» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
«
1 / 13
»»

Jebkoo ::

Živjo,
ker je minilo že nekaj časa odkar se je Telemach podal v mobilne vode, me zanima kakšne izkušnje imate uporabniki mobilne telefonije pri Telemachu? Če se vam ljubi, se kar razpišite, vse kar je dobro, vse kar je slabo, rad bi samo čim več konkretnih informacij - omrežje, internet, ...
Hvala za odgovore!

boogie_xlr ::

PurpleMoo ::

Pred kratkim so kupili Tušmobil, in bodo baje izboljšali pokritost, uvedli nove mobilne pakete, itd.

Jebkoo ::

To že vse vem ja, samo zanima me, če ima kdo že izkušnje zdaj :)

Yossarian ::

Jaz imam že kakšno leto pri njih tudi mobilno telefonijo, pred pol leta sem tja spravil vso mojo družino. Sem povprečen uporabnik (v glavnem klici in SMS, poredko MMS in internet. Gibljem se v glavnem po Štajerski in se ne spomnim, da bi imel kaj težav, čeprav nekateri pravijo, da jih imajo. Se je pa Telemach sedaj spravil k obnovi omrežja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Belcebub ::

Pri Telemachu sem od januarja letos.
Na začetku sem imel raje ročno nastavljeno na Telekomovo omrežje, potem pa se je Tušmobilovo toliko popravilo, da sem skozi na njihovem (Tušmobil=Telemach).
Še lani je bil Tušmobilov signal pri nas bolj slab (zato gostoval pri Telekomu), letos pa teh težav ni več (pa novih baznih okoli nas niso postavljali).
Če odgovorim na tvoja vprašanja:
1.) omrežje: OK
2.) internet: vedno vsaj 3G pri mobilnih podatkih. Pri WiFi skoraj povsod najdeš UniFi
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

KuntaKinte ::

odlično,sicer sem večinoma v mestu,vleče pa tudi sredi Pohorja,na Kopah,zelo poredko potrebujem roaming,ki pa je itak zastonj

jusv ::

Moram rečt, da sem s Tušmobil (kmalu Telemach) signalom zelo zadovoljen. Le še redkokdaj je 2g, ponavadi imam 3g pa sem precej na poti. Prenos podatkov tudi dela brez problema, zato bi kar priporočil. Zdaj pa še itak ful napovedujejo LTE omrežje. Mislim, da ne moreš zgrešit.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

allyx ::

Kot navaja direktor Telemacha naj bi se 3g do konca avgusta 2015 povečal na 99% Slovenije kar še izboljša samo uporabo. Že sedaj nisem imel pripomb glede delovanja, če pa do konca leta pokrijejo še z LTE-jem pa še tolko boljše ! Upam samo da Telemach lansira primerno konkurenčne pakete in da ostanejo najugodnejši ponudnik.

jusv ::

Enkrat je ta direktor rekel, da nebodo spreminjali cen (ne gor, ne dol), zato bi morali ostati najugodnejši.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

poweroff ::

allyx je izjavil:

Kot navaja direktor Telemacha naj bi se 3g do konca avgusta 2015 povečal na 99% Slovenije kar še izboljša samo uporabo. če pa do konca leta pokrijejo še z LTE-jem pa še tolko boljše !

3G in LTE ni eno in isto.
sudo poweroff

allyx ::

Vem da ni isto, sam imam raje popoln 3G kot pa po cel dan nedosegljiv LTE.

butec ::

Cena za prenos podatkov, ki presega zakupljene
količine, je 0,00048 EUR/kB.

za 1 GB pomeni to cca 500€

lonewolf_ ::

Že ima kdo kakšne nove izkušnje glede mobilne telefonije pri njih? Sam gledam, da bi zmanjšal mesečni račun pa se mi zdi 13€ kar velika razlika proti trenutnemu pri mobitelu.
Telefon itak uporabljam skoz v 2G načinu - za klice in smse po večini, včasih, če je nujno rabim recimo dostop do interneta, ampak glede na to, da je prenosa podatkov 5x več za 3x manjšo ceno, smsov enako ostane - neomejeno, minut pa 120 (zame prek glave) me pač zanima še samo kako je s samim omrežjem, če se je kaj izboljšalo.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Arctander ::

kako je s samim omrežjem, če se je kaj izboljšalo.


Ne bi mogel izbrati primernejšega dneva za to vprašanje. Danes jim je komplet vse padlo dol in že od jutra ne dela nič.

fenix_ ::

Jaz pa sem pred kratkim prišel na telemach pa me zanima kje vidiš koliko prenosa podatkov še imaš na voljo??? Hvala

CallMeAl ::

Poskusi klicati *123# . Vsaj na Tušmobilu se je na ta način preverjalo porabo (v nekaterih paketih pa *128#).

errhec ::

Izgleda da je neka šlo narobe med nadgradnjo, ni se hotelo registrirati na omrežje, vmes je celo napisalo TELEMACH in prikazalo signal povezave pa ni bilo.
Trenutn signal je vendar TUŠmobil, deluje pa samo če pokličem koga iz T(uš)elemach omrežja.
dd

lonewolf_ ::

To sem videl, da je padlo omrežje ja, ampak zato ker posodabljajo in je pač šlo nekaj po gobe. Pa zanemarimo to, brez tega sesutja dela vredu ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Trupl0 ::

meni dela super LJ na poti do Kočevja in nazaj.
Po Sloveniji prav tako nobenega problema.
Vedno ročna izbira Tušmobil sedaj že cca 6-7 let se mi zdi...
Nekje ga včasih ven vrže oz. se je dogajalo, da si kar dobil mms obvestilo tajnice a v bistvu vedno poln signal.
Sedaj odkar je šlo na Telemach pa se to ne dogaja več.

Zadovoljen...dokler vse deluje...pol se komplicira prav tako pri službi za pomoč uporabnikom itd.

Trenutni problem, ki mi ga še niso odpravili:
- zakupil sms 500 kosov ko sem bil še pri Tušmobil
- sedaj te možnosti ni več odjaviti saj moj Telemach tega menija nima več
- njihov operater nekaj rihtal ampak še vedno imam večjo porabo zaradi tega...zakup 500sms na neomejeno sms v paketu še več :D
If you are going through Hell, keep going !

fenix_ ::

CallMeAl je izjavil:

Poskusi klicati *123# . Vsaj na Tušmobilu se je na ta način preverjalo porabo (v nekaterih paketih pa *128#).


Žal ni to

Yossarian ::

fenix_ je izjavil:

CallMeAl je izjavil:

Poskusi klicati *123# . Vsaj na Tušmobilu se je na ta način preverjalo porabo (v nekaterih paketih pa *128#).


Žal ni to

Če vtipkam to kombinacijo mi pokaže, koliko še lahko porabim.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

fenix_ ::

Imaš prav, kot kaže je z mojim telefonom nekaj narobe

Insan3Lik3 ::

se komu dogaja da odkar so telemach prevzeli tušmobil, da dela 4g zelo počasneje? o.O drug apn al neki?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

kunigunda ::

Insan3Lik3 je izjavil:

se komu dogaja da odkar so telemach prevzeli tušmobil, da dela 4g zelo počasneje? o.O drug apn al neki?

samo apn je drugi, tehnika je ista :)

ahac ::

Meni že tretji dan sploh ne dela... ;((
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Izaso ::

Pokliči na hlpdesk. Meni sicer samo v ponedeljek par ur ni delalo, vse ostale dni pa brez težav.

Insan3Lik3 ::

kunigunda je izjavil:

Insan3Lik3 je izjavil:

se komu dogaja da odkar so telemach prevzeli tušmobil, da dela 4g zelo počasneje? o.O drug apn al neki?

samo apn je drugi, tehnika je ista :)

je drugi streznik treba kej spreminjat?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

jusv ::

Meni ni bilo treba nič spreminjat, pa dela brez težav. Sicer pa poglej nastavitve na svojem telefonu in sledi nastavitvam na http://nadgradnje.telemach.si/nastavitv...
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

KTr1sk ::

Včeraj sem bil v Telemach poslovalnici in od danes naprej imajo tole


-Neomejeni klici znotraj omrežja Telemach
-Neomejeni SMS/MMS sporočila v vsa slovenska omrežja
-1000 Enot za vse klice v vsa omrežja ali ena enota 1MB prenosa

za 7€, ampak če se kaj spoznajo ..so rekli, da je to samo za nekaj časa in da se telefonska številka ne da prenest na predplačniško, razen če imaš zdaj predplačniško

Ker jaz imam naročnino in bi torej šel npr. na IZImobil in potem na Free2go, da prenesem telefonsko številčko, ampak če bo ta revolucija paket za 7€ samo določen čas je itak nesmiselno prestavljat...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mare2 ::

Iz telekoma misil preiti na mobilno telefonijo k Telemachu paket Še več. A sedaj deluje vse OK? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Siddh ::

Ja vse deluje normalno, par tednov nazaj sem še imel nekaj izpadov sredi noči, ampak sedaj več ni opaziti večjih problemov.


BorutK-73 ::

Mare2 je izjavil:

Iz telekoma misil preiti na mobilno telefonijo k Telemachu paket Še več. A sedaj deluje vse OK? :)

Vprašaj če lahko vzameš kakšen testni paket ali podobno da stestiraš doma...
Drugače pa jaz nimam problemov z omrežjem (prej Tuš, zdaj telemach), ampak bolj malo kličem in sms (v free5 paketu mi ostane 80% podatkov in klici v druga omrežja, ostalo je free).

jusv ::

Mare2 je izjavil:

Iz telekoma misil preiti na mobilno telefonijo k Telemachu paket Še več. A sedaj deluje vse OK? :)


Meni deluje vse brez problema. Po Ljubljani, kjerkol se gibljem, imam vedno 4G. Izpadov tudi ni nobenih. Sicer pa ta paket Še več je verjetno najboljši naročniški paket. Za 15€ nikjer ne dobiš 5GB podatkov.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

greenmen ::

Ima še kdo težavo,od včeraj po 12h mi ne delujeje več prenos podatkov? uporabljam free2go revolucija.
Všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirati.

theBill ::

greenmen je izjavil:

Ima še kdo težavo,od včeraj po 12h mi ne delujeje več prenos podatkov? uporabljam free2go revolucija.

Tuš omrežje in tehnika pač :))

Si mogoče presegel 1 GB prenosa podatkov? Po presegu 1 GB se hitrost prenosa zniža na 64 kbit/s.

greenmen ::

verjetno gre za tehnične težave,sem jih kontaktiral.
uporabljam LTE do konca leta je brez omejitev in brezplačno.
Všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirati.

greenmen ::

KTr1sk je izjavil:

Včeraj sem bil v Telemach poslovalnici in od danes naprej imajo tole


-Neomejeni klici znotraj omrežja Telemach
-Neomejeni SMS/MMS sporočila v vsa slovenska omrežja
-1000 Enot za vse klice v vsa omrežja ali ena enota 1MB prenosa

za 7€, ampak če se kaj spoznajo ..so rekli, da je to samo za nekaj časa in da se telefonska številka ne da prenest na predplačniško, razen če imaš zdaj predplačniško

Ker jaz imam naročnino in bi torej šel npr. na IZImobil in potem na Free2go, da prenesem telefonsko številčko, ampak če bo ta revolucija paket za 7€ samo določen čas je itak nesmiselno prestavljat...

revolucija po aktivaciji velja 1. leto.
bil se naročnik tušmobila in res nisem mogel prenesti številke na predplačniško,prešel na sparmobil in nato nazaj k telemach free2go revolucija. tko sem obdržal svojo številko.
Všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirati.

Insan3Lik3 ::

prej ko je se bil tusmobil je kot ime operaterja pisalo TUSMOBIL, če je prešaltalo na drugo omrežje je bilo naprimer MOBITEL|TUSMOBIL, odkar je telemach prevzel mi pa piše TELEMACH|TELEMACH, je še pri komu tako in/ali kdo ve kko bi spravil da piše samo TELEMACH
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

loveJDM ::

insane pri meni je isto...windows phone?

kunigunda ::

Insan3Lik3 je izjavil:

prej ko je se bil tusmobil je kot ime operaterja pisalo TUSMOBIL, če je prešaltalo na drugo omrežje je bilo naprimer MOBITEL|TUSMOBIL, odkar je telemach prevzel mi pa piše TELEMACH|TELEMACH, je še pri komu tako in/ali kdo ve kko bi spravil da piše samo TELEMACH

Ne mors :)

Insan3Lik3 ::

loveJDM je izjavil:

insane pri meni je isto...windows phone?


nope, android, huawei ascend mate 7

kunigunda je izjavil:


Ne mors :)


:( a bojo to fixal
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

hojnikb ::

v cem je problem, da tako pise ? dokler dela se jst nebi sekiral..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Insan3Lik3 ::

ocd hojnik, ocd...
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Mare2 ::

Malce neumno, da je ena beseda 2x ...
npr. :)

hojnik
hojnik
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hojnikb ::

menjite operaterja, ce vas "ocd" tak jebe >:D
#brezpodpisa

loveJDM ::

mene ne moti vazno da dela,sem pa opazil da je drugače...

Mare2 ::

loveJDM je izjavil:

mene ne moti vazno da dela,sem pa opazil da je drugače...


Jaz sem tik pred zdajci, da grem k Telemach-u na paket Še več.

A dela ali ne dela?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Insan3Lik3 ::

vse dela :D
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

kunigunda ::

Zakaj ti 2x pise je pac stvar telefona, na SIMki ti pise zihr samo 1x :)
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430581 (3927) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110558 (57305) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640727 (23774) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336887 (6311) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen

Več podobnih tem