» »

Izkušnje s spletno trgovino Alza Shop

Izkušnje s spletno trgovino Alza Shop

1
2
»

Tribal ::

Super stran, vse štima, sploh pa cene.

steev ::

Tudi jaz kako leto nazaj kupil ohišje pri njih. Poceni in hitro.
:|

fireX88 ::

ok, that was fast... v sredo sem naročil, včeraj je bilo že pri meni doma. v paketu je to kar mora bit.. verjetno bom še kdaj naročeval.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

pe3c ::

fireX88 je izjavil:

ok, that was fast... v sredo sem naročil, včeraj je bilo že pri meni doma. v paketu je to kar mora bit.. verjetno bom še kdaj naročeval.

Ja, dobra izkusnja. Skoda, da pri nas ni veckrat tako. Ce si blizu meje z AT, je meni Amazon.de (ne zmeran) se vedno top izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

amacar ::

Prvič naročal. Naročil 20.6 ob kakšnih 11 zvečer. Prejel v petek 23.6 s cityexpress. Vse ok.

putka123 ::

30.11. naročil za €850 hardvera in takoj plačal s kartico. Paket je že 1 teden v nekem skladišču v Bratislavi z nespremenjenim statusom. Na moje maile ne odgovarjajo. Kako dobim denar nazaj?

karl ::

A je kdo pri njih uveljavljal garancijo?

jonystar ::

Je kdo v zadnjem času kaj naročal pri njih? Kakšne so izkušnje?

DuaL ::

ma kdo kakšne izkušnje ?

fireX88 ::

nazadnje sem kupil lansko leto februarja. prišlo bp (lego kocke sem kupil - hihi:)))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

DuaL ::

komponente imajo kr cenovno ugodne napram ostalim štacunam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuaL ()

flyby ::

Nakup brez težav, nimam pripomb.

melvin ::

+1.

cvick ::

Nazadnje kupil letos laserski tiskalnik, nakup brez težav.
Pred leti sem kupil tudi miško, ki je po parih mesecih začela nagajat in sem uveljavljal garancijo tudi brez problemov.

Robert ::

Gledam eno videokamero kjer je cena tu cca. 50,00 € cenejša od ostale najcenejše cene. Vidim, da ste kar zadovoljni glede dobave pa me zanima če je kdo dobil artikel v poškodovani embalaži in ali ste garancijo uveljavljali pri nas ali preko Alzashop-a.

Alessio983 ::

Pozdrav,

prek Alta.at sem naročil telefon, ga plačal preko kartice. Danes po 3 dneh dobim, da niso dobili denarja in da je naročilo stornirano, denar pa je potegnilo dol. Za 1x so prazniki, nisem še nič rešil, drugače pa kaj se lahko naredi v tem primeru, če ne dobim denarja nazaj.

Lp

Furbo ::

Greš na banko prvi delovni dan, ni panike, če je prek kartice.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

orbika ::

Meni so Ryzen CPU so poslali v kuverti s temi zračnimi mehurčki ... pošiljka je bila konkretno poškodovana.
Škatla od procesorja v enem kotu pretrgan, del zaščitne plastike se je odlomil.

Kurir GLS-ja me vprašal, če hočem, da naredi zapisnik in ali želim poslati nazaj, a sem rekel, da ne.
Samo procesor in ventilator sta na srečo nepoškodovana.

GR2 ::

Meni so rame tudi poslali v vrečki. Computer Universe je sigurno boljša izbira, če le imajo željen izdelek.

GR2 ::

Danes je ravno 14 dni od nakupa in bi rad poslal nazaj.
Tole piše na njihovi strani:
Consumers may withdraw from the agreement by completing and submitting the form; once submitted, the completed form is confirmed as received by Alza in writing without undue delay.
Consumers may withdraw from the agreement also by sending a notice of withdrawal to:
Alza.cz - Reklamace,
VGP Park hala H2, Do Čertous 2759/4,
193 00 Praha 9 - Horní Počernice


Submitting form, kaj točno to pomeni? Ali lahko tale izpolnjen in podpisan obrazec pošljem preprosto po mailu? Povedano drugače, je že kdo pošiljal nazaj in ve kako?

GR2 ::

Drugače sem pa na Geizhals našel tudi DiTech in e-tec.at in preko slednjega tudi kupil. e-tec spada enako pod DiTech, spletna trgovina ima enake cene ter račun sem dobil od DiTech. Podpira tudi PayPal kar DiTech ne, kar je dobrodošlo, če ne sprejme kartic kot npr. meni MC in VISA od NKBM že od novembra odkar sem dobil novi. Zaenkrat v CU in e-tec, Amazon dela, ampak tam imajo svoj sistem kjer imaš že vnaprej shranjene kartice. Res pa da sedaj pravijo da bo tudi kreditna VISA, mogoče bo tista delala.
Pregledal sem tudi precej ostalih avstrijskih trgovin kot je MyLemon, pa ni šans da pošljejo v SLO. Na Proshop piše nekaj da jim moraš ti nekaj poslati, kdo se bo pa dajal s tem.
Caseking ponavadi nima nobene zaloge, že od izida serije 3000 nisem videl ene grafične na zalogi.
Sicer imam pa zdaj že kar dober seznam tujih računalniških trgovin, amazon.de, Computer Universe in e-tec.at. Želja po še kakšni bi postala edino, če bi spet kupoval kaj eksotičnega kot so bili sedaj ti G.Skill Royal Gold 3600 14-15-15 32GB, očitno edini kos v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GR2 ::

Sem našel, je pod profilom, Claims -> Return Goods.
Ampak mi piše Bought: 04/02/2021 in Goods cannot be returned
Čeprav sem dobil šele 5.2.2021 in tudi v invoicu piše Date of receipt 5.2.2021.

Nič, preveč sem čakal. Ampak v CU bi šlo tole danes komot skozi, tako da te trgovine ne priporočam. Zdaj sem izgubil polovico če ne več vrednosti, če sam prodajam, dobra šola je bila tole.
Zdaj sicer ne škodi če jim pišem in obrazložim zadevo, za 100EUR se že splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

GR2 ::

To je šlo BP skozi. GLS pride iskat na dom, še bolje kot v CU.

Han ::

Kot kaže je Alza za nas zaprla vrata - SALES PERMANENTLY SUSPENDED.

Ve kdo kaj več o tem?

miko22 ::

Je kdo kaj naročeval sedaj pri njih na poštno ležeče v avstriji?
Na geizhals imajo oceno 4.0, so pa najcenejši :)

DirkDiggler ::

A je kdo sprobal naročit prek Alza.de in potem preko mailbox.de ?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144129 (8458) ruski76
»

Kje kupiti komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
93394 (1509) LuIK
»

32" tv za gaming

Oddelek: Zvok in slika
251760 (1073) yayo
»

Intel Compute Stick Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
374752 (3282) Mitja358
»

Grafična kartica pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549234 (8290) ice t

Več podobnih tem