» »

Nakup iz Avstrije

Nakup iz Avstrije

kitajc ::

V trgovini Pro's Pro bom kupil teniški napenjalec - cena 216€ + stroški dostave 14,40€ (preverjeno) = 230,40€. Enak napenjalec pri nas stane 295€ + prevoz/poštnina. Plačila preko paypala ne sprejemajo, temveč le bančno nakazilo v naprej.

Zanima me, ali moram na kaj paziti pri plačilu - gre sicer za znano podjetje, ki pa deluje v Linzu? Mi lahko v Sloveniji zaračunajo še kakšen dodaten strošek prevoza/prevzema? Glede na to, da je poštnina za celotno Avstrijo in Nemčijo 6€, mi ne bi smeli. V mailu so mi napisali, da je znesek 14,40€ cena tovornih stroškov ("freight charges"). Obstaja še kaj dodatnega, kar bom moral plačati?

user-pass ::

Freight charges ti je najbrz google translate prevedel. Misljeno je ziher Versandkosten. To je to, kaj bi ti rad se placal? :)

Dr_M ::

Na banki majo neko provizijo, 1.5-2e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kitajc ::

Freight charges so napisali oni v neki čudni angleščini. Tiste 2€ mi ni panike.

BlaY0 ::

Dr_M je izjavil:

Na banki majo neko provizijo, 1.5-2e.

? UPN nalog do 50.000 EUR v EU države praktično vse banke pri nas zaračunajo enako kot domača nakazila.

Dr_M ::

BlaY0 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Na banki majo neko provizijo, 1.5-2e.

? UPN nalog do 50.000 EUR v EU države praktično vse banke pri nas zaračunajo enako kot domača nakazila.


Nazadnje, ko sem placeval preko banke, je bil strosek 1.7e, 3 leta nazaj, znesek pa okoli 300e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

Lahko govorim za NLB, NKBM, Sparkasse... obstaja v bistvu samo ena kategorija, ki zajema tisto kar sem zgoraj opisal Domača in čezmejna regulirana plačila do 50.000 EUR ali plačila v protivrednosti SEK, nadomestilo je pa odvisno od paketa - pri nekem osnovnem paketu s plačilom prek spletne banke je to okrog 0,35 EUR. Nazadnje sem v tujino tako plačeval prejšnji četrtek prek spletne banke z običajnim UPN nalogom.

Dr_M ::

Jest tut govorim za NLB. Nevem kako je za spletno placilo, ce gres na banko, je to to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BlaY0 ::

Jaz samo pravim, da je cena za storitev enaka ali nakažeš babici v Zgornjo Kungoto, ki ima račun pri PBS ali pa nakažeš neki štacuni v Avstrijo. Ni neke ekstra provizije samo zato, ker nakazuješ "čez Alpe".

black ice ::

user-pass je izjavil:

Freight charges ti je najbrz google translate prevedel. Misljeno je ziher Versandkosten. To je to, kaj bi ti rad se placal? :)

Nekaterim po skoraj desetih letih očitno še vedno ni jasno, da je znotraj schengenskega območja prost pretok blaga.

kitajc ::

Koliko časa pa traja prenos denarja, če nakažem takoj jutri zjutraj preko spletne banke?

user-pass ::

Potem imajo oni denar v 24 urah na racunu. Ni pa potem nujno, da bodo oni pri sebi poknjizili isti dan, odvisno od firme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261114205 (42126) Andro457
»

menjava banke zaradi kartice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6121957 (20466) Bye
»

Proklik and co

Oddelek: Loža
9886 (559) _Denny_
»

Paypal ali banka ? provizija

Oddelek: Loža
183414 (3034) #000000
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411544 (8995) Tilen

Več podobnih tem