» »

Vprašanje glede pošte

Vprašanje glede pošte

Limona ::

Torej po pošti kdaj pošljem priporočeno pismo, naredim tako da mi kupec plača po povzetju. Poštnina me pride 2,34eur.

pa me zanima kako bi za enako storitev lahko zračunal strošek dostave po celem svetu tukaj: http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Ni mi točno jasno kaj pošiljam, jaz sem zmeraj mislil da je to priporočeno pismo s storivijo. Ampak ko vnesem podatke na ta kalkulator mi tukaj napiše da je strošek 1,53eur jaz pa na pošti plačam 2,34 eur.

teža paketa je manj kot 250gramov

...:TOMI:... ::

Poglej v cenik in vse ti bo jasno.

V tujino se ne posilja z odkupnino. Tudi znotraj drzave je skoda posiljati z odkupnino, vendar naj bo, za rajo, ki noce drgace in misli, da ni nateg, ce je po povzetju.
Tomi

Redorange ::

V tujino se lahko pošilja z odkupnino, ne pa v vse države.
Če je 1,05EUR provizije na položnico nateg, se potem buni še za ko plačuješ elektriko, vodo, komunalo, telefon, internet,..., ker ravno tako plačaš banki provizijo.

Limona:

Ne vem cen na pamet.
Eno plačaš poštnino,
drugo plačaš "storitev odkupnina". Plačaš, da ti pismonoša pri kupcu opravi "prodajo" če temu tako rečem.
Uporabljaj pa UPN obrazec ker je cenejše od poštne nakaznice. 1,05EUR bo plačal on.

Za 250g pošlji raje kot pismo, ker je cenejše kot paket.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Najprej razčistimo nekaj osnovnih pojmov.

Standardno pismo, navadno pismo, priporočeno pismo, pripoorčeno pismo s storitvijo, navadni paket, paket, paket s storitvijo, tiskovina...


http://www.posta.si/opis-storitve/501/P...
http://www.posta.si/opis-storitve/510/P...

http://www.posta.si/naslovnica2/454/Pos...

http://www.posta.si/seznam-dokumentov/7...


Na kratko je tako, da imaš za pošiljanje več možnosti. Prva in najcenejša je, da pošlješ navadno pismo. Tu ni garancije ne zate, ne za prejemnika, da bo res prejel. Po ceniku stane do 250 g 0,58 € in to je cena brez DDV, ker gre za univerzalno storitev.

Druga možnost je priporočeno pismo, tu je sledenje in imaš dokaz, da si oddal na pošto. Tudi tu ni odkupnine, tako kot je ni pri navadnem pismu. Cena je 1,25 € in je brez DDV, za pismo do 250 g.

Tretja možnost je priporočeno pismo s storitvijo, tukaj lahko zahtevaš odkupnino in druge storitve. Ker ne gre za univerzalno storitev, je cena z davkom 1,53 €, storitev odkupnina pa je dodatno 1,22 €. Več imaš v ceniku.

Pri odkupnini lahko dobiš denar na dom, ti ga prinese poštar ali pa dobiš nakazano na tvoj bančni račun. Če nakažejo, potem je za prejemnika ceneje, če ti prinesejo denar na dom, lahko na koncu prejemnika stane kar precej, v vsakem primeru je bolje, da ti nakažejo. Treba je pa izpolniti UPN nalog, če ne znaš, poglej na netu.


Četrta možnost je, da uporabiš navaden paket, to se izplača, če imaš več kot 2 kg, do 2 kg (in ustreznih dimenzjah) se lahko pošiljka tretira kot pismo. Najcenejši navaden paket stane 3,09 € in je do 2 kg, medtem ko navadno pismo stane 3,02 € do 2 kg. Po kmečko povedano je navadn paket "podaljšek" navadnega pisma.

Peta možnost, paket. Paket bi lahko rekel, da je "podaljšek" priporočenega pisma.

Šesta možnost, paket s storitvijo, je podaljšek priporočenega pisma s storitvijo, tu gor lahko "obesiš" tudi storitve, kot so odkupnina, pazljivejše ravnanje ipd. Spet, glej cenik.

Če pošiljaš knjige, mape s papirji, lahko uporabiš storitev odprtega pisma oziroma tiskovine.


Če je le možnost, se dogovori za nakazilo v naprej, saj si tako ti krit. Lahko prejemnik ne prevzame pošte, tako jo vrnejo tebi in si ob 2,34 €. Mislim, da se vračila na domač naslov ne računa, nisem pa prepričan. Lahko da je drugače...

Se pravi, če ti plačajo v naprej, potem lahko uporabiš navadno pismo ali navaden paket, je najceneje. Če želiš več sigurnosti, uporabiš priporočeno pismo ali paket, če želiš odkupnino, uporabiš priproočeno pismo s stortivjo + storitev odkupnina ali paket s storitvijo in storitev odkupnina, vse je odvisno od mase.


Za tujino bi jaz zahteval plačilo v naprej in poslal priporočeno. Ni pa nujno, da uporabiš pošto, lahko tudi druge logistične službe, vendar se mi zdi, da bo še dražje.
Tomi

Alamar ::

Limona je izjavil:

Torej po pošti kdaj pošljem priporočeno pismo, naredim tako da mi kupec plača po povzetju. Poštnina me pride 2,34eur.

pa me zanima kako bi za enako storitev lahko zračunal strošek dostave po celem svetu tukaj: http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/

Ni mi točno jasno kaj pošiljam, jaz sem zmeraj mislil da je to priporočeno pismo s storivijo. Ampak ko vnesem podatke na ta kalkulator mi tukaj napiše da je strošek 1,53eur jaz pa na pošti plačam 2,34 eur.

teža paketa je manj kot 250gramov
Če plačaš 2,34 EUR, je teža pošiljke pod 100g. Plačaš pa priporočeno pismo s storitvijo (1,12 EUR) plus odkupnino (1.22 EUR). Za tujino je tarifa enaka za vse države, ne glede na oddaljenost. Strošek pa pride 7,82 EUR (priporočeno pismo s storitvijo plus odkupnina). Vendar, kot so ti že omenili, zahtevaj plačilo v naprej na osebni račun, ali paypal in potem pošlješ pošiljko kot navadno priporočeno pismo.

Limona ::

@Almar hvala ti si še najbol točno zadel.

situacija je taka da jaz dam stvar v kuverto in pošljem po povzetju in mi za to računajo 2,34eur

jaz bi pač isto stvar prodal na ebayu in bi enako poslal samo da potem tukaj storitve nebi blo ker bi mi plačali preko ebaya oziroma paypala.

če jaz to prav razumem bi potem poštnina prišla 7,82eur?

ja fak stvar je vredna 10eur potem se mi sploh ne splača na ebayu prodajati :(

jaz zdaj tukaj računam in mi napiše da je do 100g priporočeno pismo v mednarodnem prometu poštnina 4eur, prav razumem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Limona ()

darkolord ::

Limona je izjavil:

jaz zdaj tukaj računam in mi napiše da je do 100g priporočeno pismo v mednarodnem prometu poštnina 4eur, prav razumem?
Tako je.

Limona ::

hvala za pomoč in odgovore!:D

Alamar ::

7,82 EUR bi bila pošiljka v tujino z odkupnino, kar pa seveda pri prodaji preko ebaya ne potrebuješ, ker dobiš kupnino+poštnino vnaprej nakazano. Tam zadostuje navadno prednostno pismo do 100g (1,74 EUR), ali če hočeš imeti dokaz o pošiljanju, priporočeno pismo do 100g (4,00 EUR). Za stvari minimalnih vrednosti, bi osebno poslal kar najcenejšo opcijo za 1,74 EUR. Ne pozabi, da je pri prodaji preko ebaya še cca 10% provizija ebaya in cca 4% provizija paypala na znesek kupnine+poštnine. Več o tem preberi v tej temi. https://slo-tech.com/forum/t333849/0

pon2707 ::

najprej pozabi na ebay + placilo po povzetju

drugo, ceno za dostavo vštej že v osnovno ceno in potem daj free shipping

Limona ::

@almar, se pravi lahko pošljem to kar pošiljam tudi po svetu če zapakiram z rjavo kuverto ki ima notri bubble wrap kot navadno prednostno pismo do 100g za 1,74 eur?
potem bi moral računati na ebayu 14eur oziroma dobrih 10 funtov, da meni ostane 10eur.

@pon2707, hvala

Alamar ::

Seveda, samo pazi na težo, ker če bo 101g bo že drugi tarifni razred in dražja poštnina. Strošek poštnine lahko vračunaš v ceno, ki jo primerno dvigneš, ali pač določiš pod postavko poštnina. Daš recimo dve opciji 1,74 EUR za navadno prednostno in 4,00 EUR za priporočeno pošiljanje. Na kupcu je potem, da se odloči, kaj mu bolj ustreza.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111054 (29081) destroyer2k
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214225 (7474) matobeli
»

Paket in odkupnina?

Oddelek: Loža
133438 (3037) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378094 (5873) valkyrie
»

Grozi prodaja preko bolhe

Oddelek: Loža
468694 (6948) martincek1

Več podobnih tem