» »

Novega razpisa za pripravništvo v avgustu ne bo

Novega razpisa za pripravništvo v avgustu ne bo

lebdim ::

Živjo vsem,

ravno danes sem klical na ministrstvo za šolstvo in so mi rekli, da novega razpisa za pripravništvo v avgustu ne bo. Sploh ne vejo, če ga bodo letos razpisali. Samo toliko za info, če še kdo "čaka" na pripravništvo, kot jaz ...

cekr ::

Ne čakaj, da ti bo kaj padlo z neba.
Potrudi se in si najdi pripravništvo sam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

lebdim ::

@cekr,

ministrstvo za šolstvo mora razpisati javni razpis za pripravništvo. Dokler tega ne bodo storili, lahko samo čakamo ...

Lani so ga razpisali 29. 08. 2014. Zato sem bil prepričan, da bodo letos ga razpisali tudi približno tako. Največja bedarija pa je bila odprava volonterskega pripravništva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Invictus ::

Delaj kaj drugega. Mogoče bo celo bolje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cekr ::

lebdim je izjavil:

@cekr,

ministrstvo za šolstvo mora razpisati javni razpis za pripravništvo. Dokler tega ne bodo storili, lahko samo čakamo ...

Lani so ga razpisali 29. 08. 2014. Zato sem bil prepričan, da bodo letos ga razpisali tudi približno tako. Največja bedarija pa je bila odprava volonterskega pripravništva.


Če hočeš, da bo nekaj iz tebe, se sam potrudi in dobi šiht.
Bo precej več vredno, kot pa neko vbogajme.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Isotropic ::

pejt za programerja.
sam raje niti omeniti ne pascala, ampak se nauči kaj uporabnega. c#, mogoce celo python.
pa algoritme, če jih še niste imeli.

lebdim ::

Nič hudega, če znam pascal. Sicer ni uporaben, je pa primeren za začetek poučevanja programiranja. Bom pa ponovil C, pa vsaj JavaScript, MySQL, PHP, in se naučil phyton, mogoče pa tudi C++ ...

Kot da je sramotno poznat in znat pascal ... Učili smo se ga pri računalniškem praktikumu in ponovili v 1. semestru pri programiranju. Tako da, od vseh prog. jezikov znam pascal še najboljše :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Gladi ::

Sramota je, da se ga sploh uči kje, ampak to dokazuje samo kvaliteto faksa...

rokp ::

Sicer nisem programer, ampak se mi zdi brez veze favorizirati neke jezike pri ucenju programiranja/algoritemskega resevanja problemov. Jeziki pridejo in grejo, algoritmi ostanejo. Kar se mene tice, bi se dalo verjetno tudi v Scratchu (ne vem, ker ga ne poznam dovolj dobro) nauciti marsikatero stvar, s katero ima nek "obrtnik", ki zlaga skupaj kodo s stackoverflowa v C#, tezave. Tudi psevdokoda je cisto OK za ucenje.
Je pa res, da je malo odvisno od tega, s kaksnimi problemi se srecujes...

Isotropic ::

raje c# kot cpp
zraven še python pa je

Smurf ::

Da malce sprovociram. Meni se je zivljenje tako obrnilo, da je sedaj 80% kode, ki jo spisem, napisane v Delphiju :P. Tako, da nikoli ne recite nikoli ;P.

Yacked2 ::

Z inštrukcijami matematike se da lepo zaslužit, sploh tisti mesec pred maturo :)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Isotropic ::

brez sp ne

greatdrakon ::

lahko pa sploh nimaš pripravništva in imaš diploomo ter se zaposliš na mestu učitelja brez strokovnega izpita, Greš delat strokovni izpit kmalu po zaposlitvi. V tem primeru je potrebno za prijavo na strokovni izpit imeti bistveno manj delovne dobe , sem pa pozabil koliko(3 ali 6 mesecev??). Ta varianta je možna, je pa precej odvisna od ravnatelja in od šole, če ti lahko dodeli "mentorja" na delovnem mestu (mentor ti je v tem primeru itak sam formalno, učitelj, ki uči istu predmet na šoli). Vsaj včasih (2009) je ta varianta možna.

ps. sem šele sedaj videl da so odpravili prostoljno pripravništvo

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Isotropic je izjavil:

brez sp ne

Ravno tisti še toliko več zaslužijo.

m0LN4r ::

Kaj ko bi še drugim na ostalih faksih rihtali prakse/pripravništva na stroške vseh? A nebi blo fajn?
Greš na strojništvo, elektro, kemijo, feri ipd. pa te pričakajo s pripravništvi a nebi blo super?

Privat šole? Tujina? Sam si poiskati? Ne diši?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moje želeno delo - programer

Oddelek: Šola
479835 (6012) zzbil
»

Dopolnitev starosti 26 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10621393 (17588) cegu
»

Fizioterapevt pripravnik-vprašanje

Oddelek: Loža
51666 (1613) St235
»

Zakaj pripravništvo v javnem sektorju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5919597 (18386) BlueRunner
»

Volonterstvo v OŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7614214 (12304) Tear_DR0P

Več podobnih tem