» »

Microsoft bo odpustil četrtino ljudi iz Nokie in odpisal več milijard

Microsoft bo odpustil četrtino ljudi iz Nokie in odpisal več milijard

Satya Nadella, izvršni direktor Microsofta, in nekdanji Nokiin šef Stephen Elop

Microsoft - Microsoft bo težave v oddelku za mobilne telefone, ki se je z neposrečenim prevzemom Nokie precej odebelil, poizkusil rešiti z večjim odpuščanjem, hkrati pa bo moral priznati tudi visoko kapitalsko izgubo.

V izjavi za javnost so priznali, da nameravajo odpustiti 7800 zaposlenih, kar predstavlja skoraj sedem odstotkov vseh zaposlenih. A v resnici bo večina odpuščanj na oddelku za mobilno telefonijo, ki ga sestavljajo ljudje iz Nokie. Teh je bilo 32.000, torej se bodo poslovili kar od četrtine.

Microsoft je za Nokio odštel devet in pol milijard dolarjev, sedaj pa bodo odpisali 7,6 milijard dolarjev zaradi znižanja vrednosti dobrega imena. Poleg tega bodo imeli še 750-850 milijonov dolarjev neposrednih stroškov zaradi prestrukturiranja te enote.

Ali to pomeni, da je bil Microsoftov prevzem Nokie napaka? Za Nokio je bila to rešilna bilka, saj je podjetje nevarno drselo v irelevantnost, njegov tržni delež pa se je znižal za večkrat. Če ga ne bi bil kupil Microsoft, je obstajala resna možnost, da bi vse skupaj zaprli in se posvetili drugim storitvam, ki jih še danes uspešno tržijo v samostojnem podjetju (telekomunikacije, zemljevidi ...). Z Microsoftovega vidika se prevzem za zdaj zdi napaka. Tržni delež Windows Phone ni občutneje zrasel, stroški pa se kopičijo. Nokiin prevzem si je zamislil še nekdanji izvršni direktor Ballmer, Nadella pa mora sedaj rešiti, kar se rešiti da.

Nadella je poudaril,
da se Microsoft ne umika s trga pametnih telefonov. Se pa ne bodo več osredotočali na rast tega segmenta, temveč bodo delali na rasti celotnega ekosistema Windows, ki vključuje tudi pametne telefone. Pri proizvodnji in prodaji slednjih pa bodo nekoliko prečistili vrste in se osredotočili na tri skupine: telefone nižjega razreda, poslovne telefone in zgornji razred.

85 komentarjev

«
1
2

Mufasa ::

M$ postaja vedno bolj cool :)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Dr_M ::

Lep dokaz, da ce si najboljsi, se ni nujno, da si tudi najbolj poslovno uspesen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

facepalm ::

Mogoce jim bo nova strategija prisla prav.
3 telefone (letno). en budget (okoli 100eur), en poslovni (robusten, ugleden, funkcionalen) in en premium (iphone wannabe).
tako bodo konkurirali BlackBerryju, Applu in.. to je to:)
Poweruserjem pa itak drugo kot android sploh ne pride v postev.

miko22 ::

Zame je pa bil prehod iz androida na windows phone razburljiv, kot tedaj ko spoznam novo punco in je strast na višku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Utk ::

Omg, zdaj imamo tudi že na telefonih poweruserje. A ti s tremi naenkrat govorijo al kako?

facepalm ::

"Smartphone" ne mores vec klasificirati kot "telefon".
In ja, imas tudi zahtevne uporabnike telefonov.. ze dolgo:)
Sej nima veze. sem hotel samo poudariti, da je MS spoznal dejstvo, da pri zahtevnejsih uporabnikih nima kaj praskat in se bo raje osredotocil na vse ostale. jim dam prav.

Gorky ::

Zakaj točno je bil prevzem Nokie "neposrečen"?
Jutri pa je že nov dan.

facepalm ::

Gorky je izjavil:

Zakaj točno je bil prevzem Nokie "neposrečen"?


Ker s tem niso dvignili deleza prodanih windows phone naprav?

MatH ::

Sem prebral, da "se Microsoft umika s trga pametnih telefonov" 8-O Bi me skoraj kap, ker sem spregledal "ne" 8-)
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

Utk ::

facepalm je izjavil:


Sej nima veze. sem hotel samo poudariti, da je MS spoznal dejstvo, da pri zahtevnejsih uporabnikih nima kaj praskat in se bo raje osredotocil na vse ostale. jim dam prav.

Vseeno me zanima kaj naj bi zahtevni uporabniki delali tako strašno zahtevnega prav in samo na androidu.

Mordecai ::

Ms se pac nikoli ni trudil z mobilnim segmentom. Po letih pacanja je se vedno svetlobna leta zadaj za funkionalnostjo symbiana. Ce pa sedaj pravijo, da se bodo pa se manj ukvarjali pa tak adijo.

dexterboy ::

@Utk; le kaj? logično in razumljivo; virtualizacija, upravljanje baz podatkov, urejanje spletnih strani, kontrola gorivnih palic v nuklerani krško, ustvarjanje panoramskih slik, kontrola prometa na edinem semaforju v Banovcih, sprememba genskega koda pri Podlubnikih in še in še bi lahko našteval... :D :))
Jest lahko na mojem win founu zgolj pogledam, če sem zadel na lotu, pri pregledu vremenske napovedi mi že vrže ven BSD ... 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

facepalm ::

Utk je izjavil:

facepalm je izjavil:


Sej nima veze. sem hotel samo poudariti, da je MS spoznal dejstvo, da pri zahtevnejsih uporabnikih nima kaj praskat in se bo raje osredotocil na vse ostale. jim dam prav.

Vseeno me zanima kaj naj bi zahtevni uporabniki delali tako strašno zahtevnega prav in samo na androidu.

Ma tako ti bom rekel (iz mojega vidika)..
ios je prevec zaprt, winmo nima primernega UIja za pravi multitasking.
sem sprobal winmo in ga po enem tednu pospravil v predal. kar se tice klici/sms/web, je super. za osatlo pa sem porabil prevec casa ker sem se zgubljal po vmesniku.
pa tudi ta mit "da winphone" dela hitreje kot android sem ovrgel. imel sem 2 telefona s skoraj identicnim HWjem in sta delala cca enako hitro, le da na winmo je izgledalo vse "smooth" zaradi daljsih animacij. boot time in odzivni cas aplikacij pa prakticno identicen :)

tko da winmo phone je super kot "advanced feature phone"

darkolord ::

Kakšen multitasking bi pa delal na telefonu?

kpkp ::

Gorky je izjavil:

Zakaj točno je bil prevzem Nokie "neposrečen"?

Ker so odpustili 20.000+ od 25.000 zaposlenih... Ker je WP tržni delež 2,7% in ne raste.

Boljše vprašanje je, zakaj ti misliš, da ni bil neposrečen?

Spock83 ::

miko22 je izjavil:

Zame je pa bil prehod iz androida na windows phone razburljiv, kot tedaj ko spoznam novo punco in je strast na višku :)


Jaz tudi. Potem sem hitro ugotovil, da je ta punca pridna ampak dolgočasna. Več upanja dajem na win 10.

facepalm ::

en banalen primer.. rabis neko storitev, pogooglas podjetje, na odpiralni casi poizvedes kdaj obratujejo, potom naslova, najdes na gmaps koordinate in pogledas koliko je oddaljeno.. po potrebi vklopis navigacijo.
preprost primer, na winmo pain in the ass (vsaj zame).. se posebej ce mores preklapljat nazaj na web browser in spet navigacija itd.. :)
ce bi uporabljal telefon vec kot racunalnik bi razumel o cemu govorim.

ma nima veze, vsakemu svoje. dovolj offtopica

microsoft je razumel kje lahko konkurira. lowend, kjer je android crap in premium, kjer si bodo sicer morali se narediti ugled (kot iphone, galaxy brand), business segment pa izgleda, da so vsi zanemarili, zato bi lahko bil to za MS sweet spot :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

johnnyyy ::

Dr_M je izjavil:

Lep dokaz, da ce si najboljsi, se ni nujno, da si tudi najbolj poslovno uspesen.

MS in Nokia sta zamudila vlak. MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca, Nokia pa s svojimi financami tudi ne more razvijati najboljši HW. Po mojem bi bilo bolje, da bi se osredotočili na srednji in nižji cenovni razred. Ker to, da so šli konkurirat Samsungu in Applu, je bilo že na začetku obsojeno na propad.

Motion ::

johnnyyy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Lep dokaz, da ce si najboljsi, se ni nujno, da si tudi najbolj poslovno uspesen.

MS in Nokia sta zamudila vlak. MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca, Nokia pa s svojimi financami tudi ne more razvijati najboljši HW. Po mojem bi bilo bolje, da bi se osredotočili na srednji in nižji cenovni razred. Ker to, da so šli konkurirat Samsungu in Applu, je bilo že na začetku obsojeno na propad.


Sej so rekli da bod delali največ 6 modelov letno (2 budget, 2 buiznis in 2 flagshipa)

Apple ::

MS je z Windows Phonei ponudil kup low budget telefonov, katerih oznake modelov niso nobenemu jasne...
LP, Apple

66speeder66 ::

So bli dobri teleforni, ampak nič za kar bi lahko rekel AWESOME!
Ne moreš imeti vsega verjetno... al pa ja no, ampak... mogoče...
ne vem...
la toya

Dr_M ::

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Heisenberg ::

facepalm je izjavil:

en banalen primer.. rabis neko storitev, pogooglas podjetje, na odpiralni casi poizvedes kdaj obratujejo, potom naslova, najdes na gmaps koordinate in pogledas koliko je oddaljeno.. po potrebi vklopis navigacijo.
preprost primer, na winmo pain in the ass (vsaj zame).. se posebej ce mores preklapljat nazaj na web browser in spet navigacija itd.. :)
ce bi uporabljal telefon vec kot racunalnik bi razumel o cemu govorim.

ma nima veze, vsakemu svoje. dovolj offtopica

microsoft je razumel kje lahko konkurira. lowend, kjer je android crap in premium, kjer si bodo sicer morali se narediti ugled (kot iphone, galaxy brand), business segment pa izgleda, da so vsi zanemarili, zato bi lahko bil to za MS sweet spot :)



Tale tvoj "banalen" primer jaz uporabljam večkrat dnevno, in če telefon tega ne omogoča, ali pa da ne omogoča tega preklaplanja med programi bliskovito hitro, jaz hitro obupam nad telefonom!
Sam recimo gledam prometne kamere kje so zastoji, potem preklopim na chrome da najdem kak podatek o firmah, potem v Maps, da mi najde pot, ki mi ustreza, potem kaj od tega pošljem v firmo, itd itd, se pravi telefon mora biti res multipraktik!

Do sedaj mi najbolj ustreza Android, ki pa ima seveda svoje hrošče, ki pa so zelo nadleži---npr. Google Play Services Has Stopped! F**ck!

miko22 ::

Dr_M je izjavil:

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.


Točno tako. Android prekaša WP edino v številu aplikacij, v samem delovanju niti probližno ni enak WP. Da ne omenjam sihronizacij z računalnikom.
Ko berem to temo se mi zdi enako kot če bi bral linux forum, ko udrihajo po winsih, ima pa jih vsak :)

Mordecai ::

Dr_M je izjavil:

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.


Preprostost? Mislim, da si mislil umetnost. Naložiti svoj ringtone je umetnost, pripraviti dokumente, da jih zaznajo aplikacije tudi ni samo samoumevni copy na telefon. DA sploh ne omenjam kakšna umetnost je skriti sliko...

Dr_M ::

Glede ringtone imas prav, kar se tice dokumentov je na androidu popolnoma enako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mordecai ::

Lahko, da se čisto motim ampak mislim, da bi bilo dosti bolje, da bi ms razvijal jedro WPja Nokia pa UI funkcionalnost in aplikacije. Škoda no...

facepalm ::

Se nekoga bi rabli za HW :)

cebelar123 ::

Mordecai je izjavil:

Dr_M je izjavil:

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.


Preprostost? Mislim, da si mislil umetnost. Naložiti svoj ringtone je umetnost, pripraviti dokumente, da jih zaznajo aplikacije tudi ni samo samoumevni copy na telefon. DA sploh ne omenjam kakšna umetnost je skriti sliko...


Tukaj dam obema prav. Tudi jaz sem preklopil na službenem telefonu zanalašč iz androida na WP in sem imel enake težave kot jih je napisal Mordecai, kako pa skriti sliko pa še zdaj nevem :( . Ampak vseeno sem navdušen na WP in ga bom najbrž, če bo WP10 izboljšal par stvari tudi imel na domačem telefonu. Od kar ga imam sem ga priporočal še dvema osebama in sta prav tako navdušeni na WP.

NLight ::

Mobitel je (večinoma) stvar okusa... Meni je pri WP všeč preprosta uporaba (start meni da si nastaviš aplikacije ki jih najpogosteje uporabljaš + seznam aplikacij, brez 15 slajdov desno levo (android & ios style) preden najdeš iskano aplikacijo) in preprost, a drugačen od ostalih sistemov - design... Potem je pa še tu lepa oblika Lumia telefonov...

cebelar123 je izjavil:


Tukaj dam obema prav. Tudi jaz sem preklopil na službenem telefonu zanalašč iz androida na WP in sem imel enake težave kot jih je napisal Mordecai, kako pa skriti sliko pa še zdaj nevem :( . Ampak vseeno sem navdušen na WP in ga bom najbrž, če bo WP10 izboljšal par stvari tudi imel na domačem telefonu. Od kar ga imam sem ga priporočal še dvema osebama in sta prav tako navdušeni na WP.


WP 8.1 in WP 10 sta svetlobna leta narazen... Na WP 10 so končno dodali osnovne funkcionalnosti kot so quick on/off wifi/celular data v action center... Le ena izmed številnih sprememb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

johnnyyy ::

Dr_M je izjavil:

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.

Niso mi všeč tvoji argumenti :).
Hitrost - hitrost česa? Odpiranja programov, premikanja med meniji, delovanja programov? Hitrost je odvisna tudi od HWja in Nokia je po HW precej slabša kot Samsung ali Apple.
Stabilnost - kot da bi konkurenca izdajala beta OSje, ki se 10x na dan sesujejo.
Preprostost - kaj hočeš povedat, da sta Android in iPhone zahtevna za uporabo?

V glavnem nič konkretnega. Pa ne pravim da je WP slab, vendar pa je pretiravanje, če rečeš kako boljši je od konkurence. Glede na to da so z Nokijo vstopili na trg, kjer sta ga obvladovala Apple in Android s Samsungom na čelu, bi morali pokazati še precej več kot samo hitrost, stabilnost in preprostost.

NLight ::

johnnyyy je izjavil:

Dr_M je izjavil:

MS z Windows Phone ni ponudil več kot konkurenca,


Seveda je. Hitrost, stabilnost in preprostost. Kaj od tega ti ni usec? Ajde, ios mogoce pride temu skoraj blizu, android pa nikoli in nikdar.

Niso mi všeč tvoji argumenti :).
Hitrost - hitrost česa? Odpiranja programov, premikanja med meniji, delovanja programov? Hitrost je odvisna tudi od HWja in Nokia je po HW precej slabša kot Samsung ali Apple.
Stabilnost - kot da bi konkurenca izdajala beta OSje, ki se 10x na dan sesujejo.
Preprostost - kaj hočeš povedat, da sta Android in iPhone zahtevna za uporabo?

V glavnem nič konkretnega. Pa ne pravim da je WP slab, vendar pa je pretiravanje, če rečeš kako boljši je od konkurence. Glede na to da so z Nokijo vstopili na trg, kjer sta ga obvladovala Apple in Android s Samsungom na čelu, bi morali pokazati še precej več kot samo hitrost, stabilnost in preprostost.


No ja če sem odkrit pri androidu sploh ne vem več kaj je zadnji OS, in kaj teče na katerem telefonu... Neumno se mi zdi da ima vsak drug telefon svojo različico androida, medtem ko pri WP točno veš kaj se skriva za tem imenom... To je v veliki meri pripomoglo k temu da sem šel na WP, če kupiš high end telefon boš dobil zadnji (in najboljši) OS, če kupiš nek povprečen telefon se pa moraš zadovoljit z 2 leti starim sistemom... Skratka vsako leto nov telefon če hočeš imet najnovejše funkcije in pri tem ne izgubit garancije (rootanje odpade)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

bobby ::

Se strinjam z zgoraj napisanim.
Ampak treba je vedet, da sta iOS in pa WP oba zaprta sistema in os je vezan na hw in obratno. Docim pri androidu je dobro,da je odprt,kar pomeni,da se skupnost,ki ga to zanima,kaj je pod pokrovom ne samo kako lepo je vse skupaj,lahko zatakne ob pomankljivosti na normalen nacin in ne z nekim revers inziniringom. Ker je os odprt,ga lahko vsak middle podjetje, predela kakor zeli in tu nastane problem razdrobljivosti,cesar se Google se kako zaveda.

Ze iz tega stalisca,sedaj bo vsak vlekel na svoje,da imam opcijo namestit custom rom na svojo osebno napravo in dovoljevat,katera aplikacija lahko dostopa do katerih mojih podatkov, mi je ena izmed funkcij, ki je iOS in WP ne omogocata v nobenem primeru (prosim,da me popravite,ce se je kaj spremenilo).

Je pa spet res,da v android segmentu uporabniki, ki bi bili bolje,da kupijo WP ali iOS, vzamejo tel za svoj budget, ki pa je strojno preslab za Android Z vsem bloatware programjem, ki ga naprimer Samsung, Lg, Htc itd namecejo dodatno in potem iz tega izhaja slaba volja uporabnikov in saltanje na WP in iOS. S tem v osnovi ni nic narobe,ker s tem se krepi oz ohranja konkurenca, ki pa je zdrava!

Vsakemu svoje.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

facepalm ::

Fragmentacija je pri androidu res velik problem. Ampak zadnje leto sem uporabljal android 4.1.2 in mi ni nic manjkalo. vecinoma je vse v glavah, da je potrebno imeti zadnji SW. ce je stvar izpiljena kot je treba, ne potrebujem najnovejsi android. ce pa govorimo o nevem kakih "funkcijah", ne poznam nobene take, da bi jo wp 8.1 imel, android 4.1 pa ne:)

amacar ::

bobby je izjavil:


Ze iz tega stalisca,sedaj bo vsak vlekel na svoje,da imam opcijo namestit custom rom na svojo osebno napravo in dovoljevat,katera aplikacija lahko dostopa do katerih mojih podatkov, mi je ena izmed funkcij, ki je iOS in WP ne omogocata v nobenem primeru (prosim,da me popravite,ce se je kaj spremenilo).
Na iOS se da vse narediti z jailbreakom, za WP ne vem.

aerie ::

facepalm je izjavil:

Mogoce jim bo nova strategija prisla prav.
3 telefone (letno). en budget (okoli 100eur), en poslovni (robusten, ugleden, funkcionalen) in en premium (iphone wannabe).
tako bodo konkurirali BlackBerryju, Applu in.. to je to:)
Poweruserjem pa itak drugo kot android sploh ne pride v postev.

Hehe... Sej obstajajo.
 null

null

kljukusa ::

facepalm je izjavil:

en banalen primer.. rabis neko storitev, pogooglas podjetje, na odpiralni casi poizvedes kdaj obratujejo, potom naslova, najdes na gmaps koordinate in pogledas koliko je oddaljeno.. po potrebi vklopis navigacijo.
preprost primer, na winmo pain in the ass (vsaj zame).. se posebej ce mores preklapljat nazaj na web browser in spet navigacija itd.. :)
ce bi uporabljal telefon vec kot racunalnik bi razumel o cemu govorim.

ma nima veze, vsakemu svoje. dovolj offtopica

microsoft je razumel kje lahko konkurira. lowend, kjer je android crap in premium, kjer si bodo sicer morali se narediti ugled (kot iphone, galaxy brand), business segment pa izgleda, da so vsi zanemarili, zato bi lahko bil to za MS sweet spot :)


? O čem ti govoriš? To lahko narediš windows phone platformi enako enostavno. OK, nimaš google maps amapak here maps ali pa here drive. Vse skupaj ti vzame manj kot eno minuto...

facepalm ::

kljukusa je izjavil:


? O čem ti govoriš? To lahko narediš windows phone platformi enako enostavno. OK, nimaš google maps amapak here maps ali pa here drive. Vse skupaj ti vzame manj kot eno minuto...


govorim o preprostosti preklapljanja med aplikacijami ter nastavitvami, brez da bi bil primoran it v razne menije.

Utk ::

Google maps na androidu tudi ni nek presežek, če smo pošteni.

darkolord ::

facepalm je izjavil:

govorim o preprostosti preklapljanja med aplikacijami ter nastavitvami, brez da bi bil primoran it v razne menije.

HPME ::

Utk je izjavil:

facepalm je izjavil:


Sej nima veze. sem hotel samo poudariti, da je MS spoznal dejstvo, da pri zahtevnejsih uporabnikih nima kaj praskat in se bo raje osredotocil na vse ostale. jim dam prav.

Vseeno me zanima kaj naj bi zahtevni uporabniki delali tako strašno zahtevnega prav in samo na androidu.

Zaprtost OS od najbold do najmanj:
iOS>WP>Android

facepalm ::

Utk je izjavil:

Google maps na androidu tudi ni nek presežek, če smo pošteni.

kaj mu pa fali? poznas kako primerno alternativo?
gmaps mi je vsec ker:
- lahko npr napisem "lidl celje" in me pelje tam. ni potrebe po tocnem naslovu
- v "odpiralni casi" kliknem na naslov in mi odpre v gmaps (ni potrebe po copy/paste)

imam na telefonu tudi igo (ker sem navajen se iz casov winmo 6.x) ampak zadnje case ga ne potrebujem, ker se je gmaps tako dobro razvil.

darkolord je izjavil:

facepalm je izjavil:

govorim o preprostosti preklapljanja med aplikacijami ter nastavitvami, brez da bi bil primoran it v razne menije.



in ce mores vmes vklopit wifi ali gps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Utk ::

Fali mu vse kar ima polna verzija na PC-ju. Tudi če poenostavljeno.

facepalm ::

Utk je izjavil:

Fali mu vse kar ima polna verzija na PC-ju. Tudi če poenostavljeno.

Kaj mu fali v primerjavi s katerokoli navigacijo na katerikoli mobilni platformi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Motion ::

facepalm je izjavil:

Utk je izjavil:

Google maps na androidu tudi ni nek presežek, če smo pošteni.

kaj mu pa fali? poznas kako primerno alternativo?
gmaps mi je vsec ker:
- lahko npr napisem "lidl celje" in me pelje tam. ni potrebe po tocnem naslovu
- v "odpiralni casi" kliknem na naslov in mi odpre v gmaps (ni potrebe po copy/paste)

imam na telefonu tudi igo (ker sem navajen se iz casov winmo 6.x) ampak zadnje case ga ne potrebujem, ker se je gmaps tako dobro razvil.

darkolord je izjavil:

facepalm je izjavil:

govorim o preprostosti preklapljanja med aplikacijami ter nastavitvami, brez da bi bil primoran it v razne menije.



in ce mores vmes vklopit wifi ali gps?

Narediš enako kot na androidu.

cebelar123 ::

facepalm je izjavil:

Utk je izjavil:

Google maps na androidu tudi ni nek presežek, če smo pošteni.

kaj mu pa fali? poznas kako primerno alternativo?
gmaps mi je vsec ker:
- lahko npr napisem "lidl celje" in me pelje tam. ni potrebe po tocnem naslovu
- v "odpiralni casi" kliknem na naslov in mi odpre v gmaps (ni potrebe po copy/paste)

imam na telefonu tudi igo (ker sem navajen se iz casov winmo 6.x) ampak zadnje case ga ne potrebujem, ker se je gmaps tako dobro razvil.

darkolord je izjavil:

facepalm je izjavil:

govorim o preprostosti preklapljanja med aplikacijami ter nastavitvami, brez da bi bil primoran it v razne menije.



in ce mores vmes vklopit wifi ali gps?


Kako to misliš vmes vklopit Wifi ali gps? Wifi vklopiš enako kot pri androidu. Gps pa koliko sem jaz razumel "sem še začetnik" aplikacije same vklaplajo če potrebujejo GPS.

facepalm ::

jaz na wp nisem imel toggle switchew(ce se prav spomnem). mogoce sem imel prestaro verzijo:)

sej pravim, vsakemu svoje. zame cez androida ga ni. sem pac navajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

cebelar123 ::

facepalm je izjavil:

jaz na wp nisem imel toggle switchew(ce se prav spomnem). mogoce sem imel prestaro verzijo:)

sej pravim, vsakemu svoje. zame cez androida ga ni. sem pac navajen.


Ko s prstom potegneš z zgornje strani ekrana dol " enako kot na androidu" se ti prikaže tole

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

no, tega moj ni imel:)
sej se tudi wp izpopolnjuje. 10ka zna bit zanimiva.
ampak je v drugi ligi napram androidu. ne recem, da je android ne boljsi ne slabsi, ampak sta to dva popolnoma drugacna ekosistema za popolnoma drugacne uporabnike. zato je super, da je MS to ugotovil in bo opustil telefone srednjega razreda. se android proizvajalci naj ukinejo low end telefone in bo prakticno nemogoce kupiti "crap" od telefona.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo znamko Nokia prodal Foxconnu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
258977 (6814) Griffith
»

Kadrovske rošade v Microsoftu odnesle Elopa

Oddelek: Novice / Ostale najave
79433 (7241) Trololololol
»

Microsoft z rekordnimi prihodki, dobiček nekoliko sklestila Nokia

Oddelek: Novice / Rezultati
2514275 (12074) kpkp
»

Uradno: Microsoft za 18.000 ljudi vitkejši

Oddelek: Novice / Ostale najave
115948 (4856) Mr.B

Več podobnih tem