» »

Hitrost oz. učinkovitost PCja

Hitrost oz. učinkovitost PCja

Netrunner ::

Doma imam en starejši AMD dual core z 4gb rama na katerem teče win 8.1 Točnega modela nevem (bom pogledal popoldan ko bom doma ... je pa star ene 4-5 let sigurno) ... kakorkoli počasi je čas da ga zamenjam.

HTPC se uporablja poleg gledanja filmov tudi predvsem za surfanje po netu in sem pa tja kak dokument v wordu napisat. Občasno se zaigra tudi kaka igra .. predvsem point and click avanture.

Kakorkoli ... velikohtpc škatlo bi zamenjal za kaj manjšega, tako da sem gledal predvsem intel NUC mini PCje dokler nisem odkril:

beebox-a

Zdaj me pa zanima na kakšen način lahko ugotovim kako se obnese ta quad core celeron proti mojemu staremu dual core AMDju. Ali bo zadeva boljša, slabša ali enako učinkovita?

Je kje kakšna performančna primerjava vseh procesorjev starih in novih ..oz kako se da najenostavneje primerjati dve konfiguraciji ? ... preden kupiš in primerjaš v živo :)

hvala za nasvete

hojnikb ::

Vzami nekaj z z3735F procesorjem. Dobiš že za manj kot 100e.
Tisti asrock je ripoff za tako ceno.

Za htpc bojo vsi dobri, ker majo strojne dekoderje za video
#brezpodpisa

Vesoljc ::

pa ssd notr!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Netrunner ::

hojnikb je izjavil:

Vzami nekaj z z3735F procesorjem. Dobiš že za manj kot 100e.
Tisti asrock je ripoff za tako ceno.


Ripoff ? ... mogoče INTEL NUC z celeronom ja .. vendar ta Beebox ima kar dobre ocene in predvsem, da za ta denar dobiš dosti.

Vesoljc je izjavil:

pa ssd notr!

Ima že SSD.

Mitch ::

Quad Core Celeronov ni v desktop inačici se pravi, da gre za izpeljanke Intel Atom procesorja...

hojnikb ::

Quad celly seveda je tut desktop različici -- j1900
#brezpodpisa

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

Quad celly seveda je tut desktop različici -- j1900

Na kateri arhitekturi? Haswell ali Broadwell?

hojnikb ::

Ne, silvermont.

Res pa ni z tapravimi jedri ala haswell/broadwell. Ker to pač ni smiselno, ker ta performance bracket obsega i5
#brezpodpisa

Netrunner ::

Načeloma mi je vseeno koliko corov ima in iz česa je izpeljanka .. zanima me kako se obnese :)

m0LN4r ::

Si razmišljal o kakem ITX buildu?

 i3+950, strojni h.264, h.265, hdmi2.0 itd. lahko pa samo kak proc z integrirano

i3+950, strojni h.264, h.265, hdmi2.0 itd. lahko pa samo kak proc z integrirano

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

Netrunner je izjavil:

Načeloma mi je vseeno koliko corov ima in iz česa je izpeljanka .. zanima me kako se obnese :)

Raven core2duo z dodatkom, da se pri videu nebo _nič_ mučil.
Zdej pa kaluliraj.
#brezpodpisa

Netrunner ::

gledal sem itx i3 konfihuracije, vendar je bilo vse orecej preko 400€. Ta beebox pa ima dober performance za slabih 300€.

No saj sem odprt za možnosti, vendar zdaj bi rad dobil način kako primerjat določene konfiguracije med sabo, da vidim okvirno koliko kaj boljši bo napram mojemu staremu htpc-ju.

Sem preveril in trenutno imam:
CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.70 Ghz / GPU: AMD Radeon HD 6450 / RAM 4GB

tako dakarkoli kupim mora biti boljše od trenutnega

m0LN4r ::

Poglej še Gigabyte Brix 5200: http://www.computerbase.de/2015-03/giga...
Ali pro, zadeva bo zmožna tudi pognat kak starejši špil ala dirt 3 brez težav
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user-pass ::

Kaj pa kaj takega?

Netrunner ::

user-pass je izjavil:

Kaj pa kaj takega?

Katera trgovina je to ?

user-pass ::

Mindfactory.de

Netrunner ::

user-pass je izjavil:

Mindfactory.de

hvala

Zanimiva konfiguracija, vendar za začetek bo probal poiskati kaj že sestavljenega ker nimam ne časa in volje to delat sam :) .. če pa ne bo šlo drugače si ga bom moral vzeti in si zložiti nekaj skupaj.

Rad bi tudi okvirno vedel kako se bo bilokakšna nova konfiguracija primerjala z mojo obstoječo.

starboi ::

Netrunner je izjavil:

user-pass je izjavil:

Mindfactory.de

hvala

Zanimiva konfiguracija, vendar za začetek bo probal poiskati kaj že sestavljenega ker nimam ne časa in volje to delat sam :) .. če pa ne bo šlo drugače si ga bom moral vzeti in si zložiti nekaj skupaj.

Rad bi tudi okvirno vedel kako se bo bilokakšna nova konfiguracija primerjala z mojo obstoječo.


Pa saj imajo skoraj vse trgovine že vključeno opcijo za sestaviti in testirati komponente. ( cena se ponavadi giblje nekje med 20-30e ). Potem Vam pa priporočam obisk teme Nakup namiznega PC-ja , kjer je kar veliko drugih konfiguracij v različnih cenovnih razredih in lahko primerjate . Lp

user-pass ::

Netrunner je izjavil:

user-pass je izjavil:

Mindfactory.de

hvala

Zanimiva konfiguracija, vendar za začetek bo probal poiskati kaj že sestavljenega ker nimam ne časa in volje to delat sam :) .. če pa ne bo šlo drugače si ga bom moral vzeti in si zložiti nekaj skupaj.

Rad bi tudi okvirno vedel kako se bo bilokakšna nova konfiguracija primerjala z mojo obstoječo.


Zgornja kombinacija je simple kot pasulj, pa se cpu je ze montiran na plato, tako da imas samo 5 legokock, kabli so si pa dovolj razlicni, da ne mores zgresit. 10 minut in si fertik, tudi ce prvis to delas. Lahko placas, da ti sestavijo, samo je to stran vrzen denar.

klemenSLO ::

Jst mam doma za HTPC 7 let starga AMDja 5050e. Ko sem pred kratkim dobil optiko se je precej povečalo branje in pisanje :) po HDDju in je dejansko cel sistem trokiral. Celo do te mere da krati nisem mogel gledat FHD filmov. Zato sem vgradil 3 leta star intlov 80 GB SSD in je zadeva precej bolj odzivna kot prej.
Tako da kar se tiče mene sem mu podaljšal življensko dobo in ne razmišljam da bi ga zamenjal.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Netrunner ::

Jaz ga hočem zamenjati ker mi zaseda preveč prostora in predvsem zato ker se mi pogosto zmrzuje.

m0LN4r ::

Vse kar je več, kot nov pentium al J1900 bo enako ali boljše ali veliko voljše od AMD X2, če je to še vedno 939 ali kaj takega.

Si prečekiral Gigabyte Brix izvedenke?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Netrunner ::

Ja Gigabyte mini PCje sem tudi gledal med drugimi .. pa saj je dosti zanimivih škatlic, samo je težko oz. časovno potratno izbrskati dober price/performance mini PC kateri ima čimnovejšo generacijo CPUja.

m0LN4r ::

Ja če vzameš takega z Iris pro grafiko, maš hudega za omenjeno rabo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
142954 (2725) klinker
»

Naročanje rač. komponent

Oddelek: Kaj kupiti
81807 (1469) pixelzgaming
»

Računalnik za domačo uporabo

Oddelek: Pomoč in nasveti
363675 (3099) Berni_01
»

Proc+Ram+Plata cim ceneje

Oddelek: Kaj kupiti
322554 (2118) Pesimist
»

Namizni računalnik + tv ekran (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110939 (10499) kevaliz

Več podobnih tem