» »

Google Analytics - Popolnoma napačna analitika

Google Analytics - Popolnoma napačna analitika

shadeX ::

Kako je mogoče, da si tako ugleden servis privošči popolnoma napačno analitiko obiska aplikacije?

Here is the thing:

Google Analytics uporabljam že 2. leti. Imam ga integriranega v aplikaciji, ki se nahaja na Google Play. Dnevno mi prikaže da je prenosov aplikacije med 180-250. Ko pa dobim Google Play report, mi kaže vsaj 100 downloadov manj.

Temu sicer nisem posvečal veliko pozornosti, dokler ni kolega ko je izdal novo aplikacijo na G. Play, že prvi dan dobil analitiko 80 novih uporabnikov, medtem ko je na Google Play reportu videl 3 nove uporabnike.

Potem sem govorim z drugim kolegom, ki ima analitiko integrirano na svoji spletni strani in pravi, da je kar naenkrat začelo prikazovati 95% prometa iz rusije (na slovensko stran!).

Da se analytics dokončno moti, sem sklenil včeraj. Pripravljam nov projekt za na G. Play in integriram analitiko. Danes mi kaže 10 novih uporabnikov (wtf), in en izmed njih je za obisk moje aplikacije uporabil Apple iphone! To sploh ni mogoče, kajti zadeve sploh nisem še releasal ven, prav tako nisem še zadeve zalaufal na iOS sistemu.

Sedaj me pa zanima, ali ima kdo podobne probleme? In katero analitiko vi uporabljate, ker je več kot očitno da bo treba zamenjati ponudnika teh storitev.

popster ::

Najboljše da sam spremljaš kako dosežeš cilje (revenue) in pustis google analytcs pri miru ker upočasnjuje nalaganje strani in ga itak ad blockerji ignorirajo.

shadeX ::

Ne sej jaz uporabljam analytics izključno samo na aplikacijah.

Nekako sem sicer prišel do dna kako je mogoče videt obisk aplikacije iz Rusije. In sicer to najbrž kakšna skripta nekje laufa in "išče" random analitics (UA-XXXXXX) šifre. Danes se mi je spet to zgodilo. Imajo tudi drugi podoben problem, kar sem bral po netu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12134693 (25553) spegli
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca že prešle v splošno rabo (2)

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4415071 (11711) MrStein
»

Množica iOS aplikacij zbira in prodaja podatke o uporabnikih

Oddelek: Novice / Zasebnost
266937 (5658) Unknown_001
»

V ZDA neopazno potrdili nov zakon o čezmejnem dostopu do podatkov o uporabnikih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6324194 (18907) PaX_MaN
»

Slovenija novice na Androidu - nadležne reklame

Oddelek: Mobilne tehnologije
116374 (6164) shadeX

Več podobnih tem