» »

Barebone PC za dnevno sobo

Barebone PC za dnevno sobo

smirnof ::

zanima me, če bi bila spodnja konfiguracija sposobna tekoče predvajat full HD filme (MKV, mp4 ...). V kolikor ne, me zanimajo minimalne strojne zahteve za Full HD predvajanje filmov.

CPU 4th generation Intel® Celeron® 2955U 1.4GHz
Memory: 2 GB ddr3
Audio: Realtek ALC269
Graphics: Intel® HD graphics

gledam pa spodnji računalnik:
http://www.gigabyte.com/products/produc...


če kdo pozna boljšo alternativo naj napiše (išče se nekaj do 300€ max - skupaj z diskom in memorijo)
EJ6

hojnikb ::

samo za video predvajat bo dober praktično vsak hdmi stick s kitajske...
#brezpodpisa

smirnof ::

predvajal bo verjetno že, ampak bo predvajal dovolj tekoče?

je mogoče hdmi sticke kupiti tudi v sloveniji? npr tega: http://www.intel.com/content/www/us/en/...
sistem mora biti obvezno windows.
EJ6

hojnikb ::

Seveda bo predvajal tekoče, če ima vgrajen dekoder, ki počne samo to...
Intelove rešitve znajo tudi 4k predvajat....

Če nujno rabiš windows, potem glej meegopad t01/t02, wintel w8, pipo x7... Vse pod 100€
#brezpodpisa

smirnof ::

to bi bila alternativa, hvala!

kako pa se ponovno naloži sistem, vkolikor bi želel formatirati? preko usb-ja?
EJ6

GTX970 ::

hojnikb ::

>kako pa se ponovno naloži sistem, vkolikor bi želel formatirati? preko usb-ja?


Tako je. Zadeva je klasičn PC brez optične enote. Pa samo uefi bios podpira..
#brezpodpisa

smirnof ::

Intel Compute Stick naj bi prišel v slovenijo prihodnji mesec ... če bo cena do 200EUR bil idealka zame (sicer si raje sestavim barebone sistem)

glede na to, da naj bi zmogel predvajti 4k movie, potem verjetno ne bo problema z browsanjem, Siol Tvinom in VOYO-tom, kajne? filme bom streamal preko wi-fija iz diska navadnega računalnika, to tudi verjetno ne bo nek problem
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

hojnikb ::

Tale computestick ni nič druga kot meegopad z intel badge-om.
#brezpodpisa

smirnof ::

to je dobro ali slabo?
EJ6

smirnof ::

sicer pa, kaj moram pazit pri barebone sistemu ... v kolikor ima integrirano grafično kartico Intel(R) HD graphics, je to dovolj za full hd movie? za procesor je vseeno, je dovolj tudi dual core Celeron novejših generacij?
EJ6

dj_uro ::

nekje sem zasledil, da ni ravno tekoče predvajal 4K tale intel stick....
vw-klub.si

smirnof ::

kakšne pa so strojne zahteve za 4k? sicer trenutno nimam potrebe po tem, ampak treba gledat tudi za nekaj let v naprej.
EJ6

hojnikb ::

te zadeve podpirajo tut 4k..
#brezpodpisa

smirnof ::

ok, potem bo spodnja konfifuracija predvajati tudi 4k video? sistem bo verjetno win7

CPU 4th generation Intel(R) Celeron(R) 2955U 1.4GHz ali Intel(R) Celeron(R) Processor J1900
Memory: 2 GB ddr3
Graphics: Intel(R) HD graphics
EJ6

hojnikb ::

j1900 sigurn..
#brezpodpisa

toplakd ::

Tale Intel compute stick ima v ponudbi "sestavi.si"
Win verzija ni toliko dražja od Linux verzije, katera ima samo 1gb rama in 8gb spomina.

Pa Minix Neo Z64 z Windows 8.1 je tudi v tem cenovnem rangu, s tem da ima še ethernet priklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

greatdrakon ::

kolk pa so te procesorji Z3735F sposobni za uporabo kot je brskanje po internetu? (browsing machine)

sprašujem, ker imam doma že en 1007u (ssd in 4gb rama) pa se mu že občasno kolca če kakšne zahtevne internetne strani (beri zasvinjane, oz slabo optimizirane) odpiram...

Zgodovina sprememb…

smirnof ::

za compute stick sem že vprašal na sestavi.si kakšen rok dobave ... verjetno pridejo v juniju tako kot pri Enaa

Minix Neo Z64 je po zmogljivostih podoben intelu compute stick? se ga dobi pri nas (Conrad jih ima, vendar ne točno tega modela)
EJ6

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smirnof ()

greatdrakon ::

pa zanimivo se mi pr teb zadevah, kak lahk tablica košta isto ali manj kot stick, ki nima lcd monitorja (isti specsi drgač). vse to kar pišeš zgoraj ti bo laufalo full hd

smirnof ::

praviš da ti s podobnim setupom štekajo določeni page-i? no jz želim sistem, kateri bo brezhibno prebavljal vsaj 1080p mkv/mpg4 movije ter tvin/voyo preko browserja ... če bo zmogel tudi 4k toliko bolje (da je pripravljen na prihodnost)
EJ6

hojnikb ::

>sprašujem, ker imam doma že en 1007u (ssd in 4gb rama) pa se mu že občasno kolca če kakšne zahtevne internetne strani (beri zasvinjane, oz slabo optimizirane) odpiram...


Naloži si palemoon.

> če bo zmogel tudi 4k toliko bolje (da je pripravljen na prihodnost)

z3735 podpira 4K...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mn ::

Imam podoben problem kot OP. Do sedaj sem imel priklopljen na TV HTPC zasnovan na AMD E350. Vendar je žal odpovedal napajalnik in kot kaže s seboj vzel tudi matično ploščo. Sedaj potrebujem nekaj novega, vendar obvezno z SPDIF out. Samo HDMI mi ni dovolj. Ravno tako bi rad porabil RAM in 3.5" trdi disk s starega HTPCja če bi bilo mogoče. Ram imam DDR3, J1900 kakor vidim potrebuje DDR3L. Varianta bi bila ravno tako vzeti ali kak stick computer in NAS, vendar ne najdem stick računalnika s SPDIF out.

hojnikb ::

na j1900 menda delajo tudi navadni 1.5V rami
#brezpodpisa

mn ::

Good news. Kdo na pamet ve katero plato? Torej: obvezno SPDIF, HDMI in super bi bilo še power in na plati. da ne rabim še notranjega DC DC napajalnika iskat. Kakor sem gledal cene je potem že skoraj vseeno če vzamem novo ohišje.

hojnikb ::

vzami eno poceni lcpower itx ohišje... dc in ima afaik samo asrock
#brezpodpisa

greatdrakon ::

tole je tudi alternativa https://www.mimovrste.com/racunalniki-i...

ima mimovrste celo ceneje kot drugje v Evropi (pohvalno)...

https://geizhals.eu/gigabyte-brix-gb-bx...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MiniPC Z3775, Z3735F, ... kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16227369 (20347) peko_deko
»

Intel Compute Stick Windows 10

Oddelek: Kaj kupiti
374765 (3295) Mitja358
»

Najcenejši računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101541 (1210) AC_DC
»

Vsestranski PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7813247 (11297) hojnikb
»

Lenovo Q190 mini HTPC

Oddelek: Pomoč in nasveti
232156 (1883) ajfon

Več podobnih tem