» »

Pošiljanje paketa - Logitech volan

Pošiljanje paketa - Logitech volan

eric_cartman ::

Živjo!

Dobil sem ponudbo na bolhi, če bi lahko paket poslal preko pošte, ker je kupec kar konkretno oddaljen od LJ.

Paketa nisem še nikoli pošiljal in niti približno ne vem, kaj moram vse obkljukati tukaj na informativnem izračunu, da bo vse tako kot mora.

--> info izračun: http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/#

Če želim, da kupec plača po povzetju, kaj točno moram narediti in kaj je še s tisto poštnino na koncu, ki jo pošta zaračuna? Je to že v ceni paketa, ali mora pošiljatelj plačati še tiste 4EUR? Glede na to, da se gre za volan ali moram obkrožit tudi pazljivo ravnanje?

Če prav razumem, potem tisto položnico zadrži pošta, poštar pa nato zaračuna tisti znesek na položnici kupcu in ti potem pošta nakaže na TRR?

shadeX ::

Jaz bi izbral možnost "Navadni paket do 10kg". Poštnina ne bo znašala več kot 5€ (domnevam da je paket težek največ 5kg). Sam sem tudi že gume pošiljal po pošti pa je bila poštnina za dve gumi (12kg) okoli 7€.

Če želiš da kupec plača po povzetju moraš samo položnico izpolniti in jo dati skupaj s paketom poštni uslužbenki. Ona bo naredila preostalo.

Poštnino boš moral plačati takoj na licu mesta. Če se s kupcem dogovorita da bo poštnino plačal on, na položnico napiši ceno volana + vključena poštnina (pusti prazen prostor na položnici, in ko uslužbenka stehta paket bo dobila tudi ceno pošiljanja, katero bo prištela k ceni paketa.

Položnico zadrži pošta, nato tebi nakaže na TRR ko bo kupec paket prevzel (običajno ti nakažejo isti dan, najkasneje naslednji delovni dan).

Pazljivo ravnanje boš plačal dodatno. Prav tako vedi da če bo na položnici skupna vrednost npr 25€, bo končnega kupca stalo vse nekje 26€ (pošta zaračuna svoje storitve).

Sem imel že s tem probleme ker ljudje niso želeli prevzet zaradi tistih 0.90€..

eric_cartman ::

Mogoče sedaj pride res neumno vprašanje.. :D

Ampak ali ti oni zapakirajo volan v škatlo? Ali moram že tja prinest vse zapakirano? Predvidevam, da tale druga možnost bolj velja? :P

St235 ::

Vse moraš prinest ustrezno zapakirano.

eric_cartman ::

@Lakotnik29 --> Hvala.. Se mi je kar zdelo .. :P

Verjetno bom poštnino kar v celoti plačal sam, pa bom potem preko položnice dobil ta znesek vrnjen nazaj.

Ali je treba odkljukati še kaj nujnega od dodatnih storitev?

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Verjetno bom poštnino kar v celoti plačal sam, pa bom potem preko položnice dobil ta znesek vrnjen nazaj.


Saj tako moraš tudi narediti. Pač na položnici napiši toliko večji znesek kot stane poštnina.

Ali je treba odkljukati še kaj nujnega od dodatnih storitev?


Ne. Lahko obkljukaš pazljivo ravnanje ampak bo pošta to tudi zaračunala. S kupcem se zmeni če se s tem strinja. Sicer to pazljivo ravnanje ne vem koliko je bolj pazljivo in za volan po moje ni potrebno.

mihec87 ::

Daš v kartonasto škatlo in obložiš z zmučkanim časopisnim papirjem da se zadeva no more premetavat po škatli....

Glede poštnine gdo jo plača se dogovorta z prodajalcem, da se ne bo naredilo da bo zavrnil ker je več za plačat kot je bilo navedeno v oglasu...

amacar ::

Js sem enkrat poslal G25 po pošti z odkupnino. Zapakiral kr v kartonasto škatlo, pa obložil z zmučkanim časopis papirjem. Poštnine je bilo za cca 10€.

eric_cartman ::

Hvala vsem za podroben info :) Kaj bi brez Slotecha... :D

shadeX ::

amacar je izjavil:

Js sem enkrat poslal G25 po pošti z odkupnino. Zapakiral kr v kartonasto škatlo, pa obložil z zmučkanim časopis papirjem. Poštnine je bilo za cca 10€.


10€ za pošiljanje volana se mi zdi kar veliko. Jaz sem za pnevmatike (brez platišč) dal tam okoli.

Blinder ::

Lahko tudi se zmeniš da kupec plača vnaprej poštnino, ali pol poštnine. Tako da bo motiviran da zares sprejme paket. Če kupec ne sprejme paketa moraš pol ti 2x plačat poštnino.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

amacar ::

shadeX je izjavil:

amacar je izjavil:

Js sem enkrat poslal G25 po pošti z odkupnino. Zapakiral kr v kartonasto škatlo, pa obložil z zmučkanim časopis papirjem. Poštnine je bilo za cca 10EUR.


10EUR za pošiljanje volana se mi zdi kar veliko. Jaz sem za pnevmatike (brez platišč) dal tam okoli.


Čisto odvisno kako si poslal ane.

Recimo do 10kg z odkupnino nanese cca 10EUR




Recimo 20kg kot navaden paket pa samo 9EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

eric_cartman ::

Še zdaj ne razumem.. Kaj pa je to, če označiš z odkupnino?

Arctander ::

Če želiš opcijo odkupnine moraš izbrati "paket s storitvijo", drugače se ti ne prikažejo dodatne opcije na desni.

"Navadnemu paketu" ne moreš dodati odkupnine.

loveJDM ::

Fajn je da prineseš v škatli,ker nimajo na pošti vsega,samo če so meni zračno zavili pa poslali,še bojo pa za tebe najdli nekaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112333 (30360) destroyer2k
»

Plačilo po povzetju

Oddelek: Loža
1525671 (25459) GupeM
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378156 (5935) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114149 (3363) Alamar
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312015 (8281) GTX970

Več podobnih tem