» »

Evrovizija 2015

Evrovizija 2015

«
1
2

oo7 ::

Polfinale 19 in 21 Maj
Finale 23 Maj
Lokacija: Dunaj

http://www.eurovision.tv/tag/expand/2015


Me prav zanima kater čudak bo letos zmagal:)) ker na Evroviziji že dolgo ne ocenjujejo več glasbe ampak kdo je večji čudak;((

Pa še ena novost na letošnji Evroviziji nastopa še AVSTRALIJA:)):)) ki so že avtomatsko uvrščeni v veliko finale poleg stalnih velikih članic kot so Francija, Nemčija, Italija, Anglija, Španija in gostiteljica Avstrija.


Pa ni dvakrat za rečt, da Avstralija zmaga se pravi bo leta 2016 eurosong v Avstraliji?
  • spremenil: oo7 ()

kixs ::

To bo potem pravo tekmovanje kdo dobi free izlet v AU :))

Yohan del Sud ::

Kolikor berem trač, naj bi letos zmagali "specialci" s Finske. Ampak pustimo se presenetit. Tudi naši južni bratje (tokrat mišljeno Avstralci) dobrodošli. Bemtiš, tokrat mi je všeč celo naša izbira. Butasto je sicer ime te dvojice (kot bi jima ga dala tretjerazredna prerokovalka), vse ostalo mi štima (skladba, look, vrnitev k minimalizmu ...).

sicer pa, kot nekdo, ki se ima, da vidi širšo sliko, vidim Eurosong nekaj kar sprošča napetost med "narodi". Olimpijske igre in podobno. Deluje. Kljub kuhinjam. Bolje da se tipamo po pesmih kot po kalašnikovih.
www.strancar.com

polpo ::

Kot vem, ne morejo gostiti oz. ne bodo, naj bi se že Nemčija ponujala, če seveda zmagajo..
Smo pa kar visoko na stavnicah :D

kixs ::

Ko sem nas komad prvic slisal na radiu, niti nisem vedel da je nas, kaj sele, da gre na Eurosong. Meni je cool. Ceprav sem kasneje slisal kako poje v zivo, pa kar precej manjka. Upam, da to natrenira do zacetka.

djabi ::

Malo za šalo:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

martincek1 ::

Osebno bom zadovoljen s petim mestom. Da bo vsaj glasovanje malo zanimivo, drugače tako preklopim po petih minutah :D

[D]emon ::

Tale Evrosong je tud postal ko ameriski World Series...
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Spajky ::

... ma kdo sploh še gleda to in pa našo EMO :| ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Leprechaun ::

Spajky je izjavil:

... ma kdo sploh še gleda to in pa našo EMO :| ...

Ravnokar ;)
Se mi je zdela kar solidna. Pesmi se je dalo poslušati, so mi pa bile še ene 3 ob naši všeč.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Napoved iz Slovrnije:montenegro 12, serbia 10
Samo predvidevam. Hm
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trololo2 ::

Naša reportaža iz Lipice. Well player proti avstrijski ciganski provokaciji :P.

cekr ::

Omenjanje Lipice je bil prikaz nedoraslosti. Z izzivanjem ne bomo prišli daleč.
Kje smo pa trenutno, se pa vidi ravno v takšnih dejanjih.
Še dobro, da noben ni vedel, zakaj se gre.
Takšni izpadi ne pašejo na takšno prireditev.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

trololo2 ::

Ah lepo prosim. Če se kje kaže nedoraslost, je v primeru Avstrijcev, kjer izmed 27 držav nam dodelijo reklamiranje njihove variante lipicancev. Brezvezna nepotrebna provokacija, za katero kar veš da se ji Avstrijci ne bojo mogli upreti. Odgovor je bil lepo na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

bambam20 ::

martincek1 je izjavil:

Osebno bom zadovoljen s petim mestom. Da bo vsaj glasovanje malo zanimivo, drugače tako preklopim po petih minutah :D



Včasih je potrebno biti realen. Že to, da so se uvrstil v zategnjeni nosečniški obleki in z slušalkami na buči v finale je uspeh.

mitja73 ::

... če jima je pa pa Sennheiser tolk plaču ;-)

bambam20 ::

mitja73 je izjavil:

... če jima je pa pa Sennheiser tolk plaču ;-)


Tiste pocen 201Hd model so ble pa res hudo drage.

mitja73 ::

Ne slusalk, kot sponzor da delata reklamo.

st0jko ::

Glede Lipice.. Kapitan prosim?
keks?

cekr ::

Ravno užaljenost zaradi lipicancev v dobronamerni predstavitvi naših dveh in potem zaradi nepotrebnega političnega izpada pri glasovanju, si zares ne zaslužimo več kot smo dosegli.
Pa ne mi rečt, da na RTV-ju niso vedeli vnaprej, kakšna bo predstavitev.

Enkrat bi se tudi lahko že sprijaznili, da je čas za nekajletni premor.
A Hrvatom kaj manjka, ker jih ni bilo?
So predvsem v plusu pri financiranju.

Pa že enkrat bi lahko presegli mostove in začeli Avstro ogrci in Srednje Evropejci podpirat eden drugega. Tako kot to počnejo drugi. A je res tako težko dat točke Avstrijcem, Madžarom, Nemcem, Švicarjem...?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Vikking ::

Pri delitvi pik svojemu "najbližjemu" prijatelju, sem se zmotil najbolj pri Nemčiji. Nemčija ni dala Turčiji 12 pik.

Looooooka ::

Kup drugih držav, ki tud nikamor ne pridejo ampak vedno je kuhna a ne?
Kaj če bi rajši sprejeli dejstvo, da na pol skopirani komadi s kombinacijo ogabnega stila za oblačenje in podpovprečnim financiranjem efektov na odru pač prinese to kar prinese. NIČ.
Evo, ko je mene moja vprašala, kdo mislim, da ma šanse sem takoj rekel šved. Pa nima prav nič boljšega besedila od našega komada. Je bla pa njegova izvedba pač ene 10 stopničk nad našim.
Dejstvo, ki ga povprečen slovenec ne more sprejet.
Jst sm bil "presenečen" samo nad tem, da enkrat nismo kopiral in probal poslat nekaj kar je bilo uspešno leto prej.
Potem sem en dan v službi poslušal playlisto od Adele in sem zlo hitro porajtal od kje smo dobil idejo za melodijo in "petje" skozi nos.
In glede na komentarje po netu so to opazili tudi drugi.
Deal with it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

WarpedGone ::

Avstrija 0
Nemčija 0

Politični barometer evrope in okolice.
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

Mimogrede kam bi sploh dal folk če bi zmagal. Noben kraj nima dovolj hotelov :)

Dr_M ::

Nisem vedel, da je David Guetta po novem Sved.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Karaya 52 ::

Lipicanec je tudi zapuščina K.u.K. in Slovenci nimamo monopola nad to vzrejeno pasmo. In resnici na ljubo, ga Avstrijci veliko bolje tržijo. Zanj imajo dobro zgodbo avstroogrskega dvora, imperija, katere pa se Slovenci otepamo. Brez te zgodbe pa je lipicanec samo bel konj, ki zanimivo poskakuje. Lipica aka državna štala pa je zadnja leta center zdraharstva in novodobnega kolhozništva, kjer konji crkujejo v serijah. Ampak glavno da smo Avstrijce žoknili s palico.

SimplyMiha ::

Maraaya se kujata zaradi "tistih nekaj točk" od Srbije in Črne Gore? Zakaj neki smo poslali ta dva "zvezdniška" razvajenca na mednarodno sceno kot predstavnika Slovenije?

NLight ::

cekr je izjavil:

Omenjanje Lipice je bil prikaz nedoraslosti. Z izzivanjem ne bomo prišli daleč.
Kje smo pa trenutno, se pa vidi ravno v takšnih dejanjih.
Še dobro, da noben ni vedel, zakaj se gre.
Takšni izpadi ne pašejo na takšno prireditev.


Tudi propagiranje homoseksualcev ne spada na tako predstavitev... pa politična delitev točk tudi ne... Na tem šovu se že dolga leta ne ocenjuje nastop ampak sosedstvo, ter vsiljevanje drugačnosti...

Kaj je bilo treba Avstriji spremenit figure na semaforjih v homoseksualce? Zakaj je bilo treba na uvodnem posnetku prikazat dva moška ki se ližeta? Zakaj je bilo treba sredi šova prestaviti kamero na dva moška ki se ližeta? To letos je bilo daleč od nekega music šova, prej homoseksualna propaganda... Lansko leto so začeli, letos pa nadaljevali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

GTX970 ::

NLight
Če bi bili dve hudi dečvi bi bil boljše bolje :)) ?

nekikr ::

Smešno je, ko se ljudje hudujejo z opazkami tipa: "samo show, sploh se ne gre za muziko". Če bi se šlo za muziko bi bilo vse skupaj preko radia. Gre se pa za šov, česar mi nismo sposobni dojeti. Osebno se mi je zdel naš komad dober, prezentacija pa ogabna do konca. Čudo od odra smo izkoristili točno 0, obleke manj kot 0, "plesalka" zraven ne vem zakaj je bila, največji poden kar si ga lahko predstavljaš in to na odru, ki je ponujal neomejeno možnosti. Res škoda.

SimplyMiha ::

Ves denar smo porabili samo za udeležbo in potne stroške funkcionarjev, za koreografijo ga je zmanjkalo.

lebdim ::

Naša pesem se mi je zdela ena izmed boljših, mogoče celo predobra za eurosong. Letos se mi je prvič zazdelo, da se je naredil nek poudarek v smislu promocije (Tina Maze, slovenski večer, ....) in vsaj neko pozitivno vzdušje, se mi zdi, da je vladalo ...

Bolj se mi zdi zastrašujoče to, da naši sosedje (Avstrijci, Italijani in Madžari) nam nihče ni dal niti ene točke. Pa smo videli, kako je normalno, da si sosedje pomagajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Dr_M ::

Italjani itak ne vedo kje Slovenija sploh je, avstrijci nas ne marajo, madzari so pa itak neki zase.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vikking ::

V večini primerov, vedno zmaga zanimiva pesem ne glede na sosedsko podeljevanje točk, se konec koncev vse izniči. Lep primer je avstrija. Lansko leto zmaga letos 0točk.

Slovenci pa še tisto 14mesto ne bo več 14. mesto, točke makedoncev in črnogorcev bodo izključili.

Enterprise ::

[st.citat p4790500]

cekr je izjavil:

Kaj je bilo treba Avstriji spremenit figure na semaforjih v homoseksualce? Zakaj je bilo treba na uvodnem posnetku prikazat dva moška ki se ližeta? Zakaj je bilo treba sredi šova prestaviti kamero na dva moška ki se ližeta? To letos je bilo daleč od nekega music šova, prej homoseksualna propaganda... Lansko leto so začeli, letos pa nadaljevali...

Sem daleč od homofoba, ampak pod tole se pa podpišem. V redu, lani je pač bila idealna priložnost za to, ker je bila zmagovalka pač to, kar je bila. Letos je šlo pa že za dobesedno posiljevanje s promocijo homoseksualnosti v vsakem kadru. Če ne drugega, je bila pa nekje tista mavrična zastavica. In na koncu spet isto sporočilo: "We are all heroes no matter what we are, who we love ...". A to bo sedaj vsako leto? Škoda mi je prireditve, ker v osnovi koncept ni slab.

Kar se tiče zmagovalca, ne vem, zakaj se večina Slovencev kuja, da ne gre več za glasbo. Za glasbo se na primer ni šlo lani, ker če bi ta 'Rise like a Phoenix' pela nekaj XY avstrijska pevka, bi sigurno zmagala Nizozemska. Ker komad sam po sebi ni ne vem kaj. Dokaz zato je, da ga v preteklem letu nisem slišal niti enkrat po radiu. Euphoria se pa recimo vrti še danes. Komad letošnjega izvajalca gre zelo dobro v uho, izvedel ga je z veliko energije na odru, potrudili so se s sceno.

A kaj Slovenci? Zakompleksana država, da nam še sosedje ne dajejo več točk. Večina se jih pritožuje, zakaj ne pojemo v slovenščini. Poglejte si zadnjih 10 let korelacijo, kaj se je zgodilo, če smo peli v slovenščini, in kaj, če v angleščini. S sceno se nikoli ne potrudimo. Letos smo nastopili celo brez ozadja. Luči so se premikale samo provizorično, tako kot roka od Marjetke. Nobene energije na odru. V polfinalu je Raay izgledal, kot da bo zaspal za klavirjem. Air violinistka je bila sicer odlična ideja, zrihtali pa so jo vsakič tako, da sem dolgo časa mislil, da je slepa. Če si jo pogledal v obraz, si se jo kar ustrašil. Zdaj bo spet kdo rekel, da je pomembna glasba - ja žal ne. Zakaj pa je potem vsako leto nX1000 luči v dvorani, pa ogromni LED zasloni? Tudi zanič komad lahko dobra scena precej izboljša. In potem na koncu še tole. Čeprav se mi je komad ves čas zdel fantastičen, in da ima dejansko možnosti, da bomo z njim med top 5, mi je po ogledu tega nastopa vse skupaj padlo dol.

Jaz Švedom čisto privoščim. Ker ni podarjena zmaga, je bilo v nastop vloženo veliko truda. Škoda mi je samo, da bo drugo leto tekmovanje verjetno spet v tisti majhni dvorani, kot leta 2013, in bo spet bolj dolgčas za gledat. Tudi letos ni bilo ne vem kaj . Majhna dvorana pač, zato je tudi vizualno izvedba bolj slaba.

martincek1 ::

lebdim je izjavil:

Bolj se mi zdi zastrašujoče to, da naši sosedje (Avstrijci, Italijani in Madžari) nam nihče ni dal niti ene točke. Pa smo videli, kako je normalno, da si sosedje pomagajo...


A smo mi dali kakšno točko Avstrijcem? Ne bit hipokriti...

Sicer pa +1 na prejšnji komentar.

trololo2 ::

A ni tako da se displaye, luči, efekte doplača posebej? Mogoče je razlog premajhen proračun, ne pa pomanjkanje idej.

dzinks63 ::

Baje ima zmagovalna pesem kar globoke korenine :

Måns Zelmerlöw Heroes vs David Guetta Lovers on the Sun

oo7 ::

Vikking je izjavil:



Slovenci pa še tisto 14mesto ne bo več 14. mesto, točke makedoncev in črnogorcev bodo izključili.



Za moje pojme so Makedonci in Črnogorci edini pravilno glasovali, ker so upoštevali glasove ljudi tiste točke strokovne žirije so popolnoma brez veze.
Isto je na EMI ljudje glasujejo za eno pesem, ki je bila ponavadi res najboljša ampak kaj, ko je strokovna komisija z plastično Mišo Molk na čelu zglasovala čisto za drugo brezvezno pesem, ki je šla potem na Eurovizijo;((

Upam, da Slovenijo sreča pamet in drugo leto ne gredo več na Eurosong tako kot Bosna in Hrvaška. Pa naj potem še poleg Avstralije prpeljejo na Evrovizijo še Kitajce in Argentice itak pa so tolk fukneni, da bi prpelal še kako Isklamsko državo Isis.

mitja73 ::

A niso "Makedonci" dali največ glasov Albaniji? ;-) Mal čudno glede da so večinoma hudo skregani z Albanci, se pravi je glasovala smoa manjšina ....

Dr_M ::

dzinks63 je izjavil:

Baje ima zmagovalna pesem kar globoke korenine :

Måns Zelmerlöw Heroes vs David Guetta Lovers on the Sun



Zato je internet poln izjav, da je zmagal David Guetta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Vanich ::

Shegevara ::

Izpostavil bom 5 ključnih točk

1. Nezaslužen zmagovalec. Zmagati bi morala italija, kajti največ glasov so dobili od občinstva oni in so imeli tudi realno, objektivno, nepristransko komad svetlobna leta pred švedi, pa pustmo zdaj te razne vizualne efekte, k evrosong ni temu namenjen.

2. Ne se prtožvat zarad nesosedskih odnosov, so nam italjani dali kar solidne 4 pike, vendar so zarad bednih razlogov "strokovnjaki" raje določili drugače.
Pa tud če ne, se gremo neko pravično točkovanje raje, ne pa te antipatični skandinavci, k ne znajo druzga kot sami seb podeljevat max. pike. Bruh.

3. Ukinit žirijo. Dejstvo. Pripeljal so jo z dobrim namenom, da izboljšajo glasove. No realna slika je pokazala diametralno nasprotje, saj so sodniki lastnoročno uničili izid včerajšnega tekmovanja.

4. Posiljevanje z homofilijo. Dobro razumem, zmagala je conchita. Big deal. Ni treba kazat pol homosexualcev k se zalizujejo pa take fore, nisem homofob, ampak tega nočem gledat na evroviziji.

5. Tudi jaz bi takoj podpisal, naj se začne bojkotirat ta freak show, kot je že nekdo rekel, naj rečejo kitajcem pa novozelandcem, kva mene briga.

Martin Krpan ::

Vanich je izjavil:

Niti Evroviziji ni prihranjena velikoalbanska propaganda.


Vidiš , še šipci navijajo za srbe.
Prava braća.:))

ThinkPad ::

Mi bi morali Žižka poslat ( od 2:27 dalje) :-)

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Enterprise ::

trololo2 je izjavil:

A ni tako da se displaye, luči, efekte doplača posebej? Mogoče je razlog premajhen proračun, ne pa pomanjkanje idej.

Sigurno pa vsaka država prispeva nekaj, da sploh lahko nastopi (zato tudi imamo 'Big Five', ki pač prispevajo največ za organizacijo prireditve) in sigurno se doplačuje vsa pirotehnika. Glede ostalega pa ne bom pameten, ker ne vem. Ampak - če si ne moremo privoščiti niti ene konkretne scene, potem pa res najbolje, da nehamo.

oo7 je izjavil:

Isto je na EMI ljudje glasujejo za eno pesem, ki je bila ponavadi res najboljša ampak kaj, ko je strokovna komisija z plastično Mišo Molk na čelu zglasovala čisto za drugo brezvezno pesem, ki je šla potem na Eurovizijo;((

Upam, da Slovenijo sreča pamet in drugo leto ne gredo več na Eurosong tako kot Bosna in Hrvaška. Pa naj potem še poleg Avstralije prpeljejo na Evrovizijo še Kitajce in Argentice itak pa so tolk fukneni, da bi prpelal še kako Isklamsko državo Isis.

Se strinjam, da je strokovna komisija bolj za en drek, ampak dokler je ni bilo, je bilo pa tudi samo še vprašanje časa, kdaj bomo na ESC poslali Lango. Da ne govorimo, kdo nas je leta 2010 zastopal namesto koga. Slovenski televoting je tudi svojega denarja vreden. Bi pa definitivno v žiriji morali sedeti priznani glasbeniki, in res ne plastična Miša Molk, ali pa kakšen Alex Volasko in podobni, ki se imajo za glasbenike, čeprav še niso nič ustvarili, in živijo na račun RTV-ja.

Sicer pa: Hrvaška in Bosna sta baje imeli svoje predstavnike, pa jih je srbska predstavnica pojedla. :)

NLight ::

Enterprise je izjavil:

Sicer pa: Hrvaška in Bosna sta baje imeli svoje predstavnike, pa jih je srbska predstavnica pojedla. :)


Hrvaška in Bosna nista nastopili... Kolikor je meni znano je Hrvaška že nekje novembra napovedala da se ne namerava udeležit... In Hrvaška ni imela predstavnika, ker sploh niso imeli oddaje tipa EMA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

mitja73 ::

NLight je izjavil:

Enterprise je izjavil:

Sicer pa: Hrvaška in Bosna sta baje imeli svoje predstavnike, pa jih je srbska predstavnica pojedla. :)


Hrvaška in Bosna nista nastopili... Kolikor je meni znano je Hrvaška že nekje novembra napovedala da se ne namerava udeležit... In Hrvaška ni imela predstavnika, ker sploh niso imeli oddaje tipa EMA...


Na konun je smajlej in Srbkinja je bila za 3 ;-)

fosil ::

Slovenci še vedno nis(m)o pogruntali, da je 90% nastopa na evroviziji prezentacija in ne sama pesem oziroma glasba.
Zmagovalka švedska je dober primer.
Sama pesem nič posebnega.
Vsi pa so si zapomnili možiclje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evrovizija 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
705963 (4067) oo7
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432589 (26046) mojsterleo
»

EMA 2011

Oddelek: Loža
385773 (4681) mojsterleo
»

Eurovision 2006 glasujte za Lordi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566714 (4834) gzibret
»

Eurosong 2005 / Omar je dobil svoj "stop" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936891 (4929) BigWhale

Več podobnih tem