» »

Dobr OC ? :)

Dobr OC ? :)

PEK- ::

Sodelavec se je nekoliko poigral z MSI 865PE osn. plosco in P4 2.4 C (800fsb) in poglejte kaj je nastalo.

Zal pri tej frekvenci ni bilo mozno priti v WINXP... A vseeno velik dosezek zato smo hitro poslikali :)





LP
  • zaklenilo: OwcA ()

Sergio ::

Hudo. Lahko uploadam slike na Slo-Tech strežnik?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

Hahaha smehhh:D

Lahko bi pa saj neki nardil, vsaj nene rezultate...

Clemento ::

8-O WOOOT!!!!8-O Po moje se
dobr da se je plata sploh zbootala da je
kej na monitor prkazal...kaj sele v winse..
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Dr_M ::

skor mam dvomim da je prsu do 500mhz fsb oz qdr 2000mhz...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PEK- ::

Lahko sergio ... lah tut novico napises :)

LP

Golden eye ::

Ja pa mal boljše slike bi tud ble lahko!!! Drgač pa huuuud razultat8-O I can't belive my eyes8-O 8-O

OwcA ::

Moram priznati, da sem skeptičen, glede na to, da povečini tudi pri hlajenju s spremembo faze noben (niti 3,06 GHz) P4 ne gre kaj prida čez 4 GHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

PEK- ::

Slike so real thing... Res pa je da so slabe kwalitete... pa se za te smo se mogl zlo matrat kar se vid tut v odsevu od ene slike :D te 2 sta najbol uspele...

Bi blo treba digitalca zamenat :))

LP

darkolord ::

PEK- al pa fotografa :D

Fury ::

ce se men prov zdi ste podrl svetovni rekord :\

Gwanaroth ::

8-O 8-O 8-O :) crazy guys.. kar tako naprej... heh... ce se sploh da se naprej.... :)
Lights often keep secret hypnosis..

darkolord ::

a ni skoda proca? men ga dejte :D

Dr_M ::

U najbolsem primeru je mogu ram delat pri 250mhz (50% fsb-ja) kar pa mocno dvomim da je. To je 100% ksn bug v biosu od plate (mogoce pa tut v foticu>:D )
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

planetparty ::

PEK:
če ne gre v Win tako, pa znižaj na 5GHZ, takrat pa bi moglo iti že not;)

Glede razultata pa tako: LAŽ8-)
drugače bi že itak drugi navili na toliko, še najbolj seumljivo pa je to, da si tako navil z MSI ploščo, katere ne slovijo kot najboljše OC plošče|O

Če pa bi naj bilo res pa povej naslednje:
kakšen ram maš, povej timinge in fsb kaj si mel
na koliko si mel voltažo procesorja
>:D

OwcA ::

Če bolje pomislim je rezultat zagotovo izmišlotina, saj:
1.) P4 2,4 GHz ima mnogokratnik 18, za 6 GHz bi bil potreben 333 MHz FSB, kar se nekako ne sklada z napisanimi 1000 MHz spomina.
2.) Navitje bi bilo 250 %, kar ni uspelo še nikomur
3.) Trenutna tehnologija ne omogaoča 6 GHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Matek ::

OwcA, kaj pa če ni ram na sinhroni frekvenci?

Sicer pa meni tista tadruga slika zgleda prekleto real, ker je tisti odsev dost avteničen, če mene vprašaš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

PEK- ::

Stvar res zgleda zlo cudna slike pa so 100% prave lah nevem kake FBI posles pogledat 0:)

Ownca to je P4 2.4 (800-C) kar pomen da je pomnozevalnik na 12 ... 12x200 = 2400

12 x 500 = 6000

Navil je sodelovec ki ga videite v odsevu ene slike, zdi pa se mi da je spremenil le voltazo in FSB. Rami so 400mhz cas pa ne vem.


LP

OwcA ::

@MadManMato: priznam, na asinhorno nisem pomislil, ampak če že spreminjaš frekvenco RAMa, potem jo spremeniš v nekaj kar je bližje specifikacijam, ne pa krepko preko. Četudi bi recimo to šlo. še vedno ostajata točki 2.) in 3.).

Ali bi lahko nekdo, ki ima P4 povedal kakšno frekvenco mu najavi BIOS ob POSTu in ali se frekvenca resnično izpisuje v GHz, ter če je temu tako, ali se decimalna mesta pojavijo le po potrebi (za 3,06 GHz jih gotovo potrebujemo).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

@PEK-: moja napaka glede procesorja, ampak to ne spremen dejstev. 400 MHz ramov še ni na tru, so pa 400 DDR, ki pa bi pri 500 MHz FSBju delovali v načinu 1000 DDR, kar je absurdno. Mislim, da 2000 MHz (quad pumped) tudi sistemsko vodilo ne bi zdržalo. Praviš, da je dvignil tudi napetost, potemtakem bi procesor oddajal toliko toplote, da je navaden hladilnik ne bi mogel uspešno odvesti (oddana toplota ne narašča linearno!).

V najbolšem primeru gre za bug ali pa rahlo zmešan BIOS, takšno navitje pa je nemogoče.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sharp ::

Pa kaj je z vami....:D :D :D

morphling1 ::

:D :D :D :D :D :D :D
Eni ste pa res naivni, da sploh pomislite da bi bilo kaj takega res.
-PEK, zgleda da ima nek razvojni primerek 865 plate, ki ti omogoča nastavljanje do 500 fsb :D , poleg tega pa procesor narejen v 0.09 mikronski tehnologiji in prideš do post up ekrana z 6 GHz, 3D marke pa verjetno laufaš na 5 GHz in maš rezultate čez 30000 v 2001 verjetno, sam ti internet ne dela da bi objavil rezultate oz. ti kamera ni sposobna slikat zaradi prevelike frekvence osveževanja :D
Pa vidim da imaš tud neke hude rame da ti delajo na 400 MHz, a mi lahko daš telefonsko da se zmeniva, ker bi jih vzel :D

Ok dost heca, sej bo kmalu popustilo tisto kar ste vdihaval.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

C_maniak ::

Dobr si jim jih napel, dobr...:D
Se kr strinjam.

OwcA ::

Glede na to, da vas je preveč, ki ste vsaj pomislili na to, da PEK- govori resnico, bo najbolje zakleniti to temo, saj se bo drugače ta treparija ustrajno širila naprej.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s CPU taktom - IBM Netvista

Oddelek: Strojna oprema
301429 (1060) zcetrt
»

Menjava procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
201749 (1336) Azrael
»

Celeron D procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
635205 (3512) radiator
»

kaj naj zamenjam?

Oddelek: Kaj kupiti
331848 (1564) a13misko
»

Brez Intelovih znižanj do oktobra

Oddelek: Novice / Procesorji
192055 (2055) gabl136

Več podobnih tem