» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
9 / 13
»»

modelno1 ::

Našel v zadnjem katalogu. Akcija velja do 2. 10. 2017.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

Pa res (katalog):

Scaramouche ::

Je revolucija za 7€ na mesec za 2000enot najboljš od predplačniških paketov v Sloveniji?

modelno1 ::

Do konca leta ima Revolucija 10.000 enot. Poglej prejšnjo stran.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

hojnikb ::

kje pise da velja samo do konca leta ?
#brezpodpisa

modelno1 ::

Pardon, velja samo do 31. 10. 2017. Piše v pogojih na strani, so lepo skriti ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Delavec 9 ::

Mene moti, da so enote samo v Telemach omrezju. Na koncu je strosek veliko vecji. Pise v pogojih:
Storitve se koristijo v radijskem omrežju Telemach (prikaz omrežja: Telemach), storitve opravljene iz radijskega omrežja ponudnika nacionalnega gostovanja (prikaz omrežja: Telemach Mobitel ali znak za gostovanje) pa se obračunajo dodatno po Ceniku.
Je to res?

Lonsarg ::

To so ultrastare informacije, to že kake 2 leti na novih paketi ne velja več. Pa tudi večino starih paketov, kjer to je veljalo so premaknili na nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

modelno1 ::

Verjetno je govoril o Revoluciji, kjer so te omejitve še vedno prisotne.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Delavec 9 ::

Ja, za Revolucijo. In potem ne pomaga nobena akcija, ker večina je še vedno v drugenm omrežju. Sam sem sice rpri HOTu, ampak mi je žena omenila in sem opazil, da je pri Free 2 GO Revoluciji ta "caka".

APPluk ::

Je mogoče kdo naročil naročnino preko spleta, ker jaz sem zahteval prenos številke (sedaj imam Mobitel na kartice, imam na njej več kot 5EUR, kot zahtevajo) v pogodbi, ki so mi jo poslali preko maila pa je njihova nova številka, prenos številke pa označen z NE, ko pokličeš tak noben ne ve zakaj se gre, če jim pa napišem na mail pa nevem, če bodo vidli pravočasno.
Dobiš zahtevek za prenos številke potem, ko podpišeš pogodbo, al kako???

Ve kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

Klemen13 ::

Zanima me glede nakupa telefona. Če ga vzamem preko vezave za 24 mesecov, ali lahko npr. plačam 4x po 6 obrokov naenkrat(plačam novembra za 6 mesecev, potem 6 mesecev ne placujem, potem spet plačam maja za 6 mesecev, itd..) v naprej ali sprejemajo samo, da plačuješ mesečno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen13 ()

lucky13 ::

APPluk je izjavil:

Je mogoče kdo naročil naročnino preko spleta, ker jaz sem zahteval prenos številke (sedaj imam Mobitel na kartice, imam na njej več kot 5EUR, kot zahtevajo) v pogodbi, ki so mi jo poslali preko maila pa je njihova nova številka, prenos številke pa označen z NE, ko pokličeš tak noben ne ve zakaj se gre, če jim pa napišem na mail pa nevem, če bodo vidli pravočasno.
Dobiš zahtevek za prenos številke potem, ko podpišeš pogodbo, al kako???

Ve kdo?


Normalna procedura. Najprej ti odprejo novo naročniško razmerje z novo številko, nato se izvede prenos Mobitel številke na novo odprto razmerje. Sem imel naročnino pri Mobitelu, pa je bil postopek identičen. Nekaj dni imaš pač obe številki aktivni. Ne spomnem se pa več, koliko časa je trajalo, da so izvedli prenos.

Ko kličeš moraš imeti srečo, da dobiš nekoga, ki obvlada. Drugače pa ga zahtevaš.

APPluk ::

OK, hvala.
Samo malo čudno se mi je zdelo ker je v pogodbi označeno z NE, ko pokličeš pa res noben ne zna razložit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

modelno1 ::

Meni se zdi malo čudno. Meni so skupaj s pogodbo na mail poslali tudi obrazec za prenos številke. Na tvojem mestu ne bi kompliciral: počakaj na pogodbo, če zraven ne bo obrazca za prenos številke, izpolni tega in ga poskusi vrniti skupaj s podpisano pogodbo, ali pa to uredi kasneje na prodajnem mestu.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

lucky13 ::

Pogodbo podpišeš s podpisom prejema pošiljke. Pokliči in se vztrajaj, da ti dajo nekoga, ki bo imel razčiščene pojme.

APPluk ::

Kaj pošiljajo preko Pošte Slovenije ali kurirja?

lucky13 ::

DPD

MAISTER007 ::

Kako je z prekinitvijo vezave pri telemachu, če imam vezan telefon? Pred nekaj meseci sem na paketu še več vzel telefon huawei y6 2017 za enkrstno plačilo 18€, vem da neka pogodbena kazen ali nekaj podobnega je, kako pa je. Z telefonom? Telefona namreč nimam več za odplačat, vendar kolikor vem morem plačati razliko med redno ceno in ceno po kateri sem kupil napravo. Ali ima telemach tudi to možnpst kot so jo imeli ostali operaterji, da telefon vrneš, plačaš pa neki delež za uporabo telefona ali nekaj takega?

jusv ::

To, če lahko telefon vrneš in plačaš uporabo boš moral poklicat in njih vprašat. Drugač pa velja tako, da pokriješ razliko med akcijsko ceno in redno ceno oz. pogodbeno kazen.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MAISTER007 ::

Kaj pa če priga telemachu vzamem nov telefon, ko sem še vezan? Telefon je že plačan, saj je bil kopljen v akciji za enkratno plačilo 18€. Koliko mema v tem primeru stane predčani nakum naprave? Na spletu ne najdem ničesar na telemachvi strani...

XS!D3 ::

MAISTER007 je izjavil:

Kaj pa če priga telemachu vzamem nov telefon, ko sem še vezan? Telefon je že plačan, saj je bil kopljen v akciji za enkratno plačilo 18€. Koliko mema v tem primeru stane predčani nakum naprave? Na spletu ne najdem ničesar na telemachvi strani...

Poglej v pogodbo. Običajno si vezan zaradi popusta oziroma subvencije sepravi, ker si dobil telefon za 18€ namesto polne cene (more pisat v pogodbi koliko je bila polna cena oziroma vrednost ugodnosti). Za predčasni nakup drugega telefona moraš pač plačat sorazmerni delež (glede na to kolikšen del vezeve je mimo) ugodnosti torej razlike med polno ceno in subvencionirano ceno (18€).

MasterMiG ::

Je strošek menjave operaterja še 5€? S punco sva oba pri Telekomu, zaradi dobrega signala na vikendu. Se nama pa konkretno fržmaga, da so vedno vse akcije le za novačenje novih.. Saj sva naročnika mobitela, ne pa v piramidi.. Če gre ona h telemachu, po nekaj dneh pa nazaj h telekomu, je strošek dvakrat po 5 eur? Ali je še kakšen dodaten, np zaračuna novi operater 'priključitev'?
There is nothing to fear but the fear itself.

delfinus ::

Zavisi od paketa, ki ga imas trenutno na Telekomu. Ampak vecinoma se bojo ti paketi na Telekomu podrazili. Povprasaj direktno na Telekom support, ce pade ta tvoj paket med pakete, ki se podrazijo. Do konca leta lahko tako obrez stroskov naredis prehod na drugega operaterja.

Sam sem to storil in sel na Telemach. Stroskov pri Telemachu glede prehoda ni. Ce si ze narocnik ostalih Telemachovih storitev si uredi prehod preko spleta na Telemachovem portalu. Tako bos upravicen, da ti ne bo treba placat mesecne narocnine za 3 naslednje mesece.

lp, d.

modelno1 ::

Vsi operaterji za naročnino zaračunavajo priključnino (nekje 12 eur), prenos številke je 5 eur, prekinitev naročniškega razmerja je 10 - 20 eur. Pa še pogoje ponudbe poglej, ponavadi zahtevajo da 3 mesece nisi naročnik storitev.

Eni priključnini se lahko izogneš z začasnim predplačniškim paketom pri npr. HoTu, kjer tudi povrnejo 5 eur za prenos številke k njim.

@delfinus
Za pridobitev 3 mesecev brezplačne naročnine in zastonjski priključnini pri Telemachu ne rabiš biti naročnik fiksnih storitev, le naročnino moraš skleniti preko spleta.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

delfinus ::

Trenutno ni stroskov prikljucnine pri Telemachu: https://telemach.si/mobilna-telefonija/...

lp, D.

MasterMiG ::

Če prav razumem, torej:
-5 EUR zaračuna telekom ob prekinitvi
-Pri Telemachu ni priključnine oz. stroškov prenosa trenutno
-ob prehodu nazaj na telekom lahko Telemach zaračuna največ 5EUR, telekom pa okoli 10EUR priključnine
___
edino vprašanje je torej: Pa še pogoje ponudbe poglej, ponavadi zahtevajo da 3 mesece nisi naročnik storitev. ?
Kako naj izvem to, na strani njihovi pod pogoji nič ne piše o tem (obvsly..), najbolje iti osebno tja in anonimno vprašati svetovalca, ki ne zgleda zatežen?

Zvestobe operaterju nimam, pri našem oligopolu in kartelnemu draženju brez razloga res ne, tako da če je treba na siv način priti do solidne cene storitve, so be it.. Ima pa telekom boljši signal za naju s punco
There is nothing to fear but the fear itself.

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

> 5 EUR zaračuna telekom ob prekinitvi
do 31.12.2017 ni tega stroska, ce si na pravem paketu Telekoma, ki se bo s 01.01.2018 podrazil. Kajti imas pravico do odstopa od pogodbe brez stroskov. Preveri pri Telekomu, ce se tvoj paket podrazi.

> Pri Telemachu ni priključnine oz. stroškov prenosa trenutno
Ni prikljucnine in ni stroskov prenosa.

> ob prehodu nazaj na telekom lahko Telemach zaračuna največ 5EUR, telekom pa okoli 10EUR priključnine
Bo povedal kdo drug, sem nov na Telemachu glede mobilnih storitev.

Kar se tice signala. Ko si izzven dosega Telemacha ti bo avtomaticno preklopilo v Mobitel roaming. Na displaju bos videl Telemach/Mobitel omrezje. Vprasanje za tiste, ki ste tukaj: Ta zadeva se ne zaracunava ekstra ali pac?

Zaenkrat, po tednu dni uporabe, nimam pripomb. Pa se vozim vsak dan po cudnih dolinah in kotanjah.
lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Dimnik ::

Jaz do sedaj še nisem nič plačal zraven, pa mi včasih na enem mestu preklopi na gostovanje

modelno1 ::

Na paketih VEČ lahko vse enote porabljaš tudi v nacionalnem roamingu, le hitrost prenosa podatkov je omejena na 1 Mbps, če se prav spomnim. Telemach ti bo v vsakem primeru zaračunal prekinitev naročniškega razmerja, razen če bodo v času, ko boš prekinjal, kaj spreminjali splošne pogoje in boš lahko prekinil brez teh stroškov. Trenutno računajo 11,90 EUR. Cenik, stran 12.

PS: 5 EUR plačaš za prenos številke, ne za prekinitev razmerja. To je dodaten strošek.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

modelno1 ::

Pa še to: 3 mesece brez naročnine in brezplačno priključnino pogojujejo z dvoletno vezavo:

Pogoji akcije - 3 mesece brez naročnine (01. 12. 2017 - 31. 12. 2017)
Ponudba velja za nakupe preko spletne trgovine od 01. 12. 2017 do 31. 12. 2017. Ugodnosti 3 mesece brez naročnine in Brez stroška priključnine veljata za nove naročnike ob sklenitvi novega naročniškega razmerja za paket mobilnih storitev iz družine VEČ ali NET VEČ. Pogoj za pridobitev ugodnosti je vezava naročniškega razmerja za 24 mesecev. Razlika med redno in akcijsko ceno storitev se všteje v prejeto ugodnost ob vezavi. Redna cena priključnine je 12 EUR. Za nakupe prek spleta veljajo Splošni pogoji poslovanja za nakupe na daljavo in nakupe izven poslovnih prostorov, dostopni na www.telemach.si. Pred nakupom in sklenitvijo naročniškega razmerja se o ponudbi pozanimajte na www.telemach.si, na prodajnih mestih Telemacha ali na telefonski številki 080 22 88.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MasterMiG ::

Laično, ampak a ni tako, da so vsi stroški starega operaterja omejeni na 5€? Tako sem bral na ZPS, je pa res star članek..
Prejete ugodnosti vem da moram doplačati (predčasna prekinitev aneksa,..). Vendar prav prekinitev pogodbe? Ni to le v primeru, ko prekineš, brez da bi prenesel drugam?
There is nothing to fear but the fear itself.

Lonsarg ::

Ne 5€ je z zakonom omejen strošek prenosa telefonske številke.

Postavka prekinitve pogodbe je ločena zadeva in je dovoljena (morda so kake omejitve višine, to ne vem), skratka 90% operaterjav zadnje časa ima to postavko okoli 10€+... Znabiš se jo le tako, da odpoveš pogodbo kadar spremenijo pogoje (takrat pa zakonsko ne smejo nič prekinitve računat).

modelno1 ::

Za Telemach imaš zgoraj link, 11,90 EUR, A1 računa 9,99 EUR (stran 26), od Telekoma pa ne najdem v nobenem od cenikov na njihovi strani.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

MasterMiG ::

hvala obema za podatke:) Telekom trenutno draži, torej stroška prekinitve ni, na Telemach lahko prideš brez priključnine oz česarkoli, plačaš pa 11.90 ko greš. Mogoče še kakšno priključnino pri telekomu. Torej med 12 in 20€, da prihraniš pri najinih paketih 262€ v enem (dveh) letih. Najs.
There is nothing to fear but the fear itself.

jusv ::

Izračuni držijo.
Če pa rabiš signal preverit, pa se priporoča predplačniška kartica in potestiraš. Ali pa enostavno greš v poslovalnico in malo pojamraš in dobiš brezplačno simko za testirat.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MAISTER007 ::

Telemach spet draži, od februarja dalje so vsi mobilni paketi 1EUR dražji.

Zgodovina sprememb…

MAISTER007 ::

MH0 ::

Imam 1x GOLD TROJKA EXTRA, 2x VEČ in 1x ŠE VEČ.
Do sedaj 75€.
Po novem torej 79€.
Dobim za ta denar kje več?
Stacionarnemu telefonu se lahko odrečem. Potrebujem 2x TV. UniFi je sicer fajn...

BorutK-73 ::

MAISTER007 je izjavil:

Telemach spet draži, od februarja dalje so vsi mobilni paketi 1EUR dražji.

Za moj paket (VEČ) gre gor za 1.5EUR.

Zgleda so zmanjšali ugodnosti če si že naročni na fiksne storitve.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Kaj in za koliko bodo dvignili:
https://www.zurnal24.si/slovenija/telem...
--

Zgodovina sprememb…

nodes ::

Telemah...bolj neresne firme pa še nisem srečal. Po mesecu dni od podpisa pogodbe sem takoj dobil mobitel, za ostale storitve še nisem dobil nobenega odgovora z njihove strani glede priklopa in da bi po klicu na 080 2288 operater moj klic prestavljal na neskončno čakanje?... kar naj se preseli v Butale!
Ker bedak jim daje plačo??

jusv ::

Pokliči še 1x in zagrozi, da hočeš govorit z nadrejenim. Bodo sigurno uredili kar še imaš za uredit v par minutah.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hojnikb ::

heh, zgleda so pri revoluciji tudi skenclal 10000 enot, ker je zdej nazaj na 2000 :|
#brezpodpisa

Delavec 9 ::

Telemach je ženi ukinil paket, s katerim je bila zadovoljna. lačevala je nekaj pod 10€, sedaj so ji poslali, da jo bodo avtomatsko preklopili na paket ŠE VEČ za 16€. to je letno cca 80€. Za njeno uporabo na Hotu dobiš paket za 9.99€, ki ima 3000 min, 3000 sms (to ne porabiš, če si res non stop na telefonu) in še inteneta 20 GB. Pa še vezan nisi, in dajejo obljubo, da edini ne bodo dražili. Vsi ostali pa ravno dražijo!

SoulMan ::

Lahko pri Telemachu vzamem se en dodatni telefon na svojo narocnino? Cenejsi, do 10€ mesecno.

MAISTER007 ::

Delavec 9 je izjavil:

Telemach je ženi ukinil paket, s katerim je bila zadovoljna. lačevala je nekaj pod 10€, sedaj so ji poslali, da jo bodo avtomatsko preklopili na paket ŠE VEČ za 16€. to je letno cca 80€. Za njeno uporabo na Hotu dobiš paket za 9.99€, ki ima 3000 min, 3000 sms (to ne porabiš, če si res non stop na telefonu) in še inteneta 20 GB. Pa še vezan nisi, in dajejo obljubo, da edini ne bodo dražili. Vsi ostali pa ravno dražijo!

Saj lahko gre žena na paket več ki je po novem 7€ pa če ne surfa pa kliče izven telemacha dosti je idealni paket.
PS: oh še kako se da porabit 3000 sms ali 20gb...

plavko61 ::

Pozor uporabniki telemach, prevarantske družbe z komercijalnimi spočili še vedno odirajo uporabnike. Telemach ima seveda privzeto omogočena komercialna sporočila da lahko kasira. Ravno sem pomagal starejšemu, ki so ga odirali za 20€/mesec. Ni nujno da odgovorite na SMS, lahko vas tud kak hacker registra.

Onemogočite si komercijalna sporočila preko klicnega centra.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

brez-imenko ::

A lahko malo bolje opišeš to, ker tega v praksi še nikjer nisem videl, da bi te s komercialnimi obvestili odirali. Kako približno izgleda to sporočilo? Da nisi oni zamudnik, ki se je nalimal na halo vinjete?

A to pokličeš v klicni center in zahtevaš onemogočenje ali je kakšna opcija v telefonu?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Daniel ::

Čisto enostavno. Tudi sam sem imel tak primer, da je na eni od številk bilo zaračunanih nekaj komercialnih sporočil (iz številke si ni nikoli nihče naročil na nobena sporočila), skupaj nekje 20 EUR s tem, da prvič ni do telefona prišel niti en sam SMS, da bi sploh videl na katero številko je naročeno in sem moral klicati najprej na Telemach, da so mi povedali kaj sploh plačujemo. Ko se je ponovilo (in tokrat je celo prišel neki SMS - en stavek v angleščini) sem klical še enkrat in zahteval blokado vseh plačljivih komercialnih klicev. Tudi Telemach ima tukaj nekaj od vsakega SMSa zato privzeto dopuščajo takšno odiranje, oziroma ga celo podpirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()
««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430864 (4210) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111311 (58058) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640965 (24012) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336943 (6367) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
4910029 (8088) Dzhimen

Več podobnih tem