» »

Vizualni dodatki na avtu

Vizualni dodatki na avtu

FiReFTW ::

LP, rad bi si malce popestril zunanji izgled avtomobila ker mi to nekaj pomeni ( tisti katerim se to zdi nepotrebno nerabite komentirat tukaj in izgubljat besed da mi to ni potrebno ).

Par stvari bi si rad dodal, in imam par vprašanj glede njih.

Spojler - sem se menil z pooblaščenim servisom, ni problem, original za avto in barva.

zdaj pa glede drugih stvari o katerih imam vprašanja:
1. Radio antena verzija shark ( tisto ko imajo eni avti recimo bmw, ko imajo na strehi namesto dolge antene tako plavut kot morski pes ), kje bi lahko gledal da bi to dobil? Da dobim samo kot tako se mi ne zdi problem vendar more biti v originalni barvi avtomobila, zato nisem prepričan če bi bilo to kje možno, ali mogoče bi moral dobiti to "originalno barvo" avtomobila od mojega servisa in sam prebarvat?
2. kromirano okoli oken na obeh straneh avtomobila, kje bi lahko to zrihtali in približna cena?

Mustang2142 ::

Povej za kateri avto gre, ti bomo lahko lažje pomagali.

kogledom ::

NE pozabi, te zadeve je potrebno tudi homologirati (z originalnimi certifikati), ne samo na avto prišraufati. Razen če bo avto samo za okras na privat zemljišču.

FiReFTW ::

Mustang2142 je izjavil:

Povej za kateri avto gre, ti bomo lahko lažje pomagali.


Zakaj ima veze saj bi moral biti isti postopek za vse avtomobile?
Drugač pa chevrolet cruze.

kogledom je izjavil:

NE pozabi, te zadeve je potrebno tudi homologirati (z originalnimi certifikati), ne samo na avto prišraufati. Razen če bo avto samo za okras na privat zemljišču.


Čisto vse? Ok mi lahko malo bolj razločno opišeš te postopke, z tem se še nisem do zdaj ukvarjal ali srečal.

Mustang2142 ::

Shark antena: http://www.aliexpress.com/item/Newest-d...

Kromirane letvice: http://www.aliexpress.com/item/Huahong-...

To sem na hitro našel, možno da se dobi tudi v Sloveniji.

eric_cartman ::

FireFTW.. Vsako dodatno stvar, ki si jo naložiš na avto, rabiš dovoljenje oz. homologacijo.

Jst recimo sm si ugradil plin..Ampak bi dobil visoko kazen, če ga ne bi šel homologirat. To pomeni, da zapelješ avto do tehničnega pregleda, poveš, da si nekaj novega vgradil na avto.. In oni ti izdajo dovolilnico za ta nov kos, ki si si ga "inštaliral" na avto. Mene je dovoljenje za plin prišlo 75 EUR.

Se pravi za vsako stvar, ki jo boš dodal gor, rabiš it tja in odštet vsaj 70EUR, da se opravi homologacija.

V nasprotnem primeru je 400 EUR kazni in odvzem prometnega dovoljenja. Tako, da če si boš delal vidne popravke na svojem avtomobilu, ne preskoči homologacije. Policaji so kar pikolovski okoli takšnih zadev.

Edit: Ne samo to..Ampak v kolikor ne boš imel homologacije za vsako stvar, ti avto ne bo prišel skozi tehnični pregled naslednje leto.

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

Mustang2142 je izjavil:

Shark antena: http://www.aliexpress.com/item/Newest-d...

Kromirane letvice: http://www.aliexpress.com/item/Huahong-...

To sem na hitro našel, možno da se dobi tudi v Sloveniji.


Samo kako pa je z barvo za ono shark anteno? Saj bi rad da je iste barve ko moj avto.

FiReFTW ::

Kako pa policaj recimo ve točno vse kaj je lahko na avtu pa kaj ne? Recimo da imam nalepko na avto ali karkoli, saj pa menda nerabim 70€ za vsako malenkost kaj na avto gre dat za homologacijo?

eric_cartman ::

V kolikor gre za čiste malenkosti, ti verjetno res ne bo težil. Vendar spet ne dam roke v ogenj za to. Če naletiš na policaja, ki je tisti dan ustal z levo nogo.. Potem ti lahko tudi take malenkosti zbrska.

Jst sm sicer mislil predvsem na zatemnjena stekla, na pragove, športne filtre in izpuhe, spuščen avto ipd. stvari.

loveJDM ::

nalepke ne,ostalo pa ja,ogledala spojlerji,vzmetenje,zatemnitev stekel...

[D]emon ::

Z marsikaterimi dodatki utegnes:

- kot prvo, imeti probleme s homologacijo
- kot drugo, postati vaba za nadrkane policaje

sploh ce ti bo avto na koncu zgledal dosti "cefursko" se kar navadi na redne kontrole.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FiReFTW ::

No jaz sem razmišljal le bolj v smeri

originalni spoiler
antena shark
kromirano okoli oken

potem pa še eventualno nastavek za izpuh in pa mogoče kakšna nalepka

S tem nebi smelo biti preveč težav ali? Kaj od tega pa bi moral homologirat?

Mustang2142 ::

FiReFTW je izjavil:


Samo kako pa je z barvo za ono shark anteno? Saj bi rad da je iste barve ko moj avto.


Imajo na voljo različne barve, če bi kera mogoče ustrezala tebi, če ne pa daš ličarju in ti pobarva v točni barvi tvojega avta.

Homologirat pa antene in letvic ne rabiš.

Meizu ::

Zakaj ima veze saj bi moral biti isti postopek za vse avtomobile?
Drugač pa chevrolet cruze.


Ojoj. Saj vem, da je to osebno mnenje in da se me to ne tice ampak a lahko prosim ne nastavis spojlerja na ta avto? Skoda bi bilo unicit surov dizajn. Raje razliko v denarju nameni krepkim felgam. To je vedno najboljsi start v izboljsanju izgleda avtomobila.

Ce ne za drugo, naredi to zame ^^

FiReFTW ::

Meizu je izjavil:

Zakaj ima veze saj bi moral biti isti postopek za vse avtomobile?
Drugač pa chevrolet cruze.


Ojoj. Saj vem, da je to osebno mnenje in da se me to ne tice ampak a lahko prosim ne nastavis spojlerja na ta avto? Skoda bi bilo unicit surov dizajn. Raje razliko v denarju nameni krepkim felgam. To je vedno najboljsi start v izboljsanju izgleda avtomobila.

Ce ne za drugo, naredi to zame ^^


Kaj ti res brez spoilera zgleda bolši al kaj? Govorim o originalnem seveda.

Meizu ::

Pa to je to. Surovo in sexy :)

FiReFTW ::

Drugač pa felne mam, takda to je že porihtano :D

Meizu ::

Montiraj kaksen auspuh :)

Tale bel je pa drugace res lep.

Lahko tudi zatemnis stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Olórin ::

eric_cartman je izjavil:

FireFTW.. Vsako dodatno stvar, ki si jo naložiš na avto, rabiš dovoljenje oz. homologacijo.


ne, če so kromirane letvice le nalepljene.

Tudi razne "paintjobe" se da naredit enostavno z nalepkami, da ni treba homologirat. Vsak nekoč ni bilo treba, danes nevem kako je s tem.

FiReFTW je izjavil:

Meizu je izjavil:

Zakaj ima veze saj bi moral biti isti postopek za vse avtomobile?
Drugač pa chevrolet cruze.


Ojoj. Saj vem, da je to osebno mnenje in da se me to ne tice ampak a lahko prosim ne nastavis spojlerja na ta avto? Skoda bi bilo unicit surov dizajn. Raje razliko v denarju nameni krepkim felgam. To je vedno najboljsi start v izboljsanju izgleda avtomobila.

Ce ne za drugo, naredi to zame ^^


Kaj ti res brez spoilera zgleda bolši al kaj? Govorim o originalnem seveda.



brez spojlerja je dosti elegantnejši. no odvisno kak spojler boš montiral. če bo kak nevpadljiv, nizek, bo verjetno zelo lepo.

EDIT: sem šele zdaj pogledal slikco. Če boš montiral tak spojlerček kot je na tej sliki, bo avto zelo lepo zaokrožil.

FiReFTW je izjavil:

No jaz sem razmišljal le bolj v smeri

originalni spoiler
antena shark
kromirano okoli oken

potem pa še eventualno nastavek za izpuh in pa mogoče kakšna nalepka

S tem nebi smelo biti preveč težav ali? Kaj od tega pa bi moral homologirat?



predlagam črno nalepko čez streho. Ali pa pač barvanje strehe.



In feltne z rdečo obrobo.

in zatemnjene šipe.
kromirane letvice ob strani opusti, bo pokvarilo videz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

St235 ::

Kromiranih nalepk ni treba homologirat in tudi za anteno se ne bo nihče spotikal. Za spoiler pa nujno rabiš homologacijo, drugače ti bo prvi policaj pobral tablice.

Glede barve pa ti jo lahko namešajo po naročilu.

Zatemnjene šipe pravtako zahtevajo homologacijo.

Ključna za homologacijo sta certifikat proizvajalca, da je del primeren za tvoje vozilo in potrdilo o strokovni vgradnji.

S tem kako neumno zgledajo avtomobili za par k€ z takimi plastičnimi dodatki pa daj drugič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812158 (9685) shadeX
»

Nasvet glede chiptuninga

Oddelek: Na cesti
276186 (5466) Zheegec
»

Varčen poceni dokaj dober avtek ki bi se ga v bodoče dalo tudi mal predelati (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
598744 (6753) Unknown_001
»

Predelava avtomobila

Oddelek: Na cesti
359934 (5173) Vikking

Ali lahko pri nas na javnih cestah voziš takšen avto?

Oddelek: Na cesti
298912 (8046) poweroff

Več podobnih tem