» »

Wifi USB za Lubuntu 12.04.4

Wifi USB za Lubuntu 12.04.4

finpol1 ::

Za en starejši laptop (Acer Aspire 1350 series) sprašujem, ali bi delovala vsak Wifi USB, tako da bi se lahko povezal na Wireless, ker trenutna mrežna kartica ne dela?

#000000 ::

Ja skor 100% bo delal, in kot mam jest izkušnje večinoma niti ne rabiš nobenih gonilnikov, jest sem uporabljal veliko takih dostrov ki niso preveč znani pa je vedno delal ključek kot treba, tko da sem skor siguren da na ubuntu bo tud.

sese12 ::

Zaženi Lubuntu s CD-ja in sprobaj. Sicer pa bo verjetno delal brez problema.

finpol1 ::

Je kaj takega realno ali gre za hec:

Sem začetnik kar se tiče mrež in interneta :S

Spajky ::

Seveda funkcionira, samo moraš imeti zanj driver/upravlj.program, ki podpira tudi (MasterMode) AP mode ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

finpol1 ::

Dela podobno kot ruter, tako da lahko dosežeš wifi tudi v drugih nadstropjih?

Spajky ::

Ti ključki imajo ponavadi samo za silo spisan drajver za AP mode in delujejo v glavnem v istem nadstropju, s "polno" hitrostjo pa le v isti sobi ...

Jest sem napravil pred leti teste z res močnimi antenami med dvema kompoma na večje razdalje z minimalno 1Mbit brzino v obe smeri preko dveh ključkov; od tega po eden v AP modu. Radio signala ko peska, pretok podatkov katastrofa (švoh modulacija!)! .. V Linux-u nič bolje! ... Če je na eni strani bil pa (namenski, najcenejši) wifi router v AP modu z antencami, pa je bila čisto druga pesem ! ... Pa si lahko misliš, kje je problem! ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Mesh sistem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10115965 (2285) dvihtelic
»

Konfiguracija omrežja s tremi routerji

Oddelek: Omrežja in internet
7844 (637) ToniT
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814632 (13221) styled
»

kako povečati WLAN signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
197541 (6368) Karen
»

Katero opremo za wlan - čim ceneje

Oddelek: Omrežja in internet
51221 (1048) rok86

Več podobnih tem