» »

Težave z grafično kartico

Težave z grafično kartico

dronyx ::

Pred časom se mi je prvič pojavila med igranjem težava, da so se na zaslonu pojavila sive vertikalne črte in sem moral računalnik resetirat (izgleda takole). Grafična je Asusu HD 7850. Sedaj se mi to občasno ponavlja, pri čemer je največkrat potreben reset računalnika, včasih pa se te črte pojavijo za par sekund in potem dela naprej normalno. Sem poskušal tudi z novo verzijo gonilnika, samo se to še vedno pojavlja. Ali gre za okvaro grafične kartice (računalnik sicer deluje normalno, temperature GPU tudi pri igranju ne presegajo 65 stopinj in ta problem se pojavi samo pri dveh igrah)?
  • spremenil: dronyx ()

hojnikb ::

fuč grafa...
#brezpodpisa

dxx ::

Preveri temperature med igranjem. Uporabi GPU-z. Simptomi ne kažejo nujno na fuč grafično.
Očiščenost hladilnega sistema?

FX6300B ::

mogoče bi bila tudi šansa da je prešvoh PSU samo vrjetno je res fuč
May the force be with you!

fast1slow ::

Zdravo, sem mislil odpreti novo temo, vendar imam enako oz. še malo slabšo situacijo. Tudi jaz imam grafično Radeon HD 7850 2GB Sapphire. Ko sem kupil Witcherja 3 sredi avgusta, sem jo tudi malo navil. Povišal sem core clock iz 860 na 1005, memory (nevem koliko je default, mislim da 1200) na 1385, povišal sem power in nastavil manual fan speed na 60%. Grafična je na takih nastavitvah delala normalno vse do včeraj. Delal sem z msi afterburnerjem, kakih posebno visokih temparatur ni bilo, vrtele so se okoli 80 stopinj.
No včeraj pa igram Gta V in mi zmrzne, enaki screen kot pri uporabniku dronyx, računalnik je neodziven, samo restart. Ok, restartam in dela normalno še sel dan, potem se pa zvečer spravim CSGO igrat in mi naredi enako, tokrat je bla grafična na default nastavitvah. Spet restartam, vendar pa se tokrat že na boot screenu od matične pojavijo čudni artefakti, grem v bios in je tam enako:
 bios

bios


Ko sem hotel priti v sistem, je bila slika v nizki resoluciji prišlo je do windows loadanja nato pa takšen screen in konec, računalnik pa nisem mogel ugasnit drugače kot da mu vzamem napajanje ali pa ga ponovno zaženem.
 čudna slika

čudna slika


Sicer imamm še integrirano grafično, vendar tudi s to ni šlo, ker sem nekaj spreminjal v biosu. No potem sem zrihtal, da se je sistem bootal z intelovo grafiko. En čas sem imel grafično tudi zunaj, sedaj pa sem probal odstraniti prejšnje gonilnike in namestiti nove. Sedaj se sistem postavi tudi z 7850, vendar ostaja tisto na zaslonu oz. na vseh zaslonih vžgano v sliko. Kartica je sicer prepoznana, ventilatorja delata, amd catalyst pa ne da nobenih informacij o kartici oz. sploh ne pokaže zavihkov. Tudi neki čuden roštajoč zvok spusti kartica na vsake toliko časa.
Po prebranem o težavi dronyxa nimam veliko upanja, da bi še delala normalno, pa vendar mogoče in kako? Gledam nove kartice in ni nič kaj poceni, moj budget pa je zelo omejen trenutno.

hojnikb ::

konc je z njo...
#brezpodpisa

dxx ::

Začasno ti lahko pomaga peka v pečici, lahko pa poizkusiš tudi z dvigom napetosti na GPU. Vendar so to začasne rešitve, ki ni nujno, da bodo pomagale.

hojnikb ::

škoda zgubljat čas s tem, ker nebo haska. To je fuč GPU, lahko pa tut VRAM.
#brezpodpisa

dxx ::

Ker OP nima denarja, kot kaže pa ima čas, lahko poizkusi tudi to.
Ampak, saj se citiram : Vendar so to začasne rešitve, ki ni nujno, da bodo pomagale.
fast1slow: Vse zgoraj omenjeno lahko najdeš na Yutubu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

hojnikb ::

Mam 280x na bench mizici z točno takim problemom (no ob bootu še dela ok, potem pa taki artefakti) pa ni pomagal niti pečenje, niti menjava biosa, kaj šele spreminjanje frekvenc/voltaž.

Zdej če maš res preveč časa, potem seveda lahko poskušaš te zadeve, ampak je možnost rešitve blizu nule. Vsaj pri takih napakah.
#brezpodpisa

dxx ::

hojnikb je izjavil:

Mam 280x na bench mizici z točno takim problemom (no ob bootu še dela ok, potem pa taki artefakti) pa ni pomagal niti pečenje, niti menjava biosa, kaj šele spreminjanje frekvenc/voltaž.

Zdej če maš res preveč časa, potem seveda lahko poskušaš te zadeve, ampak je možnost rešitve blizu nule. Vsaj pri takih napakah.

Kar pa ne pomeni, da ima točno isti problem kot ti. Zato pa se mogoče NJEMU izplača poizkusiti. Nekaj grafam pa sem tako že, sicer malenkost, povečal življenjsko dobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

barocco ::

Sam sem imel podoben problem z gtx 8800,pa je pečica pomagala za pol leta..nato spet težave, ponovno pečica in je delovalo še par mesecev,se mi zdi..pol,sem mel pa dosti ,prišprau neki dnarčka in nabavu novo gtx660Ti ,ki mi še danes služi.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barocco ()

bobr 123 ::

doma imam leptop hp probook 470 g1 ki je kar zmogljiv vendar ni tako dober pri najbolših igrah kot sta asassin in gta 5 zato pa mislim da je kriva grafična ki ima 2GB ram ali mi lahko kdo pove kje lahko dobim grafično za leptope ki bi imela 4GB


hvala za hiter odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobr 123 ()

hojnikb ::

treba bo menjat laptop
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
251444 (1053) SloBiscuit
»

Problem s HD7970 - Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
323766 (3413) hojnikb
»

Problem z grafični kartico (hd 4870 512mb)

Oddelek: Strojna oprema
161160 (987) Palachinka
»

Navijanje GPU-ja in črte na zaslonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
687000 (6365) einstein :P
»

Temperature grafičnih kartic(AMD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151580 (1195) greeeeedy

Več podobnih tem