» »

Torba za potovanje (Ryanair dimenzije)

Torba za potovanje (Ryanair dimenzije)

tenchu ::

Pozdravljeni!

Rad bi kupil torbo za potovanje dimenzij 55x40x20, torej da ustreza dimenzijam lowcost letalskih družb. Našel sem veliko torb na spletu, eno tudi že mam, vendar potrebujem kvalitetno torbo. Ta torba, ki jo imam sedaj (CabinMax) je ok, ampak sedaj ko moram nosit relativno težek zvočnik v torbi, se je začela trgat. Dal sem jo popravit čevljarju, vendar se je sedaj začela trgat nekje drugje. Torej, kvalitetno torbo potrebujem.

Hvala za vse predloge!

nejcek74 ::

Lahko da se bodo spremenila pravila za dovoljeno velikost, jaz se ne bi prevec sekiral in kupoval nekaj za naslednjih 10 let:
New hand luggage guidelines explained

Invictus ::

Kupi si trd kovček ... namesto iz blaga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tenchu ::

Trd kovček ne pride v poštev, ker bi rad imel torbo za več namenov, ne samo za potovanje z letalom. Predvsem za krajša potovanja, za v hribe, karkoli že...

PandaFlow2 ::

Trdi kovčki so ponavadi že v osnovi precej težki in si takoj na tistih 8kg, kolikor je dovoljeno za ročno prtljago. Nekateri nizkocenovniki na nekaterih letališčih ročno prtljago tudi tehtajo...

tenchu ::

Ja tudi to je problem. Tako da trd kovček odpade.

AndrejO ::

Samsonite Lite-Shock: 1,7kg trd kovček primeren za v kabino pri Ryanair: 40x20x55. Komur je to pretežko, naj pove koliko lažji je njegov "mehak" kovček.

Osebno trdih nimam rad, ker imajo največkrat vsa štiri kolesca, ki mi vedno delujejo tako, kot da bodo na prvi jami odpadla.

Ne vem pa kaj naj pomeni "kvalitetno" in zakaj bi "težek zvočnik" kaj trgal. Torej tudi nimam pojma, kater material bi bil dovolj trpežen in hkrati čim lažji. Torej tudi nimam nekega pametnega predloga. Nekaj, kar je zame dovolj dobro, ni rečeno, da bo preneslo rabo, ki jo pričakuje OP.

tenchu ::

Trd kovček odpade, ker potrebujem nahrbtnik. Rad bi ga nosil na hrbtu. Ne vem kako točno definirati kvaliteto... Da je boljše narejen, da nima šibkih točk, kjer se začne hitro trgat. Trenutno imam tega:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http...


in ni dovolj dober. Trga se.

Okapi ::

Problem trdih kovčkov je samo ta, da so trdi;-) Ne sme biti niti malo večji. Mehkega pa lahko vedno potlačiš za par cm, in stlačiš v predal.

AndrejO ::

Ah, ruzak kot ruzak. Poglej malo, če imata Wenger ali pa Osprey kaj, kar ti bi bilo všeč. Niso neuničljivi, si pa lastim po en model od obeh in po 3 letih še ne kažeta znakov, da bi želela razpasti.

Seveda pa je to še vedno YMMW. Ne vem kako "brutalen" si do svoje prtljage in morda jih boš uničil v roku meseca dni.

Invictus ::

AndrejO je izjavil:


Osebno trdih nimam rad, ker imajo največkrat vsa štiri kolesca, ki mi vedno delujejo tako, kot da bodo na prvi jami odpadla.

Štiri kolesca so zakon, sploh ko se ti mudi.

Kovček lahko porivaš pred sabo, namesto da ga vlečeš za seboj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yohan del Sud ::

Si mi dal idejo za start up. Zložljiv plug za vnaprej porivajoče kovčke.

Karikaturistom prodam idejo zastonj. :):P
www.strancar.com

nejcek74 ::

Za tvoje potrebe bi bil idealen Quechua Vuarde 30 ali 40 litrski, pol trdi nahrbtnik za sportno plezanje. Samo so jih zal ze pred leti nehali izdelovati, tako da nimam pojma ce lahko se kje kaksnega dobis. Jaz imam 30l se ze skoraj 10 let pa se vedno noce razpasti. Sem malo cekiral pa jih zal ni niti na ebayu.

vuarde 30

Invictus ::

Yohan del Sud je izjavil:

Si mi dal idejo za start up. Zložljiv plug za vnaprej porivajoče kovčke.

Karikaturistom prodam idejo zastonj. :):P

Očitno ti üe ni bilo treba loviti letala ...

Ko je kovöek pred tabo, si lahko precej hitrejši ...

Zgleda pa teh kovčkov še videl nisi da sanjaš o enem plugu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arctander ::

"Najlepše" pri kufrih s 4 kolesi je, ko ti zjebejo dve kolesi po diagonali. Lahko ga samo še v roki nosiš. In pri tem ni vprašanje, ali bodo med transportom zjebali kolesa, temveč ali se bo to zgodilo na tem potovanju ali na naslednjem :)

Sem videl dovolj štirikolesnih kufrov z uničenimi kolesi, da sam nikoli ne kupim takšnega kufra.

@OP: poglej army (tactical) ruzake v army shopih. Bolj trpežnega ruzaka ne boš našel, pa še praktični so.

Okapi ::

Invictus je izjavil:


Očitno ti üe ni bilo treba loviti letala ...

Ko je kovöek pred tabo, si lahko precej hitrejši ...
Po mojem tudi tebi še ni bilo treba nikoli zares loviti leta, ker takrat vzameš kovček v roke (pogovarjamo se o teh malih) in tečeš.

O.

tenchu ::

nejcek74 je izjavil:

Za tvoje potrebe bi bil idealen Quechua Vuarde 30 ali 40 litrski, pol trdi nahrbtnik za sportno plezanje. Samo so jih zal ze pred leti nehali izdelovati, tako da nimam pojma ce lahko se kje kaksnega dobis. Jaz imam 30l se ze skoraj 10 let pa se vedno noce razpasti. Sem malo cekiral pa jih zal ni niti na ebayu.

vuarde 30


Zanimivo. Sem pogledal malo po internetu in jih je res težko dobiti. Dobil sem enega na poljski bolhi (trenutno sem tukaj), ampak je 30L in sploh ne najdem na internetu informacij o dimenzijah 30L ali 40L....

nejcek74 ::

Vem, sem ze jaz cekiral :) Ti bom doma pomeril, ampak 30l, ki jo imam je nekoliko manjsa, sem pa na enem forumu zasledil da 40l je pa glih ta prava. Drugace je bila to v dolocenem obdobju precej priljubljena oblika za sportno plezalni nahrbtnik. Pa se Quechua (Decathlon) so bile cenovno zelo ugodne zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Yohan del Sud ::

Da elaboriram. Ideja o plugu je seveda šala. Slaba. Ampak kot karikatura bi delovalo. Tudi nimam kaj dosti izkušenj z vleko kovčkov po letališčih, Ampak, ko sem prespal zadevo, sem se spomnil, da je neki lokalec startupal (bilo po tv tudi) in izdelal neki večnamenski zložljivi skiro, ki bi znal pomagati pri tem primeru.

Sicer pa lahko patentiraš tudi zložljivo različico skladiščnega rudija (žal ne vem kako se tej napravi uradno reče, da bi poguglal), če jo še nobeden prej ni.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

južni jože
http://razvezanijezik.org/?page=Rudl
3. rudl je tudi manjši pokončen voziček na dveh kolesih za prevažanje tovora.

Okapi ::

Ni rudi, ampak rudl;)

Tisto s skirojem je pa Olaf, ultimativni hipsterski izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Yohan del Sud ::

To je bilo hitro. Hvala. V glavnem @ OP, če olaf ne bo v redu, najdi neki zložljivi rudl, ali pa, če ga ne boš, ga patentiraj sam, startupaj, izdelaj, ali karkoli že. Bo potem vseeno, če boš tovoril na letalo zelenjavno plastično vrečko. :)
www.strancar.com

nejcek74 ::

Ma problem Olafa je, da mu pri dizajnu marsikaj fali, da bi mu lahko rekel hipsterski. Bl mesanica top-shopa pa zadevev za v drugi razred odsnovne sole.

Okapi ::

Bl mesanica top-shopa pa zadevev za v drugi razred odsnovne sole.
A ni to definicija hipsterskega izdelka?:))

nejcek74 ::

Mmmmm, ne, mora biti retro, olaf ma prevec zivo barvane plastike, ce bi bila torba iz usnja al pa platna, al pa starih adidask pol bi bil hipster, :) Tale ma sam desko v tej smeri, pa se to ni hipster ker je lakirana in ne oljena.

Invictus ::

Arctander je izjavil:

"Najlepše" pri kufrih s 4 kolesi je, ko ti zjebejo dve kolesi po diagonali. Lahko ga samo še v roki nosiš. In pri tem ni vprašanje, ali bodo med transportom zjebali kolesa, temveč ali se bo to zgodilo na tem potovanju ali na naslednjem :)

Sem videl dovolj štirikolesnih kufrov z uničenimi kolesi, da sam nikoli ne kupim takšnega kufra.

@OP: poglej army (tactical) ruzake v army shopih. Bolj trpežnega ruzaka ne boš našel, pa še praktični so.

Uporabljam samo osebno prtljago. Za v prtljažnik letala je najboljši najcenejši kufer. Vem kako se dela s tem ...

Okapi je izjavil:


Po mojem tudi tebi še ni bilo treba nikoli zares loviti leta, ker takrat vzameš kovček v roke (pogovarjamo se o teh malih) in tečeš.

O.

Dovoljkrat da vem o čem govorim ;). Malo težko je nesti 15 kil v eni roki in teči.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

15 kil v ročni prtljagi? To je teža za kovček, ki ga oddaš pri čekiranju, do tam pa običajno ni kaj dosti za hiteti. Hiti se potem, ko moraš čez kontrole, do pravega terminala in podobno.

O.

Invictus ::

Samo na nizkocenovcih se tehta prtljago. Pa še tam samo RyanAir. Easy Jet nič ne tehta. Srečal cel kup slovnskih študentov na študiju v Angliji, ki v osebno prtljago tlačijo knjige, za prtljažnik pa pač en velik kufer, 22kil.

Redne linije ne tehtajo osebne prtljage, razen na Heatrowu. Pač zložiš težke stvari ven, daš tehtat in je to to.

Knjige in laptop kar nabijejo težo osebni prtljagi, pa še kaka stvar ki jo kupiš ... Tako da 12 - 15 kil ni nič nenavadnega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Nisem mislil na tehtanje, ampak na to, da v ročno prtljago itak ne spraviš več kot 10 kil. Knjige se pošlje pa po pošti, vsaj včasih smo tako počeli.

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Samo na nizkocenovcih se tehta prtljago. Pa še tam samo RyanAir. Easy Jet nič ne tehta. Srečal cel kup slovnskih študentov na študiju v Angliji, ki v osebno prtljago tlačijo knjige, za prtljažnik pa pač en velik kufer, 22kil.

Tudi pri "navadnih" družbah ti jo občasno tehtajo, občasno pa tudi porinejo v prtljažnik, kadar je let polno zaseden.

Ti pa tega seveda ne zaračunajo posebej, ravno tako pa ta prtljaga ne bo šla skozi mesoreznico sortiranje, kadar to naredijo pri vratih za vkrcanje.

Ja, če letiš dovolj, potem doživiš tudi to, da ti to naredi Lufthansa pri čekiranju velikega kufra, kadar imajo polno letalo, imaš pa kabinski kovček namesto "ruzaka", ki očitno ne bi preživel mesoreznice traku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Nisem mislil na tehtanje, ampak na to, da v ročno prtljago itak ne spraviš več kot 10 kil. Knjige se pošlje pa po pošti, vsaj včasih smo tako počeli.

Zakaj bi pošiljal po pošti kjer se lahko izgubi in lahko traja en teden iz Anglije? Ko greš že nazaj v šolo?

Svet se je v teh letih malo spremenil, Okapi ... Pol se pa čudimo jugonostalgiji (če se navežem na drugo temo).

In v ročno prtljago brez problemov spravim čez 20 kil. Jasno, temu večina folka pravi znanstvena fantastika, ko je njihovo edino potovanje z letalom 1 teden Hurgade. Tam razen frišnih gat in majic ne rabiš več kot 10 kil. Skupaj s šnopsom, ki ga neseš zraven.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319942 (8153) iceman3
»

Letalski nasveti

Oddelek: Loža
304556 (3880) St235
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525063 (21996) xsum1
»

Zavarovanje za tujino (potrebno kaj zrihtat)?

Oddelek: Loža
305442 (4722) Buldožer
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6018331 (16858) 2x'=2

Več podobnih tem