» »

10,5 TB zapisov na 10 mesecev starem SSD disku? (qBitTorrent)

10,5 TB zapisov na 10 mesecev starem SSD disku? (qBitTorrent)

pirx ::

Pozdravljeni,

komaj sedaj sem namestil Samsung Magician in vidim, da je na disku (Samsung 840 EVO) bilo zapisanih že 10,5 TB podatkov. Glede na starost diska in uporabo je to definitivno preveč.

Sumim, da je večino tega naredil qBitTorrent, za katerega pa se nisem kaj dosti sekiral, ker imam "temp" in lokacijo končnih datotek nastavljeno na HDD disk. Ampak, je možno, da program uporablja cache na SSD disku, ki je sistemski in na katerega je program nameščen (portable različica)?

Pomoč je dobrodošla, preden uničim disk ali ga totalno izrabim. :) Hvala.

technolog ::

Jaz sem v 3 letih zapisal 95TB, pa nič posebnega nisem počel.

V mojem primeru je krivec izmenjalni prostor. Mogoče imaš podobno težavo, da pogosto presežeš kapaciteto RAMa.

Ne vem pa o kakšnem cacheu razmišljaš. Torrent protokol tega ne uporablja.

hojnikb ::

Da te potolažimo, trajal bo še kake 30 let, da boš pri takem tempu znucal ssd :)
#brezpodpisa

technolog ::

No, to je odvisno od kapacitete diska, ki je pa ni povedal. 1TB disk boš 4x kasneje iztrošil kot tistega za 256GB.

Je pa nekako konsenz, da SSDji ne crknejo zaradi obrabe celic, ampak zaradi napake v firmwaru.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>Je pa nekako konsenz, da SSDji ne crknejo zaradi obrabe celic, ampak zaradi napake v firmwaru.

Točno tako. Tako da je praktično kakršna kol skrb o izbrabi večinoma odveč
#brezpodpisa

pirx ::

technolog je izjavil:

Jaz sem v 3 letih zapisal 95TB, pa nič posebnega nisem počel.

V mojem primeru je krivec izmenjalni prostor. Mogoče imaš podobno težavo, da pogosto presežeš kapaciteto RAMa.

Ne vem pa o kakšnem cacheu razmišljaš. Torrent protokol tega ne uporablja.


Zanimivo, ful dosti, glede na to, da sem na forumih bral, da imajo ljudje po letu dni kakšen terabajt ali dva. RAM-a imam 8 GB, qBitTorrent pa je nastavljen po privzetih nastavitvah.

To nastavitev sem imel v mislih: http://imgur.com/YmIwbEL

Ampak šele, ko sem zajel sliko, sem videl opcijo "Enable OS Cache" ;(( Mogoče je to vzrok?

pirx ::

hojnikb je izjavil:

Da te potolažimo, trajal bo še kake 30 let, da boš pri takem tempu znucal ssd :)


SSDLife piše 8 let! :) http://imgur.com/5EXDNXe

technolog je izjavil:

No, to je odvisno od kapacitete diska, ki je pa ni povedal. 1TB disk boš 4x kasneje iztrošil kot tistega za 256GB.

Je pa nekako konsenz, da SSDji ne crknejo zaradi obrabe celic, ampak zaradi napake v firmwaru.


500 GB. No, mogoče ga res ne izrabim, ampak baje začne read/write bistveno počasneje delovati? Nočem ga upočasniti na račun torrentov. :-/

Verjetno bom torrente preselil na Linux v VirtualBoxu, ki je itak na HDD-ju.

Sicer pa ja, mogoče je "Enable OS Cache" opcija kriva za količino zapisanih podatkov, ker indeksiranje in hibernacijo imam izklopljeno, prav tako vse temp datoteke (Photoshop, Camtasia) na HDD disku.

win64 ::

Sicer pa ja, mogoče je "Enable OS Cache" opcija kriva za količino zapisanih podatkov, ker indeksiranje in hibernacijo imam izklopljeno, prav tako vse temp datoteke (Photoshop, Camtasia) na HDD disku.

Operacijski sistem za predpomnjenje uporablja RAM. Če ga ni dovolj, ti tudi predpomnilo ne bo. Tako da to vsekakor ni krivo.

technolog ::

Se pravi, če ma win64 prav, potem "enable OS cache" kvečjemu preprečuje / znižuje pisanje po SSDju.

Če te skrbi, da ti qTorrent dela kako zbrko, svetujem da prešaltaš na tegale: http://deluge-torrent.org/

Zgodovina sprememb…

pirx ::

@win64: Zanimivo, hvala za info, sem si čisto drugače predstavljal tisto opcijo.

@technolog: Deluge sem že uporabljal in je bil v redu, na qBitTorrent pa sem presedlal, ko sem začel veliko večino programov uporabljati preko PortableApps.com aplikacije.

No, v končni fazi bom zadovoljen s selitvijo torrentov na Linux v VirtualBoxu (HDD), ker je itak veliko v uporabi. Res ne vem, kaj drugega bi lahko nabilo 10 TB zapisov.

hojnikb ::

> SSDLife piše 8 let! :) http://imgur.com/5EXDNXe

SSDlife si zmišljuje ;)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utorrent ne dela

Oddelek: Programska oprema
326474 (4252) tabl
»

odstranitev utorrenta

Oddelek: Programska oprema
305455 (4000) Enterprise
»

SSD se hitro stara.

Oddelek: Strojna oprema
464906 (3038) hojnikb
»

uTorrent namešča program za rudarjenje kriptovalut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
11646462 (33420) polpo
»

WD in Seagate skrajšujeta garancijo za trde diske (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
9018867 (14925) SanAndreas

Več podobnih tem