» »

Stvari, ki jih pri nas ni

Stvari, ki jih pri nas ni

1
2
3

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

sj lahk mas netflix, sam vpn nucaš..

Offtopic:
Sej to že. Samo to bi moral lokalni (slo) ISP ponujat, recimo kanal z SLO risankami in SLO filmi, ter podnaslovljene vsebine po želji,
namesto da silijo svoje trojčke za brezveze.

Recimo dve starejši osebi bi raje plačevala 20€ na mesec in mela 20 programov po lastni izbiri. Zdaj pa al vzameš trojčka z 150+ za 40-50€ al pa nimajo nič.
Zdaj pa se igrajo takole, da čimveč podturijo za čim več. -> povprečno vedno več plačujejo za vsebine, ki jih ne potrebujejo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

issak ::

heero je izjavil:

hmmm cesa ni v Sloveniji :

- legalne prodaje fake robe kot so cd,obutev in ostalih stvari
- pravih tradicionalnih čevapčičev z dobro zalito mehko lepinjo in mesom 50:50 ovca,govedina
- cigareti Black Devil


Včasih so jih imeli nasproti Križank v Ljubljani v nekem turstičnem kiosku, zdaj ne vem kako je s tem, mislim da se jih še v kakšnem Kompas shopu dobi. So pa imho precej zanič, predebel papir, če želiš vanilijo kupi vanilija tobak (mac baren) pa si ga zrolaj, je dosti bolje :)

Machete je izjavil:

Za Victoria Secret gate lahko odpreš franšize in trgovine v Sloveniji. Če se ne motim so v EU zelo redke te gate, babe pa so nore na njih.
Jaz pa na njih v njih. Ergo, kupujejo jih vsi. Ženščeta zase in možakarji za ženščeta.
Boš glavni car vzhodne Evrope in Balkana.


Victoria secret grem na otvoritev če bo v Ljubljani kdaj :D

otago je izjavil:

Kje kupit črne jeans hlače? Takšne normalne, brez nekih ureznin in x našitkov. Da lahko greš v službo, pa da deluje dovolj nemoteče, do onih v suknah. Pa da ne stane 80eur+?

LenartB je izjavil:

Beef jerky!

Jack links beef jerky?


Jaz sem enkrat dobil zelo fajn dobre in mehke v massimo dutti, ne ravno čisto jeans ampak blizu. Je ena trgovina zraven Emporiuma v Ljubljani
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Machete ::

issak je izjavil:


Včasih so jih imeli nasproti Križank v Ljubljani v nekem turstičnem kiosku, zdaj ne vem kako je s tem, mislim da se jih še v kakšnem Kompas shopu dobi. So pa imho precej zanič, predebel papir, če želiš vanilijo kupi vanilija tobak (mac baren) pa si ga zrolaj, je dosti bolje :)


Amriški čiki so katastrofa za kajenje. Papir imajo tako debel, kot bi kadil čik iz šeleshamerja, če mal pretiravam..

GTX970 ::

Cca 10 let nazaj sem ob eni priložnosti kadil vanilija cigarile, se to še kje dobi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Epialt ::

v mercator trafiki jih oče kupuje.

Heavy ::

Pa na bencinskih črpalkah jih imajo.

radmannsdorf ::

Stella Artois pir 2,5dcl flaške, original belgijsko, ne hrvaško kot se ponuja pri nas v piksnah. Mogoče ga ima E'leclerc? Mogoče kdo ve?
https://www.ocado.com/productImages/148...

GTX970 ::

Heavy je izjavil:

Pa na bencinskih črpalkah jih imajo.

Na katerih ?

Smurf ::

radmannsdorf je izjavil:

Stella Artois pir 2,5dcl flaške, original belgijsko, ne hrvaško kot se ponuja pri nas v piksnah. Mogoče ga ima E'leclerc? Mogoče kdo ve?
https://www.ocado.com/productImages/148...

Sem ze videl, pomoje ravno v leclercu, ceprav ne vem zakaj bi vzel to pivo, ob vsej ponudbi piva, ki ga lahko sedaj dobis.

radmannsdorf ::

@Smurf, ker mi je zakon :)
Od teh široko dobavljivih pa pijem Staropramen, ki se na srečo dobi zdaj kar povsod, pa še cenejše je kot slovensko. Groza ja.

Heavy ::

GTX970 je izjavil:

Heavy je izjavil:

Pa na bencinskih črpalkah jih imajo.

Na katerih ?


OMV (Sežana)

opeter ::

ahac je izjavil:

Vanila coca cola :)

Cherry Coke je boljš. :P

Ampak kar pa res pogrešam v SLO je Dr. Pepper.


Fuj! Kot, da bi pil Jägermeister, le brez alkohola ... ;((
Oziroma še hujše: mešanico madžarskega (Zwack) Unicuma s slovensko/srbsko Cockto.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Red_Mamba ::

civic_ je izjavil:

Obleka:

Črne kavbojke. Čisto črne. dolžina 36, širina 36
Puloverji, enobarvni. Z 10 cm daljšimi rokavi. Isto plašči in bunde.Presenetljivo se hlače na rob, srajca in obleka vedno dobijo...
V glavnem basics. Da pridem, rečem kaj hočem in mi naročijo če nimajo. Ne pa da rečejo: "to dobimo". Cena ni tako pomembna, če je roba ok.

Hrana:

etnična hrana - izdelki v trgovinah. Turška, arabska, azijska, južnoameriška... Ko prideš enkrat na Dunaj ali druga evropska mesta vidiš o čem govorim...


Tehnična roba:

Črpalke...vse žive stroje ni problem pri nas dobit...ko pa rabiš priključke za stvar sploh priključit in rezervne dele...God help you. Vsi prodajajo samo drag izdelek brez nujnih dodatnih delov in podpore.


V UK mas cele stalaze etnicne hrane. Sam meni je bolj kot to vsec da imajo tudi km polic z zacimbami, ki jih v slo se ene 100 let ne bo :D
Ce kdo kar rabi mu lahk zrihtam...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

otago ::

V Slo se nisem zasledil Kofole. So Čehi kupili Radensko, da mogoče bo kdaj za dobit. (gre za češkoslovaško cocacolo ala slovenska cockta).

matobeli ::

V naših trgovinah osebno pogrešam predvsem diskontna pakiranja oziroma same diskontne prodajalne. Na vseh področjih, od zdravil do plenic.
V angliji imajo tega kar precej.

Pogrešam tudi "češke cene", sem bil v Tescotu. Mamma-mia, vse je 30-50% ceneje, za povsem iste zadeve kot pri nas.

Smurf ::

matobeli je izjavil:


Pogrešam tudi "češke cene", sem bil v Tescotu. Mamma-mia, vse je 30-50% ceneje, za povsem iste zadeve kot pri nas.

Cisto odvisno od produktov, kaksne stvari so na splosno drazje (meso, solata, ...)

bambam20 ::

ahac je izjavil:

Vanila coca cola :)

Cherry Coke je boljš. :P

Ampak kar pa res pogrešam v SLO je Dr. Pepper.


Sej Dr. Pepperja smo imeli v SLoveniji v prvi polovici 90-ih ampak se zadeva ni prijela.

ahac je izjavil:

Tr0n je izjavil:

95g sladkorja od 100g. Kr pijte to ja. :)


Speaking of sugar... kakšen Dunkin' Donuts bi tud prav prišel. :D


Sicer imaš takšne Donutse, ki jim jaz rečem Hommer Donuts v Lidlu ( sicer oblitega s čokolado in oblitega z vanilijo in čokoladnimi mrvicami. Ni velik ampak bolje k nič. Po okusu so predvidevam veliko bolj podobni Dunkin Donutsom kot uno "sranje" od DON DON-a .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Okapi ::

Jaz bi redno kupoval tole:



francek1 ::

Okapi je izjavil:

Jaz bi redno kupoval tole:




Alka Seltzer so pri nas en čas imeli, potem pa baje prepovedali. Je pa zakon za pijanke! V Avstriji ima vsaka apoteka!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Okapi ::

V Avstriji ima vsaka apoteka!
Ja, doma imam vedno zalogo, ampak to je ena od stvari, ki jih redno kupujem, pa jih pri nas ni.

francek1 ::

Matija82 je izjavil:

LenartB je izjavil:

Beef jerky!


I'll see you and raise you: Biltong @ Wikipedia

francek1 je izjavil:

V Sloveniji ni enega fenomenalnega noža za krompir lupit, ki je v osnovi normalen nož, debelino pa določi ena močna žica, ki je prikovičena nanj...


A obstaja kje drugje? Sem sicer iz druge šole - namenski lupilci toda evrski iz Ikee služi OK četudi bolj za ženske kot moške ročice.

Evo, takega noža ni za dobit:nož za krompir.jpg
https://docs.google.com/file/d/0BzmtuAZ...

Včasih se ga je dalo dobit v Italiji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

SimplyMiha ::

Takih nožev imaš na milijone variant.

francek1 ::

SimplyMiha je izjavil:

Takih nožev imaš na milijone variant.

Rabim TOČNO TAKEGA! Avtov je tudi na tisoče, dobrih pa le par...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

SimplyMiha ::

Že mogoče, vendar se ta nož z razlogom ne prodaja ravno dobro.

francek1 ::

Iz česa pa to sklepaš? Zadeva je najbolj kakovostni nož za lupljenje!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

[D]emon ::

black ice je izjavil:

Če se ne motim je v Ljubljani nova trgovina z ameriškimi stvarmi.


Since when ? Mal sm bil out of the loop zadnjega pol leta glede tega, kaj se v mestu dogaja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

francek1 je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Takih nožev imaš na milijone variant.

Rabim TOČNO TAKEGA!



Haha. Mi mamo prav istega. Sam je star lahko 25 let :D. Sicer pa ne lupi kaj preveč dobro. Mogoče ga je treba nabrusit :D

krneki0001 ::

Verjetno bi se najbolje prodajale otroške igrače, če bi bile za dovolj nizko ceno. Namreč otroške igrače so tako drage, da to sploh verjeti ne moreš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SimplyMiha ::

Včasih je bil dovolj pipec ali pa šivanka in nitka, da si naredil otroško igračko. Danes očitno otroci niso zadovoljni, če igračka nima Apple-ovega logotipa gor.

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Včasih je bil dovolj pipec ali pa šivanka in nitka, da si naredil otroško igračko. Danes očitno otroci niso zadovoljni, če igračka nima Apple-ovega logotipa gor.


Ne rabiš logotipa od jabolka gor dajat. Probaj pogledat za kvalitetnim novim otroškim kolesom ali pa za lego kockam. Cena malo večjega paketa lego kock je takoj čez 50 evrov, večina pa okoli 80.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

hi-tech lego kocke nikoli niso bile poceni, vsaj zadnjih 20 let ne. Tiste obične lego kocke v rdečem ajmeru iz 90ih je drugo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Predvsem je problem, ker včasih smo bili zadovoljni z enim takim kupom in smo iz njega naredili grad, vesoljsko ladjo, nebotičnik ...



Zdaj pa otroci niso srečni, če nimajo enega kompleta (ali treh) za vesoljske ladje, treh za grad, enega za nebotičnik ...





Ustvarjalna vrednost legic je čedalje slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

Točno to sem mislil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Predvsem je problem, ker včasih smo bili zadovoljni z enim takim kupom in smo iz njega naredili grad, vesoljsko ladjo, nebotičnik ...
...
Ustvarjalna vrednost legic je čedalje slabša.


Pri nas smo imeli duplo (en predal 120X60X30 povhen), pri dveh letih in pol je tamala pokazala, da ji do duplo ni več in je začela ustvarjat iz navadnih lego (tudi majhnih (1x1). Imamo srečo, da nič ne daje v usta in se sedaj s tem igra na veliko.
Navadna škatla (pa je notri zelo malo kock), stane pa 20 evrov.

Takih kock, mislim.



In v škatli je kock res malo. Ne sestaviš ene večje igrače iz nje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Predvsem je problem, ker včasih smo bili zadovoljni z enim takim kupom in smo iz njega naredili grad, vesoljsko ladjo, nebotičnik ...



Jaz sem za tamaledva kupil ene dva taksna 'ajmarja' in potem se komplet koles, oken in vrat, stresnikov in se nekaj malenkosti. Potem pa vsake toliko casa kak lego technic komplet.

Drgac pa je precej teh tematskih lego kock cista zguba casa.

Okapi ::

Ali pa kupiš rabljene, na kile. Na ebayu imaš cel kup ponudb.

koyotee ::

Alpa ce kupis fejk legice?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Ali pa kupiš rabljene, na kile. Na ebayu imaš cel kup ponudb.


Top je naredil en znanec. Kupil je miljon teh kock in jih potem v pralnem stroju opral. Susil tri dni in potem so bile kot nove. :) Dalec najcenejsa varianta :)

krneki0001 ::

Lego kocke so narejene zato, da so pralne. Tudi sam kupujem rabljene lego kocke in jih potem perem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

Okapi je izjavil:

Zdaj pa otroci niso srečni, če nimajo enega kompleta (ali treh) za vesoljske ladje, treh za grad, enega za nebotičnik


Problem je v tem, ker tistih "univerzalnih" ajmarjev lego kock prakticno skorajda ni vec, ampak so po trgovinah (po mojih izkusnjah) vec al manj samo kompleti.


Aja, a Nerf zadeve se kje prodajajo pri nas ? Nisem se zasledil.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

krneki0001 ::

[D]emon je izjavil:

Aja, a Nerf zadeve se kje prodajajo pri nas ? Nisem se zasledil.


Se. miler in baby center imata po par komadov. Največ izbire je pa v toys for us v celovcu (najbližje nam).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

BigWhale ::

[D]emon je izjavil:

Aja, a Nerf zadeve se kje prodajajo pri nas ? Nisem se zasledil.


Se, sam so kr drage. Pa se prodajalke nimajo pojma kaj prodajajo. Ne vedo kateri naboji gredo h katerim nerfarcam.

k--p ::

ClubMate pijača se težko dobi ...

Snackbarru ::

Doritos in Mountain Dew (čeprav sem videl neke otroke s 0.33 pločevinkami!)
KFC

[D]emon ::

BigWhale je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Aja, a Nerf zadeve se kje prodajajo pri nas ? Nisem se zasledil.


Se, sam so kr drage. Pa se prodajalke nimajo pojma kaj prodajajo. Ne vedo kateri naboji gredo h katerim nerfarcam.


Koga briga kaj prodajalke vedo in kaj ne ? ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Matija82 ::

Okapi je izjavil:

Predvsem je problem, ker včasih smo bili zadovoljni z enim takim kupom in smo iz njega naredili grad, vesoljsko ladjo, nebotičnik ...



Zdaj pa otroci niso srečni, če nimajo enega kompleta (ali treh) za vesoljske ladje, treh za grad, enega za nebotičnik ...




Ustvarjalna vrednost legic je čedalje slabša.


Tale grad (vsaj kot tema) je star vsaj 15 let.

Ne strinjam se, da tematski sklopi zmanjšujejo kreativnost, itak se vse podre in nato zmeša, je kul (bilo) imeti več različnih vrst stričkov (in živali in koles)in načrtov, da si z nečim začel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

stara mama ::

otago je izjavil:

V Slo se nisem zasledil Kofole. So Čehi kupili Radensko, da mogoče bo kdaj za dobit. (gre za češkoslovaško cocacolo ala slovenska cockta).

Oh bog nam pomagaj. Isto sranje kot Dr. peper!
Kaj je pri vaših okusih šlo narobe?

Okapi ::

Ne strinjam se, da tematski sklopi zmanjšujejo kreativnost, itak se vse podre in nato zmeša, je kul (bilo) imeti več različnih vrst stričkov (in živali in koles)in načrtov, da si z nečim začel.
Seveda jo zmanjšujejo, ustvarjalnost in domišljijo.

Z bratom sva se z lego kockami igrala veličastne bitke kavbojcev in indijancev, s po več deset bojevniki na vsaki strani.

Tole so bili indijanci.


Tole pa kavbojci.



Nobenih stričkov nisva potrebovala (niti jih takrat še ni bilo).

bambam20 ::

Matija82 je izjavil:




Tale grad (vsaj kot tema) je star vsaj 15 let.


LEGO je začel srednjevaško tematiko leta 1978.

 yellow

yellow

Okapi ::

In? A sem mogoče rekel, da so šle stvari navzdol od včeraj?

O.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lego kocke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16624772 (4305) Banza
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623544 (17211) RejZoR
»

Kaj kupiti manjšim otrokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113253 (11849) Ascendor
»

Cigarete

Oddelek: Loža
1310130 (8262) _commandos_

Več podobnih tem