» »

Raspberry Pi 2 - LED TV - Logitech Z906

Raspberry Pi 2 - LED TV - Logitech Z906

lowac ::

A lahko mogoče kakšen lastnik Raspberry Pi 2 ali prejšnjega modela potrdi ali je mogoče spraviti na 5.1 surround sound zvočnike DTS prostorski zvok iz Raspberry Pi-ja?
Zanima me če ima kdo povezan sistem takole: Raspberry Pi -- HDMI -> LED TV -- Toslink / ali pa Coax -- 5.1 receiver in mu deluje zvok kot mora?
Po mojem mišljenju TV dobi iz Raspberry Pi-ja zvok in sliko preko HDMI, ter nato samo zvok preko toslink audio optičnega kabla ali pa koaksialnega optičnega audio kabla pošilja zvok naprej na 5.1 receiver (v mojem primeru na Z906), nato receiver zvok dekodira in uprizori tapravi surround sound (torej zvok govora le na center zvočniku, na vseh ostalih pa efekti).

Zaenkrat imam zgornjo problematiko rešeno, ker imam še kakšen teden zraven TV-ja povezan PC na katerem poganjam Kodi in zadeva deluje briljantno (ločeno pošiljam sliko preko hdmi ter zvok direktno iz PC-ja preko toslink na Z906).
Zadeva mislim, da je tudi delovala na WD TV Live, kjer si imel opcijo znotraj Audio nastavitev, da si nastavil Audio output in sicer : STEREO / Digital Passtrough via HDMI ali pa Digital Passtrough via Optical Toslink. Je pa WD TV Live imel optical toslink output, Raspberry Pi 2 pa tega še žal vedno nima.

Upam, da ima kdo rešitev imam namreč namen naročiti RPi 2 v kratkem.

Hvala!

Lucio ::

tu je vprašanje kaj TV naredi z zvokom.
Probaj na računalniku nastaviti da spusti zvok preko HDMI in boš videl kaj bo televizija naredila z zvokom.
RPi 2 pa omogoča pastrough zvoka preko HDMI.

lowac ::

Imaš prav.. pozabil sem napisati da imam Philips serije 7800 in sicer PUS7809.. Bom sprobal v Kodi-ju nastavit, da spušča kot si rekel preko hdmi ter zvočnike priklopit preko optičnega toslink kabla na TV in ne na PC.

wini ::

Moj LG lepo dela tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363477 (8684) Han
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365369 (4491) St235
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113898 (3452) Riff
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346582 (5819) lowac
»

DTS

Oddelek: Zvok in slika
193086 (2920) bronco40

Več podobnih tem