» »

Magisterij informatike brez dodiplomca - veljavnost?

Magisterij informatike brez dodiplomca - veljavnost?

Edifax ::

Pozdravljeni!

Od nekdaj me je zanimal študij informatike, a se zanj nisem odločil. Končal sem študij na drugi, družboslovni fakulteti (ni FDV). Po globokem premisleku sem ugotovil, da se zagotovo 'bolj vidim' nekje v računalništvu in informatiki kot pa v trenutni akademsko-poklicni sferi.

Preučil sem številne možnosti v iskanju rešitve za mojo dilemo. Bil sem že prepričan, da bom študij informatike in računalništva začel od začetka (prva stopnja) v tujini. Po pogovoru in nasvetih študentske svetovalnice pa se je odprla še druga opcija. In sicer, da študij nadaljujem na drugi stopnji na ustreznem faksu. Ker gre za preskok iz netehničnega faksa direktno na drugo stopnjo, se kot pogoj za vpis, predpisuje opravljanje diferencialnih izpitov. Te naj bi omogočali nek širši pregled snovi in te pripravili na nadaljnji študij. Pričakujejo seveda tudi samoiniciativno in dodatno samostojno izobraževanje, da študent nadoknadi izgubljeno.

Zanima me, kakšna je zaposljivost in veljava magistra informatike in računalništva, ki ima dodiplomski študij narejen na drugi, družboslovni smeri? Seveda upoštevajoč, da gre za požrtvovalnega in temeljitega študenta, ki bi se tudi sam izobraževal in kasneje sodeloval na praktičnih projektih.

Glede na zahtevnost magistrskega študija za diplomanta druge fakultete, nekaterih diferencialnih izpitov (ARS - arhitektura računalniških sistemov) in veliko truda, da kolege 'dohitiš', menim, da naj bi študij imel neko veljavo. Treba je še poudariti, da moj matični študiji ni direktno povezan z informatiko in računalništvom, vendar pa ni čisto diametralno nasprotje (eg. akademsko slikarstvo). Uporaba Googla, namenskih portalov in forumov do neke mere potrjuje prejšnji logičen sklep. Zaradi diferencialnih izpitov (imajo celo pripravljalne letnike) in nespremenjenosti težavnosti druge stopnje v tujini do neke mere enačijo študij, seveda, pa pri zaposlovanju gledajo na samoiniciativnost in konkretne reference. Občutek sem dobil, da v tej branži na sploh štejejo predvsem slednje in je formalna izobrazba 'pika na i'. V Sloveniji do teh podatkov nisem prišel, tudi na zavodu za zaposlovanje so me 'debelo gledali'.

Ciljam predvsem na mnenja ljudi, ki so podprta s konkretnimi izkušnjami ali pa so slednji v poziciji delodajalca.

Že v naprej se vam iskreno zahvaljujem za odgovore in vaš čas.

Lep pozdrav,

E.

Isotropic ::

če znaš programirat, ni važno.

terryww ::

obrni se na Matthai-ja. na KPK rabijo ljudi, da zorganizirajo solidne rest apije.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Edifax ::

če znaš programirat, ni važno.

Tako praviju tudi tuji forumi ja.

obrni se na Matthai-ja. na KPK rabijo ljudi, da zorganizirajo solidne rest apije.

Moje znanje je trenutno preveč luknjasto za kaj takega. Vseeno hvala za predlog.

Zelo bi bil vesel še mnenja kakšnega uporabnika, ki je ali pa je bil v vlogi delodajalca. Bi ga motilo ob vseh zgoraj naštetih postavkah, če bi nekdo imel magisterij računalništva in informatike in bi mu manjkal dodiplomski študij iste smeri?

Matija82 ::

Nisem delodajalec toda če je nekdo opravil magisterij (kot nadgradnja dodiplomskega študija) bi predvideval, da nima težav z znanjem prve stopnje. Če seveda obvladaš zahtevana znanja za tisto delovno mesto. Službo boš dobil na podlagi znanja, ne izozbrazbe (je pa ta kdaj pogoj da prideš v drugi krog izbiranja).

Edifax ::

Matija82 je izjavil:

Nisem delodajalec toda če je nekdo opravil magisterij (kot nadgradnja dodiplomskega študija) bi predvideval, da nima težav z znanjem prve stopnje. Če seveda obvladaš zahtevana znanja za tisto delovno mesto. Službo boš dobil na podlagi znanja, ne izozbrazbe (je pa ta kdaj pogoj da prideš v drugi krog izbiranja).


Hvala za mnenje. Sovpada z mojimi izsledki.

Če je še kdo v podobni dilemi naj ve, da dejansko tukaj (rač/inf) največ šteje znanje. Kako ga pridobiš delodajalcev ne zanima, z izjemo nekaterih državnih institucij.

VIRI: Zavod za zaposlovanje RS, Karierni center RS izpostava Ljubljana, Evropski urad za izbor osebja (EPSO), ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012033 (9270) neverlucky
»

Poslovna informatika EF (po diplomi FRI)

Oddelek: Šola
152475 (1749) Invictus
»

FRI: RI VŠ in RI UN

Oddelek: Šola
304289 (3056) TheBlueOne
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204578 (3647) marko181914
»

Visja sola informatika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7930212 (20378) drzni86

Več podobnih tem