» »

Nakup tablice za srednjo šolo

Nakup tablice za srednjo šolo

«
1
2

Joker-_- ::

Zanima me ce mi lahko kdo svetuje glede nakupa tablice za solo. Imam ze prenosnik ampak je pretezak za nosenje v solo imel bi jo pa vecinoma za zapiske delat. Ogledane imam Asus MeMo Pad tablice ampak ne vem, ce se jih splaca kupiti. Vzel bi pa taksno, da se da pol dodatno kupit tipkovnica ali pa je le-ta ze dodana. Imam pa budget okoli 250€.
  • spremenilo: Joker-_- ()

Matek ::

Za tak denar žal ne boš dobil dobre tablice za delanje zapiskov - en primer take bi bil recimo Surface 3, ki pa stane od 550 EUR dalje. Kupi tokrat zvezke, pa šparaj žepnino do drugega leta.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

imagodei ::

Daleč najboljše, po mojih izkušnjah, je običajni zvezek.

Resno - pa ne mislim pametovat in tudi nisem kakšen nazadnjak. Raziskave kažejo, da več odneseš, če delaš zapiske ročno, the old way, torej da pišeš v zvezek.
- Hoc est qui sumus -

eric_cartman ::

Zelo težko verjamem, da ti na srednji šoli učitelji pustijo imet tablice.. Še na faksu včasih preferirajo zapiske, ki jih pišeš na roke..

Na srednji šoli pa morajo že tako ali tako krotit mladino, ki med urami ne odloži mobitelov iz rok.

Skratka..Če boš naletel na kakšnega liberalnega profesorja, ki ti bo pustil.. Potem vredu... AMpak grem stavit, da jih je 3/4 takih, ki ti bodo rekli, pospravi tole pa piši na list.

shadeX ::

Matek je izjavil:

Za tak denar žal ne boš dobil dobre tablice za delanje zapiskov - en primer take bi bil recimo Surface 3, ki pa stane od 550 EUR dalje. Kupi tokrat zvezke, pa šparaj žepnino do drugega leta.


Čak mal. Resno? RESNO?

Punci sem kupil Lenovo tablico za 90€. Kupil sem ji še dodaten ovitek skupaj s tipkovnico (15€). Gor je naredila celo diplomo v Wordu in importala v Word na računalniku, pregledala in poslala.

Zdej ta je 7" tablica. Delat se da normalno. Zdej če maš 250€ budgeta dobiš bombo za ta denar. (predvsem večji ekran).

Joker-_- ::

eric_cartman je izjavil:

Zelo težko verjamem, da ti na srednji šoli učitelji pustijo imet tablice.. Še na faksu včasih preferirajo zapiske, ki jih pišeš na roke..

Na srednji šoli pa morajo že tako ali tako krotit mladino, ki med urami ne odloži mobitelov iz rok.

Skratka..Če boš naletel na kakšnega liberalnega profesorja, ki ti bo pustil.. Potem vredu... AMpak grem stavit, da jih je 3/4 takih, ki ti bodo rekli, pospravi tole pa piši na list.


Sem na racunalniski soli in imamo pri 3/4 uciteljev lahko s sabo tablice oz prenosne racunalnike. Lanski dijaki so celo preko sole celoten razred dobili tablice za zapiske delat

shadeX je izjavil:

Matek je izjavil:

Za tak denar žal ne boš dobil dobre tablice za delanje zapiskov - en primer take bi bil recimo Surface 3, ki pa stane od 550 EUR dalje. Kupi tokrat zvezke, pa šparaj žepnino do drugega leta.


Čak mal. Resno? RESNO?

Punci sem kupil Lenovo tablico za 90€. Kupil sem ji še dodaten ovitek skupaj s tipkovnico (15€). Gor je naredila celo diplomo v Wordu in importala v Word na računalniku, pregledala in poslala.

Zdej ta je 7" tablica. Delat se da normalno. Zdej če maš 250€ budgeta dobiš bombo za ta denar. (predvsem večji ekran).


Hvala za odgovor ;) Najman 8 colskega si bom kupu. Kje si pa dobil ovitek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joker-_- ()

shadeX ::

Hvala za odgovor ;) Najman 8 colskega si bom kupu. Kje si pa dobil ovitek?


Kupil sem generičnega za 7" tablico, ker se je prav za ta model težko dobilo. Vsaj kar sem brskal na hitro. Če ne pa sem naročil preko Aliexpress.

Ti sam glej da bo mel QuadCora, pa zaslon po tvoji želji in si zmagal.

Na tega k sm kupil Lenovo lahk priključiš kar hočeš. Še miško sem priključil in USB. Dela brez problema.

Joker-_- ::

Hvala za pomoc:D

shadeX ::

Ni problema.

Ekran je sicer res pomemben, ker boš strmel več časa vanj, zato je bolje da kje stestiraš tablico ki jo hočeš kupit (npr bigbang). Pa prepričaj se da dela super, nč zatikanja itd.

Joker-_- ::

shadeX Stric mi je priporocil tole:https://www.simobil.si/tablicni-racunal...
Ampak ne vem kako bi se obnesla. Mogoce mnenje?

shadeX ::

Za delat zapiske več kot dovolj. Ekran bi pa mogu videt če ti ustreza. Sicer pa nimam izkušenj z Alcatelovimi tablicami tako da ne vem. Po specifikacijah pa niti ni tako slaba (za kar potrebuješ).

B-Stard ::

Za šolo primeš knjige v roko , tablice prepoved v ustavo

shadeX ::

Mogoče leta 1990. Danes so se stvari spremenile.

Samo nekaj prednosti:
- Nič več težkih torb (hrbtenica trpi)
- Nič več pozabljanja zvezkov doma in izgovorov
- Vsi zapiski bi se lahko hranili na kakem izmed šolskih strežnikov
- Če manjkaš v šoli, ti lahko drugi pošlje takoj njegove zapiske
.
.
.

Definitivno ima tudi kakšno slabost, ampak jaz vidim samo prednosti. Mogoče največja slabost bi bila ta, da bi učenci namesto poslušali učitelja, brskali/igrali po tablici. Ampak spet odvisno kako strog je učitelj/profesor.

:)

oemdzi ::

Mogoče največja slabost bi bila ta, da bi učenci namesto poslušali učitelja, brskali/igrali po tablici.

Kaj pa misliš, da sicer taki učenci počno, ko imajo zvezke ? Čičkajo&rišejo, meditirajo in gledajo na uro.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

laguna1 ::

Mogoče kaj takega:
https://www.asus.com/2in1-PCs/ASUS_Tran...

Je win8.1 tablica, ki bo verjetno nadgrajena na win10, ima pa tudi tipkovnico in 10 col ekran.

Jaz sem lani kupil za 249 EUR.

Še podatki o tablici:
https://www.google.si/webhp?sourceid=ch...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

Janac ::

V kateri srednji šoli pustijo tablice/prenosnike med poukom?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Moja hčerka je dobila tablico v šoli v prvem letniku. In jih uporabljajo kar intenzivno (v šoli, doma, oddaja nalog v oblak, spremljanje večpredstavnih vsebim ned poukom itd, itd....)...

LP

Jože

Snackbarru ::

Tudi mene zanima za katere šole gre.
Hvala.

joze67 ::

Asus VivoTab Note 8 bi se potencialno dalo uporabiti (za znosen denar) namesto zvezkov. Seveda za časa šolanja ne porabiš za 200$ zvezkov - ampak so pa zapiski (hitreje narejeni in hitreje) izgubljeni/pozabljeni.

crniangeo ::

@snackbarru kaksne gimnazije, recimo gimnazija bezigrad je kar znana po tem :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Thuban ::

kupi si 13 inč ali pa 10 inč prenosnik, se boš lahko vsaj dejansko učil. Boš lahko tudi programiral na njem. Tablica je preč vržen denar.

Če pa že tablico, pa obvezno Windows tablico in ne android.. android je dober samo za igranje igric in brskanje po facebooku. Za šolske namene je 100% useless.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

shadeX ::

Za šolske namene je 100% useless.


In kot primer bi lahko navedel kaj točno Windows zmore in hkrati android ne?

Thuban ::

če je na računalniški srednji šoli mu bo dosti bolje koristil majhen prenosnik na katerem bo imel nameščene Windowse in Linux da se bo učil programiranja. Na android tablici tega _ne more_.
Zapiske pa se piše na papir, obvezno. Računalnik je no-go.

Najbolje da kupi prenosnik z intel cpu in nvidia grafično, se bo na faksu lahko učil še programiranja Cude, četudi bo delalo počasi.

Dejanski računalnik pa potrebuje zato da se bo v Windowsih učil programiranja Jave in C#, mroda tudi C++, programiranja v Assemblerju, v Linuxih programiranja C, v obeh okoljih pa se bo učil delati spletne strani, serverje, baze.

angry birds lahko doma na telefonu igra.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Phantomeye ::

Pomoje ni point te teme moraliziranje, ampak navajanje konkretnih produktov, ki se mu jih splača kupit za paredlagani budget. Pretežko razumet?

Thuban ::

konkretni produkt, ki mu koristi = 13 inč prenosnik. NIč drugega.

če že tablico, potem naj bo windows tablica, bo lahko vsaj večino stvari se učil. Na android tablici se ne bo mogel učiti ničesar.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

mojih 5 centov.lp
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

nejcek74 ::

lenovo mix 3?
Tipkovnico dobis zraven, zaslon je kul, baterija ok, 32GB varianta bi lahko zadostovala, ce se ne bos zajebaval z nalaganjem videa in veliko slik. Jaz imam 64gb in sem cisto zadovoljen. Teoreticno lahko 32gb varianto dobis za 250 evrov.

issak ::

imagodei je izjavil:

Daleč najboljše, po mojih izkušnjah, je običajni zvezek.

Resno - pa ne mislim pametovat in tudi nisem kakšen nazadnjak. Raziskave kažejo, da več odneseš, če delaš zapiske ročno, the old way, torej da pišeš v zvezek.



S svinčnikom, ne kulijem.

Jaz sem si za zadnji letnik faksa nabavil po en zvezek za vsak predmet, zapiske sem imel urejene najlepše do zdaj. Akte se trgajo, padajo ven, na tablico pisat zapiske je zamudno če imaš kakršnokoli skico za narisat, ali pa diagram s puščicami in to, preden to načičkaš v wordu ali slikarju si že pol ure zamudil.

Odvisno spet od faksa, imaš predmete kjer nimaš za narisati nič, samo pisati besedilo, tam pride laptop z dobro tipkovnico prav, vsekakor pa to ni tablica. Edina tablica za šolo ki bi prišla v poštev je Surface, ki je pravzaprav laptop, ampak je veliko izven budgeta.

Šparaj denarje, pa kupi kaj drugega, ali pa magari tablico, ampak ne za šolo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

imagodei ::

shadeX je izjavil:

Samo nekaj prednosti:
- Nič več težkih torb (hrbtenica trpi)

To pri zdravih 15-18 letnikih nikdar ni bil poseben problem

shadeX je izjavil:

- Nič več pozabljanja zvezkov doma in izgovorov

Tablice ne moreš doma pozabit? Če pozabiš doma tablico je to ekvivalent tega, da pozabiš doma celo torbo, ne samo enega zvezka.

shadeX je izjavil:

- Vsi zapiski bi se lahko hranili na kakem izmed šolskih strežnikov

Čemu? Šola jih ne potrebuje, potrebujejo jih dijaki. Šola "ima" zapiske v učbenikih, učitelji gradivo v pisarni ali doma... Če nas je strah, da bo dijakom pes pojedel zvezek in bodo ostali brez zapiskov, jim lahko učitelji že sedaj kar preventivno v začetku leta fotokopirajo gradivo za celo leto. V primeru lačnega psa pa potem to še n-krat ponovijo preko leta.

shadeX je izjavil:

- Če manjkaš v šoli, ti lahko drugi pošlje takoj njegove zapiske

Mhm, v praksi bo pa zapiske delala ta pridna sošolka in jih zvečer pošiljala svojim sošolcem po mailu.

shadeX je izjavil:

Definitivno ima tudi kakšno slabost, ampak jaz vidim samo prednosti. Mogoče največja slabost bi bila ta, da bi učenci namesto poslušali učitelja, brskali/igrali po tablici. Ampak spet odvisno kako strog je učitelj/profesor.

Slabost je npr ta, da raziskave kažejo, da si pri učenju snovi zapomniš več, če so zapiski v fizični obliki, na papirju, kot pa če so v elektronski obliki. Nadalje raziskave kažejo, da si zapomniš več, če zapiske na roke pišeš v zvezek, kot če jih tipkaš na elektronsko napravo.

Pa še bi se našlo... Ja, pisanje po nareku je mogoče res hitrejše na tablici; kaj pa npr. pouk matematike, kjer bi moral preklapljati med pisanjem teksta, skiciranjem funkcij, reševanjem le-teh (pustimo zdaj Internet in Wolfram Alpha)? Pouk fizike? Kemije?

A rišeš s prstom po tablici, ali imaš na voljo stylus?

Ne predstavljam si, kaj če imaš grdo pisavo in ti številko 7 OCR prepoznava kot 1. Ali kontra.


Ne vem, meni se to zdi podpiranje lenobe. Sem za to, da se tablico uvede kot dopolnilni učni pripomoček. Ja, kamot imaš gor v pdf obliki učiteljevo gradivo in učbenike. Zapiske pa naj se dela v zvezek.

Resno: ko želite opravit en ne preveč zahteven izračun - a dejansko odpirate Latex capable aplikacijo in tam notri spišete formulo? Al vzamete papir in svinčnik?
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

Kombinacija tablica (surface/transformer) pa zvezek in kuli (svinčnik/whatever) itak zmaga.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Kombinacija tablica (surface/transformer) pa zvezek in kuli (svinčnik/whatever) itak zmaga.

Preklapljanje med zvezkom in tablico je živa zguba cajta. Bo treba spremeniti sistem ocenjevanja, če se bo hotelo tablice namesto zvezkov. Tipo, vprašanja, pa abcd odgovori, pa nič ustnega.

imagodei ::

> "Preklapljanje med zvezkom in tablico je živa zguba cajta. "

Ja, vem, nerodna reč. Zvezki se dolgo časa bootajo, zaradi Zelenih pa je tablico tudi treba ugasnit vsakokrat, ko začneš pisati v zvezek.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

Ker je tablico nemogoče met na mizi (in to celo odprto) poleg zvezka? Pa s kje jih pobirate no...
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Ker je tablico nemogoče met na mizi (in to celo odprto) poleg zvezka? Pa s kje jih pobirate no...
Kot da ne bi hodila v šolo. Seveda lahko imaš gor oboje, vendar, ali lahko delaš z enim ali drugim, brez da bi eno ali drugo premikal, medtem ko butaš eno in nato drugo in za kaj za vraga bi bilo dobro polovico zapiskov delati v zvezek pol pa v tablico. Jebiga, svoj čas smo rekli, več kot je v frštekeriji, manj je ostalo v glavi in je bila vedno neka vzročna zveza med ocenami v redovalnici in številom izdelkov na mizi. Present excluded jasno, da se ne komu vtrga.

imagodei ::

Jaz res ne vem, kam ste vi hodili v šolo, ampak jaz se spomnim, da smo včasih imeli na mizi več kot puščico in zvezek. Sploh v OŠ, pri kakšnem likovnem, tehniki, matematiki (geometrija) je bil včasih kar dren. Pa se je dalo.

V srednji šoli smo imeli pri vsaj enem strokovnem predmetu na mizi hkrati učiteljev material, ki nam ga je kopiral sproti, učbenik, zvezek... Pri drugih strokovnih predmetih nemalokrat zvezek, CRT monitor, tipkovnico in miš... Pa se je dalo.
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

Ja, se mi je zdelo, da bo kdo tako razumel, da se sedaj nič ne da, če imaš na mizi odprt zvezek A4 formata, pa še puščico. Miza pa široka za format A4 in dolga za A4 + puščico, se bo že našlo plac tudi za tablico. Za surfat je tablica ku šus, čeprav so telefoni ravno tako dobri, za delat zapiske, pa za napisat formule, pa par enačb, pa je zguba časa in bolj kot ne neumnost. Če jo hočejo imet, naj jo imajo, čeprav nekega blaznega plusa iz tega ne bo.

imagodei ::

A ti sploh bereš, kaj drugi pišemo? Lej, bom sebe citiral, ene 5-6 postov višje sem tole napisal:
Ne vem, meni se to zdi podpiranje lenobe. Sem za to, da se tablico uvede kot dopolnilni učni pripomoček. Ja, kamot imaš gor v pdf obliki učiteljevo gradivo in učbenike. Zapiske pa naj se dela v zvezek.
- Hoc est qui sumus -

Aston_11 ::

imagodei je izjavil:

A ti sploh bereš, kaj drugi pišemo?
Ne. A bi bilo treba?

Yacked2 ::

Tablico bi se lahko uporabljalo kot PDF reader, na kateri bi imel naložene vse elektronske učbenike, ki jih potrebuješ. Zapisni/vaje pa obvezno v zvezek.

Kako pa se bo mulc naučil konstruirati tangento na krožnico skozi točko samo s uporabo tablice ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

neon21 ::

imagodei je izjavil:

shadeX je izjavil:

Samo nekaj prednosti:
- Nič več težkih torb (hrbtenica trpi)

To pri zdravih 15-18 letnikih nikdar ni bil poseben problem

shadeX je izjavil:

- Nič več pozabljanja zvezkov doma in izgovorov

Tablice ne moreš doma pozabit? Če pozabiš doma tablico je to ekvivalent tega, da pozabiš doma celo torbo, ne samo enega zvezka.

shadeX je izjavil:

- Vsi zapiski bi se lahko hranili na kakem izmed šolskih strežnikov

Čemu? Šola jih ne potrebuje, potrebujejo jih dijaki. Šola "ima" zapiske v učbenikih, učitelji gradivo v pisarni ali doma... Če nas je strah, da bo dijakom pes pojedel zvezek in bodo ostali brez zapiskov, jim lahko učitelji že sedaj kar preventivno v začetku leta fotokopirajo gradivo za celo leto. V primeru lačnega psa pa potem to še n-krat ponovijo preko leta.

shadeX je izjavil:

- Če manjkaš v šoli, ti lahko drugi pošlje takoj njegove zapiske

Mhm, v praksi bo pa zapiske delala ta pridna sošolka in jih zvečer pošiljala svojim sošolcem po mailu.

shadeX je izjavil:

Definitivno ima tudi kakšno slabost, ampak jaz vidim samo prednosti. Mogoče največja slabost bi bila ta, da bi učenci namesto poslušali učitelja, brskali/igrali po tablici. Ampak spet odvisno kako strog je učitelj/profesor.

Slabost je npr ta, da raziskave kažejo, da si pri učenju snovi zapomniš več, če so zapiski v fizični obliki, na papirju, kot pa če so v elektronski obliki. Nadalje raziskave kažejo, da si zapomniš več, če zapiske na roke pišeš v zvezek, kot če jih tipkaš na elektronsko napravo.

Pa še bi se našlo... Ja, pisanje po nareku je mogoče res hitrejše na tablici; kaj pa npr. pouk matematike, kjer bi moral preklapljati med pisanjem teksta, skiciranjem funkcij, reševanjem le-teh (pustimo zdaj Internet in Wolfram Alpha)? Pouk fizike? Kemije?

A rišeš s prstom po tablici, ali imaš na voljo stylus?

Ne predstavljam si, kaj če imaš grdo pisavo in ti številko 7 OCR prepoznava kot 1. Ali kontra.


Ne vem, meni se to zdi podpiranje lenobe. Sem za to, da se tablico uvede kot dopolnilni učni pripomoček. Ja, kamot imaš gor v pdf obliki učiteljevo gradivo in učbenike. Zapiske pa naj se dela v zvezek.

Resno: ko želite opravit en ne preveč zahteven izračun - a dejansko odpirate Latex capable aplikacijo in tam notri spišete formulo? Al vzamete papir in svinčnik?



Točno tako. Da še dodam svoje: Najboljše stari način , pisalo in zvezek. Tablico ti lahko tudi ukradejo , zvezka pač ne , ker bi se potem moral "tat" učit iz njega s tablico pa bi si lahko marsikaj druga počel kot pa prebiral gradivo. :)

Phantomeye ::

neon21 je izjavil:

Točno tako. Da še dodam svoje: Najboljše stari način , pisalo in zvezek. Tablico ti lahko tudi ukradejo , zvezka pač ne , ker bi se potem moral "tat" učit iz njega s tablico pa bi si lahko marsikaj druga počel kot pa prebiral gradivo. :)


Meni so ga. Nekomu so ga strgali. Nekdo ga je izgubil, itd.

To ni dober argument.

Yacked2 je izjavil:

Tablico bi se lahko uporabljalo kot PDF reader, na kateri bi imel naložene vse elektronske učbenike, ki jih potrebuješ. Zapisni/vaje pa obvezno v zvezek.

Kako pa se bo mulc naučil konstruirati tangento na krožnico skozi točko samo s uporabo tablice ?


Sej menda tablica naj ne bi bila nadomestilo za _vse_ zvezke. Takšna tehnologija še pride (npr. pametne mize, kjer bo cela miza en velik dotikabilni zvezek)

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ker je tablico nemogoče met na mizi (in to celo odprto) poleg zvezka? Pa s kje jih pobirate no...
Kot da ne bi hodila v šolo. Seveda lahko imaš gor oboje, vendar, ali lahko delaš z enim ali drugim, brez da bi eno ali drugo premikal, medtem ko butaš eno in nato drugo in za kaj za vraga bi bilo dobro polovico zapiskov delati v zvezek pol pa v tablico.

Ejga, moj 'znanstveni' kalkulator ni nič manjši od povprečne 7" tablice. Če pa ti misliš da se s tablico da delat samo zapiske pol ti pa itak ni pomoči... pač si kramp'n'lopata mož. Tablica je, v primeru ki ga jaz (pa imagodei, pa še kdo) promoviram predvsem orodje. Za zapiske imaš pa zvezek (pa svinčnik).

Na orodju kot je tablica imaš lahko vse učbenike (namesto 5 kil papirja), kalkulator (zelo sposoben), celo enciklopedijo pa gugl pa WA (pa še razne znanstvene zadeve do katerih nek random janez nima ravno enostavnega dostopa - znanstvena literatura, recimo, razne raziskave...). Po mojem moraš bit malo usekan da tega ne vidiš kot plus.
Life is as complicated as we make it...

shadeX ::

neon21 je izjavil:

imagodei je izjavil:

shadeX je izjavil:

Samo nekaj prednosti:
- Nič več težkih torb (hrbtenica trpi)

To pri zdravih 15-18 letnikih nikdar ni bil poseben problem

shadeX je izjavil:

- Nič več pozabljanja zvezkov doma in izgovorov

Tablice ne moreš doma pozabit? Če pozabiš doma tablico je to ekvivalent tega, da pozabiš doma celo torbo, ne samo enega zvezka.

shadeX je izjavil:

- Vsi zapiski bi se lahko hranili na kakem izmed šolskih strežnikov

Čemu? Šola jih ne potrebuje, potrebujejo jih dijaki. Šola "ima" zapiske v učbenikih, učitelji gradivo v pisarni ali doma... Če nas je strah, da bo dijakom pes pojedel zvezek in bodo ostali brez zapiskov, jim lahko učitelji že sedaj kar preventivno v začetku leta fotokopirajo gradivo za celo leto. V primeru lačnega psa pa potem to še n-krat ponovijo preko leta.

shadeX je izjavil:

- Če manjkaš v šoli, ti lahko drugi pošlje takoj njegove zapiske

Mhm, v praksi bo pa zapiske delala ta pridna sošolka in jih zvečer pošiljala svojim sošolcem po mailu.

shadeX je izjavil:

Definitivno ima tudi kakšno slabost, ampak jaz vidim samo prednosti. Mogoče največja slabost bi bila ta, da bi učenci namesto poslušali učitelja, brskali/igrali po tablici. Ampak spet odvisno kako strog je učitelj/profesor.

Slabost je npr ta, da raziskave kažejo, da si pri učenju snovi zapomniš več, če so zapiski v fizični obliki, na papirju, kot pa če so v elektronski obliki. Nadalje raziskave kažejo, da si zapomniš več, če zapiske na roke pišeš v zvezek, kot če jih tipkaš na elektronsko napravo.

Pa še bi se našlo... Ja, pisanje po nareku je mogoče res hitrejše na tablici; kaj pa npr. pouk matematike, kjer bi moral preklapljati med pisanjem teksta, skiciranjem funkcij, reševanjem le-teh (pustimo zdaj Internet in Wolfram Alpha)? Pouk fizike? Kemije?

A rišeš s prstom po tablici, ali imaš na voljo stylus?

Ne predstavljam si, kaj če imaš grdo pisavo in ti številko 7 OCR prepoznava kot 1. Ali kontra.


Ne vem, meni se to zdi podpiranje lenobe. Sem za to, da se tablico uvede kot dopolnilni učni pripomoček. Ja, kamot imaš gor v pdf obliki učiteljevo gradivo in učbenike. Zapiske pa naj se dela v zvezek.

Resno: ko želite opravit en ne preveč zahteven izračun - a dejansko odpirate Latex capable aplikacijo in tam notri spišete formulo? Al vzamete papir in svinčnik?



Točno tako. Da še dodam svoje: Najboljše stari način , pisalo in zvezek. Tablico ti lahko tudi ukradejo , zvezka pač ne , ker bi se potem moral "tat" učit iz njega s tablico pa bi si lahko marsikaj druga počel kot pa prebiral gradivo. :)



Na zalost ste ostali v letu 1990. A vi si RESNO predstavljate zvezke pa svincnik cez npr 100. Let?

Think again..

speed machine ::

Zelo offtopic post: :)
Tehnologija gre naprej. Vendar možgani (človek) ne sledijo. Evolucija zahteva generacije in generacije mutacij, križanj in selekcije, da se nekaj prilagodi novemu dogodku. 20, 30 let za prilagoditev nekaj tako kompleksnega kot so človeški možgani pač ni mogoče. Par kratkih 1000 let nazaj se je še človek podil po gozdu. Se dotikal stvari, vonjal, delal asociacije glede na svet okoli sebe. Možgani so se razvili glede na te vhodne signale. Zato se tudi, ko nekdo piše na papir, aktivirajo deli v možganih, ki drugače nimajo nobene veze s tematiko pisanja. npr. pisanje matematične formule vzbuja občutke dotika, ko roka drsi čez papir, motorične dele, ko se obračajo listi, orientacijske zadeve lociranja določenega dela v 3D svetu (človek si zapomni, da je neko zadevo zapisal na prvi list v zvezku in ne na zadnjem)... In potem ko je potrebno poznati formulo na testu, se ob dotiku papirja (šelestenju pisala po papirju ...) ustvarjajo asociacije na formulo, saj si možgani niso samo shranili fizičnega podatka kot samega (možgani ne delujejo enako kot trdi diski), ampak so shranili tudi vse ostale manjše drobce informacij. Različni možganski deli so povezani na "ogromne" razdalje med seboj (kdor ne verjame naj si prebere zadnja odkritja v Human Brain Project-u) in ne samo lokalno. Zato vsak drobec informacije sproži lažje iskanje "formule", ko je le-ta potrebna.
Tipkanje po tablici na vedno isto virtualno tipkovnico pač eliminira določene informacije in asociacije, ki bi nastale ob pisanju na papir (ali pišem s svinčnikom ali kulijem ali uporabljam gladek papir ali grobega recikliranega ali ...). Ker se človek evolucijsko še ni prilagodil na analitično in abstraktno razmišljanje od malih nog, in bi možgani lahko optimalnejše shranjevali informacije pridobljene preko vseprisotnih naprav. Med tem, ko pa npr. vsakega zdravega otroka ni potrebno par mesecev učiti, da bo znal brcniti žogo. npr. drsenje s prstom po gladkem ekranu lahko možgane spominjajo na prirojene vzorce iz narave, ki so nastali tekom tisočletij potikanja po naravi (maček bo tudi nagonsko vedel da je boljše bežati pred psom, miš pa loviti). Led v naravi je gladek. Je pa tudi hladen, nevaren, nezaželjen za preživetje.

Če še komu ni jasno kaj je moj point, naj se vpraša zakaj npr. pisanje dokumenta v wordu izgleda kot pisanje po papirju (pozicije zgoraj, spodaj, levo, desno, obojestransko poravnano; kopice strani ...). Podatke se namreč da z veliko manj "vizualnega" kompliciranja lepo popredalčkati npr. v relacijski bazi. Ali pa XML dokumentu. Samo kako jih boste razumeli pa je druga stvar.
//

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

En velik blok A4 listov par kemikov, neki fino tankih barvnih flomastrov, pa edigs korekturno sredstvo in evo. Ni štekanja zadeva leti izpod prstov kot mora, ni polnjenja baterije, ni nevarnosti vdora, ne more ti zatajit, nihče ti tega ne bo želel ukrast, bistveno bolj zdravo za oči ko bereš in lažje brat (vsaj meni), nihče ti ne more težit, odklop pred obvestili iz širnega spleta (FB, Twitter, mail) in večja zbranost...

Mja, ko bo to na tablicah poštiman (ali vsaj izboljašano do primerljivosti) se pa javte vsi zagovorniki vdora tehnikalij na področje kjer že obstaja dovolj dobra rešitev povsem neodvisna od elektrike in interneta. Do takrat pa srečno s kompliciranjem pri tako banalnih stvareh.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

XIIT ::

Sam sem za uporabo tablic v šoli. Imam občutek da ste proti temu predvsem ti, ki ste šolske klopi zapustili že dolgo nazaj, a na srečo veste kaj šolarji potrebujejo (če že oni ne vedo) :D

Namesto večkilskih učbenikov bi mel na polkilski tablici vse učbenike v PDF obliki. Če bi te zanimala konkretna stvar v učbeniku, pritisneš Ctrl+F in jo takoj najdeš.
Če v učbeniku ni opisana dovolj podrobno ali pa mogoče nejasno (tudi v učbenikih se pojavljajo napače), greš na internet, pa maš v nekaj sekundah odgovor na dlani.

Bolj bi lahko sledil profesorjevi razlagi - v srednji šoli je bilo predvsem pri zgodovini tako, da je profesorica imela Powerpoint predstavitev s ključnimi podatki. Medtem ko si jih prepisoval v zvezek je profesorica razlagala in ko si končno prepisal, je sledil nov slide. Če si poslušal razlago, nisi uspel prepisati vsega. S tablico in tipkovnico bi vse to hitreje prepisal, obenem pa bi še ujel razlago.
Namesto nenehnega menjavanja barvnih pisal pa bi preprosto pritisnil Ctrl+B in odebelil pomembne dele.

Poleg vsega bi pa imel urejene izpiske, iz katerih bi se dejansko lahko učil.

Pri matematiki bi recimo teorijo pisal na tablico, naloge pa reševal v zvezek. Tako bi vedno lahko pogledal konkretno stvar ki bi te zanimala, namesto da listaš po zvezku naprej in nazaj ter iščeš, kam za vraga si neko snov napisal.

Pri angleščini smo včasih reševali kakšne naloge na spletu, kar je pomenilo da je en dijak šel rešit nekaj primerov, ostali pa smo medtem ali sodelovali ali pa gledali v zrak. S tablicami bi lahko vsak sam reševal naloge (ali se pa zajebaval, kar se lahko na žiljon načinov že sedaj - s tem da bi bil z uporabo tablice manj moteč kot če bi se pogovarjal).

speed machine je izjavil:

...če še komu ni jasno kaj je moj point, naj se vpraša zakaj npr. pisanje dokumenta v wordu izgleda kot pisanje po papirju (pozicije zgoraj, spodaj, levo, desno, obojestransko poravnano; kopice strani ...). Podatke se namreč da z veliko manj "vizualnega" kompliciranja lepo popredalčkati npr. v relacijski bazi. Ali pa XML dokumentu. Samo kako jih boste razumeli pa je druga stvar.


Wordov dokument ima obliko papirja ker se dokumente printa na papir. Na računalniku vidiš kako bo zadeva izgledala ko bo natisnjena, tako da ne zapravljaš dodatnega časa, papirja in barve.
Čisto praktičen razlog.

Phantomeye ::

speed machine je izjavil:

Zelo offtopic post: :)
Tehnologija gre naprej. Vendar možgani (človek) ne sledijo. Evolucija zahteva generacije in generacije mutacij, križanj in selekcije, da se nekaj prilagodi novemu dogodku. 20, 30 let za prilagoditev nekaj tako kompleksnega kot so človeški možgani pač ni mogoče. Par kratkih 1000 let nazaj se je še človek podil po gozdu. Se dotikal stvari, vonjal, delal asociacije glede na svet okoli sebe. Možgani so se razvili glede na te vhodne signale. Zato se tudi, ko nekdo piše na papir, aktivirajo deli v možganih, ki drugače nimajo nobene veze s tematiko pisanja. npr. pisanje matematične formule vzbuja občutke dotika, ko roka drsi čez papir, motorične dele, ko se obračajo listi, orientacijske zadeve lociranja določenega dela v 3D svetu (človek si zapomni, da je neko zadevo zapisal na prvi list v zvezku in ne na zadnjem)... In potem ko je potrebno poznati formulo na testu, se ob dotiku papirja (šelestenju pisala po papirju ...) ustvarjajo asociacije na formulo, saj si možgani niso samo shranili fizičnega podatka kot samega (možgani ne delujejo enako kot trdi diski), ampak so shranili tudi vse ostale manjše drobce informacij. Različni možganski deli so povezani na "ogromne" razdalje med seboj (kdor ne verjame naj si prebere zadnja odkritja v Human Brain Project-u) in ne samo lokalno. Zato vsak drobec informacije sproži lažje iskanje "formule", ko je le-ta potrebna.
Tipkanje po tablici na vedno isto virtualno tipkovnico pač eliminira določene informacije in asociacije, ki bi nastale ob pisanju na papir (ali pišem s svinčnikom ali kulijem ali uporabljam gladek papir ali grobega recikliranega ali ...). Ker se človek evolucijsko še ni prilagodil na analitično in abstraktno razmišljanje od malih nog, in bi možgani lahko optimalnejše shranjevali informacije pridobljene preko vseprisotnih naprav. Med tem, ko pa npr. vsakega zdravega otroka ni potrebno par mesecev učiti, da bo znal brcniti žogo. npr. drsenje s prstom po gladkem ekranu lahko možgane spominjajo na prirojene vzorce iz narave, ki so nastali tekom tisočletij potikanja po naravi (maček bo tudi nagonsko vedel da je boljše bežati pred psom, miš pa loviti). Led v naravi je gladek. Je pa tudi hladen, nevaren, nezaželjen za preživetje.

Če še komu ni jasno kaj je moj point, naj se vpraša zakaj npr. pisanje dokumenta v wordu izgleda kot pisanje po papirju (pozicije zgoraj, spodaj, levo, desno, obojestransko poravnano; kopice strani ...). Podatke se namreč da z veliko manj "vizualnega" kompliciranja lepo popredalčkati npr. v relacijski bazi. Ali pa XML dokumentu. Samo kako jih boste razumeli pa je druga stvar.



Govoriš kot, da ljudje pišemo na papir odkar obstajamo, kot da je to del nas. Pisanje je posledica abstraktnega mišljenja. In mimogrede, na prste pa tipkamo že 155 let. Tako, da to že vsaj 4 generacije ni ni nekaj novega.

Pithlit ::

shadeX je izjavil:

A vi si RESNO predstavljate zvezke pa svincnik cez npr 100. Let?

Kako bo čez 100 let ne vem. Mogočo bodo že čez 1 leto sklamfal skup eno tablico na katero se bo dalo dovolj učinkovito pisat zapiske. Do zdaj je še niso.

Glede zvezkov pa tole... Imamo papirnate vire ki so precej starejši od bilokaterega digitalnega. Imamo papirnate vire ki so bistveno obstojnejši od bilokaterega digitalnega. Osebno imam doma svoje zapiske na papirju stare ~35let. Kolikokrat so mi šli nekateri digitalni podatki v franže pa ne znam preštet. Pa kolk disket sem stran vrgla (pa bohve kaj je sploh bilo na njih... ako so po 20ih letih sploh še obdržale vsebino). Fotke, tiste 'ta lepe, za obdržat v kakek albumu' se še vedno tiska... tiste v digitalni obliki pa redno frčijo v digitalna nebesa.

Tako da ja, moji papirnati zapiski bodo čez 100 let še vedno na voljo vsakomur ki bi jih rad uporabil... za tvoje digitalne si pa tega ne bi upala trditi. Niti pod razno ne. Ne da bodo obstajali, in ne da bo obstajala tehnologija s katero jih bo mogoče prebrati.
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

shadeX je izjavil:

A vi si RESNO predstavljate zvezke pa svincnik cez npr 100. Let?

Kako bo čez 100 let ne vem. Mogočo bodo že čez 1 leto sklamfal skup eno tablico na katero se bo dalo dovolj učinkovito pisat zapiske. Do zdaj je še niso.

Glede zvezkov pa tole... Imamo papirnate vire ki so precej starejši od bilokaterega digitalnega. Imamo papirnate vire ki so bistveno obstojnejši od bilokaterega digitalnega. Osebno imam doma svoje zapiske na papirju stare ~35let. Kolikokrat so mi šli nekateri digitalni podatki v franže pa ne znam preštet. Pa kolk disket sem stran vrgla (pa bohve kaj je sploh bilo na njih... ako so po 20ih letih sploh še obdržale vsebino). Fotke, tiste 'ta lepe, za obdržat v kakek albumu' se še vedno tiska... tiste v digitalni obliki pa redno frčijo v digitalna nebesa.

Tako da ja, moji papirnati zapiski bodo čez 100 let še vedno na voljo vsakomur ki bi jih rad uporabil... za tvoje digitalne si pa tega ne bi upala trditi. Niti pod razno ne. Ne da bodo obstajali, in ne da bo obstajala tehnologija s katero jih bo mogoče prebrati.


Tole zadnje je neumnost. Tudi papirnati zapiski zbledijo, se izgubijo, jih kdo vrže v smeti.

neon21 ::

Sicer je ta tema kar z vidika mnenj lahko zelo obsežna. Pač meni osebno je še vedno bolje se učiti iz zvezkov knjig in podobno. Matematične formule in ostale stvari bodo ostale iste , ulomek bo še vedno ulomek ali ga boš napisal na list papirja ali tablico in jaz ter moji vrstniki (1989 letnik) smo se prav tako naučili vsega kar smo se morali v šoli s pomočjo papirja in pisala. Seveda današnja mladina in mladina čez nekaj let ne bo nič bolj pametna z uporabo tablice kot pa mi, seveda govorilm relativno in za papir pisalo metode. Mogoče nekdo misli , da smo staromodni ampak vseeno se mi zdi še prezgodaj , da bi učenci , dijaki v šolo nosili tablico in na tablici imeli xy predmetov. Že tako ali tako je mladina totalno ponorela z tehnologijo saj sami vemo kaj že vse uporabljajo oz uporabljamo in počasi izgubljamo stik z realnostjo. Seveda se lahko s tablico zadeve olajšajo ampak izgubi se tista vrednota ta pravega učenja , lahko mi rečete , da sem nostalgičen ampak nisem pa človek , ki ne bi sledil tehnologiji. Otrok v vrtcu začne svojo izobrazbeno pot s papirjem in pisalom , prideš v osnovno šolo , te čaka papir in pisalo. Tehnika gre nenormalno hitro naprej in dobro bi bilo , da bi vsaj eno vrednoto uporabljali tako , kot jo je človek začel uporabljati pred dobo tehnologije. Zaradi tega , ker nekdo ne bo imel tablico pri pouku ampak bo uporabljal zvezek in pisalo , ne bo nič manj znal bo pa se vsekakor bolj trudil kot pa nekdo z tono tehnologije pri pouku. Še pomnite koliko miselnih vzorcev smo v šoli morali narisati in verjamem , da je tako vam kot meni miselni vzorec pomagal pri lažjem razumevanju. Očitno prihaja čas , ko človek brez tehnologije ne bo vedel kako naprej.

Mi je pa računalnik marsikdaj olajšal zadevo pri pisanju seminarskih nalog in podobnega. Pač to je moje mnenje in razmišljanje in vsekakor ni nujno , da se bo nekdo strinjal s tem ampak priznajmo si , da tudi doba tehnologije ima slabe strani za socialni čut človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

Phantomeye ::

neon21 je izjavil:

Sicer je ta tema kar z vidika mnenj lahko zelo obsežna. Pač meni osebno je še vedno bolje se učiti iz zvezkov knjig in podobno. Matematične formule in ostale stvari bodo ostale iste , ulomek bo še vedno ulomek ali ga boš napisal na list papirja ali tablico in jaz ter moji vrstniki (1989 letnik) smo se prav tako naučili vsega kar smo se morali v šoli s pomočjo papirja in pisala. Seveda današnja mladina in mladina čez nekaj let ne bo nič bolj pametna z uporabo tablice kot pa mi, seveda govorilm relativno in za papir pisalo metode. Mogoče nekdo misli , da smo staromodni ampak vseeno se mi zdi še prezgodaj , da bi učenci , dijaki v šolo nosili tablico in na tablici imeli xy predmetov. Že tako ali tako je mladina totalno ponorela z tehnologijo saj sami vemo kaj že vse uporabljajo oz uporabljamo in počasi izgubljamo stik z realnostjo. Seveda se lahko s tablico zadeve olajšajo ampak izgubi se tista vrednota ta pravega učenja , lahko mi rečete , da sem nostalgičen ampak nisem pa človek , ki ne bi sledil tehnologiji. Otrok v vrtcu začne svojo izobrazbeno pot s papirjem in pisalom , prideš v osnovno šolo , te čaka papir in pisalo. Tehnika gre nenormalno hitro naprej in dobro bi bilo , da bi vsaj eno vrednoto uporabljali tako , kot jo je človek začel uporabljati pred dobo tehnologije. Zaradi tega , ker nekdo ne bo imel tablico pri pouku ampak bo uporabljal zvezek in pisalo , ne bo nič manj znal bo pa se vsekakor bolj trudil kot pa nekdo z tono tehnologije pri pouku. Še pomnite koliko miselnih vzorcev smo v šoli morali narisati in verjamem , da je tako vam kot meni miselni vzorec pomagal pri lažjem razumevanju. Očitno prihaja čas , ko človek brez tehnologije ne bo vedel kako naprej.

Mi je pa računalnik marsikdaj olajšal zadevo pri pisanju seminarskih nalog in podobnega. Pač to je moje mnenje in razmišljanje in vsekakor ni nujno , da se bo nekdo strinjal s tem ampak priznajmo si , da tudi doba tehnologije ima slabe strani za socialni čut človeka.


"Očitno prihaja čas , ko človek brez tehnologije ne bo vedel kako naprej."

To je mantra, ki so jo ponavljali za vsako novo tehnologijo, ki je prišla.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapiski na elektro fakulteti

Oddelek: Šola
121501 (998) BivšiUser2
»

Prilagajanje izobraževalnega sistema v današnjem hitrem rač . in informacijskem razvo

Oddelek: Loža
313508 (2715) kuglvinkl
»

Livescribe Smartpen

Oddelek: Loža
234913 (2835) Keyser Soze
»

Papir in tabla ali računalnik? Raje svinčnik in kreda

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2810070 (7407) antonija
»

Prenosnik za faks - Kateri? - do 350 eur

Oddelek: Kaj kupiti
254119 (3610) lmorgh

Več podobnih tem