» »

Grafična

Grafična

GPUpoweR ::

Kolega je tako opisal problem:
Pred pol meseca pa so se mi na ekranu zacele pojavljati rdece crte pri obremenitvi (kaksne igre itd.) nato pa pred 1 tednom graficna sploh ni vec dala slike.


A to pomeni, da je za grafično konec?
Jo lahko kako rešim?
Ali jo lahko reši kakšen servis - glede na to, da garancije več nima?

Gre za referenčno GTX 580.

Lp

Senitel ::

Lahko poskusiš s pečico.

GPUpoweR ::

Sam še tega nisem počel in nisem prepričan, da bi to upal.

A obstaja kakšen servis na štajerskem ali v prekmurju, ki bi lahko popravil kartico?

hojnikb ::

To je samo za v koš, kakšen servis neki...

Kr poskusi pečica fix, sj nimaš kej zgubit.
#brezpodpisa

GPUpoweR ::

Do neke cene mislim, da se mu servis splača...igra še na 1440x900 ;((

Nekaj berem, da bi go lahko bil VRAM failure? To peka reši?

hojnikb ::

kakršnkoli servis bo presegu vrednost gpuja...

To so al fuč loti al je pa sam gpu šel v franže.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

patriot8gb ::

Nebom odpiral nove teme zato bom tu prilepil slike....in sicer so se mi pri igranju začeli pojavljati artefakti in to kr naenkrat...grafična je stara dobri dve leti imam pa Sapphire Radeon HD 7850 2GB....






Ali to pomeni da je Grafična šla u pokoj...ali se še da kaj rešit?

hojnikb ::

pečica
#brezpodpisa

Han ::

Kakšne so temperature grafične? Je hladilni sistem čist?

patriot8gb ::

Test sem naredil z FurMarkom in je temperatura prišla max do 64 stopinj celzija....nisem pa še odpiral da bi pogledal samo grafično....vendar sem pred kratkim spihal ven prak iz kište tak da bi mogla bit čista...

Pečica....kaj si mislil s tem? Da jo zapečem? oz. spečem :)?

Zgodovina sprememb…

Han ::

S peko v pečici malce "popraviš" kontakte (lote), vendar s tem pečico konkretno zasmradiš, tako da ima pečena hrana po tem še nekaj časa drugačen vonj (in okus)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

patriot8gb ::

To niti nebi bil problem...ker smo glih pred kratkim vrgli ven staro pečico ki pa še vedno dela in bi dejansko lahko to naredil....am....a je kakšen toturial kje oz. kako to narediti....verjetno se ne da cela grafična not ali pač? Plastika na njeg bi verjetno stekla??

boogie_xlr ::

Poglej na YT... baking graphics card in the oven. Itak prej pobedeš dol vse kar se da, kar pa ostane, je pa dovolj trpežno, da kratkotrajno zdrži visoke temperature.

patriot8gb ::

ok...bom pogldal pa da vidim....sicer pa še eno vprašanje....če bi recimo odklopil hlajenje na grafični in bi jko mogoče overclockal....ali se s pregretjem nebi potem jedro dovolj segrelo in bi potem postopek bil podoben koit če bi dal v pečico?? ali pa bi grafična takrat pregorela??

D3m ::

hojnikb je izjavil:

pečica


To ni rešitev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

patriot8gb ::

Kaj pa??

DarwiN ::

Za artifakte so ponavadi krivi rami... Odvij frekvenco ramov za 10% in testiraj... Lahko tudi gpu odviješ.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Han ::

Pa naloži zadnji AMD Catalyst 15.11 Crimson Edition.

patriot8gb ::

ok...probam pa javim...Darwin...a to naj naredim v biosu ali z kakim OC programom?

DarwiN ::

slednje
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

patriot8gb ::

ok

patriot8gb ::

Evo...zrihtano...artefakti se ne pojavljajo več....dejansko sem odvil gpu in pa memory clock za par % z ASUS GPU Tweak-om...tak da zaenkrat še ni treba z njo v pečico :)

lp pa hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

In testiral si koliko časa?

Poročaj po enem tednu intenzivne uporabe.

DarwiN ::

Itak par procentov... Jaz sem ti svetoval velikanskih 10% samo zavoljo testiranja.. Lahko bi tudi 20% spustil ali več... Pa drgač gpu verjetno ne rabiš odvit, ker so krivi rami... gpu nastavi nazaj na privzeto frekvenco.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

patriot8gb ::

Hja...zadeva je taka...kot jo ta tip prikaže na posnetku .... pozabil sem napisat da sem dol potegnil tudi najnovejši AMD Catalyst 15.11 in ga inštaliral ob tem pa sem tudi znižal clock ramov in gpu....tako da zdaj ne vem kaj točno je pomagalo verjetno pa bo kar to kar je v posnetku....ker se mi je to sedaj zgodilo prvič in ravno pri tem špilu....zdaj v glavenm ni teh artefaktov več...

Zgodovina sprememb…

SloBiscuit ::

patriot8gb je izjavil:

Nebom odpiral nove teme zato bom tu prilepil slike....in sicer so se mi pri igranju začeli pojavljati artefakti in to kr naenkrat...grafična je stara dobri dve leti imam pa Sapphire Radeon HD 7850 2GB....


Ali to pomeni da je Grafična šla u pokoj...ali se še da kaj rešit?



Ma tole je špil kriv po domače povedan. Updatej driver za grafo pa bi mogl delat.

Drugače pa tale špil še uzun ni ane.

1.) to dela na vseh špilih?
Če je odg. "ne" pol ne piš nazaj ker je to kriv špil al pa stari driverji

2.) al se ti pa presegreva grafa.
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
131808 (1134) hojnikb
»

Nov računalnik - artefakti

Oddelek: Pomoč in nasveti
191237 (1198) MacGyver141
»

Problem s HD7970 - Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
323761 (3408) hojnikb
»

Navijanje GPU-ja in črte na zaslonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
686983 (6348) einstein :P
»

Odkup grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
193262 (2927) Riff

Več podobnih tem