» »

Kateri 3D LED TV s pasivnimi očali?

Kateri 3D LED TV s pasivnimi očali?

«
1
2

Locoroco ::

Nekako se odločam za 3d led tv, vendar mora tv delovati s pasivnimi očali, nočem tistih polarizacijskih očal na baterijo pri katerih slika utripa in sploh ni barv. Sam sem nekako razmišljal med LG 47LW4500 ali LG 47LW5500, pa ne vem razlik med njima. Pozna še morda kdo kakšen primerljiv model od samsunga s pasivnimi očali?
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

zagi123 ::

Pri polarizacijskih očalih ni barv? Daj to malce razjasni. Eno so polarizacijska, eno so shutter. Polarizacijska ne utripajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zagi123 ()

lmfao ::

Ojej...

Polarizacijska so pasivna - pri televizorjih na ta način prepoloviš vertikalno ločljivost, tako imaš samo 1920*540

tista na baterije - shutter - "utripajo" zelo hitro, tako da ne vidiš - barve so še kako lepe

Res ne vem od kod si to pobral pa tudi, da bi LED TVji obstajali ne bi vedel, samo LED osvetlitev imajo. Pa še to se loči na osvetlitev, ki je ob robu ali pa od zadaj(boljše, dražje).

A si sploh že sprobal v živo kakršen koli 3D TV? Kolikor vem uporabljajo vse vodilne firme (s tem mislim Sony in Panasonic) shutter tehnologijo.8-O

fpbs ::

Na tej strani si oglej razliko: http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...
Tudi jaz se bom verjetno odločil za LGeja, deloma iz istega razloga. Je pa LG edini proizvajalec 3D TVejov s pasivnimi očali. Koliko je meni uspelo zvedeti bo Samsung tudi ponudil TVeje s pasivnimi očali naslednje leto.

Nekaj o tem lahko prečitaš tukaj: http://www.monitor.si/novica/nova-tehno...

Locoroco ::

Hvala fpbs za normalne informacije in ne samo kritike.
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

hodu63 ::

Lg ni edini, Philips proizvaja 3d tv tako s shutter kot s pasivnimi očali. Pasivna očala uporabljajo modeli letnika 2011 serije 7000 npr. 47PFL7606H, imeli jih bodo tudi 2011 modeli 21:9 serije Platinum (npr 58PFL9956), ki pa se še ne prodajajo.

Blazz ::

teli LGji mislim da imajo samo edge led....

fpbs ::

47PFL7606H, ima zelo skromno kontrastno razmerje. Boljši od zgoraj omenjenih LGejev je LW 650S, sprejema pa tudi satelitske kanale.

hodu63 ::

1. ne glej številk, ker vsaka tovarna to meri malce po svoje
2. Philips za te aparate uprablja LG displeje, saj zaenkrat drugih proizvajalcev displejev s podporo pasivnim 3d očalom ni.
Torej Philips ima enake displeje, elektroniko za obdelavo slike ima boljšo kot Lg, vendar ima slednji dosti boljši multimedijski predvajalnik kot Philips (preko usb predvaja več in bolje od Philipsa).
Philipsi s sat sprejemnikom imajo v oznaki črko K namesto H, vendar jih pri nas iz meni neznanih razlogov ne prodajajo.

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hodu63 ()

fpbs ::

LG in Philips imata skupno proizvodnjo displejev na Poljskem v glavnem za potrebe Philipsa in le delno za LG. Ne vem, kako je sedaj, ker so Philips pred kratkim odkupili Kitajci.
Je pa za mene Philips zadnja firma, za katero bi se odločil za nakup TVeja.

tx-z ::

Da ne bom odpiral nove teme, še mene zanima kako se vam zdi tale tv:
http://www.mimovrste.com/artikel/135021...

...To da je 3D niti ni tok pomembno, ampak če se že novo kupuje se mi zdi da mogoče je pa fajn če to tut podpira:) Večji pa ne gre zard prostora v omari...
tx-z

fpbs ::

Pri tem TVeju so priloženqa 3D aktivna očala z baterijami. Svetujem ti, da si ogledaš še LGeje s pasivnimi očali.

tx-z ::

Mogoče sm dal v napačno temo ja, k js iščem čis drug tv kokr on :D hehe.
tx-z

sg23 ::

fpbs:
v čem je problem Philips-a, sam namreč gledam za naslednjim TV-jem http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

fpbs ::

Če ti je všeč Philips, potem ga vzemi.

sg23 ::

ne gre za to, da mi bi bil všeč ali ne,
samo vprašal sem v čem je problem Philips-a, da se lahko lažje odločim

shinko ::

Pasivni 3d (LG) ima kar nekaj prednosti pred aktivnim (philips, sony,...): 1. lažja očala (beri: lahka in neboleča pri daljšem gledanju) 2. Cena (aktivna očala 70€, pasivna štancajo kitajči za par centov, se pravi ni problem nabavit očala za celo familijo) 3. Aktivna rabijo baterijo (kar povzroča sevanje in ko gre baterija proti koncu se poslabša sinhornizacija s tvjem kar lahko povzroči megleno sliko). Pri pasivnem 3d je večji kot gledanja. Po nekih raziskavah pasivni 3d povzroča manj problemov pri gledalcih (glavobol, migetanje slike). Pasivna očala so samo neke vrste filter, ki pošilja eno vrstico v eno oko, drugo vrstico v drugo oko, medtem ko aktivna prikazujejo sliko na očalih izmenično levo in desno (se pravi rabijo kup elektronike ki mora bit natačno sinhornizirana s tvjem). Aktivna očala razpolovijo osveževanje, pasivna pa razpolovijo sliko po višini ( se pravi pri FullHD ni več 1080 pik ampak samo 540). V kratkem bojo vsi proizvajalci začeli uporabljat pasivni 3d. Medtem ko ima LG že pripravljen 3D TV, za katerega ne bomo rabli očal. V trgovine pride 2015. To so glavne razlike sg23, upam da ti bo pomaglao pri odločitvi.

fpbs ::

shinko je izjavil:

( se pravi pri FullHD ni več 1080 pik ampak samo 540).

To pomanjkljivost je LG že odpravil: http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...
Poleg tega pa, kar nisi omenil: 3D slika je veliko bolj svetla, ni migetanja, ne moti nagib glave, pa še kakšna prednost bi se našla.

fpbs ::

sg23 je izjavil:

fpbs:
v čem je problem Philips-a, sam namreč gledam za naslednjim TV-jem http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Malo si oglej to stran: http://www.flatpanelshd.com/review.php?...

sg23 ::

fpbs
ali imaš mogoče ti kakšno priporočilo, kateri 3D TV,
na LG-ju sem tudi sam videl neko oznako "Cinema 3D Certified Full HD", kar predvidevam pomeni, da je tudi v 3D-ju Full HD

ali ima mogoče tudi Samsung, kakšen model s pasivnimi očali

fpbs ::

Trenutno je najboljši LGejev TV LW650S, prihaja pa LW659 in pa Nano LED LW980S.
Samsungi imajo samo aktivna očala.

sennheiser ::

LW659 je že za dobit.

Tilen ::

Koliko live 3D vsebin pa je dandanes?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SmeskoSnezak ::

Prihajajo novice o televizijah, ko ne boš nucal več očal. Phillips, Samsung, LG že baje vsi počasi in potiho spravljajo takšne teveje v serijsko proizvodnjo.
@ Pusti soncu v srce... @

sg23 ::

a se to kje je že prodaja,
sam sem namreč našel le 55LW5500 in 55LW4500

sennheiser ::

lw5500 pa 4500 se skor ne da več dobiti. Pojdi v Bigbang ali pa Harvy Norman, pa jih ma sigurno za dobit.

sg23 ::

sem pogledal malo po spletnih trgovinah, pa najdem zgolj modela 55LW5500 in 55LW4500

sg23 ::

kaj pa tale http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...
ker drugih pri nas ne najdem??

sennheiser ::

A se ti je tako težko zapelat v Bigbang al pa normana? 100% mata, če ni na zalogi, ti pa vsaj pove lahko kdaj ga dobi. Če jih na netu ni to še ne pomen, da jih ni za dobit. Sam vprašaj jih.

sg23 ::

glede na to, da večino nakupov opravim preko WEB-a, mi je težko, tako kot mi je težko iti na banko ...
vseeno hvala za info., bom očitno moral pot pod noge vzet...

hvala

sg23 ::

a ma sploh kakšen smisel kupovati 55" 3D TV, če se gleda TV iz razdalje 4,5m?

fpbs ::

To boš ugotovil tako, da greš v trgovino in se postaviš pred 55" TV z razdalje 4,5m. Potem pa še z iste razdalje pred TV z manjšo diagonalo.

sg23 ::

fpbs :: danes, 14:00:51, hvala
sem mislil, da so forumi zato, da si lahko delimo izkušnje...

fpbs ::

sg23 je izjavil:

fpbs :: danes, 14:00:51, hvala
sem mislil, da so forumi zato, da si lahko delimo izkušnje...

Jaz drugih izkušenj nimam. Samo jaz bi tako storil. Drugače pa za to razdaljo bi se jaz odločil za 55".

sg23 ::

hvala

sennheiser ::

Obvezno pejt pogledat. Ker diagonala je tako občutljiva stvar.... ker usak drugače dojema zadeve. Za tako razdaljo bi sigurno uzel 55". Drugače pa ni mus, da sploh greš v trgovino ampak pokličeš če ima sploh, glede na to da sprašuješ če se jih sploh da dobit.

Blazz ::

v čem je razlika med 47LW650S in 47LW650 ? in v čem se sploh ta 650 serija razlikuje od LW5500 . Zakaj nekje 4 mestne številke nekje pa 3, kaj je bolje?

fpbs ::

LW 650 ne obstaja.

RC14 ::

kakšen se vam zdi LG 42LW4500 3D LED PLUS ?
Namreč zdi se mi ugoden, dobi se ga že za 660 EUR.

Pa še nekaj mi ni najbolj jasno, kako je s temi 3D filmi, če jaz posnamem 3D film (SBS) iz neta in bi ga predvajal prek računalnika na TV (povezava iz grafične-DVI na TV-HDMI) s programom bsplayer, ali bi delali 3D filmi ali ne ??
Hvala za pomoč
Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Blazz ::

fpbs ::

Blazz je izjavil:

http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...
http://www.avdirekt.si/product.php?id_p...

meni zgleda da LW650 obstaja...

Tu gre za čisto zanikrnost trgovcev, ki zaradi nepopolne oznake delajo zmedo. Vsi LGejevi televizorji, ki imajo vgrajen satelitski kanalnik imajo trimestno število+S.
Obstaja pa TV LW6500, ki je enak kot LW650S, samo nima vgrajenega satelitskega sprejemnika. Novejša zamenjava za LW650S je LW659S, ki omogoča USB snemanje in pa HbbTV.

Blazz ::

ali se da gledati drugi program medtem ko z LW659S snemaš na USB? HbbTV vidim da je to nek video on demand, a to sploh pr nas deluje?...

Blazz ::

torej, mi lahko kdo pove, če ko snemaš na usb, moraš to sliko tudi gledati, in če lahko snemaš HDMI/DVB-C vhod?

apolon ::

Mene pa samo zanima, če si kdo lasti LG 47LW659 ali 650 in ima še škatlo? Vrnil oz. zamenjal bom tv(za večjega), pa smo škatlo že odvrgli, v trgovini mi ga pa brez škatle ne vzamejo nazaj.

sg23 ::

apolon: kje si pa to kupil oz. kje boš kupil večjega?

sennheiser ::

apolon: to lahko sanjaš. Serijske se ne bodo ujemale in ti ga ne bodo uzel.

apolon ::

Ni panike, je že vse zmenjeno z prodajalcem iz BB, sam škatlo še rabim. Serijske na škatli pa lohk tud sam mal poštimam :-) Sam izgleda, da ni junaka ki bi imel ta TV.

fpbs ::

apolon je izjavil:

Mene pa samo zanima, če si kdo lasti LG 47LW659 ali 650 in ima še škatlo? Vrnil oz. zamenjal bom tv(za večjega), pa smo škatlo že odvrgli, v trgovini mi ga pa brez škatle ne vzamejo nazaj.

Iz kakšne razdalje pa gledaš TV?

apolon ::

5-6m.

sg23 ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8627920 (21248) popster
»

nakup najbolj optimalnega LED TV-ja, z naslednjimi pogoji:

Oddelek: Zvok in slika
82675 (2177) Ziga Dolhar
»

Primerjave lcd LED 3d televizij

Oddelek: Zvok in slika
134927 (4524) GrEg3c
»

3d televizor

Oddelek: Zvok in slika
225559 (4808) fotografnik
»

LED LCD TV

Oddelek: Kaj kupiti
184474 (4171) vanjapok

Več podobnih tem