» »

CSV v PDF

CSV v PDF

nightbird ::

Pozdravljeni!

Iščem program s katerim bi lahko najlažje pretvoril CSV datoteke v PDF.

V osnovi se gre za pretvorbo podatkov iz arhiva. To pomeni, da imam vsaki mesec datoteko, ki zgleda vedno enako (ima iste stolpce in isto obliko podatkov). Podatke moram arhivirati v obliki zaščiteni pred pisanjem oz. spreminjanjem (torej PDF). Vseh podatkov, ki jih dobim v CSV ne rabim oz. jih moram nekaj izločiti, da dobim uporaben arhiv. Želel bi, da v programu nastavim katere stolpce naj ohrani in kaj naj pretvori v tabelo. Najboljše bi bilo da se to izvede brez posega torej 1-click zadeva. Je mogoče možno v excelu kak makro ali kaj podobnega nastaviti?

Hvala za morebitno pomoč!

lp

black ice ::

mojca ::

Jaz bi to naredila s TeX-om, čeprav morda uvod v delo z njim brez pomoči ni za "faint-hearted". Če ne najdeš primerne rešitve z drugimi "user-friendly" orodji, povej, pa z veseljem pomagam (rešitev je popolnoma avtomatizirana in povsem konfigurabilna).

Če želiš zaščiten dokument (da ne more vsak lolek spreminjati PDF-ja), verjetno potrebuješ licenčni Acrobat.

nightbird ::

Hvala za ideje in predloge. Zaenkrat bom probal zadevo rešiti z makroji v excelu in če mi ne uspe priti na želeni nivo bom še poiskal alternative kot je recimo Tex.

Zanima pa me samo še, če obstaja kaka user friendly alternativa excelu (če mi ne grata v excelu) in preden se lotim kompleksnejših rešitev.

LP

nightbird ::

hello :)

torej zadeva se odvija v smeri oblikovanja Excelove datoteke z makroji. Sedaj pa se je vmes zataknilo pri oblikovanju izvozne datoteke. Torej excelu je treba definirati kakšno datoteko izvozi, v smislu WS.PageSetup... ipd. Sedaj pa rabim komando, ki bi mi prilagodila celice vsebini. mi lahko kdo pomaga?

Bo vredu v smislu WS.Cells.AutoFit.Range??? ne vem ranga zapisati, da bi veljal za cel dokument :/

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628990 (3319) omni-vor
»

Sinhronizacija podatkov iz Excela v Word

Oddelek: Programska oprema
153070 (2609) jukoz
»

Orodje Slovenskega podjetniškega sklada za pripravo finančnega načrta projekta

Oddelek: Programska oprema
465827 (4990) Pithlit
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101537 (1424) švrk
»

Excel - Pdf v ozadju in pisanje čez pdf - možno?

Oddelek: Programska oprema
162852 (2598) Blindeye

Več podobnih tem