» »

Nederlia ponudba za delo

Nederlia ponudba za delo

DOOM_er ::

Pozdravljeni, sem dobil ponudbo za šiht na Nizozemskem iz podjetja Nederlia. Dobil sem pa ponudbo za embedded inženirja v podjetju Prodrive Technologies. Mogoče kdo pozna? Je stvar legit? Priletelo je namreč kot iz neba, dobil sem email in sporočilo na LinkedInu, kolikor sem gledal so headhunterji in zankrat ni nobenih indicev da bi bil scam.

hvala za morebitne odgovore
Robots will steal your job. But that's OK

popster ::

naredi vidokonferenco, da bos mel opravljen interview.

DOOM_er ::

ja ubistvu me bolj zanima če je to praksa v Evropi? Nevem resno je tole priletelo kot iz lufta :D, je pa tudi res da ustrezam njihovim iskalnim kriterijem, nevem nevem. Sliši se super, mogoče preveč super :)
Robots will steal your job. But that's OK

amacar ::

Jup, dobil par takih ponudb (drugo delovno mesto) na linkedinu. Tudi v slovenščini (ne google translate polomljeni), tako da je legit pomojem.

Invictus ::

Ja, je praksa. Očitno si nekje objavljen ...

Sicer je pa to samo povabilo na razgovor, ponavadi preko telefona ali skypa. Daleč od tega da boš dobil službo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Ja to je dost standard (tudi Google, Skype, Microsoft, etc. delajo take hladne klice). Najprej te bodo poklicali, potem pa te verjetno povabili na osebni razgovor. Sumljivo ti naj postane če bodo od tebe hoteli kakšen denar, podatke oz. ti ne bodo plačali stroškov leta/hotela za razgovor.
The truth is rarely pure and never simple.

DOOM_er ::

Okej hvala, sem zaenkrat zmenjen za razgovor na skypu. Bomo videli, je pa zanimivo področje tole :D
Robots will steal your job. But that's OK

The Player ::

Mavrik je izjavil:

Sumljivo ti naj postane če bodo od tebe hoteli kakšen denar, podatke oz. ti ne bodo plačali stroškov leta/hotela za razgovor.


V primeru, če se gre za delo v tujini (kot zgoraj omenjeno v temi), ali je delodajalec dolžan pokriti potne stroške in stroške nastanitve?

Slučajno to kje piše?

nejcek74 ::

Za razgovor? Se nisem slisal da bi komur koli placali za to.

[D]emon ::

The Player je izjavil:


V primeru, če se gre za delo v tujini (kot zgoraj omenjeno v temi), ali je delodajalec dolžan pokriti potne stroške in stroške nastanitve?


Odvisno od podjetja, nekatera nudijo tzv. "relocation bonus", druga ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mavrik ::

The Player je izjavil:


V primeru, če se gre za delo v tujini (kot zgoraj omenjeno v temi), ali je delodajalec dolžan pokriti potne stroške in stroške nastanitve?

Slučajno to kje piše?


Na točki ko maš ti razgovor so ti oni dolžni narediti čisto nič (0). Še posebej če gre za privatno podjetje. O tem se vsem pogajaš. Ene firme ti dajo bonus, druge zrihtajo stanovanje, tretje ne moti če delaš na daljavo in od doma. :)

nejcek74 je izjavil:

Za razgovor? Se nisem slisal da bi komur koli placali za to.


Do sedaj so vsa podjetja mi krila tako stroške letal kot hotelov (+ ponavadi še hrane) za razgovore.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Vesoljc ::

nejcek74 je izjavil:

Za razgovor? Se nisem slisal da bi komur koli placali za to.


Meni so, letalo ter noc v hotelu na svedskem.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

nejcek74 ::

Sorry ja, jaz sem povrsno prebral, sem mislil da sprasujes povrnitev stroskov za pot na razgovor.
Relocation je naceloma avtomaticno pokrit kadar te podjetje poslje v tujino, drugace je stvar individualnega dogovora. V glavnem pa je odvisno od lokalnih navad. Priporocam ti da googlas "expat netherland" najdes kaksen forum in si tam preberes. Pa zapomni si, da bo vse stvar pogajanja.
placan razgovor: haha vidim da zivim v zajebani drzavi, ocitno v Svici to ni navada, zato sem napisal, ker maksimalno kar sem slisal je bilo to, da so dobili lokalnega head hunterja in jim ni bilo potrebno potovati sem do sklepnega dejanja. Ali pa ne poznam pravih ljudi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Isotropic ::

nejcek74 je izjavil:

Sorry ja, jaz sem povrsno prebral, sem mislil da sprasujes povrnitev stroskov za pot na razgovor.

nekatera avstrijska podjetja delajo to ja.

The Player ::

Mavrik je izjavil:

The Player je izjavil:


V primeru, če se gre za delo v tujini (kot zgoraj omenjeno v temi), ali je delodajalec dolžan pokriti potne stroške in stroške nastanitve?

Slučajno to kje piše?


Na točki ko maš ti razgovor so ti oni dolžni narediti čisto nič (0). Še posebej če gre za privatno podjetje. O tem se vsem pogajaš. Ene firme ti dajo bonus, druge zrihtajo stanovanje, tretje ne moti če delaš na daljavo in od doma. :)

nejcek74 je izjavil:

Za razgovor? Se nisem slisal da bi komur koli placali za to.


Do sedaj so vsa podjetja mi krila tako stroške letal kot hotelov (+ ponavadi še hrane) za razgovore.



Se pravi je to stvar dogovora oz. koliko se spogajaš?

Tako čudno je povedano, po eni strani si povedal, da niso dolžni (kar je logično), a po drugi strani si rekel, da si imel vse stroške krite.

Mavrik ::

The Player je izjavil:



Se pravi je to stvar dogovora oz. koliko se spogajaš?

Tako čudno je povedano, po eni strani si povedal, da niso dolžni (kar je logično), a po drugi strani si rekel, da si imel vse stroške krite.


Erm, ja oprosti. Načeloma je tako kot se spogajaš (oz. pogosteje je odvisno od policya firme in kolk denarja ma). Po občutku so kriti stroški za sam razgovor dokaj standard, za stroške selitve in iskanje novega stanovanja pa moraš poskrbeti večinoma sam.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

The Player je izjavil:


V primeru, če se gre za delo v tujini (kot zgoraj omenjeno v temi), ali je delodajalec dolžan pokriti potne stroške in stroške nastanitve?

Slučajno to kje piše?

Vse je stvar dogovora.

Ko greš delat v tujino kot freelancer, imaš svojo firmo (nobenemu freelancerju nočejo dati plače, preveč birokracije). To se pričakuje. En račun na mesec in basta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj ima podjetje od tega, da pošlje zavrnilno pismo po navadni pošti namesto preko em

Oddelek: Loža
355115 (3885) GupeM
»

Iskanje zaposlitve v tujini

Oddelek: Programiranje
346016 (4406) TheBlueOne

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335833 (4297) zee
»

Vsakodnevni prevoz Maribor - Gleisdorf (20km dalje od Graza) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5317729 (13066) blindb

Več podobnih tem