdaj, če to na carini delajo sistematično, ne vem, nimam pa razloga, da znancu ne bi verjel. Tudi za dokazila mu lahko rečem, le malo hecno bo, vsaj meni.

Lakotnik29, "Kot uvoznik si dolžan zagotovit, da je pošljka ustrežno označena." - utegneš tole malo razložiti? Kako se "zagotovi" (zagotovi, ja), da bo kitajska spletna trgovina ravnala ustrezno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

St235 ::

Lakotnik29, tudi znancu so zaračunali carinski postopek (ne pa samega uvoza), čeprav je bil "znotraj budgeta 22EUR", kar je dokazal z računom, tako je vsaj rekel in bil nekaj nesrečen. Zdaj, če to na carini delajo sistematično, ne vem, nimam pa razloga, da znancu ne bi verjel. Tudi za dokazila mu lahko rečem, le malo hecno bo, vsaj meni.


Še 1001, ker očitno bralno razumevanje povzroča velike težave. Carisnki pregled se lahko opravi kadarkoli in nima nikaršne veze kakšen je znesek. Je pa blago, ki je vredno manj kot 22EUR oproščeno plačila DDV. Če hoče carinik to v postopku ugotovit mora imeti pošiljka ustrezno označen obrazec CN22 in priložen račun. Če karkoli od tega manjka ali ni ustezno izpolnjeno potem se od prejemnika zahteva, da predloži ustrezna dokazila in to se plača neodvisno od tega ali je samo blago na koncu oproščeno plačila DDV. Torej, če CN22 ni ustrezno izpolnjen je to povsem legitimen razlog, da se postopek zaračuna in s tem si kot uvoznik seznanjen preden kupiš (razen seveda, če si za tako kompleksno razumevanje preneumen in potem jokaš na forumu).

Zdaj zakaj je tvoj prijatelj to moral plačat se mi tudi sanja ne. Lahko pa mi prilepiš kopijo CN22 delkaracije in računa pa lahko razpravljamo ali so upravičeno zaračunali tiste 3EUR ali ne.

Lakotnik29, "Kot uvoznik si dolžan zagotovit, da je pošljka ustrežno označena." - utegneš tole malo razložiti? Kako se "zagotovi" (zagotovi, ja), da bo kitajska spletna trgovina ravnala ustrezno?

To je stvar poslovnega odnosa med tabo in kitajcem, ki pošilja. Ti kot uvoznik imaš dolžnost, da zagotoviš, da ob uvozu carina razpolaga z vsemi potrebnimi podatki za uvoz izdelka v EU. Če tega nisi sposoben potem je povsem logično, da ti dodatno delo, ki ga imajo zaradi tebe zaračunajo oziroma v skrajnem priemru celo zavrnejo uvoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ohnowhy ::

St235 je izjavil:

Lahko pa mi prilepiš kopijo CN22 delkaracije in računa pa lahko razpravljamo ali so upravičeno zaračunali tiste 3EUR ali ne.

To, kaj mi razpravljamo, ne spremeni zadeve, plačal je.

St235 je izjavil:

Ti kot uvoznik imaš dolžnost, da zagotoviš, da ob uvozu carina razpolaga z vsemi potrebnimi podatki za uvoz izdelka v EU. Če tega nisi sposoben potem je povsem logično, da ti dodatno delo, ki ga imajo zaradi tebe zaračunajo oziroma v skrajnem priemru celo zavrnejo uvoz.

Sprašujem, kako lahko to zagotovim, s katerim mehanizmom? Nekaj izberem na kitajskem webshopu, plačam in čakam. Kako lahko jaz osebno zagotovim, da bo kitajski webshop spisal deklaracijo na tak način, da carina ne bo vpogledala in meni povzročala stroškov? Konkretno, kaj si ti napravil, da ti carina nikdar ne odpre naročenih paketov, ne glede na znesek in se povsem zanese na deklaracijo?

Mislim pa, da v paketih ni uradnih računov, navadno je samo popis artiklov, za ceno nisem prepričan, se ne spomnim na pamet. Torej je potrebno spremeniti zakonodajo ali kaj, da bodo v/na paketih tudi računi? Prav, ampak, zaenkrat, kolikor vem, niso, se pa dam podučit, četudi 1001 ali 10002 ali 100003, eni smo pač bolj počasne pameti, nismo tako uspešni kot vi :)

Če zahtevaš plačilo za tvoje svetovanje, napiši, da bo jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Pyromanic ::

AC_DC je izjavil:


Tudi če je pravilno izpolnjen obrazec (CN22) gredo oni še vedno lahko v postopek carinjenja/pregleda, ki ti ga seveda zaračunajo.
Either case si f*cked up.


Za kj tazga pa še nism slišu. Kj novga pa tud ne more bit, ker sm lih dons dubu 1 paket s carine.
Kot sem rekel. Tudi če je pravilno izpolnjen obrazec, ti ga lahko odprejo in zahtevajo dokazilo (račun, link...)
Račun sem oddal na njihovi spletni strani, in dobil paket brez da bi kaj plaču. ( Če pošleš mail, ti računajo 1EUR za printanje lista)

Ali ti govoriš o "pravilnem" izpolnjenem obrazcu, kjer piše vrednost $5 potem pa jim pošleš račun od izdelka ki je 20EUR. To ni pravilno izpolnjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pyromanic ()

St235 ::

To, kaj mi razpravljamo, ne spremeni zadeve, plačal je.

In zakaj naj ne bi plačal?

Sprašujem, kako lahko to zagotovim, s katerim mehanizmom? Nekaj izberem na kitajskem webshopu, plačam in čakam. Kako lahko jaz osebno zagotovim, da bo kitajski webshop spisal deklaracijo na tak način, da carina ne bo vpogledala in meni povzročala stroškov? Konkretno, kaj si ti napravil, da ti carina nikdar ne odpre naročenih paketov, ne glede na znesek in se povsem zanese na deklaracijo?


Carina pakete odpira po svoji diskreciji in tega ne moreš na noben način omejevat. Kar se tiče pa pravilnih deklaracij pa vsakokrat posebej naročim pošiljatelju, da pravilno izpolni deklaracijo in naj navaja realne zneske ter se izogiba oznakam gift. Po večini se tega držijo. Kadar se ne je pač moja odgovornost in strošek, če moram predložit dokazila. In ravno zato, ker ti ne moreš vedet ali bo pošiljatelj spoštoval dogovor je uveden sistem, ki ti omogoča, da dopolniš dokumentacijo, ko roba pride v EU. Ni pa to zastonj.

Mislim pa, da v paketih ni uradnih računov, navadno je samo popis artiklov, za ceno nisem prepričan, se ne spomnim na pamet. Torej je potrebno spremeniti zakonodajo ali kaj, da bodo v/na paketih tudi računi? Prav, ampak, zaenkrat, kolikor vem, niso, se pa dam podučit, četudi 1001 ali 10002 ali 100003, eni smo pač bolj počasne pameti, nismo tako uspešni kot vi :)


Kako zakonodajo bi ti spreminjal? Saj pravila so jasna. Zahteva se pravilno izpolnjena deklaracija in račun. Če tega ni pride do ločenega postopka, ki s sabo nosi določene stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ohnowhy ::

St235 je izjavil:

...


St235 je izjavil:

To je stvar poslovnega odnosa med tabo in kitajcem, ki pošilja. 1. Ti kot uvoznik imaš dolžnost, da zagotoviš, da ob uvozu carina razpolaga z vsemi potrebnimi podatki za uvoz izdelka v EU. 2. Če tega nisi sposoben potem je povsem logično, da ti dodatno delo, ki ga imajo zaradi tebe zaračunajo oziroma v skrajnem priemru celo zavrnejo uvoz.


Kako si ti potem to uredil, ker očitno ne poznaš takšnega problema. Domnevam, da si 1. in 2. napisal na osnovi svojih izkušenj. Domnevam tudi, da carina na osnovi 1. in 2. tebe ne bremeni za dodatne stroške, vsaj glede na 1. in 2. Za to razlago/pomoč te prosim, v tvojem besedilu to izgleda izredno enostavno, eni pa smo pač trotlji in imamo težave s funkcionalno pismenostjo. Meni je res zelo žal, ampak tudi takšni moramo živeti, zato pač vprašamo tiste, ki obvladajo, če so pripravljeni deliti svoje znanje, po možnosti brezplačno.

Torej - kako TI osebno zagotoviš, da nimaš s carino dodatnih stroškov, če si ali nisi znotraj budgeta 22EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Ganon ::

Jaz pričakujem pošiljko iz Kitajske, vredno 20,79 dolarjev. Me prav zanima, kaj se bo zgodilo.

šernk ::

Torej - kako TI osebno zagotoviš, da nimaš s carino dodatnih stroškov, če si ali nisi znotraj budgeta 22EUR ?


kako je ubistvu tvoj problem, saj ti uvažaš stvar. torej moraš se zmenit v naprej s prodajalcem da vse pravilno označi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

ohnowhy je izjavil:

St235 je izjavil:

...


St235 je izjavil:

To je stvar poslovnega odnosa med tabo in kitajcem, ki pošilja. 1. Ti kot uvoznik imaš dolžnost, da zagotoviš, da ob uvozu carina razpolaga z vsemi potrebnimi podatki za uvoz izdelka v EU. 2. Če tega nisi sposoben potem je povsem logično, da ti dodatno delo, ki ga imajo zaradi tebe zaračunajo oziroma v skrajnem priemru celo zavrnejo uvoz.


Kako si ti potem to uredil, ker očitno ne poznaš takšnega problema. Domnevam, da si 1. in 2. napisal na osnovi svojih izkušenj. Domnevam tudi, da carina na osnovi 1. in 2. tebe ne bremeni za dodatne stroške, vsaj glede na 1. in 2. Za to razlago/pomoč te prosim, v tvojem besedilu to izgleda izredno enostavno, eni pa smo pač trotlji in imamo težave s funkcionalno pismenostjo. Meni je res zelo žal, ampak tudi takšni moramo živeti, zato pač vprašamo tiste, ki obvladajo, če so pripravljeni deliti svoje znanje, po možnosti brezplačno.

Torej - kako TI osebno zagotoviš, da nimaš s carino dodatnih stroškov, če si ali nisi znotraj budgeta 22EUR ?


Tako da se zavedam, da je uvoz izdelka moja odločitev kar pomeni, da je tudi moja (materialna) odgovornost, da bo izdelek, ki bo prispel na mejo ustrezno označen. Del tega zavedanja je tudi dejastvo, da v primeru, ko izdelek ni pravilno označen sprejmem nase določene stroške in to urejam s prodajalcem, ki se ni držal dogovora. Zagotovo pa za napake prodajalca ne obtožujem carinsko pošto in pluvam po ljudeh, ki opravljajo svoje delo, za razliko od številnih slaboumnih in polpismenih uporabnikov tega foruma.

dukedl ::

10.9. je v Slo iz Kitajske prispel paket zame (tracking info tako pravi), do mene pa ne.

Kaj lohk naredim? Na http://carinska.posta.si ni kontakta :-/
lp dukedl

Mare2 ::

Meni so z SMS sporočili, kaj rabijo in na kateri email pošljem podatke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

St235 je izjavil:

za razliko od številnih slaboumnih in polpismenih uporabnikov tega foruma.


Lepo prosim moderatorja, da oceni primernost tega besedila pismenega uporabnika Lakotnika. :)

Meni se ne zdi...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Kaj ko bi dokazal svojo pismenost in tole objavil v temi, ki je temu namenjena?

Drugače pa gre pri moji izjavi zgolj za, reseda žalosten a zato nič manj resničen opis dejasnkega stanja.

Ganon ::

Ganon je izjavil:

Jaz pričakujem pošiljko iz Kitajske, vredno 20,79 dolarjev. Me prav zanima, kaj se bo zgodilo.


Danes mi je poštar prinesel paket. Na njem je znesek 7,98 dolarjev, obkljukan pa je tudi GIFT. Torej brez dodatnih stroškov, kot vsakič do sedaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8719486 (2914) ElNuncio
»

Pošta Slovenije in prisilni stroški (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27256263 (38653) AndrejO
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030158 (26726) Fritz

Več podobnih tem