» »

prenosnik ima kvadrate po ekranu?

prenosnik ima kvadrate po ekranu?

torres8 ::

ko prižgem prenosnik mi po ekranu popači use vrstice če pa mu nekako uspe priti do namizja se za par sekund pojavijo kvadratki in use zmrzne in black screen. ko pride do namizja sem opazil da se napiše napaka na grafičnih gonilnikeh nekja v vezi s tem. ima mogoče kdo kako rešitev
  • spremenil: torres8 ()

broken/link ::

moja čarobna kugla pravi, da rešitev za tvoj problem obstaja.

torres8 ::

kupit novega sam toshiba ma 9 let in je zmeri delala kot urca. zgleda da je prisel njen cas

#000000 ::

probi zagnat s kakega live linux CD-ja če se tam tud pojavi, zna bit ram na grafilčni.

btw toshiba stara 8 let ki je včeraj še delala, je taka redkost, sploh model a300 ali a500

če imaš model z ločeno grafiko potem se lahko nabavi druga grafika, ampak prej se treba prepričat če je to to.

MIHAc27 ::

Najbolj verjetno je grafična. Kot drugo pa Rami. Slednje se še splača menjavati.

torres8 ::

racunalnik je a200, za moje potrebe služi nadvse odlično tako, da bi ga raje proval kako popraviti kot da novega kupujem.

Dr_M ::

Popravilo takih starih jajc bo po vsej verjetnosti stalo toliko, kot en nov cenejsi prenosnik. Ampak ker si custveno navezan, go for it.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Olórin ::

torres8 je izjavil:

racunalnik je a200, za moje potrebe služi nadvse odlično tako, da bi ga raje proval kako popraviti kot da novega kupujem.


gre za 8 let star prenosnik. Vrži proč in kupi novega za kakih 250 €, bo deloval zagotovo bolje.

solatko ::

Priključi na zunanji monitor, če je slika v redu, potem je ali inverter ali kabel od displaya, če pa je na zunanjem monitorju enako, je pa najceneje vse skupaj prodat na Bolhi za r.d.
Delo krepa človeka

torres8 ::

no ce koga zanima popravilo prikljucil sem na zunanji monitor in use je bilo enkao. tako da sem racunalnik odklopil od napajanja in dal baterijo ven potem sem za 1 minuto drzal power button, priklopil in stvar deluje kot nova :)

SaXsIm ::

Nič bat. Če je šla grafična po gobe, se bo napaka prej ali slej ponovila. Rešitev - reball čipa.
SaXsIm

Filip5 ::

Elitebook 8740W
M7820






Če je stvar podobna tej, mislim da je kriv RAM na grafični kartici aka VRAM.

Pa če mi kdo najde zamenjavo za mojo M7820, bi mu tudi bil hvaležen. Škoda mi je vreči proč to mašinco. Še dock mam, pa baterija drži še kar :)
Nvidia ne pride v poštev ker ima drugačen heatsink....ampak nove kartice so drage in sam nimam preveč denarja za menjavo. Rabim poceni rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filip5 ()

Bojan xxxx ::

Jaz sem imel pred časom podobne simptome (najprej kvadratki na ekranu, potem freez) pri Compacq CQ56. Razlog je bil v pregrevanju grafične. Rešitev: pri ekwb kupil termalni trak, ga dal na čip od grafične. No problem since. Očitno je bil stok čipa s hladilnikom slab.

Filip5 ::

Problem je ker je pomoje skoda ze narejena, ker niti temperatura ne dosega nevem kaksih stevilk...torej so znaki tudi pri mrzlem zagonu, vseeno bom poskusil samo z novo termalno pasto, da vidim kak bo rezultat.

Bojan xxxx ::

Pazi!!! Če je zdaj tam termalna pasta, pač daš drugo termalno pasto, če pa je na čipu termalni trak (thermal pad) ga _ne_ poskušat nadomestit s termalno pasto; najverjetneje ne bo dobrega stika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
233984 (1045) Han
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454402 (3670) solatko
»

Problem s HD7970 - Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
323761 (3408) hojnikb
»

zamenjava ventilatorjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
241762 (1248) radmannsdorf
»

Termalna pasta GPU

Oddelek: Strojna oprema
313738 (3349) Seljak

Več podobnih tem