» »

Izkušnje s spletno trgovino Alza Shop

Izkušnje s spletno trgovino Alza Shop

«
1
2

Bezukhoff ::

Živijo,

Kupujem en produkt, in sicer TV, in mi ga je preko ceneje.si našlo na trgovini Alza Shop.

Prvič slišim za njih, zatorej bi me zanimale first-hand izkušnje z njimi, v kolikor je že kupoval tamle. :)

Thanks za kakršenkoli feedbackič. :)

scipascapa ::

NE

toplakd ::

Kak argument za NE bi prav prišel.

Je pa zanimivo da so iz Češke, telefonske pa GB in DE :)
Pod contact us je pa številka iz Češke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Bezukhoff ::

Sounds fishy, lol. :))

Ampak the word "NE" bi lohka bil konkretneje argumentiran, nje. :)

hojnikb ::

greš na geizhals.eu in poiščeš izdelek. Če ga tuki ni za tako ceno, potem veš, da je trgovina fishy.
#brezpodpisa

scipascapa ::

fishy zato.

Klemen12 ::

Pa je že kdo kupoval v trgovinah, ki so navedene na geizhals.eu?
Kupujem tv in sem se zagledal v tega https://geizhals.eu/panasonic-tx-39asw6..., ki ga pri nas ni mogoče več dobiti v nekaterih od teh trgovin pa je na voljo očitno. Še vprašanje, ker ne razumem nemško. Saj lahko na ta tv priklopiš internet?

mihco ::

Kupil iz alza shop. Brez problema..

eee ::

Ravno gledam tele čehe. Cene so malenkost cenejše kot amazon.at, kjer je dostava cenejša, če ne celo zastonj in ni problemov glede garancije. Na strani jim piše "1994-2015 Alzashop.com" oz 20 let izkušenj. Webarchive govori malo drugače: https://web.archive.org/web/20110301000...

Grem raje na amazon.de/at.

CyberDuck ::

Glede na to, da imajo wildcard certifikat od GeoTrust-a, ki ni glih poceni (499$), dvomim, da je fishy site!

AmaranthK ::

Evo, review-i https://www.trustpilot.com/review/alzas... - čisto malo manjka, pa bo št. nezadovoljnih in zadovoljnih strank enako, če je tak prepad vmes..ne vem..se mi ne zdi glih pametno kupovat. :)

dominuspro ::

Jst sem prin jih kupil mb+ram in dobil tretji delovni dan po plačilu bp. Dostava GLS.

greatdrakon ::

Na hiter sem pogledal trust pilot, pa jokajo vecinoma razvajeni britanci, ki so navajeni da firme vedno pokrivajo postnino za nazaj pa da niso dobil uk adapterja, poleg tega imajo po vsi en review napisan, kar ne izkljucuje da so opisi fake oz. skodozeljni...

BigHugo ::

Pred kratkim kupil na Alzashop. Naročilo v ponedeljek zvečer, dostava je bila v četrtek dopoldan. Nobenih problemov.Prijetno presenečen glede odzivnosti.

LP BigHugo
LP BigHugo

Blazz ::

eee je izjavil:

Ravno gledam tele čehe. Cene so malenkost cenejše kot amazon.at, kjer je dostava cenejša, če ne celo zastonj in ni problemov glede garancije. Na strani jim piše "1994-2015 Alzashop.com" oz 20 let izkušenj. Webarchive govori malo drugače: https://web.archive.org/web/20110301000...

Grem raje na amazon.de/at.


amazon ne dostavlja velikih paketov (npr. TVjev) v SLo...

Vulpina ::

Mogoče zate ni več aktualno, ampak za koga pa vsekakor pride prav, vsaj upam da.

Aprila sem kupovala v Alzashop, Dell monitor, ki me je prišel 50 € ceneje kot tu v slo. Poštnina cca. 10 € in kupon za 5 € sconta. Nakup sem izvedla preko podjetja in plačala s sepa plačilnim nalogom (minimalna bančna provizija), zato so rabili kakšen dan več, da so ugotovili, da so prejeli plačilo. Plačala sem v torek in naslednji torek je bil monitor dostavljen s City expressom, tako kot se šika.

Na hrvaškim forumih se najde več info, očitno več nabavljajo kot mi, mogoče zato, ker na Hrvaško ni poštnine. Takrat, ko sem kupovala nisem našla nobenih informacij na slo. forumih. Po ostalih objavah vidim, da nas je že nekaj ugotovilo, da se tam splača kupovati ;-) je pa res nekaj odvisno tudi od tečaja dolarja.

Tisti, ki menite, da je zadeva fishy, vam svetujem, da najprej preverite družbo. Družba, ki stoji zadaj je nekaj podobnega kot pri nas nrp. Big Bang in deluje že dobrih 20 let....več pa na njihovi spletni strani, če koga zanima.

Nikonja ::

Ziher drži, posebej ker si danes odprla račun samo da tole napišeš !

Vulpina ::

Nikonja je izjavil:

Ziher drži, posebej ker si danes odprla račun samo da tole napišeš !



Dejansko sem res ravno zato odprla račun, ker sama nisem nikjer dobila nobene uporabne informacije. Na forum pa me je vrglo, ker sem iskala nek artikel v Alzi.

Whatever, sicer ne boš verjel, ampak nekateri si drznemo in odpremo celo nov profil, ko lahko nekomu z informacijo pomagamo. So pa tudi taki, ki na forumih sproščajo svoje frustracije...včasih so celo v večini in potem se moraš prebijati skozi balast, da prideš do uporabne informacije.

In kot sem napisala, tisti, ki ga zanima, bo preko unklgugla prišel do informacije o poslovanju družbe.

lp

Leprechaun ::

Sem že kupoval, zaenkrat nimam pripomb.
*************************************************************

mitja73 ::

Alza je kot Mimovrste v Slo, največja CZ spletna.

Sapere Aude! ::

Z njimi imam dobre izkušnje (od 2009/10), resda pa še nisem nakupoval z dostavo v Slovenijo (vse na CZ).

Dosedaj kupil TV/monitor, win8 telefona, roombo, nekaj routerjev, USB ključke, 2 SSD diska, pa še kaj bi se našlo, vse brez problema, cena dostikrat priemrljive z D ali GB.
Zaradi iskalnih parametrov dosti boljši kot slovenska konkurenca, občasno nimajo najnovejših izdelkov, a so pri nekaterih tudi pred ostalimi (npr Lumia 535 Dual Sim).

Glede kontaktov pa je logično, da imajo tudi druge (GB in D) številke zaradi poslovanja s preostalo Evropo.

Edini pripombi, ki jih imam, da občasno nimajo konsistence v zalogi (med SK in CZ stranjo so razlike, kaj šele z EN) ter da mi v poslednjem času vedno prestavlja na EN stran, čeprav brskanje začnem v CZ ali SK strani.

qzem ::

Vulpina je izjavil:

Mogoče zate ni več aktualno, ampak za koga pa vsekakor pride prav, vsaj upam da.

Aprila sem kupovala v Alzashop, Dell monitor, ki me je prišel 50 € ceneje kot tu v slo. Poštnina cca. 10 € in kupon za 5 € sconta. Nakup sem izvedla preko podjetja in plačala s sepa plačilnim nalogom (minimalna bančna provizija), zato so rabili kakšen dan več, da so ugotovili, da so prejeli plačilo. Plačala sem v torek in naslednji torek je bil monitor dostavljen s City expressom, tako kot se šika.

Na hrvaškim forumih se najde več info, očitno več nabavljajo kot mi, mogoče zato, ker na Hrvaško ni poštnine. Takrat, ko sem kupovala nisem našla nobenih informacij na slo. forumih. Po ostalih objavah vidim, da nas je že nekaj ugotovilo, da se tam splača kupovati ;-) je pa res nekaj odvisno tudi od tečaja dolarja.

Tisti, ki menite, da je zadeva fishy, vam svetujem, da najprej preverite družbo. Družba, ki stoji zadaj je nekaj podobnega kot pri nas nrp. Big Bang in deluje že dobrih 20 let....več pa na njihovi spletni strani, če koga zanima.


Zanima me, glede na to da si kupila na podjetje, če prav razumem. Kako je v tem primeru z davkom, ali ti ga avtomatsko odbijejo in plačaš manj, ali kako ti izgleda? Pa še ena stvar, pri nas sem opazil, da recimo imajo nekateri izdelki pri nakupu na podjetje krajši rok garancije Prenosniki reicmo namesto 2 leti samo eno leto), slučajno veš kako je s tem pri alzashop?

Lp

Vulpina ::

qzem je izjavil:

Vulpina je izjavil:

Mogoče zate ni več aktualno, ampak za koga pa vsekakor pride prav, vsaj upam da.

Aprila sem kupovala v Alzashop, Dell monitor, ki me je prišel 50 € ceneje kot tu v slo. Poštnina cca. 10 € in kupon za 5 € sconta. Nakup sem izvedla preko podjetja in plačala s sepa plačilnim nalogom (minimalna bančna provizija), zato so rabili kakšen dan več, da so ugotovili, da so prejeli plačilo. Plačala sem v torek in naslednji torek je bil monitor dostavljen s City expressom, tako kot se šika.



Zanima me, glede na to da si kupila na podjetje, če prav razumem. Kako je v tem primeru z davkom, ali ti ga avtomatsko odbijejo in plačaš manj, ali kako ti izgleda? Pa še ena stvar, pri nas sem opazil, da recimo imajo nekateri izdelki pri nakupu na podjetje krajši rok garancije Prenosniki reicmo namesto 2 leti samo eno leto), slučajno veš kako je s tem pri alzashop?

Lp


Nismo davčni zavezanec, zato je bilo blago prodano z českim DDV. V primeru, da si davčni zavezanec, daš svoj ID DDV pri podatkih. V tem primeru mora prodajalec v bazi VIES preveriti ali si res davčni zavezanec in če si, ti mora prodati brez DDV, ti pa narediš samoobdavčitev. V primeru, da ti zaračunajo DDV, ki ti ga ne bi smeli, narediš samoobdavčitev od vrednosti blaga, plačani česki DDV pa lahko terjaš nazaj preko naše davčne, vendar ne preko obračuna DDV, ampak je to druga prodedura.

Na dolžino garancije to pot nisem bila pozorna, bom drugič...ženske pač ;-)

nebi ::

Naročil sem grafično kartico pri njih.

Bank transfer sem opravil 24.11., vendar sem storil napako (nakazal na napačen račun... imajo več računov na različnih bankah - na nemški, slovaški, češki in britanski banki).
Ko sem jim to sporočil v soboto 28.11. so me kontaktirali 29.11. zjutraj (nedelja !).


We are very sorry, but there is no payment in the system yet. The transaction can take a few days. Could you please send us a proof of payment (bank statement, printscreen) in a PDF or JPG form with all the payment details visible (Transaction ID, Invoice ID, Amount, ...)?


V roku petih minut od prejetja maila, sem jim poslal .pdf datoteko, oni pa so zadevo uredili v roku ene ure.

Potem je trajalo do 2.12., da je GLS prevzel pošiljko z njihove strani.


04/12/2015 10:21 The parcel has left the GLS location. Hungary Alsónémedi
04/12/2015 01:24 The parcel has reached the GLS location. Hungary Alsónémedi
02/12/2015 19:05 The parcel has left the GLS location. Czech Republic
02/12/2015 19:02 The parcel has entered the GLS system.


Pričakujem, da bom prejel pošiljko v ponedeljek. Torej, če ne bi bilo moje napake (oz. bi plačal s paypal-om), predvidevam, da bi bila zadeva dosti hitrejša.

Sporočim v kakšnem stanju je bila pošiljka, ko prispe.

Upam, da bo komu moja izkušnja pomagala.

PS:
- https://www.alzashop.com/billing-inform...
- https://www.alzashop.com/payment-option...
Priporočam uporabo paypal-a. Ker dejansko imajo preveliko zmedo, ko pride do plačevanja s prenosom sredstev med bančnimi računi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nebi ()

OK.d ::

In v kakem stanju je pošiljka?
Btw, ali je kdo že uveljavljal garancijo preko njih za izdelek?
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

fr4nc ::

Torej je to čisto OK trgovina, če povzamemo?

Nisem se še registriral...ampak koliko znaša poštnina za slušalke?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Carmack ::

Zdravo,

glede AlzaShopa me zanima naslednje:

Kako je lahko HDMI wireless vtič pri nas 2,5x dražji?

Center projekcije

Amazon

AlzaShop

Box


Kaj je sedaj s tem, smo mi zlatarji ali kaj?!? Ima kdo še kakšne izkušnje okrog nakupov?

hvala in lp,
Luka
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

OK.d ::

Jebiga probajo, ovce treba strižt;)
LPOK.d

umetnic ::

Tako kot je lahko veliko stvari tipa razni podaljški, adapterji, pretvorniki..v naših večjih retail trgovinah 10x dražjih kot na največjih kitajskih spletnih štacunah (ebay, Ali..) s poštnino vred...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Furbo ::

Ti pa morda kabli kupljeni pri nas ne skurijo USBja. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

issak ::

Furbo je izjavil:

Ti pa morda kabli kupljeni pri nas ne skurijo USBja. :)


Sicer mi ni skuril USBjev, ampak USB3 kabel iz ebaya je bil kriv za dodatnih 20 sekund pri zagonu računalnika in prenos podatkov je bil hitrosti USB2. Ko sem ga zamenjal nazaj z original kablom od diska, je bil zagon spet expres in prenos poddatkov je bil tako kot mora biti hitrost USB3.
Čeprav konektor paše, ni rečeno da je kabel narejen po standardu. Še posebaj pa je to aktualno pri USB type C kablih ker se preko njih lahko prenaša veliko večji tok.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

jastreb ::

glede na to, da je spletna trgovina AlzaShop že necaj časa prisotna tudi na Ceneje.si, predvidevam, da bi jo vrgli dol, če bi šlo za kakšno spletno prevaro.
jastreb

Berni_01 ::

Danes zjutraj sem naročil grafično kartico, dobim pa jo 5.4.2016. Mogoče pa pride kaj prej :)

Grafično kartico sem prejel v petek 1.4.2016 :)
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Berni_01 ()

VANR ::

Jaz sem 17.6. naročil ohišje pri njih (preko UPN obrazca) in še vedno nisem dobil nobenega maila o potrditvi plačila (denar sem poslal na tisti račun, ki je bil naveden v elektronskem sporočilu, ki so mi ga poslali ob naročilu nakupa).

Sedaj sem jim poslal email, v katerem sem jih prosil, da naj preverijo, če so že prejeli denar in čakam na njihov odgovor.

fireX88 ::

sicer ne vem, ampak je račun tujina? ponavadi traja 1 delovni dan, tako da bi morali danes prejeti oz najkasneje ju3.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Machete ::

Danes, jutri. jup.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

VANR ::

Ok, dobro. Nisem navajen plačevati z UPN, pa me je malo skrbelo, da nisem kaj narobe izpolnil. :)
Račun imajo v Nemčiji, če prav vem (ta, na katerega sem nakazal denar).

Berni_01 ::

Sem kupil grafično pri njih (sicer mislim da je šlo preko paypala, nisem pa siguren), tako da so sigurna trgovina. Izdelek sem dobil v dobavnem roku :)
Intel i5-6600K, OC 4,4GHz; Fractal Design Celsius S36; EVGA GTX 1070;
Kingston HyperX Savage, 2x8GB, DDR4-2400MHz; Asus Z170-A;
Samsung 840 EVO, 250GB; Seagate SV35 1 TB ST1000VX000; Chieftec ATX 1000W

VANR ::

"We are happy to inform you that order XXXXXXXXX(or in part) is ready for dispatch. The goods will be delivered by City Express Slovenia, and are expected to arrive in 3 - 7 days.
An expected delivery time and package number will be sent to you in the next email."

Hurray! :)

fireX88 ::

panika brezveze... :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

THXMASTER ::

mi lahko kdo pomaga pri izpolnjevanju upn obrazca za alzashop naročilo? hvala...

golf3 ::

Pred tednom dni opravil prvi nakup na Alzashopu. Zaenkrat vse kul razen to, da sem dobil dva maila da je bilo naročilo odposlano. En predvčerajšnim en včeraj :D. Kako dolgo ponavadi hodi paket? In ali Cityexpress dostavlja tudi popoldan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: golf3 ()

Kebo ::

Jaz sem na pošiljko čakal 6 dni, vmes je bil vikend.

THXMASTER ::

alzashop je zakon :)

pe3c ::

Ali bo kdo v kratkem narocal iz Alza Shop? Rad bi nekaj, vendar mi postnina predstavlja pol vrednosti izdelka.
Zelim tocno tak flip-case ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 (8) Flip White in ga ne najdem nikjer drugje; sploh pa ne v SI.

Se kdo pridruzi nakupu?

fireX88 ::

je kdo pred kratkim naročeval? je vse ok s trgovino? zadevo, katero iščem imajo za 30€ cenejšo kot pa kjerkoli v slo, amazon pa ne pošilja v slo te stvari...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

pe3c ::

fireX88 je izjavil:

je kdo pred kratkim naročeval? je vse ok s trgovino? zadevo, katero iščem imajo za 30€ cenejšo kot pa kjerkoli v slo, amazon pa ne pošilja v slo te stvari...


Se narocil tisto iz svojega predhodnega posta in se en paket kasneje, oboje brez tezav.

fireX88 ::

Thank you:)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

b4d ::

Jaz imam pozitivne izkusnje, ene 5 narocil sluzbenih, vse ok.
b4d.sablun.org

Tomson ::

Tudi sam malo nazaj naročil SSD za 200€. Dobil v 5 dnevih, vse ok. Glede uveljavljanja garancije pa nimam izkušenj.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828143175 (7504) ruski76
»

Kje kupiti komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
93380 (1495) LuIK
»

32" tv za gaming

Oddelek: Zvok in slika
251738 (1051) yayo
»

Intel Compute Stick Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
374733 (3263) Mitja358
»

Grafična kartica pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549159 (8215) ice t

Več podobnih tem