» »

Slab signal v zgornjem nadstropju- kaj kupiti?

Slab signal v zgornjem nadstropju- kaj kupiti?

M-XXXX ::

V spodnjem nadstropju je ruter TP-Link TL-WR1043ND, ki pa v zgornje nadstropje vleče slabo. Kaj priporočate, za boljši signal? Kaj veliko nebi zapravljal, če res ni dobrega razloga za to.

Machete ::

Nek wifi extender za v štekar, nekje vmes.. To te pride okoli 25€.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SeMiNeSanja ::

Wifi extender bo že dal krasen signal v zgornjem nadstropju, vendar bo sam še vedno povezan preko kilavega signala, posledično vse skupaj ne bo bistveno bolje delovalo (malenkost se bo že poznalo, če ga uspeš postaviti na mesto, kjer bo sprejem najboljši).

Za prvi poskus vsekakor opcija. Vendar bi ti svetoval, da si izbereš takšen extender, ki ga je možno priključiti tudi na UTP kabel, pa da potem igra vlogo navadnega Accesspointa (povezavo preko kabla deli naprej brezžično).

Če se izkaže, da zadeva kot Extender ne deluje zadovoljivo, ti tako še vedno ostane možnost, da napelješ UTP kabel do routerja.

M-XXXX ::

Zadeva je taka da laptop ali pa moj telefon super lovijo v sobi kjer bi extender postavil, diagonalno čez hišo pa je najslabše.
Kakšen konkreten predlog extenderja oziroma link?

trololo2 ::

Hudič dodatnega AP je da potem naprave ne znajo preklapljati med njima in moraš vse storiti ročno.

Npr. si v prvem nadstropju na AP1 in imaš odličen signal, se premakneš v drugo nadstropje in telefon še vedno vztraja na AP1, čeprav imaš AP2 1m proč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

SeMiNeSanja ::

trololo2 je izjavil:

Hudič dodatnega AP je da potem naprave ne znajo preklapljati med njima in moraš vse storiti ročno.

Npr. si v prvem nadstropju na AP1 in imaš odličen signal, se premakneš v drugo nadstropje in telefon še vedno vztraja na AP1, čeprav imaš AP2 1m proč.

To težavo v malo bolj profesionalno postavljenih omrežjih rešujejo tako, da zmanjšajo moč oddajanja posameznega accesspointa. Tako 'sprovociraš', da se bo prej preklopil na tistega z boljšim signalom.
Žal pa niso vsi accesspointi tako fleksibilni, da bi lahko nastavljal moč oddajanja.

Pa v tipičnem slovenskem gospodinjstvu ta pristop tudi odpade, ker vsak hoče imeti accesspoint, ki ga bo lahko lovil še na vrtu, pri sosedu, na drugi strani ulice,.... Samo pogledaš vprašanja domačih uporabnikov - vsi samo sprašujejo po takšnem, ki ima 'čim močnejši signal', ne vedoč, da to potem za seboj potegne druge pomanjkljivosti.

Zgodovina sprememb…

cegu ::

Jaz sem si naštimal PLC do zgornjega štuka (PLC dobil zastonj od Telekoma), po njem pa povezal drugi router na prvega.

Deluje super.

shadeX ::

Jaz sem nabavil tole.

In sicer zadeva je taka, da kjer je extender priklopljen (1. nadstropje), je signala 3-4/5 črtic. Router se nahaja v pritličju hiše in ne seže v 2. nadstropje. Prav tako sam signal od routerja ne seže po celotnem 1. nadstropju ampak samo prve štiri prostore nad prostorom kjer se router nahaja.

S tistim extenderjem, mi sedaj lovi po celotni bajti. Tudi v 2. nadstropju je signal 4 črtice, prenos podatkov je pa isto hiter kot če bi bil povezan na primaren router.

Sem pa za foro postavil extender v en drug prostor kjer že tam bolj slabo lovi, in tudi pol je slabo lovilo. Tako da je nujno da ga daš nekam kamor maš vsaj 3/5 črtic na telefonu recimo. Pol bo delalo kot bomba okoli in nad extenderjem.

Si ga lastim že od novembra lani in sem zelo zadovoljen :)

M-XXXX ::

Ma dejansko kaj takega bi mi najbrž čisto ustrezalo. Ima kdo kakšen link za kaj "hitrejšega" pri dostavi? Nebi ravno en mesec čakal na to...

jakan123 ::

trololo2 je izjavil:

Hudič dodatnega AP je da potem naprave ne znajo preklapljati med njima in moraš vse storiti ročno.

Npr. si v prvem nadstropju na AP1 in imaš odličen signal, se premakneš v drugo nadstropje in telefon še vedno vztraja na AP1, čeprav imaš AP2 1m proč.


Jaz imam doma 3 TP link routerje. Dva delujeta kot AP in sem imel te probleme samo s stock firmware-om. Ko sem na vse spravil dd wrt so ti problemi izginili in že par let deluje vse v nulo.

Bakunin ::

najbolj poceni izvedba - daj POD wifi eno plast alu folije, da bo "odbijala" signal navzgor - v nadstropje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6034180 (4019) 135063
»

Kako iz ruterja narediti "range extender"?

Oddelek: Omrežja in internet
172889 (2369) pisco
»

Wifi podaljsek

Oddelek: Omrežja in internet
61448 (1171) ZeTropa
»

Problem z Wireless range extender

Oddelek: Omrežja in internet
7961 (794) kotaX7
»

WLAN - problemi z dometom..

Oddelek: Omrežja in internet
81565 (1462) CCfly

Več podobnih tem