» »

lizing ali kredit?

lizing ali kredit?

wcpapir ::

Zanima me kaj se bolj splaca lizing ali kredit.

Gre za manjso vsoto cca 5.000eur, vendar imam zaposlitev za dolocen cas.

Zanima me ce lahko kar v avtohisi sklenem kredit ki ke visji kakih 1000eur od cene avtomobila ali moram na banko. Se tudi pri lizingu da to narediti?

Poroke imam, imam tudi moznost zastavit stanovanje, kaj se bolj splaca?

bobby ::

Vprasanje je, za koliko casa imas to zaposlotev sklenjeno?
Ce je za obdobje leta dni in pa ni vsaj povprecna slovenjska placa, pol ti bo banka bolj tezko dala posojilo. Osebno bi se izogibal porokov,ker se lahko zadeva precej zakomplicira,ce ne bos mogel odplacevati zaradi bilokaterega razloga. In pa potem se odplacilna doba,daljsa kot je, kasneje bos zacel glavnico odplacevat.

Moje mnenje bi bilo da bolj lizing,ampak spet odvisno, kake zahteve bo imela lizing hisa (obvezen kasko, 20% evrov najptej na mizo,ostalo odplacila,..)

V vsakem primeru pa rabis najman par info, za koliko cajta bi bil kredit ali lizing sklenjen, koliko so zacetni stroski odobritve in zavarovanja, pri lizingu kake so zahteve avtohise glede tega, je potrebno kaj v naprej dat,...

Bo potrebno veliko vec info za karkoli bolj konkreten odgovor.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

trololo2 ::

Pravi odgovor je da ni dobro nič od tega. Tudi za 1k se da dobiti čisto spodoben avto, ki te bo zanesljivo vozil okoli.

Kar se lizinga tiče je pa še največja žalost da moraš skleniti kasko zavarovanje za neko 10 let staro kripo :P.

Spajky ::

wcpapir je izjavil:

... imam tudi moznost zastavit stanovanje...
Največja neumnost, ki jo človek lahko naredi za nabavit avto >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Phantomeye ::

Spajky je izjavil:

wcpapir je izjavil:

... imam tudi moznost zastavit stanovanje...
Največja neumnost, ki jo človek lahko naredi za nabavit avto >:D


Še večja je, če prodaš avto, da imaš denar za bencin :D

knesz ::

Če bi bil avto nov ali višje vrednosti potem lizing, sicer kredit.

Okapi ::

Sicer je vse odvisno od konkretnih pogojev in obresti, ampak afaik se lizing vzame, če ti banke ne dajo posojila, ali pa če kupuješ službeno vozilo. No, ali pa če bi rad koristil prednosti lizinga - nadomestno vozilo ob okvari, vsaki dve leti nov avto ...

vorantz ::

Okapi je izjavil:

Sicer je vse odvisno od konkretnih pogojev in obresti, ampak afaik se lizing vzame, Äe ti banke ne dajo posojila, ali pa Äe kupujeĹĄ sluĹžbeno vozilo. No, ali pa Äe bi rad koristil prednosti lizinga - nadomestno vozilo ob okvari, vsaki dve leti nov avto ...


Kaksne bucke pa ti trosis?
Razlika med kreditom pa lizingom je samo cigav avto bo in kdo komandira kaj se z njim dela
Pa to kako lahko ga je dobit
Nadomestno vozilo je stvar zavarovalnice al pa amzs ce vzames to in ne lizinga

+pogoj za lizing je zmeri da ob koncu odplacevanja avto ne sme bit starejsi od n let (ponavadi 10)

Okapi ::

LOL Razlika med kreditom in lizingom je v ceni. Lizing je dražji in ga vzameš, če ti ostale stvari odtehtajo razliko v ceni, ali pa če sploh nimaš izbire.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vorantz ::

Dražji?
Ko sem lani primerjal eno in drugo je bil lizing overall okoli 30€ dražji (pri 6k).
Avto sem imel namen polno kasko zavarovat in delat redne servise v vsakem primeru.

Prišparal sem pa čas (odobreno prktično čez noč) in živce
Ubadanje z bančnimi uslužbenci je bila nočna mora (razen na sberbank kjer se je edina res potrudla)

Tako, da v čem je dražji?

Invictus ::

Tud pri lizingu moraš dat izpiske od plač.

Glede na to da OP zaenkrat nima kredita, in ve da ga ne more dobiti, tudi lizinga ne bo dobil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813882 (11372) Mavrik
»

Ali se lahko v avtohišah "handla"? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10425113 (20363) St235
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4612000 (10416) fosil
»

Kredit

Oddelek: Loža
228915 (7971) mitja73
»

Vprašanje okoli lizinga ali kredita za avtomobil

Oddelek: Loža
155611 (4716) matijadmin

Več podobnih tem