» »

PayPal in kreditne kartice v javni upravi

PayPal in kreditne kartice v javni upravi

mojca ::

Zanima me, zakaj ima javna uprava "prepoved" uporabe kreditnih kartic, PayPal-a in podobnega.

Konkretno me zanima najelegantnejši način za npr.:
- nakup vozovnice preko www.bahn.de (če slovenske železnice bodisi sploh ne omogočajo nakupa iste karte, bodisi je vsaj dvakrat ali trikrat dražja)
- nakup vozovnice preko www.lufthansa.de (če je nakup pri slovenski turistični agenciji za 90 EUR dražji)
- ok, nakup vozovnice preko www.adria.si je samo 20 EUR dražji, če ti mora Adria izdati račun v primerjavi s tem, da bi se nakup opravil preko spleta (kar je recimo sprejemljivo, čeprav v mojih očeh še vedno neracionalno trošenje davkoplačevalskega denarja v imenu večje transparentnosti in večje varčnosti)

Računovodje imajo načeloma probleme z refundacijami, če si sam kupiš karto, za nakup letalske karte največkrat sploh ne smejo narediti refundacije.

noraguta ::

to slednje je problem. zakaj? ker se jim praktično jebe za keš ki ni njihov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

McHusch ::

Veš, kako je to v javnem sektorju. Predlagaš Rynair karto iz Trsta za službeno pot, ki je x-krat cenejša od Kompasove ponudbe. Ti povedo, da to pa ne gre, ker ima ustanova z njimi sklenjeno pogodbo. Naslednjič najdeš nekaj na Amazonu in vprašaš, če lahko kupiš sam in dobiš refundacijo, ali če lahko vzameš firmino kreditno kartico za ta nakup. Ti povedo, da to pa ne gre, da je treba dobiti tri ponudbe (ki jih itak ne moreš, ker je uvoznik eden), ki so za vedno za x% dražje.

Potem se ne sekiraš več in samo še poveš, kaj rabiš, pa naj se računovodstvo zajebava s tem, za ceno te pa b.k.

mojca ::

Moj namen predvsem ni bil bentenje. Resno me zanima, kakšni so razlogi, da se računovodje bojijo računskega sodišča, če bi dobili karte po ugodnejši ceni. In zaradi česa je ponekod v javnem sektorju kreditna kartica "prepovedana".

vostok_1 ::

Sploh ne vem, čemu se sprašuješ. A ni logično, da je (naš) javni sektor popolnoma nelogičen. Jaz sem končal iskati razloge že zdavnaj. Toliko skreganih s pametjo primerov sem videl, da i just couldn't give a fuck anymore.

korenje3 ::

mojca predlagam da greš v privat sektor.
sicer pa tako kot je že nekdo napisal, naj te ne briga za denar, ki ni tvoj. pač greš s kompasom, ki je dražji, plača ga pa drug.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

zee ::

OFF:
V Singapurju komot uporabljas kreditno kartico pri poslovanju z drzavo. Ni noben problem.

Uvedba kreditnih kartic v slovenskem JU bi bila primerljiva s prvimi koraki na Luni.

ON:
Ko sem bil se MR, smo letalske karte in rezervacije urejali po pameti. Letalsko karto in rezervacijo hotela si naredil z osebno kreditno kartico, nakar si ob predlozitvi ustreznih dokazil dobil znesek refundiran. Simpl.

Po drugi strani pa zgornje ni mogoce v Singapurju ... tako v sluzbi placujejo za letalske karte bistveno prevec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

sumoborac ::

korenje3 je izjavil:

mojca predlagam da greš v privat sektor.
sicer pa tako kot je že nekdo napisal, naj te ne briga za denar, ki ni tvoj. pač greš s kompasom, ki je dražji, plača ga pa drug.


In pol secudimo kako je drzava cudezno pogoltna. Vsak, ki bi prinesel cenejso karto bi moral dobiti 50% prisparanega. Veste kaksni cudezni prihranki bi se najdl naenkrat :)

Sramota...
Prid sm al pa tm ostan...

dronyx ::

sumoborac je izjavil:

Vsak, ki bi prinesel cenejso karto bi moral dobiti 50% prisparanega. Veste kaksni cudezni...

Če boš našel način za prihranke se bo hkrati našlo cel kup pametnih ljudi, ki ti bo dokazalo, katere vse predpise si s tem kršil. Take poskuse se običajno že v kali takoj zatre.

Imajo pa ponavadi tisti, ki na novo pridejo v javno upravo oz. širše javni sektor cel kup idej, kako bi se dalo kaj izboljšati, poenostaviti, poceniti. Samo ko gredo enkrat uspešno čez "osnovno usposabljanje" se jim to kaj hitro izbije iz glave in postanejo navadni apatični uradniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna prodaja vozovnic za vlak leto dni pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10923746 (18243) 111111111111
»

SŽ omogočil nakup vozovnic po spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213017 (10714) aborko
»

Debetna Visa - Izbira banke

Oddelek: Loža
213688 (3078) c0ck4m0u53
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710539 (8950) fosil
»

kupovanje letalske karte brez kartice

Oddelek: Loža
153333 (2845) mitja_i

Več podobnih tem