» »

Google+ Photos le še do avgusta

Google+ Photos le še do avgusta

Google+ - Po pričakovanjih so iz Googla sporočili, da bodo upokojili Google+ Photos, kot se imenuje predel za objavo in deljenje fotografij v sklopu Googlovega družabnega omrežja Google+. Začenši s 1. avgustom, ko bo prenehala delovati aplikacija za Android, kasneje pa tudi spletna in iOS-različica, bo Google+ Photos umaknjen. Uporabnike pozivajo, naj za slike uporabljajo novo aplikacijo Google Photos.

V čem je razlika, če v imenu manjka zgolj znak plus? Ravno ta zmeda je eden izmed razlogov za migracijo in upokojitev. Google Photos je ločena aplikacija, ki jo je Google zagnal maja letos in bo v celoti nadomestila slike na Google+. Nihče ne bo izgubil vsebine, saj se prenese avtomatično. Prav tako lahko fotografije v celoti izvozijo prek Google Takeout.

Google Photos ne zahteva prijave v Google+, kar pomeni, da jo bodo lahko uporabljali vsi uporabniki Androida, iOS-a ali spletne verzije. Prav tako ponuja neomejeno kapaciteto za shranjevanje slik z ločljivostjo do 16MP ter videoposnetkov do 1080p, možnost urejanja in deljenja slik.

24 komentarjev

opeter ::

Kdaj bodo ukinili Google+?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noraguta ::

Picasa, g+ photos,google photos, skos neki drkajo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BadB0y ::

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

Zakaj bi ga ?


bambam20 ::

BadB0y je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

Zakaj bi ga ?



Ker je nepregleden in posiljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

BadB0y ::

bambam20 je izjavil:

BadB0y je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

Zakaj bi ga ?



Ker je nepregleden in posiljen.


Meni je čisto ok. Če te moti ga pač ne uporabljaj :)


Looooooka ::

Jih je moral kr fajn bolet.
Združit vse pod en račun, da ma folk manj dela, potem pa tak backlash od uporabnikov, da glava peče.
In pomojem še zmeraj samo zaradi fiaska s forsiranjem imena na youtubu.

fujtajksel ::

Looooooka je izjavil:


Združit vse pod en račun, da ma folk manj dela, potem pa tak backlash od uporabnikov, da glava peče.
In pomojem še zmeraj samo zaradi fiaska s forsiranjem imena na youtubu.


No no. Forsirali so marsikaj, ker so hoteli ujet FB in izvajat še bolj total surveillance. Tako da so si čisto lepo sami krivi za backlash. Slik ki mi jih je kdo poslal v G+ Photos pač nisem nikoli pogledal, ker nisem hotel vstopit v njihov social network.

mtosev ::

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

verjetno ne kmalu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Kaj pa web picasa bo ostala?
LPOK.d

opeter ::

BadB0y je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

Zakaj bi ga ?


Ker ga silijo vsepovsod, z njim so v celoti pokvarili Youtube.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glugy ::

Odkar so vsilil Google+ jz ne komentiram več na Youtube. Pa če mam še tko kej sočnega za povedat si pač rečem ne. Ne pristajam na to in pika. Ne pristajam na to vsiljevanje.

ufek ::

Glugy je izjavil:

Odkar so vsilil Google+ jz ne komentiram več na Youtube. Pa če mam še tko kej sočnega za povedat si pač rečem ne. Ne pristajam na to in pika. Ne pristajam na to vsiljevanje.

Res je. Sem hotel razvezat g+, gmail in youtube in ne gre, oz. gre pogojno dokler nočeš prvič napisat komentarja. Kretenizem prve vrste. Naj ukinejo to sranje od g+ ali pa naj dajo izbiro razvezanih storitev.

PARTyZAN ::

fujtajksel je izjavil:

Slik ki mi jih je kdo poslal v G+ Photos pač nisem nikoli pogledal, ker nisem hotel vstopit v njihov social network.


Za ogled fotografij/slik na g+ ne rabiš google računa, razen, če je avtor albuma nastavil kako drugače.

Sicer tudi meni vsiljevanje pravega imena na YT ni preveč všeč, po drugi strani pa se mi zdi, da je zdaj manj sranja v komentarjih. Večini se ne da delat novega računa za trollat.

Seljak ::

Naj ukinejo še ta G+ pa smo zmagali!

Dr_M ::

Jest tudi ne uporabljam storitev, ki vsiljujejo facebook. Nej ga zato kar ukinejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kihc ::

Fail Photos je, da se ne da sharat albumov (drugim userjem, da bi jih videli v appu). Že pred letom je bilo n ljudi ki je bentilo čez to, pa še vedno niso porihtal.
x

opeter ::

Dr_M je izjavil:

Jest tudi ne uporabljam storitev, ki vsiljujejo facebook. Nej ga zato kar ukinejo.


Se popolnoma strinjam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Phantomeye ::

Glugy je izjavil:

Odkar so vsilil Google+ jz ne komentiram več na Youtube. Pa če mam še tko kej sočnega za povedat si pač rečem ne. Ne pristajam na to in pika. Ne pristajam na to vsiljevanje.


Potem je bil njihov namen dosežen, omejiti folk, ki daje sočne komentarje. YT ima eno najbolj negativnih skupnosti na webu.

mtosev ::

jaz kdaj kaj komentiram na yt. nič motečega razen stupid userjev in trollanja v komentarih nisem še zasledil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

noraguta ::

opeter je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest tudi ne uporabljam storitev, ki vsiljujejo facebook. Nej ga zato kar ukinejo.


Se popolnoma strinjam.

sej za vaja je ukinjen
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Leet1337 ::

Phantomeye je izjavil:

Glugy je izjavil:

Odkar so vsilil Google+ jz ne komentiram več na Youtube. Pa če mam še tko kej sočnega za povedat si pač rečem ne. Ne pristajam na to in pika. Ne pristajam na to vsiljevanje.


Potem je bil njihov namen dosežen, omejiti folk, ki daje sočne komentarje. YT ima eno najbolj negativnih skupnosti na webu.


Nič ni omejil folk, še vedno je 3/4 takšnih komentarjev, da ti slabo postane... samo pridobili so na številkah uporabe G+ ...

bambam20 ::

BadB0y je izjavil:

bambam20 je izjavil:

BadB0y je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdaj bodo ukinili Google+?

Zakaj bi ga ?



Ker je nepregleden in posiljen.


Meni je čisto ok. Če te moti ga pač ne uporabljaj :)



Sej ga ne. MI že v štartu ni sedel, ker je zakompliciran, nepregleden in naporen. Za mene ne obstaja.

Jst ::

Jaz pa nisem niti registriran na Facebooku in sem se "socialnih omrežij" izogibal kot hudič križa.

Potem sem pa kakšni dve leti nazaj pogledal v G+, ker sem lahko, zaradi GMail-a.

In po kakšnih pol ure prvič in potem po tednu dni ugotovil, da je G+ super zame.

Lahko ga uporabljaš za spremljanje novic (a tu je Twitter po eni strani boljši, ker je bolj Real time). Lahko ga uporabljaš za spremljanje določenih oseb ali skupnosti. Ne vem, kako je to na Facebooku*, a granularnost nastavitev je zame zelo dobro narejena. Verjetno ima FB enake/podobne funkcije glede eventov, skupnosti, a G+ se mi zdi "bolj resno omrežje", kjer se moraš kar potruditi, da dobivaš spam na G+ homepage.

Zato zame G+ ni omrežje, kjer bi "visel cel dan*" in všečkal, komentiral, vsako neumnost. Ko kakšen viden fizik, skupnost kaj objavi, dobim notification, na telefonu samo pogledam, če se mi splača klikniti, drugače samo swipe left. In teh nitifikacij dobim največ eno do dve na dan, tako da sem na teden na G+ skupaj kakšne dobre pol ure. Razen če se razvije kakšna dobra debata - primeri: Rosetta mission, Pentaquark, Google Neural Networks, CERN & LHC,...

*kar sem videl na Facebooku nekaj kolegov, me je srat prijelo, kaj se jim pojavi kot "homepage", ko gredo na FB in potem všečkajo razne neumnosti in s tem dobijo še več takšnih neumnosti.


Ne trdim, da je FB neuporaben, ampak za določeno populacijo, nam je G+ super uporaben. Res pa je, da ne vem, koliko je slovenske vsebine gor. Me v bistvu sploh ne zanima. (Sem edino član Ingress Slo skupnosti, kar se Slo. vsebine tiče.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mihec87 ::

Oboje je tako kot pač uporabljaš..Lahko imaš kot ti, lahko pa pastaš,všečkaš,slediš vsemu možnemu dreku in pač je kar je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
749965 (8116) shadeX
»

Kateri free cloud storage (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5212978 (11126) Anney
»

Google ukinja storitev Picasa

Oddelek: Novice / Ostale najave
135912 (4033) Iatromantis
»

Uporaba Google Photos

Oddelek: Informacijska varnost
143054 (2608) Bellzmet
»

Googlov I/O 2015 ni prinesel revolucije

Oddelek: Novice / Android
1711256 (8587) Jst

Več podobnih tem