» »

Kje kupiti komponente?

Kje kupiti komponente?

fruloops ::

Zdravo,
imam namen kupiti komponente za računalnik, ki ga bom sestavil (upam, da čimprej, odvisno od cen grafičnih -.-) in me zanima, kje ponavadi naročate komponente?
Je kakšen benefit v naročanju komponent iz tujine, kar se tiče cene, ali se ne splača? Kje imate najboljše izkušnje s cenami, dostavo, etc?
Kar se tiče naših trgovin, poznam funtech, mlacom, mimovrste, to je pa bolj to, mimovrste se mi zdijo prekomerno drage, napram drugim.

Tako da ja, zanima me kakšne izkušnje imate s trgovinami, našimi ali tujimi, iz kje radi naročate zaradi dobrih izkušenj, kje se vam zdijo ugodne cene, katere trgovine vam
niso po godu, etc. In tudi, kakšne imate izkušnje z uveljavljanjem garancije, v kolikor kakšna stvar ne deluje, komplikacije, dodatni stroški, etc. Bom vesel vsakega nasveta in ideje.

Lep pozdrav

Cristofori ::

Jaz uporabljam predvsem Alzashop, predvsem iz razloga da dejansko imajo kar prodajajo. https://www.alzashop.com

Vse prevečkrat se mi zgodi po drugih trgovinah da piše da imajo na zalogi in potem čakaš en mesec, težiš, težiš... :/ Ne govorim samo o slo trgovinah, tudi nemci niso boljši. Sem vzel cel računalnik in potem skoraj 2 meseca čakal na ram. Vmes pa so mi ponujali "nadomestke", kot bi kupil avto potem pa ti ponudijo traktor.

Pa še opcijo imajo (za nič kaj skromno doplačilo) da vrneš izdelek v 60ih dneh če ti ne ustreza (npr. RAM za Ryzen).

klinker ::

Computeruniverse. Do zdaj nic tezav, tudi garancija 2x bp resena zelo hitro, dostava komponent na zalogi v max 4 delovnih dnevih.

fruloops ::

Cristofori je izjavil:

Pa še opcijo imajo (za nič kaj skromno doplačilo) da vrneš izdelek v 60ih dneh če ti ne ustreza (npr. RAM za Ryzen).


Sliši se kul, imaš mogoče kakšne izkušnje glede garancije in reklamacije izdelkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fruloops ()

Cristofori ::

fruloops je izjavil:

kakšne izkušnje glede garancije in reklamacije izdelkov?


Nisem še nič vračal. Edina "izkušnja" je bila ko sem jih vprašal če lahko vzamem 2 cpuja in potem enega vrnem (nov ryzen na staro plato za updejt), niso ravno odobravali a so rekli da lahko. Ne nudijo pa updejta BIOSa :/

Pri computeruniversu se mi je že zgodilo da sem naročil zadevo na zalogi pa sem potem čakal 3 tedne ker niso imeli. Pa enkrat mi ni ratalo dobiti odgovora kako in kam vrniti zunanje disk ohišje ker ni delalo. Sem jim pisal v angleščini, morda je to problem. Je pa že kar nekaj časa nazaj, sedaj ne naročam več pri njih ker so podražali ptt.

klinker ::

Zanimivo. Na zadnje narocu prenosnik za frenda v cetrtek, v soboto pa so mu ga dostavli.
Crknjen hdd je bil resen v 5 dneh. Isti dan poslal mail da je en od narocenih hddjev crknjen, dobil odgovor v pol ure da naj ga posljem nazaj in posljem potrdilo o posiljki. Zgleda so takoj ko sem poslal potrdilo oni poslali drugi hdd, saj je bil v 3 dneh ze doma.
Res pa je to ze kako leto nazaj, ker narocam od njih od 500€ naprej, sicer raje tu ali cez mejo v italijo skocim za kaj manjsega.

LuIK ::

Predno čaram z registracijo bom kar tu vprašal (in še morda komu prav pride): ali preko geizhals.eu lahko tudi izdelek naročiš ali je to le primerjalnik cen in potem moraš naročit iz osnovne trgovine s komplikacijami vred (nepošiljanje v Slovenijo in podobno)?

hvala!

Vesoljc ::

samo primerjalnik
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Kvinta ::

S kakimi komplikacijami ? vsi pošljejo v Slovenijo tud taki ko majo napisano da ne .... lepo vzameš telefon v roke pokličeš ,ko vidijo da si resn pošljejo ,če jezikov ne znaš je tvoj problem kupi raje v Slo.
A.C.A.B

LuIK ::

Kvinta je izjavil:

S kakimi komplikacijami ? vsi pošljejo v Slovenijo tud taki ko majo napisano da ne .... lepo vzameš telefon v roke pokličeš ,ko vidijo da si resn pošljejo ,če jezikov ne znaš je tvoj problem kupi raje v Slo.


Umiri malo ton in poskušaj kulturneje komunicirati. Ker se "zapora" za nepošiljanje v tujino pojavi pri on-line shop platformah, sem imel v mislih to. Naročanje po telefonu je druga opcija, za katero se lahko zmenim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming racunalnika

Oddelek: Kaj kupiti
443861 (255) Peteln007
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733469152 (5794) darkolord
»

Izkušnje s spletno trgovino Alza Shop (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7525035 (1040) DirkDiggler
»

Onda vi40 elite 1ghz 9,7" android 4.0

Oddelek: Kaj kupiti
284817 (4271) Tomson

Več podobnih tem