» »

Nakup Led tv 55"+

Nakup Led tv 55"+

gpor1989 ::

Zdravo, ker je verjetno tukaj nekaj ljudi ki se vsakodnevno ukvarja z multimedijo bom vprašal kar tukaj.

Zanima me kaj je trenutno best buy tv.

Super bi bilo imeti ambilight, ni pa pogoj. Najbolj pomembna mi je slika ter da podpira dlna (to mislim da tako skoraj vsaka).

pogoj je vsaj 55" ter končna cena do 800e. je sploh danes kaj razlik med proizvajalci in modeli?

hvala.

puginho ::

55 inčov bo težka dober tv za 800 €. Med proizvajalci so velike razlike. Naj te podatek o mhz in ostalih bonbončkih ne zavede. Za skoraj vsak tv se da preverit teste na internetu, najbolj izstopata Sony in Samsung z res kvalitetno sliko. Če pa hočeš ambilight pa ti samo philips ostane.

starboi ::

Bestbuy tv za 800e je Samsung UE55H6400. Ambilight je nepotreben , se ga boste hitro naveličali . ( govorim iz izkušenj )

DeeJay ::

Definitivno Samsung.

anjabebler ::

Jaz sem kupila LG, s katerim sem precej zadovoljna (mislim, da tega 40UB800V UHD LED TV LG). Sem pa zadnjič naletela na tale članek, ki je precej uporaben, če iščeš nov TV: http://info.bigbang.si/slika/kako-izbra.... Morda ti pride kaj prav.

Tribal ::

Ravno odprem katalog od Leclerca in notri je samsung UE55H6400 za 720€ po odštetem bonusu. BEST BUY od srede naprej.

LP

gpor1989 ::

DeeJay ::

Dr_M ::

Panasonic ali LG 55LB731V. Drugo pozabi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

srdžan ::

Ni ravno 55" (48") ampak sem zelo zadovoljen s tole Samsungovo tv https://www.pricaraj.si/tv-sprejemnik-s.... Kvaliteta slike je res na nivoju, diagonala mi ustreza, meniji so kul, všeč mi je tudi to da ni "smart tv", slednjega ima kolega in mi je čisto mimo.

kozorog ::

"je sploh danes kaj razlik med proizvajalci in modeli?"
Jz bi reku da je in to več,paneli,čipi..

Malo si premalo napisal kaj vse želiš od tv-a,ampak LG tale od linka ni nikakor slab;
Tale je good LED TV LG 55LB731V (3D, 800Hz)
Philips imam jaz 7serijo(zadovoljen.Prek PC dobim 100Hz progressiv). in ti povem ,da ti serijo 6 ne preveč priporočam,saj si omejen že z ambilight ,ker ma samo 4 LED lučke ob straneh(če se nemotim ,tako kaže na sliki) in še se da govorit...Manjši modeli 7 serije imajo 9 lućk obstrani recimo ,pa so manjši paneli 47" in ne 55" tako ,da ta ambilight ni preveč dobr sigurno....
Samsung tudi ni slaba izbira 6400,mogoče celo najboljša,ker jke najcenejši.Res da sem videl v trgovini ,da je bila slika malenkost zrnasta ,ampak to se da nastavit.
Pri tako velikih diagonalah se priporoča imeti čimboj kvaliteten panel ki ima nativ 100HZ.Dobiš podatke za realne herce na netu.Tale LG 800Hz ima nativ ,če se nemotim celo 200Hz kar je the best.
Vem ,da je če je zgorna meja 800evrov za tv dodat 100 evrov veliko,saj ponavadi še 100e. prišteješ še za zavarovanje in potem si kar na hitro že na jurja.Ampak se splača dodat,če se le da,saj tv kupuješ za sigurno 5 let pomoje.
Evo za realne herce,priporočam;
http://www.rtings.com/tv/learn/fake-ref...

[url=http://shrani.si/?3S/Xf/3cjRe6BB/lg-47l...

[img]http://shrani.si/f/3S/Xf/3cjRe6BB/lg-47...


Morda kaj pomaga..
lp.

kozorog ::

kozorog ::

Jedino za philips je napaka in na 400Hzpmr ni 100 nativ panel,žal samo 50Hz -preverjeno z philipsove strani TP vision za 2014 modele.Vsi 6 serija 2014 modeli imajo slabši panel kot letniki 2013 žal.

kozorog ::

srdžan je izjavil:

Ni ravno 55" (48") ampak sem zelo zadovoljen s tole Samsungovo tv https://www.pricaraj.si/tv-sprejemnik-s.... Kvaliteta slike je res na nivoju, diagonala mi ustreza, meniji so kul, všeč mi je tudi to da ni "smart tv", slednjega ima kolega in mi je čisto mimo.


Srdžan no samo ,da si zadovoljen pa je ok.Sam ta tv ni bog ve kaj.Osnovno vse čist.Smart sploh ni tako slab na samsungih kot misliš oz. na vseh znamkah.Upam ,da si vzel tud podalšano jamstvo,ker pri osnovnih modelih se zna nahitro kaj..Je pa res ,da tud pri dragih tv se zna nahtr kakšna črta na panelu pokazat ,kar je pa velikokrat nepopravljivo ponavadi,če so te črte čisto tanke,druge se dajo popravit.
Zdaj ti odgovarja še diagonala,ampak čez kakšno leto bož že,da je bar 50-oz. 55",pri večini je tako,ampak no sej to ni sploh slaba diagonala 48"(121cm al kolk že).
Mam tud sam srednjo veličino , pa govorim iz izkušenj:).Glavno ,da je tud samsung,ki je za tv kar dobr.

Tralala999 ::

sony.

radmannsdorf ::

Imam Sony, ampak ga ne kupim nikoli več, ker podpore enostavno ni. 3 Leta star smart tv je izgubil še Youtube predvajanje, ker se je Google odločil da ga na Sony napravah več ne bo podpiral. Basta. Widgetov sicer sploh ne uporabljam, ker jih je samo sedem: Twitter, svetovna ura, analogna ura, koledar, budilka, kalkulator in RSS bralnik. Tudi FB widgeta ni več. Nalaganje dodatnih widgetov ni mogoče. Krenki res. Še dobro da edino DLNA upoabljam. V glavnem GROZA. In to od take firme.
Moj naslednji tv bo Samsung, kjer vem da imajo ogromno le-teh na voljo, še slovenske.
Slika je sicer super, ampak velik minus za Sony. Lani sem jih tudi probal kontaktirat. Spletna stran je samo prevedena, podpore praktično ni, telefon predvaja tajnico, nič od nič..

DeeJay ::

radmannsdorf je izjavil:

Imam Sony, ampak ga ne kupim nikoli več, ker podpore enostavno ni. 3 Leta star smart tv je izgubil še Youtube predvajanje, ker se je Google odločil da ga na Sony napravah več ne bo podpiral. Basta. Widgetov sicer sploh ne uporabljam, ker jih je samo sedem: Twitter, svetovna ura, analogna ura, koledar, budilka, kalkulator in RSS bralnik. Tudi FB widgeta ni več. Nalaganje dodatnih widgetov ni mogoče. Krenki res. Še dobro da edino DLNA upoabljam. V glavnem GROZA. In to od take firme.
Moj naslednji tv bo Samsung, kjer vem da imajo ogromno le-teh na voljo, še slovenske.
Slika je sicer super, ampak velik minus za Sony. Lani sem jih tudi probal kontaktirat. Spletna stran je samo prevedena, podpore praktično ni, telefon predvaja tajnico, nič od nič..


Točno to. Tud sam imam 3 leta star Sony 55" in ga ne kupm nikol več. Samsung all the way.

puginho ::

Vi ste tudi kekci, kdo kupuje tv zaradi smarta, ob vseh tablicah in telefonih. Ja boljše da je slika v kurcu, samo da youtube dela. Pa bajdevej Samsung že dolgo nima podpore za youtube. Bo treba kr Android tv kupit, ki pa ga Samsung in Lg ne šmirglata.

Dr_M ::

Na zalost je tako, da imajo TVji z dobrim panelom, se en kup ostale navlake.
Youtube dela na LGjih, samo moras bit res mazohist, da to uporabljas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matjash ::

Na 3 leta starem LG-ju 649s dela youtube odlično preko plexa, nativna aplikacija ke bila že od začetka tako počasna, da sem jo vključil le 2x. Internet pa je bil že od začetka neuporaben. Ga pa pri tvjih niti ne potrebujem. Dobim prej informacijo preko telefona kot da bi z daljincem mahal ali pritiskal. V glavnem potrebujem jaz le dober stream iz pc-ja oziroma plex serverja.

Kaj bi bil pa trenutno best buy za cca 900 do 1000eur?
... bolje pozno kot nikoli.

Klemenn ::

kaj pa danes oz. trneutno kaj podobnega?

50"+ambilight

kaj porečete na tole
philips pfk7509

pearl ::

Pozdrav vsem,

še kopiram v tole temo, ker je bolj o nakupih. Bi bil hvaležen kakšnega mnenja:

torej nameravam kupiti TV. Imel sem nekaj takega v mislih v tem cenovnem razredu... Samsung UE48J5670SUXZG

Nekaj se ne spoznam. Kaj če pa tv-ju pamet daješ skozi chromecast?

Seveda me zanima, če ima Samsung kakšno alternativo. Ne vem Panasonic, Philips vidim po komentarjih, da ni cenjen toliko....

sabincy123 ::

Pozdravljeni
Zanima me ta televizor http://www.edigital.si/led-tv-sprejemni...
Zdej pa ne vem ali ima že vgrajene programe ali ne,prvič kupujem zato nevem.

Najlepša hvala za odgovore.

pivo ::

sabincy: tvoj link ne odpre ničesar.
kako to misliš, če ima TV vgrajene programe? Programe dobivaš preko signala (antena ali internetni ponudnik).
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

sabincy123 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHILIPS 48PFH5500/88

Oddelek: Zvok in slika
93257 (2599) Grega8
»

Led lcd tv SONY ali PHILIPS

Oddelek: Kaj kupiti
185361 (5165) MiniUsi
»

Kateri LED LCD TV do 1000€ kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
123159 (2878) medenko
»

Kateri 3D LED TV s pasivnimi očali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5920594 (15227) fpbs

Več podobnih tem