» »

Nova anketa: kolikokrat na leto obiščete kino?

1
2
»

Truga ::

Jaz mislm da sm su nazadnje v "kino" ko je bil v CD General od Busterja Keatona z zivo musko.

Gregor5816 ::

3x v zadnjem letu (22 Jump Street, Lets be cops, FF7), pred tem pa dolgo časa nikoli. Razlogov je pa več:

-cena (4 vstopnice za FF7 skoraj 30€)
-cena kokic in pijače (to sem nabavil samo prvič)
-prijatelji gredo vedno pred in po filmu na pijačo, za kar mi je škoda denarja. Če pa ne dam za rundo, izpadem pa škrtuh.
-doma si lahko naredim pavzo kadar hočem, pogledam lahko film kadar hočem (nisem vezan na uro)
-ležanje na sedežni je bolj udobno od sedenja na stolih v kinu
-po ogledu filma v kinu me čaka še polurna vožnja domov po razmeroma slabih cestah, doma se samo prestavim v posteljo in zaspim

Nimam pa nekih pripomb glede kvalitete filmov v Cineplexu.

dottor ::

Si dal eno enko preveč pri naši povprečni plači :P

/offtopic

Kar se tiče cene pijače in kokic se da zadevo prešvercat predvsem pozimi ali pa v družbi prijateljice ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Gregor5816 ::

Pri kokicah iz trgovine je problem predvsem embalaža, ki šumi vedno, ko vzameš kokice iz vreče. To pa verjamem da gre na živce večini od ostalih gledalcev.

Egidij88 ::

V kino grem recimo enkrat na leto. Če vem, da filma v dobri kvaliteti še nekaj časa ne bom mogel nikjer sneti in vem, da bo film dober. Na primer Dark Knight Rises, se mi zdi da je bil tak primer? Par frendov, še kakšen pir se spije, več kot 100km do LJ.

Nimam pa takšnih first world problemov kot Gregor (ko ti je bad, da se še nekje ustaviš, če greš ven), sem se malo nasmehnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Tr0n ::

Zadnje case bolj pogosto, ker so cool filmi, drugace bolj poredko. Vzamem pa samo vodo. Fuck kokice ter ostalo hrano in folk, ki jo je v kinu.

D3m ::

Gregor5816 je izjavil:

3x v zadnjem letu (22 Jump Street, Lets be cops, FF7), pred tem pa dolgo časa nikoli. Razlogov je pa več:

-cena (4 vstopnice za FF7 skoraj 30€)
-cena kokic in pijače (to sem nabavil samo prvič)
-prijatelji gredo vedno pred in po filmu na pijačo, za kar mi je škoda denarja. Če pa ne dam za rundo, izpadem pa škrtuh.
-doma si lahko naredim pavzo kadar hočem, pogledam lahko film kadar hočem (nisem vezan na uro)
-ležanje na sedežni je bolj udobno od sedenja na stolih v kinu
-po ogledu filma v kinu me čaka še polurna vožnja domov po razmeroma slabih cestah, doma se samo prestavim v posteljo in zaspim

Nimam pa nekih pripomb glede kvalitete filmov v Cineplexu.


Ups. Moje oči so prebrale Final Fantasy 7 pa sem si mislil kaj? Old habits die hard. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

V kino ne hodim, ker smrdi po kokicah, poleg tega gredo ljudje zdaj tja žret in prdet, ne pa gledat filma ...

Cela familija, vsak z menijem iz McDonaldsa, tako da potem smrdi še po tisti plastični hrani ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Razen teh ki imate doma privat "kino dvorane", ne morete primerjat filinga z nekim tv-jem in nekim wnb dobrim audio sistemom, pa se na glavo postavite.
Ce ne bi na partisu dzabe dobivali vse pod nos, bi tu komentarji bli bistveno drugacni :)

Jst grem obvezno v kino ce je film dober, pa imam doma soliden audio/video sistem. Samo filing pac ni enak...ko imas ti pred faco N metrov veliko sliko, se vsak TV skrije.
Ne grem pa nikoli na premiere ampak zadnje par dni ko se film se predvaja, saj ni guzve, galame itd, tako da nimam problemov s kazinom v kinu.

Invictus ::

Res ja, vonjave smrdečih prdcev, vonja po zažganih kokicah ter cmokanje folka je res težko ponoviti v domačem kinu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Invictus je izjavil:

Res ja, vonjave smrdečih prdcev, vonja po zažganih kokicah ter cmokanje folka je res težko ponoviti v domačem kinu ...


Ne vem kam ti hodis v kino...kokice ze, katere me ne motijo ker je to del tega, raznih prdcev pa se nisem slisal ali vohal pri nas na obali. Sicer se pa skoncentriram na film in me take gluposti ne morejo zmotit, ti pa zgleda vidis in slisis vse ostalo razen po kar si prisu. Kot sem pa ze omenu, vsekakor nikoli ne grem v kino se guzvat na premiere. Ce gledam movie 1 teden po izidu ne bom nic manj ql.

RatedR ::

Že veš let nisem šel v kino ker lahko doma pogledam, dam na pavzo, zraven jem kadarkoli mi paše pa še zastonj je

+ nisem razvajenc da bi hotel bluray pa neke visoke kvalitete...meni so tisti 1,4gb filmi dovolj pa še shranim jih lahko za drugič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RatedR ()

Olórin ::

RatedR je izjavil:

Že veš let nisem šel v kino ker lahko doma pogledam, dam na pavzo, zraven jem kadarkoli mi paše pa še zastonj je.


tehnično gledano ni zastonj. Ker za spodoben tv plačaš 1000 ali več EUR. Za ozvočenje tudi.

Če pa nisi sposoben 2 uri sedeti in gledati filma brez da bi se prehranjeval, pa imaš problem.

RatedR je izjavil:

+ nisem razvajenc da bi hotel bluray pa neke visoke kvalitete...meni so tisti 1,4gb filmi dovolj pa še shranim jih lahko za drugič.


če bi film gledal z očali, bi videl koliko podatkov si izgubil z gledanjem tistih legokock na zaslonu.

Pri gledanju filmov je pravilo da se gleda samo filme, ki se jih splača pogledat in te filme se gleda v BLURAY, drugače se jih ne splača gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Nummy ::

Ni ga boljšga, ko se lepo zlekneš v pojstlo z dečvo, prenosnik na sredino, lepo kake prigrizke, kako pivo in lepo ležečki lagano gledaš. Če te prime vmes kam, lepo pavza in lahko greš, film lepo počaka.

[D]emon ::

Olórin je izjavil:

Pri gledanju filmov je pravilo da se gleda samo filme, ki se jih splača pogledat in te filme se gleda v BLURAY


Ko bo to zakonski akt bos pa lahko tako govoril. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

roli ::

Jaz sicer z prejšnjim Planet Tuš v Novem mestu (sedaj je Cineplexx) nimam nobenih resnih tehničnih ali kulturnih problemov. Slika je bila ok, zvok tudi. Tudi publika ni bila ravno problem nikoli (nazadnje sem bil sicer tam, ko je prišel ven Avatar).

Ampak v kino vseeno ne hodim. Preprosto vzame preveč časa. 15 minut, da se lepo kulturno oblečeš, 10 minut do kina, 15 minut preden se začne film, 2 uri film, 10 minut za nazaj, ... Pa tudi udobje je pri meni doma na višjem nivoju. Ampak to, da lahko pogledam film takrat, ko jaz hočem (kar je okoli polnoči) je najbolj pomembno. Ja 50" FHD TV ali 480p projektor z enim ne ravno dragim Pioneerjevim 5.1 sistemom, ki jih primore moja soba mogoče ni ekvivalent kinu. Ampak več kot zadosti potrebam.

Poleg tega večinoma gledam serije in indie filme. Zadnji mainstream film, ki sem ga gledal je bil The Imitation Game pa še ta ni toliko mainstream. Večina tistih indie zadev, ki sem jih jaz pogledal pa v naših kinih ne bo nikoli. Včasih so celo taki, ki so bili vidno posneti z parimi handheld kamerami.
http://www.r00li.com

ahac ::

Že veš let nisem šel v kino ker lahko doma pogledam, dam na pavzo, zraven jem kadarkoli mi paše pa še zastonj je.


Kino je tudi zastonj, če se prešvercaš notr.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

one too many ::

Truga je izjavil:

Jaz mislm da sm su nazadnje v "kino" ko je bil v CD General od Busterja Keatona z zivo musko.

In bilo je epsko!
Res, odlični nemi fimi z orkestrom so povsem novo doživetje.

Lani in letos bom samo kakšnih 10x v kinu. Morda 15x. Pred leti sem pa hodil 20x.
Grem pa 2-3x v Kolosej, ponavadi zato ker željeni film ne igra drugje. No, zadnje čase se je to spremenilo.
2-3x grem v Kinodvor
2x gledam na kakšnih festivalih (junij v LJ, Kino pod zvezdami),
ostalo sem pa v Kinoteki.
Kinoteka mi je bila pred podražitvijo še posebej všeč, 1.5€ na ogled + 20€ na leto.

Doma filma ne maram gledati, potrebujem ritual, da se s kolesom pripeljem do kina, umirim in se potem popolnoma potopim v film.

plaz21 ::

Nikoli.

Sicer pa enako kot Ganon.

Ganon je izjavil:

Razmišljam in razmišljam, pa se ne spomnim, kdaj sem bil nazadnje v kinu. Je moralo biti že zelo dolgo nazaj. :| Enostavno mi domače okolje bolj ustreza. Imam mir, udoben fotelj in ogromen televizor. Vse kar potrebujem. Pa še film lahko kadarkoli ustavim in skočim na stranišče, če je nujno. :P

[D]emon ::

roli je izjavil:

15 minut, da se lepo kulturno oblečeš


Madona, sej gres v kino, ne na sprejem v Vatikan.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

slo81 ::

Ne vem koga to zanima, saj imam pravico živeti po svoje, ali mogoče ne??

Olórin ::

imaš tudi pravico ne komentirati, če si tako zadrt da moraš komentirat namesto da bi glasoval.

Tr0n ::

Invictus je izjavil:

V kino ne hodim, ker smrdi po kokicah, poleg tega gredo ljudje zdaj tja žret in prdet, ne pa gledat filma ...

Cela familija, vsak z menijem iz McDonaldsa, tako da potem smrdi še po tisti plastični hrani ...

Hja, gres kak teden po prermieri ali ob bolj zgodnji uri. Sem sel v soboto v Cineplexx Maribor gledat Mad Maxa ob 13:45. Vse skupaj nas je blo 5 v dvorani, cele vrste prazne, smrtna tisina cel cas. :)

klinker ::

A pa je za kej ta MadMax?
Ker letos, kar sem gledal napovednik, bom zgleda samo Star Wars sel gledat. Ostalo me ne mika prevec, da bi prav v kino sel.

Tr0n ::

klinker je izjavil:

A pa je za kej ta MadMax?

It's good. It's very good. :)

bambam20 ::

Tr0n je izjavil:

klinker je izjavil:

A pa je za kej ta MadMax?

It's good. It's very good. :)


Sploh nič posebnega ni.

Tr0n ::

Ne rabi bit poseben, da je dober. :)

Looooooka ::

"če bi bila cena primerna".
Pa pejmo tle mal v detajle.
Koliko kolegov lahko spraviš na sedežno. Bo vsem udobno?
Greš v trgovino po kokice in pivo peš ali z avtomobilom in ali imaš zastonj vir bencina.
Koliko te je stal ta amazing sistem, ki je vsaj na nivoju kina(bog ne daj da maš še 3D ready in špegle za vse kolege). Čez koliko časa bo to že zastarel sistem, ki ga bo treba nadgradit. Se bo amortiziral?
Pa na koncu dneva je kino tud za druženje s folkom, ki mogoče ne živi čez cesto in nima cajta hodit na kavo.
Ajde kolosej je treba podret pa na novo zgradit. Tm so nas omolzli že 10x ampak v svetu eurov, kjer kruh stane 4-5x več kot je stal včasih je edino logično, da bo tud karta dražja.
Pa nakup oz izposoja dvdja tud ni zastonj(res upam, da niste za utemeljitev te previsoke cene uporabljal ceno zstonjskih filmov iz travnika).

opeter ::

roli je izjavil:

... 15 minut, da se lepo kulturno oblečeš ...


Kino = gledališče/operna hiša = to že dolgo ne velja (več)

Sicer ne pravim, nerodno bi bilo, če bi v kino šel v umazanih oblačilih, ampak, da bi tja šel v ancugu pa s kravato ... to se mi zdi malo pretirano. Ajd, razen, če to ni trenutek po diplomi/maturi oz. kakšnem dobrem biznisu, kjer je kravata obvezna ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

Looooooka je izjavil:

"če bi bila cena primerna".
Pa pejmo tle mal v detajle.
Koliko kolegov lahko spraviš na sedežno. Bo vsem udobno?
Greš v trgovino po kokice in pivo peš ali z avtomobilom in ali imaš zastonj vir bencina.
Koliko te je stal ta amazing sistem, ki je vsaj na nivoju kina(bog ne daj da maš še 3D ready in špegle za vse kolege). Čez koliko časa bo to že zastarel sistem, ki ga bo treba nadgradit. Se bo amortiziral?
Pa na koncu dneva je kino tud za druženje s folkom, ki mogoče ne živi čez cesto in nima cajta hodit na kavo.
Ajde kolosej je treba podret pa na novo zgradit. Tm so nas omolzli že 10x ampak v svetu eurov, kjer kruh stane 4-5x več kot je stal včasih je edino logično, da bo tud karta dražja.
Pa nakup oz izposoja dvdja tud ni zastonj(res upam, da niste za utemeljitev te previsoke cene uporabljal ceno zstonjskih filmov iz travnika).


na smetisce zgodovine poslat kino pa vsem dat netflix. problem solved.

Looooooka je izjavil:


Pa na koncu dneva je kino tud za druženje s folkom, ki mogoče ne živi čez cesto in nima cajta hodit na kavo.


ce se hocem druzit s folkom se zmenimo za pivo. ce niso iz lj se zmenimo takrat ko njim ustreza. brezveze metat dnar stran za buljenje v platno in poslusanje cefurjev.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

Tr0n ::

A ne, to pa ne. Doma sedet in v monitor bulit = lame. :)

hojnikb ::

> na smetisce zgodovine poslat kino pa vsem dat netflix. problem solved.

This. Pomožnosti za vse enak content, ne glede na geografsko lokacijo.
#brezpodpisa

MrStein ::

Looooooka je izjavil:


Pa nakup oz izposoja dvdja tud ni zastonj.

Izposoja iz knjižnice je zastonj.
(no razen članarine, 10 EUR na leto)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Pa nakup oz izposoja dvdja tud ni zastonj.

Izposoja iz knjižnice je zastonj.
(no razen članarine, 10 EUR na leto)


Izbira pa osiromašena:).

[D]emon ::

MrStein je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Pa nakup oz izposoja dvdja tud ni zastonj.

Izposoja iz knjižnice je zastonj.
(no razen članarine, 10 EUR na leto)


Z izbiro so pa 10 let za cajtom, vsaj v KPV. In takim naj placam 15 eur letno ? Ne hvala, rajsi bi letno placal 30 eur za Netflix in gledal tisto, kar dejansko hocem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

...:TOMI:... ::

Ne obiskujem kina, ker:

ni kulturnih gledalcev,
so reklame,
je preglasno za moj okus,
smrdi po kokicah,
je drago,
predvajani filmi so čisto brezvezni,
so veliki kino centri, namesto manjših, ki so povečini propadli, tisti, ki delajo so pa stari pajzli.

Nazadnje sem si film ogledal festivalu v Cankarjevem domu, čeprav to ni prava kino dvorana.
Tomi

Looooooka ::

Sj veste, da majo določene kinodvorane ekskluzivne pogodbe z dobavitelji in zato enih filmov v svojem kinu ne boste nikoli videli a ne?
Je treba pač v tistega, ki to ma. Jst sm šel nazadnje v cineplexx gledat mad maxa in sorry....še nisem videl domačega kina, kjer bi bil ogled filma bolj zadovoljiv. Pa če ma še tko ukrivljen ekran.
Naslednji je definitivno obisk bežigrada(samo bigve kere filme bojo sploh dobil). Kino brez shopping centra. Še zunaj je blo treba včasih čakat. In baje da celo ni v tako žalostnem stanju kot kolosej.

bambam20 ::

Looooooka je izjavil:



Naslednji je definitivno obisk bežigrada(samo bigve kere filme bojo sploh dobil).


Glede, da imajomed drugim pogodbo z BLitzom se menda ve katere filme bodo predvajali.

...:TOMI:... je izjavil:

Ne obiskujem kina, ker:

ni kulturnih gledalcev,

so veliki kino centri, namesto manjših, ki so povečini propadli, tisti, ki delajo so pa stari pajzli.


Odvisno kam hodiš gledat filme. Ampak opažam po napisanem, da ima najbolj nekulturne gledalce ravno žabarija ali pa si enostavno slo-techovski troll, ki mu raste tur na ritki.

Kje maš stare pajzle troll? Pejt mal pogledat v CIneplexx ali pa Kino Bežigrad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Glugy ::

To da kinodvorane niso sposobne se zment za normalno pogodbo je pač njihov problem in si sami s tem kopljejo jamo ko sploh grejo v podpis ekskluzivnih pogodb. V kvalitetnih kinih izven Slovenije se vrtijo bilokateri filmi brez ekskluzive.

Drugo je pa to da folk nima več tok časa k je mel pred 10-20 leti. Enostavno vsaka minuta šteje in če lahko prišparaš pri kakšni minuti za urejanje / in časa potrebnega da nekam prideš pač to narediš doma ker ti čas velik pomeni.

Kot tretje pa. Ves svet gre v smeri poenostavljanja. Sej tud fotoaparati so v mnogih primerih za enostavne uporabnike (ki so v večini) izzvenel ker enostavno je bolj priročno za to imet telefon z fotkičem pa čeprav kvaliteta ni primerljiva. Enostavno je priročno tisto kar vodi naprej, ne pa kvaliteta v nulo. Če mal kvaliteto znižaš pa narediš stvar mnogo priročnejšo imaš dobre šanse da zadevo uveljaviš na trgu in izrineš staro alternativo. Tako pač je. Kino ni stvar prihodnosti ampak nostalgije. Izjema je edino kino ki ponudi kar doma niti v grobem ne moreš dobit ..recimo 4D kino ki trese sedeže, ipd... Kino če želi uspet na dolgi rok rab bit futurističen...napreden, v koraku pred časom, imeti nekaj kar se še ne splača posameznikom zarad cene kupovat in imet doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

bambam20 ::

Glugy je izjavil:



Drugo je pa to da folk nima več tok časa k je mel pred 10-20 leti. Enostavno vsaka minuta šteje in če lahko prišparaš pri kakšni minuti za urejanje / in časa potrebnega da nekam prideš pač to narediš doma ker ti čas velik pomeni.

Kino ni stvar prihodnosti ampak nostalgije.


Seveda imamo čas. Če si ga ti ne znaš kvaliterno organizirat ti nismo mi krivi.

Se spomnim nekoga, ki je leta 1999 v propadli reviji PC&Mediji pisal o MP-3 zapisu in izjavil, da nima prihodnosti in je bo propadel. Cel smeh.

Kino je stvar sedanjosti, je tukaj in bo obstalo še na dolga leta.

Včasih dvakrat pomislite kaj napišete, razen, če je vaš namen trolanje. V škodo vas osebno.

roli ::

opeter je izjavil:

roli je izjavil:

... 15 minut, da se lepo kulturno oblečeš ...


Kino = gledališče/operna hiša = to že dolgo ne velja (več)

Sicer ne pravim, nerodno bi bilo, če bi v kino šel v umazanih oblačilih, ampak, da bi tja šel v ancugu pa s kravato ... to se mi zdi malo pretirano. Ajd, razen, če to ni trenutek po diplomi/maturi oz. kakšnem dobrem biznisu, kjer je kravata obvezna ...

Kdo je pa govoril o kravatah? V trenirki in preveliki kratki majici (ki jih imam trenutno oblečene) pač ne bom šel. Bom vzel pač nekaj malenkost bolj kulturnega - nekaj kar ni trenirka in preveliko kratko majico zamenjal z nečim drugim. Pa da preden greš obuješ čevlje in skočiš še na WC, ... pa si ob 15 minut.
http://www.r00li.com

Okapi ::

Kdo sestavlja te ankete? Ker mu ne uspeva najbolje. Sem prepričan, da veliko od tistih, ki smo odgovorili "nikoli", v resnici včasih vseeno gremo v kino, samo da pač ne 1-5x na leto. Recimo jaz sem v zadnjih 10 letih šel, če se prav spomnim, 3x.

O.

MrStein ::

Da se intervali ne pokrivajo/dotikajo?
Hja, slo-tech... :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

roli je izjavil:

Kdo je pa govoril o kravatah? V trenirki in preveliki kratki majici (ki jih imam trenutno oblečene) pač ne bom šel.

Why?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10212821 (10064) nevone

Milenijci

Oddelek: Problemi človeštva
303472 (3102) kow
»

Slovenija bi lahko bila drugačna balkanska država

Oddelek: Problemi človeštva
181862 (1265) Mipe
»

Nemčija začela pravni postopek zoper Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
186062 (4799) Nevro^
»

Dopolnitev novice o MJU-jevi pogodbi z Microsoftom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5616461 (15135) BigWhale

Več podobnih tem