» »

Plačilo prispevkov, normiran s.p.

Plačilo prispevkov, normiran s.p.

CrustyDOD ::

V vsej tej zmešnjavi informacij sem malo na glavo trenutno.. Se mi ni težko naučit ampak vsi ti članki online
in zakoni = headache.

Jutri bi rad plačal akontacijo in ostale prispevke.

Imam status normiranca, s.p. ustanovljen 1.6., se pravi bo sedaj prvič treba plačat in prvič je vedno najtežje :)
Imam polovični znesek za PIZ.

Do sedaj sem nabral tole:

PIZ:
Račun: 011008882000003
Sklic: SI19 davčna številka-44008
Koda: TAXS

Znesek: ????

----------

ZZ:
Račun: 011008883000073
Sklic: SI19 davčna številka-45004
Koda: TAXS

Znesek: ????

----------

Akontacija dohodnine:
Račun: 011008881000030
Sklic: SI19 davčna številka-40002
Koda: TAXS

Znesek za akontacijo mi je poznan, tisti, ki je bil določen pri odprtju toda kaj pa moram oddati preko eDavkov? Kateri obrazec? Sem pogledal ekartico in trenutno ni nič napisanega, da treba plačat.

Prosil bi za pomoč.. 50 eur (to je s popustom) za teh par informacij, kolikor mi je računovodkinja ponudila se mi enostavno zdi preveč.

user4683 ::

Izpolnit moras PODO-OPSVZ obrazec. Na oddanem obrazcu ti bo tudi pisalo koliko in kam moras nakazati (4 nakazila).

eales ::

CrustyDOD ::

Vrsta dokumenta? Izberem O - Original?

eales, vse to že prebral.. ampak kot rečeno, me vse skupaj malo zbegalo. Vrjetno preveč stvari prebral tudi kakšne napačne in
potem se zgodi zmešnjava..

sandmat ::

CrustyDOD je izjavil:



Prosil bi za pomoč.. 50 eur (to je s popustom) za teh par informacij, kolikor mi je računovodkinja ponudila se mi enostavno zdi preveč.


odvisno koliko ceniš svojo uro, ampak ti priporočam, da nekomu plačaš, da to uredi namesto tebe. Precej manj skrbi boš imel in čas porabil za delanje biznisa namesto izgubljanje živcev.

krneki0001 ::

sandmat je izjavil:

CrustyDOD je izjavil:



Prosil bi za pomoč.. 50 eur (to je s popustom) za teh par informacij, kolikor mi je računovodkinja ponudila se mi enostavno zdi preveč.


odvisno koliko ceniš svojo uro, ampak ti priporočam, da nekomu plačaš, da to uredi namesto tebe. Precej manj skrbi boš imel in čas porabil za delanje biznisa namesto izgubljanje živcev.


50 evrov je ponavadi za vodenje nekje 10 izdanih in 10 prejetih računov na mesec.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WamPIRe- ::

CrustyDOD je izjavil:

Vrsta dokumenta? Izberem O - Original?

eales, vse to že prebral.. ampak kot rečeno, me vse skupaj malo zbegalo. Vrjetno preveč stvari prebral tudi kakšne napačne in
potem se zgodi zmešnjava..


Zbereš O- original.
Če imaš prvič odprt s.p. izbereš še Zavezanec uveljavlja oprostitev plačila prispevkov na podlagi prvega vpisa v predpisan register.

V obrazcu izbereš Prijava, vpišeš telefonsko, št. ur, zavarovalno vsoto in pošlješ.
Med prejetimi dokumenti ti piše vse zneske, ki jih moraš poravnati.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

CrustyDOD ::

Zakaj zgublanje živcev? Meni je pač všeč to delat pa se kaj novega naučit. 50 eur je pa absolutno preveč za informacijo katere obrazece oddati. Da mi to pove in pove kaj vpisati v obrazec sem 100% prepričan, da ji ne vzame več kot 5 min dela, vsaj ne nekomu, ki to dela večkrat mesečno..

Če si pa folk noče med sabo mal pomagat potem je pa to druga pesem..

Aston_11 ::

CrustyDOD je izjavil:

Zakaj zgublanje živcev? Meni je pač všeč to delat pa se kaj novega naučit. 50 eur je pa absolutno preveč za informacijo katere obrazece oddati. Da mi to pove in pove kaj vpisati v obrazec sem 100% prepričan, da ji ne vzame več kot 5 min dela, vsaj ne nekomu, ki to dela večkrat mesečno..

Če si pa folk noče med sabo mal pomagat potem je pa to druga pesem..
kaj boš delal kot s.p.?

CrustyDOD ::

WamPIRe- je izjavil:

CrustyDOD je izjavil:

Vrsta dokumenta? Izberem O - Original?

eales, vse to že prebral.. ampak kot rečeno, me vse skupaj malo zbegalo. Vrjetno preveč stvari prebral tudi kakšne napačne in
potem se zgodi zmešnjava..


Zbereš O- original.
Če imaš prvič odprt s.p. izbereš še Zavezanec uveljavlja oprostitev plačila prispevkov na podlagi prvega vpisa v predpisan register.

V obrazcu izbereš Prijava, vpišeš telefonsko, št. ur, zavarovalno vsoto in pošlješ.
Med prejetimi dokumenti ti piše vse zneske, ki jih moraš poravnati.

Hvala, sem že sam poštudiral kaj in kako z obrazcem ;)

Aston_11 je izjavil:

kaj boš delal kot s.p.?

Ja vem, kako bi se jest počutil bla bla.. Give me fair price and I will pay..

Pa da ti povem, programer sem in ko ima nekdo problem in jest vem odgovor, ga bo tudi dobil ampak konec koncev sem v sloveniji.. Vedno pozabim na to.. Damn..

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

sandmat je izjavil:


odvisno koliko ceniš svojo uro, ampak ti priporočam, da nekomu plačaš, da to uredi namesto tebe. Precej manj skrbi boš imel in čas porabil za delanje biznisa namesto izgubljanje živcev.

Brez zveze za normiran s.p. plačevati komurkoli.

Normiran s.p. rabi 3 dokumente:

- PODO za prispevke
- DDV če je davčni zavezanec
- Rekapitulacijsko poročilo, če posluje s tujino

Bilanco konec leta narediš s brezplačnim FURSovim programom Silvester Fineas ali nekaj podobnega.

Čeprav daš vse to delati zunanjem podjetju, si še vedno odgovoren za napake drugih, tako kazensko kot denarno.

Nauči se ... Pa pod vpogledi se nauči brati eKartico. tam ti bo vse pisalo koliko si dolžan FURSu.

Sam sem že vse to naredil, pobere ti točno 10 minut vsak mesec ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WamPIRe- ::

Invictus je izjavil:

sandmat je izjavil:


odvisno koliko ceniš svojo uro, ampak ti priporočam, da nekomu plačaš, da to uredi namesto tebe. Precej manj skrbi boš imel in čas porabil za delanje biznisa namesto izgubljanje živcev.

Brez zveze za normiran s.p. plačevati komurkoli.

Normiran s.p. rabi 3 dokumente:

- PODO za prispevke
- DDV če je davčni zavezanec
- Rekapitulacijsko poročilo, če posluje s tujino

Bilanco konec leta narediš s brezplačnim FURSovim programom Silvester Fineas ali nekaj podobnega.

Čeprav daš vse to delati zunanjem podjetju, si še vedno odgovoren za napake drugih, tako kazensko kot denarno.

Nauči se ... Pa pod vpogledi se nauči brati eKartico. tam ti bo vse pisalo koliko si dolžan FURSu.

Sam sem že vse to naredil, pobere ti točno 10 minut vsak mesec ...


+1!
Pa za dohodnino, da ne bo aprila 2016 panike ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

CrustyDOD ::

Hvala Invictus za info.

Naučit se mi ni težko, malo pomoči, da se me pošlje v pravo smer je pa vedno dobrodošla. ;)

Očitno bo treba en full on post napisat za vse tole, da bo na enem mestu in bo lažje ostalim za prvi korak..

PODO sem sedaj našel.
DDV in rekapitulacijsko trenutno še nimam tako da še ne rabim..

Za bilanco sem že ugotovil, da se lahko naredi z Silvester Fineas..

Invictus, kaj pa akontacija, ki jo mam določeno in jo moram mesečno plačevati? Tudi kakšen obrazec potreben?

Heh WamPIRe-, prvič je vedno panika. ;)

Zgodovina sprememb…

WamPIRe- ::

CrustyDOD je izjavil:

Hvala Invictus za info.
Invictus, kaj pa akontacija, ki jo mam določeno in jo moram mesečno plačevati? Tudi kakšen obrazec potreben? Ali je to v PODO pa sem očitno zgrešil, ko sem ga bral?


Glede dohodnine, sem se js tega držal.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Invictus ::

WamPIRe- je izjavil:


+1!
Pa za dohodnino, da ne bo aprila 2016 panike ;)

Normiran s.p. ne plačuje dohodnine ...

CrustyDOD je izjavil:

Hvala Invictus za info.

Naučit se mi ni težko, malo pomoči, da se me pošlje v pravo smer je pa vedno dobrodošla. ;)

Očitno bo treba en full on post napisat za vse tole, da bo na enem mestu in bo lažje ostalim za prvi korak..

PODO sem sedaj našel.
DDV in rekapitulacijsko trenutno še nimam tako da še ne rabim..

Za bilanco sem že ugotovil, da se lahko naredi z Silvester Fineas..

Invictus, kaj pa akontacija, ki jo mam določeno in jo moram mesečno plačevati? Tudi kakšen obrazec potreben? Ali je to v PODO pa sem očitno zgrešil, ko sem ga bral?

Akontacija se plačuje glede na tvoje predvidene dohodke v finančnem letu. Kolikor si pač rekel da boš zaslužil.

Redno jo plačuj, drugače FURS takoj pošlje opomin in zamudne obresti. Lahko pa tudi kazen, kakor je tvoj kontrolor slabe volje ... Nekako 20 dni po roku počakajo, pač izkušnje finančnikov preden začne FURS težit ...

Ne prijavlja se je nikamor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

CrustyDOD ::

Vem ja, mislim jutri to vse narediti pa bo.

Hvala Invictus and the rest who helped. ;)

Invictus ::

Sam še toliko ...

Te FURS položnice lahko plačaš s kateregakoli računa. Ni treba da je poslovni račun kjer te skoraj rabijo za vsako transakcijo.

Lahko uporabiš svoj privat račun, sploh če ga imaš brez provizije za položnice.

Velja pa to za normiran s.p., ne pa za d.o.o ali normalen s.p. kjer vodiš stroške. No, načeloma lahko tudi pri navadnem s.p.ju, sam pol računovodji ni nič jasno ko na poslovnem računu ni transakcij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440101 (14976) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421034 (14380) maticb492
»

Normiran s.p.

Oddelek: Loža
234706 (2892) Ales
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296236 (4842) Elsanna

Več podobnih tem