» »

strojništvo RRP vs inženirstvo materialov UNI

strojništvo RRP vs inženirstvo materialov UNI

aljazex ::

Zdravo

drugo leto bom končal gimnazijo, nameravam se vpisati na enega izmed omenjenih programov.

Zanima me vse glede obeh fakultet, profesorjev, težavnosti in znanja, ki ga imaš ko diplomiraš. Nekaj informacij sem že pridobil, predmetnik je na obeh programih podoben, na strojništvu je v predmetih nekaj več matematike, na materialih pa kemije. Ravno tu sem v dvomih, po mojem mnenju je za razumevanje naravoslovja in tehnike nujno potrebno poznavanje osnovnih gradnikov snovi in reakcij med njimi. Slišal sem da se danes od strojnikov pričakuje le dobro zanje programov za konstruiranje, na fakulteti pa tega sploh ne učijo ampak se moraš na naučiti sam. Glede težavnosti naj bi bil študij strojništva malenkost težji, ker je več študentov in bolj zafrkavajo, na materialih pa tega menda ni.

Kako bi se vi odločili?

TheKekec ::

Letos se je pri nas na materiale vpisalo 8 oseb. Mnogi med njimi so razmišljali tudi o strojni, a so se je ustrašili in se posledično vpisali na materiale.
Na strojni bova pa 2.

Tukaj moreš predvsem razčistiti kaj te sploh zanima in mogoče tudi razmisli s katero izobrazbo se boš lažje zaposlil v tvojem okolišu.

Več ti bom pa lahko povedal pozimi, ko bodo kolegi in tudi jaz na faksu in bomo lahko dejansko primerjali :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Glede strojništva in tega, da se od strojnikov pričakuje predvsem poznavanje programov za konstruiranje. Ja, to se dejansko pričakuje od konstrukterjev. Ampak konstrukcija je samo en del(ček) strojnišva. Tisti, ki se ukvarja s proizvodnim strojništvom (tehnologijo), ne bo nujno uporabljal programov za konstruiranje. Podobno velja za strojnika - energetika...

Poznavanje materialov je za strojnika seveda pomembno, ampak poznavanja tega področja v celoti pa ni nujno potrebno. Tako nam zadostuje, da za mehansko obremenjene konstrukcije poznamo vrednosti trdnostnih karakteristik (natezna trdnost, meja plastičnosti, meja elastičnosti, žilavost itd...), pač odvisno od namena, za katerega se bo določen material uporabil...

Skratka, malo preštudiraj, kaj te zanima in se potem odloči....

LP

Jože

Isotropic ::

materialci imajo baje neki višje plače kot strojniki
verjetno zato k jih je na splošno manj
zaposlijo se pa lahko v vsaki livarni, plastikarni in pri firmah kot so TKC, metrologija lotrič al kaj je že, v kakšnem labu za preizkušanje materialov (hidria, kolektor), za varjenje itd

ker jih je bore malo, vem za par od teh naštetih firm, da so vzele fizike.

seveda so pa outlierji povsod (kar se tiče plač)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344233 (6425) nejc_nejc
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449903 (28414) Unknown_001
»

Matematika FRI vs FS?

Oddelek: Šola
247511 (5341) o3n3o

Delo: Iščem čistilca(M/Ž). Zahtevano znanje programiranja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412773 (9211) Mavrik
»

Na kateri faks? elektro/strojna?

Oddelek: Šola
122672 (2275) barbarpapa1

Več podobnih tem