» »

Kmetijski kataster, člani kmetije

Kmetijski kataster, člani kmetije

jalovec09 ::

...preveč na dolgo in široko, da bi pisal podrobnosti.
Slastnik sem manjšega dela kmetije, smo 4 reg. solastniki, nosilec kmetije ima največji del in on dobi vse dohodke...meni piše v izpisku iz davčne, da imam dohodke, ker imam katastrski dohodek. Vsakemu se kar pripiše del in nima veze velikost parcele.

Zanime me, če lahko namesto nosilca kmetije dobim jaz te dohodke, če si mi že v dohohodnini upoštevajo. Torej 1/4 dohodkov.
P.s. V bistvo bodo v vsakem primeru ostal nosilcu, ampak me samo tako zanima, če je izvedljivo.

grizl ::

Katastrski dohodek je pavšalna ocena možnega tržnega dohodka od dejavnosti kmetijstva in gozdarstva na kmetijskih in gozdnih zemljiščih, ki bi ga bilo mogoče doseči s povprečno krajevno običajno vrsto in ravnijo pridelave na kmetijskih in gozdnih zemljiščih v Republiki Sloveniji za namene izvajanja kmetijske oziroma gozdarske dejavnosti.

Torej, ta denar ne "pade z neba, oz. od države". Lahko pa ti tisti, ki obdeluje tvoj delež plača najemnino.....

noraguta ::

Katastrski dohodek je v bistvu osnova za odmero davka. Dobi pa če je vložil zahtevek nosilec plačilne pravice(subvencije). Pomoje najbolšnda se zmenš, da za davk odkarta nosilec.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jalovec09 ::

So me prav iz davčne klical, zaradi e-maila, ki sem ga poslal in sem vprašal, kateri dohodki so to, pa je rekl da so subvencije (se dobiva subvencije, niso ravno majhne) lahko pa tud drugo. Ampak zagotovo gre za subvencije, ker za 2013 je samo XXX evrov, ker so bili 50%, da nes pa 100% kar znese 1XXX evrov.
Živim pa res tam ko nosilec kmetije.
Lastnik sem majhne parcele na veliki kmetiji.

Torej moti me da oni smatrajo, da imam dohodek v višini 1XXX čeprav ga sploh ne dobim. Saj veste tisto, ko vas po krivem obtožjo.

Piše v odrezku pa tudi da imam panje, čeprav jih nimama ampak to je povprečna ocena glede na teren zemlje, tist je zelo mala vsota za dotično parcelo..

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Ja odvisno kaj ste prijavili v zbirni vlogi. Če se neče komplicirat ti da nosilec dnar pa je.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

roCkY ::

@"mož z tisoč in enim nickom na slo forumih"
Pomoje si malo pomešal. Zbirno vlogo za subvencije oddaja nosilec kmetijskega gospodarstva.
Kolikor razumem povedano in kar si pisal po raznih forumih si ti na svoje ime dobil obvestilo o višini KD (katastrskega dohodka) za tvojo parcelo. To je znesek od katerega se plačuje dohodnina in je pavšalna ocena dohodka kot imaš lepo obrazloženo zgoraj. Nosilec gospodarstva, ki je kot rečene vlagatelj zbirne vloge pa je prejel odločbo o palčinih pravicah in seveda tudi odločbo o izplačilih debelega pol leta kasneje in kak dan kasneje tudi € na svoj TRR.

Vkolikor je nosilec gospodarstva domačije na kateri živiš in katerega del je bila nekoč ta sedaj tvoja parcela v zbirni vlogi podal vlogo za neposredna plačila tudi za dotično parcelo je "subvencijo" prejel on.

Ali je na parceli takoimenovani GERK vidiš na tejle povezavi http://rkg.gov.si/GERK/viewer.jsp . Če GERK-a na parceli ni nihče ne "pobira subvencij" za tisto površino.

Ker je površina verjetno manjša od 1ha sam nisi upravičan do subvencij.

jalovec09 ::

Za ta del parcele je subvencija min. par evrov.
Moti me, da kot solastnik manjše parcele ministrstvo za finance upošteva dohodke v višini 1XXX evrov.
Moj dejanski zaslužek je samo akontacija 10% tega zneska, ki ga dobim pri dohodnini.

Moti me da bodo oni smatral, da sem dobival leta in leta namišljeni dohodek v višini 1XXX evrov.

roCkY je izjavil:

@"mož z tisoč in enim nickom na slo forumih"


ne klobosaj za brezveze, na ene 3 forumih sem vprašal, tu, na kmetijskem in podsvojostreho, ko samo kratko vprašanje.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Glej boljš da ma nosilec gerk vpisan pa ceprav ti palcas davek. On dobi ponavadi vec kot znasa davek. Ti da pac tiste peneze da placas davek. Lahko pa skleneta najemno pogodbo. Sam zakaj komplicirat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se kdo kaj spozna na lastništvo, zemljo in mejniki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9220109 (11044) noraguta
»

˝toži˝nas zaradi neplačila najemnine za travnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11121704 (18248) posipugaloma
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33765029 (58343) Invictus
»

Davčna: Dohodki, ki jih nimam

Oddelek: Loža
91390 (856) jalovec09
»

Cena kmetijskega zemljišča

Oddelek: Loža
2411144 (10447) boss-tech

Več podobnih tem