» »

kako priklopim štedilnik zanussi

kako priklopim štedilnik zanussi

lacen1234 ::

zdravo.zanima me kako naj priklopim stedilnik. imam 1 fazen strom.1 vticnico.v navodilih nic ne pise.prosim ce mi pomagate.lp

 priklopi

priklopi


 priklopi od strani

priklopi od strani

darkolord ::

prve tri so faza (vse tri povezane med seboj)
četrta in peta nevtralni vodnik
šesta zaščitni vodnik (ozemljitev)

lacen1234 ::

1,2,3 niso povezane
4,5 sta povezani
6 ozemljitev

torej če se ne motim samo povežem med samo 1,2,3 in priklopim fazo iz vtičnice na 3? nulo na 4? ozemljitev 6?

darkolord ::

Ja

Aston_11 ::

Tri drote imaš, ne štirih iz vtičnice.
Rumenozelena ne bo problem.
Če so prve tri faze, potem en drot gor na njih, potem pa očitno ugibaš, kam priklopiti - na 4 ali 5, ki pa sta itak že povezani.
ne škodi pa prebrati kakšna navodila ali poklicati kakšen servis.

...:TOMI:... ::

Kateri model je?
Tomi

lacen1234 ::

okej.hvala ti. se mi je kr zdelo samo nisem bil ziher.

lacen1234 ::

povezal sem 123 ter na njih priklopil fazo, 45 sta že povezani tako da sem nulo gor peiklopo, in pa ozemljitev na 6 . deluje vse . nvm za model točno ti javim morem pogledat.lp

model-zanussi ZCM240G1WA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lacen1234 ()

lacen1234 ::

Aston_11 je izjavil:

Tri drote imaš, ne štirih iz vtičnice.
Rumenozelena ne bo problem.
Če so prve tri faze, potem en drot gor na njih, potem pa očitno ugibaš, kam priklopiti - na 4 ali 5, ki pa sta itak že povezani.
ne škodi pa prebrati kakšna navodila ali poklicati kakšen servis.


saj problem je glih v tem da ne priložijo navodil za priklop zraven, sem že iskal malo po googlu in vido da ima več ljudi iste težave.

čuhalev ::

Tole so slabe prakse. Da bi se tako naučili in takšno vezavo uporabili na trofaznem elektromotorju, aha. 8-)

Če je zadeva narejena za 1 fazo, bi morala imeti ločene kontakte in stikalo za preklop. Oziroma kako veste oziroma kaj vas prepriča, da ni ta plošča narejena izključno za 3 faze?

mirator ::

Glede tega si lahko brez skrbi. Ima pa štedilnik verjetno takšno skupno moč, da ga je smiselno priklapljati samo trifazno. Bo pač pogosto prekljinjal, ko kosilo ne bo gotovo, ker se bo izklopila varovalka ali bo mogoče pregorela celo glavna varovalka.

BorutK-73 ::

Bo zvedel ko mu bo varovalke ven metal. Si že probal vse plate vklopit naenkrat?

lacen1234 ::

probal sem prikopit vse do maksimuma 2 ure je laufalo čist normalno na maksimalni obremenitvi edino kabel se je malce grel vendar sem tudi to rešil z drugim kablom

francek1 ::

čuhalev je izjavil:

Tole so slabe prakse. Da bi se tako naučili in takšno vezavo uporabili na trofaznem elektromotorju, aha. 8-)

Če je zadeva narejena za 1 fazo, bi morala imeti ločene kontakte in stikalo za preklop. Oziroma kako veste oziroma kaj vas prepriča, da ni ta plošča narejena izključno za 3 faze?

Ti še nobenega štedilnika nisi priklapljal, priznaj! Pa iz električnih strojev nimaš več kot 2 (bogpomagaj, upam, da nisi šel za štromarja!).
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

čuhalev ::

francek1, razsvetli me in mi povej, kako si prepričan, da štedilnik za svoje delovanje ne uporablja medfazne napetosti.

francek1 ::

Saj ni talilna peč. potem bi moral imeti trifazna stikala. Ne se smešit, prosim!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

čuhalev ::

Poglej si Bosch HCE422120C

mirator ::

jaakaa,
pa se res smešiš. Saj nihče ni zatrjeval, da štedilnika ni mogoče priklopiti trifazno. Samo za takšen priklop potrebuješ tri faze, ki jih pa francek 1234 nima.
Seveda bi imel prav v primeru, da bi bili grelci kuhalnih plošč grajeni za medfazno napetost, samo vsaj jaz takšnih štedilnikov za gospodinjsko rabo še nisem videl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

Matko ::

lacen1234 je izjavil:

1,2,3 niso povezane
4,5 sta povezani
6 ozemljitev

torej če se ne motim samo povežem med samo 1,2,3 in priklopim fazo iz vtičnice na 3? nulo na 4? ozemljitev 6?

si prepričan, da je dovod (presek žic in pripadajoča varovalka) ustrezen? >:D

lacen1234 ::

Na tem mestu je bil prej štedilnik z isto močjo in sem ga samo zamenjal z tem. Še danes deluje vse normalno pa je od tega skoraj leto dni. Kaj se pa tiče kablov- takrat sem ga probavo v garaži z kablom od ventilatorja tako da ni čudno da se je pregreval:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lacen1234 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločitev elektroinštalacije dveh sob (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6610497 (9254) mirator
»

Priklop električnega štedilnika s pečico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4315235 (6390) starfotr
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942707 (29300) borut_p
»

vprašanje glede nule (N) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7919239 (17415) lovro535v2
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8645158 (41559) Volk|

Več podobnih tem