» »

Prispel brezplačen Office za Android

Prispel brezplačen Office za Android

Microsoft - Microsoft je najavil brezplačno verzijo Officea za operacijski sistem Android, ki so jo v predogledni verziji sicer pokazali že pred tedni. S tem je Office na voljo tako za domač ekosistem Windows (Phone) kakor tudi za iOS, Mac OS X in Android.

Uporaba Officea je brezplačna, dokler imate Microsoftov račun, ki pa je tudi brezplačen, so pa nekatere funkcionalnosti omejene na lastnike plačljive naročnine na Office 365. Mednje sodijo na primer sledenje spremembam, sprememba postavitve strani (pokončno, ležeče), vstavljanje prelomov, napredne nastavitve glave in noge itd. Brezplačna verzija zmore prikazati vse te funkcije, če jih dokument že ima, le spreminjati oziroma urejati jih ne moremo. Pohvalna je podpora za oblake, in sicer ne le hišni OneDrive, temveč tudi integracija z Dropboxom, Google Drivom in Boxom.

Za androidne tablice je Office na voljo že od februarja, minuli mesec pa so prikazali beta verzijo za telefone z Androidom. Do končne verzije je napredovala v rekordnem enem mesecu. Microsoft ne skriva ambicij, da bi čim več uporabnikov prepričal v naročnino na Office 365. Logiko kupovanja licenc želijo namreč spremeniti v stalni najem.

Office za Android je že na voljo za prenos.

47 komentarjev

MrStein ::

Pohvalna je podpora za oblake, in sicer ne le hišni OneDrive, temveč tudi integracija z Dropboxom, Google Drivom in Boxom.

A take stvari mora vsak app na novo implementirati?
Component-based software engineering in re-use so še vedno le sanje, zgleda....
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

zelo dobro za vse android uporabnike kateri nucajo office
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ToniT ::

Povezava dela samo na Android do verzije 4.4. Za ostale pa so na voljo Word, Excel in PowerPoint v trgovini Play.

Testman42 ::

"If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won."
- Linus Torvalds

Konec je, Linus je zmagal, MS je končan
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

filip007 ::

Saj imamo OfficeSuite 8, popolnoma zadošča.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Qushaak ::

Testman42 je izjavil:

Konec je, Linus je zmagal, MS je končan

Je itak. Čez neki let ne bo ne duha ne sluha o MS-ju. Kar zadnje čase dela Microsoft bi si morali ostali samo zamisliti (.NET v odprto kodo, Universal Apps, Continuum,... potem pa še kake bolj eksotične/zaenkrat vprašljive stvari, da bo Windows 10 mobile lahko poganja iOS in Android programe, anmeščanje Windows 10 na primerne Android telefone).
Toliko odprtih front, da ne vem kdo in kako misli v bližnji prihodnosti pamento konkurirat temu.

trnvpeti ::

rusi grozijo, da bodo vrgli ven ms
in tudi kitajci
na mobile delu jim ne gre, celo do leta 2019 jim ne bo slo
prodaja racunalnikov pada
ljudje spoznavajo, da delajo stvari tudi drugje
spoznavajo tudi, da jih je ms prevec vpletel, in se bojijo tega tudi v naprej
vlade poizkusajo z odf, da ne bodo toliko odvisni od ms
...
nekako morajo poskusati odpirati fronte, da ustavijo voz...

popster ::

dokler je potrebna registracija še vedno ni free, lahko je gratis. in kaj je free? tole:https://f-droid.org/repository/browse/?...

zee ::

popster je izjavil:

dokler je potrebna registracija še vedno ni free, lahko je gratis. in kaj je free? tole:https://f-droid.org/repository/browse/?...


Iz povezave:
LibreOffice Viewer also comes with a first preview of the editing functionality, which is considered an experimental feature and not stable enough for mission critical tasks.


Neuporabno za povprecnega uporabnika.

Microsoftov Office je tako mogoce poganjati na prakticno katerikoli mobilni napravi, kar je zelo zelo dobro.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

popster ::

hja nevem kako naj prepičam punco (laik) da začne tole uporabljat ker ma samo yahoo mail :) za tole pa bi rabla dva nova accounta (z gesli) enga za google play, druzga za M$ :)

Sami ::

Spet potrebna registracija, ne hvala....uporabljam WPS Office.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

lmorgh ::

popster je izjavil:

hja nevem kako naj prepičam punco (laik) da začne tole uporabljat ker ma samo yahoo mail :) za tole pa bi rabla dva nova accounta (z gesli) enga za google play, druzga za M$ :)

ne, ms račun je lahko kateri koli email.

btw, to dela še vedno samo na arm procesorjih al so dodal tud podporo intelu?

Utk ::

popster je izjavil:

hja nevem kako naj prepičam punco (laik) da začne tole uporabljat ker ma samo yahoo mail :) za tole pa bi rabla dva nova accounta (z gesli) enga za google play, druzga za M$ :)

A kje piše, da morajo uporabljat vsi? Naj uporablja ostale (zastonj ali ne) office na androidu, če jih potrebuje. Če ne, pa tolk boljše.

Invictus ::

Testman42 je izjavil:

"If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won."
- Linus Torvalds

Konec je, Linus je zmagal, MS je končan

Android ni Linux ...

Samo spodnji nivo je ... Mal razlike ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goody ::

Dokler ne porihtajo osnovne stvari - odpiranje fajlov, ki so zaklenjeni z geslom - je tole navaden meh....Third party aplikacije znajo to povsem lepo.

Olórin ::

Testman42 je izjavil:

"If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won."
- Linus Torvalds

Konec je, Linus je zmagal, MS je končan


govora je o operacijskem sistemu za igračke. Ko bo android postal "resen" OS pa se bomo pogovarjali ja.

Olórin ::

popster je izjavil:

dokler je potrebna registracija še vedno ni free, lahko je gratis. in kaj je free? tole:https://f-droid.org/repository/browse/?...


seveda je free. Saj ti ni treba plačati.


Libreofficov mi ne omenjaj, saj so 100% neuporabni. Oziroma so uporabni natanko toliko kot office 2001. Tako da kdor je takrat kupil office jih s pridom lahko uporablja še leta 2015, saj konkurenca ne ponuja popolnoma nič konkurenčnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

popster ::

popster je danes ob 05:13:10 izjavil:

dokler je potrebna registracija še vedno ni free, lahko je gratis. in kaj je free? tole:https://f-droid.org/repository/browse/?...



seveda je free. Saj ti ni treba plačati.


Moraš ločit med free modelom ki deluje na prispevkih, recimo vsak prispeva nekaj, lahko je to donacija, prispevek h kodi, testiranje ali pa izdelava logoditpa, prevod in med nečem kot je MS Office ki sili h temu da proda čim več najemnin in izdela čim več profita.

flameir ::

A treba pod vsako tekmo pisat M$$$$$$$$$ pa kok jih bojo povozil itd.? A treba pod vsako temo o Applu pisat kok so razočaral z novim prouktom itd... ?
Js ne vem, ampak če bi jst biu admin, bi take poste vse deletu.

HPME ::

"Uporaba Officea je brezplačna, dokler imate Microsoftov račun, ki pa je tudi brezplačen, so pa nekatere funkcionalnosti omejene na lastnike plačljive naročnine na Office 365."

Nakladanje, sem si nekaj čas nazaj naredil Microsoftov račun in nisem imel dostopa po 2 mesecih ker se nisem moral prijaviti brez da bi dal svoje telefonske številke.
Telefon + SIM kartica ni brezplačno.
Raje obdržim zasebnost kolikor je še imam.

MrNighthawk ::

ToniT je izjavil:

Povezava dela samo na Android do verzije 4.4. Za ostale pa so na voljo Word, Excel in PowerPoint v trgovini Play.


Eeemmm ja. Ker je avtor malo zamešal tole. "nova" stvar so MS Office APPS. Link pod člankom je pa na Microsoft Office Mobile. Dve različni zadevi. Appsi so nova stvar namenjena Androidu 4.4 + Office mobile je pa mišljen za stare naprave. Appsi so sicer na tablicah že nekaj časa.

On June 24, 2015, Microsoft released standalone Office apps on Google Play for Android phones, following a one-month preview. Phones need to have at least 1 GB of RAM and run the 4.4 KitKat version of Android or later. The old Office Mobile suite app is still available on Google Play, targeted toward phones running a prior version of Android.[21]


Sicer je bolj zanimiva tale novica...

Zgodovina sprememb…

klinker ::

HPME je izjavil:

"Uporaba Officea je brezplačna, dokler imate Microsoftov račun, ki pa je tudi brezplačen, so pa nekatere funkcionalnosti omejene na lastnike plačljive naročnine na Office 365."

Nakladanje, sem si nekaj čas nazaj naredil Microsoftov račun in nisem imel dostopa po 2 mesecih ker se nisem moral prijaviti brez da bi dal svoje telefonske številke.
Telefon + SIM kartica ni brezplačno.
Raje obdržim zasebnost kolikor je še imam.


Wtf...to prvic slisim. Nikoli rabu dat tel.st. za MS racun.

ToniT ::

Verjetno ga je vprašalo, na kak način želi preveriti svojo pristnost - preko e-maila ali preko SMS-ja.

k4vz0024 ::

Sem odprl račun. Najprej niso zahtevali tel. št. Čez nekaj tednov so mi račun blokirali in zahtevali tel. št. Zelo zvito in prefinjeno, kako priti do uporabnikove tel. št. To je opozorilo, da ne nasedajte M$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NLight ::

HPME je izjavil:

"Uporaba Officea je brezplačna, dokler imate Microsoftov račun, ki pa je tudi brezplačen, so pa nekatere funkcionalnosti omejene na lastnike plačljive naročnine na Office 365."

Nakladanje, sem si nekaj čas nazaj naredil Microsoftov račun in nisem imel dostopa po 2 mesecih ker se nisem moral prijaviti brez da bi dal svoje telefonske številke.
Telefon + SIM kartica ni brezplačno.
Raje obdržim zasebnost kolikor je še imam.


Telefonska številka se uporablja za avtentikacijo... Ko sistem zazna da si se prijavil iz druge lokacije kot ponavadi (npr. druga država) išče preverjanje prek mobitela in je vse zastonj... MS pošlje kodo na mobitel ti ne plačuješ ničesar... Namesto mobitela daš lahko tudi nadomestni email... Je pa ta funkcija prisotna tudi pri Googlu in najverjetneje tudi pri Applu...

k4vz0024 je izjavil:

Sem odprl račun. Najprej niso zahtevali tel. št. Čez nekaj tednov so mi račun blokirali in zahtevali tel. št. Zelo zvito in prefinjeno, kako priti do uporabnikove tel. št. To je opozorilo, da ne nasedajte M$.


Ti si bedak... To je avtentikacija ki jo zahtevajo praktično VEDNO ko se prijaviš iz druge naprave, da preprečijo zlorabe... Ti bi imel zasebnost ne bi pa zaščitil svojega računa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

k4vz0024 ::

Da. In to, da jim daš tel. št. mora biti opcijsko. Pa prosim, da se primerno obnašaš in me ne naslavljaš za nekaj kar ne razumeš.

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

Da. In to, da jim daš tel. št. mora biti opcijsko. Pa prosim, da se primerno obnašaš in me ne naslavljaš za nekaj kar ne razumeš.


JE opcijsko... Ni ti treba dati telefonske, obstajajo različni načini preverjanja... Lahko uporabiš mobitel, email ali aplikacijo za mobitel

klinker ::

Jst imam MS racun ze 5 let ali vec...pa nikoli nisem dal telefonske.
To velja za vse platforme, nikjer dal nikoli svoje telefonske in do vsega imam se vedno dostop...tako na Androidu, kot MSu in niti Apple-u nisem nic nikoli dal.

k4vz0024 ::

Ne. nič mi ni vprašalo. Uporabil sem tablico in računalnik znotraj domačega omrežja. Pač pa so napisali, da so zaznali nenavadne aktivnosti in da zahtevajo tel. št.

Prav tako so mi ukinili račun za Skype, ker nisem imel registriranega na tel. št. To je še en dokaz, da M$ vohuni za uporabniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

Ne. nič mi ni vprašalo. Uporabil sem tablico in računalnik znotraj domačega omrežja. Pač pa so napisali, da so zaznali nenavadne aktivnosti in da zahtevajo tel. št.


Če je pisalo da zahtevajo telefonsko številko potem si jo uporabil pri registraciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

k4vz0024 ::

Še enkrat, nisem jim dal nobene tel. št.

Zato verjetno ponujajo Win 10 zastonj...Kajti nobeno kosilo ni brezplačno.

Kaj pa jih briga moja tel. št. ali drug email naslov. Če tega nočem je to moja odločitev in moj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

Še enkrat, nisem jim dal nobene tel. št.


Ko MS išče preverjanje pristnosti zraven piše da bo poslan SMS / klic na številko *** *** 753
Če telefonske nisi napisal pri registraciji potem ti ta način ne ponujajo pri preverjanju

k4vz0024 ::

Zakaj pa so ukinili Skype račune, ki niso bil registrirani s tel. št.? Tako, zaradi lepšega.;(

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj pa so ukinili Skype račune, ki niso bil registrirani s tel. št.? Tako, zaradi lepšega.;(


Imam skype brez telefonske, dva računa

k4vz0024 ::

Zakaj bi nekdo preverjal mojo pristnost? Gmail me opozori, da je bil moj račun uporabljen z druge lokacije. Potem se sam odločim, da zamenjam geslo.

Poanta je ta, da hočejo nadzor pod pretvezo zaščite, kar je podlo.

NLight je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj pa so ukinili Skype račune, ki niso bil registrirani s tel. št.? Tako, zaradi lepšega.;(


Imam skype brez telefonske, dva računa


Meni so onega brez tel. št. enostavno blokirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj bi nekdo preverjal mojo pristnost? Gmail me opozori, da je bil moj račun uporabljen z druge lokacije. Potem se sam odločim, da zamenjam geslo.

Poanta je ta, da hočejo nadzor pod pretvezo zaščite, kar je podlo.


Poanta je ta da ti ne razumeš kaj te oni sploh iščejo... Če nočeš preverjanja se vse lahko izklopi v nastavitvah, kar povprečnemu uporabniku ne bi smelo predstavljati težav... Pa še v slovenščini ti vse piše, če že angleščine ne razumeš

Tudi Gmail uporablja preverjanje pristnosti, spet če to nastaviš v nastavitvah

Sicer pa ne vem zakaj tale scene okoli ene številke? Moj brat ima relativno novo številko in jo nikoli nikjer ni vnašal, razen par kolegov in družinskih članov njegove številke ne pozna (naj ne bi) nihče... Jaz pa sem svojo številko "zaupal" MS in Googlu in še na vsaj ene 10 mestih... In ne boš verjel, v 7 letih kolikor imam isto številko mi še nihče ni težil, medtem ko je brat mesec nazaj dobil klic iz Afrike...

k4vz0024 ::

To še ne pomeni, da ti nekega dne ne bo.

Zgodovina se ponavlja, a ne vedno na isti način.

Itak pa ni nobena baza 100% zaščitena. In M$ bo doživel vdor, kjer si bodo prilastili napadalci naše tel. št.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

NLight ::

k4vz0024 je izjavil:

To še ne pomeni, da ti nekega dne ne bo.

Zgodovina se ponavlja, a ne vedno na isti način.

Itak pa ni nobena baza 100% zaščitena. In M$ bo doživel vdor, kjer si bodo prilastili napadalci naša tel. št.


Prej bo telekom doživel vdor kot pa MS...

k4vz0024 ::

Tudi to drži. Ampak, zakaj bi jim razdajal nekaj, kar se ji ne tiče. Manj ko vedo o nas bolj smo varni.

Snowden nam je odprl oči. Še pred tem se mi je vse skupaj zdelo neverjetno, ampak njihov cilj je pridobiti čim več podatkov, da v primeru, ko jim kdo stopi na žulj njihovim interesom, da učinkovito ukrepajo. In nikoli ne veš kdaj bo to....mogoče nikoli ali pa tudi ne...Ni ti treba biti naiven, da to delajo v naše dobro. Delajo zato, ker lahko in je njim lahko v dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

klinker ::

A Snowden ti je odpru ucke :D
A pred njim si pa veselo talal svojo stevilko?
Jao jao...to kar mi vemo kaj oni pocnejo je 2%. To kar je Snowden razkril se dogaja ze XX let in je verjetno ze vse zastarelo, pravtako je ta zadeva z razlogom prisla ven, ne pa zato ker je Snowden hotu nardit uslugo ljudstvu in si s tem unicit lajf in kariero.
To da so ti vse blokirali sigurno ni zaradi tega ker nisi dal stevilke svojega fona, glede na to da nam ostalim vse to dela brez nobenih stevilk ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

k4vz0024 ::

Ne Snowden je samo potrdil naše sume. In svoje mobilne tel. št. nisem talal kar tako. Ja saj, zato pa se sprašujem zakaj so mi vse blokirali. Mogoče ljudstvo na ST ve zakaj;((

Tudi, če je s Snowndom vse zrežirano je precej verjetno, da je temu tako, če ne še hujše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

zee ::

MS boli patak za tvojo telefonsko stevilko. Zanjo te vprasa, ce zelis vklopiti dvostopenjsko avtentikacijo. Enako Google.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

k4vz0024 je izjavil:

Zakaj pa so ukinili Skype račune, ki niso bil registrirani s tel. št.? Tako, zaradi lepšega.;(

Meni ga niso ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Meni tudi ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

Men tud ne. Dobr je vsaj prebrat kaj delaš in kake možnosti imaš, preden napletaš teorije zarote.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MrNighthawk ::

PEBKAC

noraguta ::

Goody je izjavil:

Dokler ne porihtajo osnovne stvari - odpiranje fajlov, ki so zaklenjeni z geslom - je tole navaden meh....Third party aplikacije znajo to povsem lepo.

glede nato da so tud revizije izvzete iz free verzije zna biti, da bo stvar dostopna sam v plačljivi verziji.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispel brezplačen Office za Android

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
4722156 (13037) noraguta
»

Potrjen Windows 8.1 z Bingom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
219124 (5681) MrStein
»

Office za iOS je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
208418 (6533) magic2k
»

Office prihaja na iOS

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
349721 (6889) klinker
»

Office za Android je tu

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
2510243 (7561) MrStein

Več podobnih tem